Eşimin ailesinden nefret ediyorum

yixingalaxyfan

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2024
7
0
25
Merhabalar. Eşimle evleneli iki sene oldu, dört aylık bi kızımız var. Evlenmeden önce istanbulda çalışıyordum, eşimin babası çalışmamı istemediğini söyledi. Çalıştığım işte de saat problemi vardı gecesi gündüzü belli değildi. Eşim bana babam seni deniyor, güveninini kazanmaya çalışıyor dedi. Ben buna ikna oldum, işi bıraktım ailemin yanına döndüm. Sonrasında ben kapalıydım, bunu istemediğimi ve açılmak istediğimi belirttim eşime. Bunun ona bi sorun etmediğini söyledi ve nasıl istiyorsam öyle yapmam gerektiğini söyledi. Tabi bu sürede biz ne sözlüyüz be nişanlıyız isteme bile olmadı. Nişanımız geldiğinde kayınvalidem nişanlanlığımın kollarını kapatmam için günlerce evde ağlamış halbuki her yeri kapalıydı zaten sırtını vs kapattırmıştım hep. Neyse buna da tamam dedik. Evlendik, sürekli onların yanına gittiğimde kendilerini herkesten üstün görmelerine şahit oldum. Benim ailemin durumu eşiminkilerine göre daha düşük ve kayınpederim sürekli kendini üstte gören tavırlar sergiledi babama. Aynı zamanda ailelerimiz yakın arkadaş ve akrabalar da.

Derken ben doğum yaptım. Ve beneğimin kesinlikle öpülmemesini istiyordum. Daha doğurmadan diyordum. Eşimin ailesi-babaannesi de dahil- asla beni umursamadan öptüler ki hala öpüyorlar. İstemediğimi sert dille de ifade ettim, anlamıyorlar. Zamanında bana yaptıkları yaptırımlar aklıma geliyor, daha çok sinir oluyorum. Şimdi ilerisi için iş kurmayı düşünüyorum bebeğim biraz daha büyüyünce. Kayınpederim sen evinde otur, paraya mı ihtiyacın var, kadın dediğin evde oturur, yemeğini yap, kaynana gel diyor. Sinirlerimi alt üst ettiler. Cahilliklerine katlanamıyorum, eşim de babasından korkuyor açıkçası hep onun otoritesinde kalmış ve birlikte çalışıyorlar. Ek olarak kayınvalidem sürekli dinden konuşuyor. Çok bunaltıyorlar beni. Detayına girsem daha neler var.

Şimdi bayramda oraya gidicez, gitmek istemiyorum. Oraya gidince stresten sütüm kesiliyor, bebeğime de yansıyor bu durum. O da çok huzursuz oluyor. Ne yapacağım bilmiyorum. Onların ortamına girince kendimi çok düşük seviyede hissediyorum o derece mobing kişilikliler. Onların yüzünü bile görmek istemiyorum. Bu duygulardan kurtulamıyorum.

Ayrıca ben daha 3 günlük doğum yapmışken kaynanam bize geldi. Kulağı rahatsızdı tüm gece yattı, gittim o dikişli halimle ona yatak açtım. Allah görüyor diyorum ama çok bunaldım, paraları vs hiçbir şeyleri umrumda değil. Sadece onlardan uzak olmak istiyorum. Bu eşimle aramıza da çok yansıyor, ağzımı tutamıyorum. Lütfen bana akıl verin kafayı yedim evin içinde.

Eş babasından korkuyorsa kendi gitsin.

Siz bebeğinizle beraber gitmeyin. Oturun evinizde.

ailelerimiz yakın arkadaş ve akrabalar da.

Eş aileniz, normalde eşinizle evli olmasaydınız da her bayram el öpecek kadar yakın olduğunuz akrabalarınız mı ?

Eşinizle ne kadar yakın akrabasınız ?

Ailesinden nefret ediyorsunuz anladım peki tüm bunları size yaşatan, sizi ve bebeğinizi korumayan, üzüntünüzü sallamayan kocanıza ne hissediyorsunuz?

Eşiniz ne diyor bu duygu ve düşüncelerinize? Sığır gibi duruyo mu bi kenarda?

Yetişkinsiniz. Istemiyorsanız görüşmeyin irtibatı kesin. Bitsin.
hayır aslında o da yaşadığım duyguları anlayabiliyor ama bu zamana kadar hep bi otorite ile büyüdüğü için korkuyor. Bana hep ben cevap veremiyorum sen ver diyor.

Kusura bakmayın ama sizde pek aklı başında davranmıyorsunuz. Eşiniz pısırığın teki.

Eş aileniz, normalde eşinizle evli olmasaydınız da her bayram el öpecek kadar yakın olduğunuz akrabalarınız mı ?

Eşinizle ne kadar yakın akrabasınız ?
aramızdaki akrabalık yakın akrabalık değil. aynı köyün insanlarıyız. hatta onun ailesi istanbul benim ailem sakarya da. yakın akrabamız olmadığı için açıkçası pekte iplemezdim ki evlenmeden önce de bir kere gittim diye hatırlıyorum.

ne konuda aklı başında davranmıyorum, aydınlatır mısınız?

• Eşinin babası için işi bırakarak
  • Kıyafetin konusunda taviz vererek
  • Kayınbabalan senin aileni ezerken sesini çıkarmayarak
  • Sürekli seni baskılamalarına rağmen hala muhatap olarak
  • Lohusa halinde onlara hizmet ederek
  • Kaynanlardan nefret ederek ama pısırık kocana laf etmeyerek çünkü kocan sınırlarını çizebilecek kapasitede olsa hiçbirine cesaret edemezler

Daha bi ton şey sayabilirim ama kendinde farkındasındır diye umuyorum.

Okuyunca ben de nefret ettim eşinizin ailesinden Niye ailenizin bu kadar icindeler ya..Ne demek kayınpeder çalışmamı istemedi işi bıraktım.O kim ki bunu söyleyebiliyor.Guvenini kazanmak mi yuh diyorum.Sizin eşiniz de sizi çok yalnız bırakıyor.Onda iş yok ,ordan baslayin

Olan olmuş fikir istiyor arkadaş belli ki

Benim görüşüm önce kendinden başlamalısın. Bir kere çalışmayı istiyorsan o ne der, bu ne der, dert olur aman duman yapmamalısın. Bebeğin küçük, şu an çalışmak da istemeyebilirsin.

Eşinin ailesinden kopmak, görüşmek istememek gibi bir durum bence çok zor. Mesafeni koruyabilirsin. Ailene laf ettiklerinde susup, kendine sonradan dert etmek yerine o an cevap verebilirsin. Aklına gelmedi mi bir dahaki görüşünde dile getirebilirsin. Bir iki derken zamanla susarlar.

Eşin, ailesi baştan otoriter davrandığı için sanmıyorum bundan sonra ailesine herhangi bir konuda karşı çıkabilsin. Ama durumu ona fark ettirebilirsin.

Bebeği öpme konusu da maalesef büyüklerimiz hijyen hastalık vs durumuna bakmaz. Rahatsız olduğunda yüzünü elini silmeni tavsiye ediyorum.

Biz eşiniz için bile iş bırakmayın diyoruz siz eşin babası dedi diye bırakıyorsunuz. Daha ilk adımdan kendilerini belli etmişler. Babasından korkan bir pısırık ile evlenmişsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…