Eşimin ailesi

Aileler böyle zamanda elbet yardım etmeli. Sadece benim ailemin yardım ettiğini duyunca hıı iyi deyip köşeye daha çok çekiliyorlar. Benim ailem seve seve yapar ama karşı tarafın sürekli benim aileme güvenmesi mide bulandırıcı

Sizin aileniz de etmesin o zaman. Onlar da mecbur değil. Sürekli eşinizin başına kakacaksanız, rahatsızsanız bu kadar onlar da etmesin. Ev almak bir zorunluluk değil, tercih. Paranız yoksa almazsınız. Artık kendi ailenizin sırtından inseniz mi? Evlenmiş kendi ailenizi kurmuşsunuz hala beklenti içindesiniz, inanın koca koca insanların bunu yapması daha mide bulandırıcı

Büyüten kişi babanne. Ebeveyn rolünde babanne var dolayısıyla. Baba yoldan geçen bir insan kadar alakasız. Keşke bu kadar önyargılı ve acımasız olmasanız
Babaanne dediginiz gibi ebeveyn "rolunde" yani ebeveyni degil. Oglunun sorumsuzluguni telafi etmek icin bakip, buyutmus ancak ev sahibi etmek onun gorevi degil.

Kimseden para istenmiyor hanım efendi. Gerçek bir aile zaten teklifsiz destek olur. Ben ne anlatıyorum siz nerden ne anlıyorsunuz kimseye el açmıyoruz biz efendilik içinde yorum yapılsın
Hanimefendi. Sizin aileniz artik esiniz ve sizsiniz. Kok ailenize yapismayi birakip gerceklere gozunuzu acmanizi dilerim

Mecburmu hanımefendi insanlar size yardım etmeye?bide kocayı dolduruyorsunuz👿Teee Allaahımm
Kocayı doldurduğum algısına nasıl kapılıyorsunuz? Ben dedim eşime kimseden yardım istemeyelim kendimiz yapalım. Sagolsun benim ailem bir miktar destek oldu. Hatta dedim bak babanı da arama para isteme sen incinirsin üzülmeni istemem dedim. Eşim dedi benim bugüne kadar hiçbir anımda maddi manevi yanımda olmadı şimdi ihtiyacım varken desteğini görmek istiyorum dedi. Ama adam yeni karısı için her seyi yapıp oglu için beni istemeye bile gelmek istemeyen bir insan. Benim ne işim var siz gidin isteyin demiş düşünün daha beni tanımadan… bu kadar acımasız neden oluyorsunuz ki?

Kendini baba olarak gorseydi borc vermeyi birakin cocuguyla dogru duzgun iletişim kurardi, dogumuna giderdi. Hala ve babaanne ise bakip buyutmuslwr, görevlerini fazlasiyla yapmislar. Esiniz ailesi konusunda sanssiz bir birey, bunu kabul edin, yardim beklemeyin. Karsi taraf sizin ailenize güvenmiyor, esinizin ailesi yok maalesef kendi kendine birseyler yapmak zorunda
Ne kadar tarafsız ve güzel anlamışsınız ve anlatmışsınız. Hatta önemli bir detayı daha ekleyeyim, eşim bu yaşına gelene kadar sürekli annen baban var onlar ilgilensin senle diye yüzüne vurulmuş. Yani babannesi de çok iyi bir bakım sergilemiş olmuyor hatta başta çocugu istemiyorlar zoraki bakıyorlar. Her şeyi anlatsam ohoo

Sizin bu konuda yapacaginiz birsey yok. Esinizin karari. Evinize kabul etmeyebilirsiniz ama esinizin görüsmesine karar veremezsiniz. Gösterilmeyen ilgi ve sevginin parayla zaten karsiligi olmaz. Bence siz kendi ailenize odaklanin esinizin ailesiyle muhatap olmayin, olduklari gibi yok sayin.
Çok teşekkür ediyorum ilginiz ve yargılamadan yorum yaptıgınız için

Kimsenin sizin düğününüzü yapma, evinizi alma, borç verme gibi bir sorumluluğu yok farkındasınız değil mi? Bunları yapmadılar diye eşinize ailesiyle görüşmemesini söyleyemezsiniz. İki koca yetişkin insan evlenmişsiniz, hayatınızı çekip çevirme sorumluluğu tamamen ikinizde. Siz de ailenize yük olmaktan vazgeçmelisiniz artık.
Burda olay maddiyattan fazlası bu arada. Ben hayatım boyunca kimsenin parasına puluna tamah etmedim. Evliliğimizin başında da el emeği bir şeyler yapıp sattım kimseye muhtaç olmadım

Kocayı doldurduğum algısına nasıl kapılıyorsunuz? Ben dedim eşime kimseden yardım istemeyelim kendimiz yapalım. Sagolsun benim ailem bir miktar destek oldu. Hatta dedim bak babanı da arama para isteme sen incinirsin üzülmeni istemem dedim. Eşim dedi benim bugüne kadar hiçbir anımda maddi manevi yanımda olmadı şimdi ihtiyacım varken desteğini görmek istiyorum dedi. Ama adam yeni karısı için her seyi yapıp oglu için beni istemeye bile gelmek istemeyen bir insan. Benim ne işim var siz gidin isteyin demiş düşünün daha beni tanımadan… bu kadar acımasız neden oluyorsunuz ki?
kimse size yardım etmek para vermek ev almak zorunda değil hanfendi ilk önce bunu bir kavrayın. kendi öz ailenizi de katmayın maddi konulara sonra çok üzülürsünüz

kimse size yardım etmek para vermek ev almak zorunda değil hanfendi ilk önce bunu bir kavrayın. kendi öz ailenizi de katmayın maddi konulara sonra çok üzülürsünüz
Zaten kimse bize ev almak zorunda degil hanımefendi ben öyle bir durumdan bahsetmiş gibi anlaşıldıysam bu benim hatamdır. Ben eşimin elinden bunca zaman alınan aile kavramına üzülüyorum. Senin baban ile babalığı annen ile anneliği aile olmayı gördüm diyor. Sizin aile kavramınız da zor gününde yanında olmak degil midir?

Öncelikle herkese merhaba. Sabırla okuyabilirseniz çok mutlu olurum. 1 yıllık evliyim. Evlilik öncesinde de 5 yıllık bir flört dönemimiz olmuştu. Eşimle ikimiz arasındaki sorunlar evliliğimiz oturdukça düzelmeye başlıyor ama ailesi… Aile bile demeye layık göremiyorum. Annesi ve babası daha eşim bebekken boşanmış ve baba hiçbir şekilde ne eşine ne çocuğuna sahip çıkmamış. Doğumda bile yanında degilmiş. Boşandıktan sonra da annesinden nafaka almış babası falan… Yani tamamen benim hayat görüşlerime ters ve iğrenç tavırlar. Eşim ise babasının tam tersidir. Babaannesi, halaları tarafından büyütülmüş ama onların da babadan bir farkı yok. Bu kadar olumsuz koşula rağmen eşim hep kendi ayakları üstünde durmaya çalışan, gururlu, onurlu, karakter sahibi bi insandır. Düğün zamanımızda bile özellikle babası elini bir kez olsun cebine sokup da bize maddi manevi bir destekte bulunmadı. O kadar değişik bir insan ki size anlatamıyorum bile. Son nokta ise şu oldu, yaklaşık 1 ay kadar önce biz ev almak istiyorduk ve her zaman olduğu gibi sadece benim ailem ve akrabalarım destek oluyor. Eşim de kendi ailesini denemek ve son bir şans vermek için ev alma durumumuzu onlara açtı. İş de kuracağım bana biraz borç verebilir misiniz dedi. Babannesi ve halası başladı ev çok pahalı mutfak şöyle böyle burnumuzdan getirmeye. Eşim de dedi istemiyorum paranızı tamam vermeyin. Babasına sordu, o da başkasıyla evli şu anda. Artık karısına mı soracak bilmiyorum düşünmem lazım borç vermek için dedi. Ne işin var evle kirada otur dedi ve eşim bir darbe daha aldı. Ben artık hazmedemiyorum her şeyi benim ailem yapıyor her zaman maddi manevi onlar destek oluyor. Ben bu insanlarla muhatap dahi olmak istemiyorum artık. Eşim ise hala diyor ki ben içimde kin tutmam. Onlardan bir beklentim yok. Hayatımdan da silip atamam. Ya diyorum adam senin doğumunda yokmuş, annenin vefatında yoktu, senin düğününde tek bir desteğini görmedik. Artık hakettiklerini yap şu insanlara… Ben nasıl davranmalıyım? Eşimin aklı nasıl başına gelir bana bir yol gösterin lütfen…
SANIRIM BÜYÜKKK BİR YANLIŞ ANLAŞILMA OLMUŞ BURDA OLAY BENİM MADDİ YA DA MANEVİ BEKLENTİM DEĞİL. EŞİMİN HAKETMEDİĞİ ŞEYLER YAŞIYOR OLMASI VE BUNUN BENİM HAYAT GÖRÜŞÜME TERS DÜŞÜYOR OLMASI. O KİŞİLERE NASIL DAVRANMAM GEREKİR SİZ OLSANIZ NE YAPARSINIZ DEDİM SADECE. ÇOK ŞÜKÜR EVİM VAR KAZANCIM VAR, ONU SATIP ÜSTÜNE KATIP BİRAZ DAHA YENİ EV ALIYORUZ. KARŞI AİLE HEP BENİM VE AİLEMİN MADDİYATINA GÜVENİYOR

Kendi akrabaları yardımcı olmuş nasıl olduysa, akrabadan ev için yardım kabul etmek saçmalık zaten birde eşine geri çevrileceğini bile bile para istetiyor kötü dediği babaanne ve haladan. Hırsa bak 🤦‍♀️
Benim para istettiğimi nerden uyduruyorsunuz??? Hakkımda ne biliyorsunuz??? Ben eşime kimseye ihtiyacımız yok kimseyi arama biz halledeceğiz dedim. Kendisi dedi ailemse babamsa maddi manevi zor günümde yanımda olmalı dedi

SANIRIM BÜYÜKKK BİR YANLIŞ ANLAŞILMA OLMUŞ BURDA OLAY BENİM MADDİ YA DA MANEVİ BEKLENTİM DEĞİL. EŞİMİN HAKETMEDİĞİ ŞEYLER YAŞIYOR OLMASI VE BUNUN BENİM HAYAT GÖRÜŞÜME TERS DÜŞÜYOR OLMASI. O KİŞİLERE NASIL DAVRANMAM GEREKİR SİZ OLSANIZ NE YAPARSINIZ DEDİM SADECE. ÇOK ŞÜKÜR EVİM VAR KAZANCIM VAR, ONU SATIP ÜSTÜNE KATIP BİRAZ DAHA YENİ EV ALIYORUZ. KARŞI AİLE HEP BENİM VE AİLEMİN MADDİYATINA GÜVENİYOR
E hani zor gününüzde aileler yanınızda olmalıydı? Zor günde değilmişsiniz zaten varmış eviniz. Sırf daha lüks ev için mi adamın halasına kadar gidip para istediniz? İnsan zaten evi varsa ne diye bu kadar milletten para toplamaya çalışır Allah aşkına? Anlattıklarınız birbiriyle çelişiyl farkında mısınız? İhtiyaç sahibi değilseniz adamın yaşlı babaannesine kadar milleti darlamayın

Ne kadar tarafsız ve güzel anlamışsınız ve anlatmışsınız. Hatta önemli bir detayı daha ekleyeyim, eşim bu yaşına gelene kadar sürekli annen baban var onlar ilgilensin senle diye yüzüne vurulmuş. Yani babannesi de çok iyi bir bakım sergilemiş olmuyor hatta başta çocugu istemiyorlar zoraki bakıyorlar. Her şeyi anlatsam ohoo
Esiniz icin cok yaralayici bir durum bence. Manevi olarak esya gibi davranilmis, bir eve sigdirilmamis, maddi olarak katki saglayacaklarini sanmıyorum. Bence sizde esinize artık bunu hissettirmeyin, babasi ölse en azindan öldü der uzulur. Yasiyor ama yaninda degil cok kotu. Kendi aileniz yardim etmekten rahatsizsa onlarda yardimi biraksin. Esinizin ne hissettigini az cok tahmin edebiliyorum, yaralanmasin daha fazla

Zaten kimse bize ev almak zorunda degil hanımefendi ben öyle bir durumdan bahsetmiş gibi anlaşıldıysam bu benim hatamdır. Ben eşimin elinden bunca zaman alınan aile kavramına üzülüyorum. Senin baban ile babalığı annen ile anneliği aile olmayı gördüm diyor. Sizin aile kavramınız da zor gününde yanında olmak degil midir?
işte o zaman siz eşinizin her şeyi olun. anne babasından öte olun. gerçek ve sağlam bir aile olun. siz eşiniz ve çocuklarınızla sevgi dolu bir aile olun. başkasından duygusal/manevi sorumluluk da beklemeyin

E hani zor gününüzde aileler yanınızda olmalıydı? Zor günde değilmişsiniz zaten varmış eviniz. Sırf daha lüks ev için mi adamın halasına kadar gidip para istediniz?
Hanım efendi hayatımı mı anlatayım size? O evde kardeşimin de payı var ve evi ondan almak istedigimde ya da kiracı olayım yarı kirayı sana ödeyeyim dedigimde kardeşimle uzlaşamadık. Ben de kendi payım olan kısmını satmak durumunda kaldım budur yani hayatımı mı anlatayım. Ne kadar kötü kalpli ne kadar önyargılı insanlar varmış. Ben burada bir kadın olarak beni anlar hemcinslerim dedim ama herkes anında paragöz, kocasını dolduran biri ilan etti beni daha yüzümü bile görmeden.. yazık gerçekten

Kendi aile ilişkileri bunlar,sizden önce yaşanmış bitmiş,bir şekilde olduğu haliyle kabul görmüş konular,siz niye müdahil oldunuz anlamadım. Sizin ailenizle ilişkiniz sizi ilgilendirir,eşinizin ilişkisi eşinizi.
Size bir yanlışları olsa sonuna kadar haklı olabilirsiniz ama gecmis konular sizden bagimsiz.
Öte yandan kimin ailesi ev alıyor bu devirde. Insanlar calisip ödüyorlar,alıyorlar bir şekilde. Kocaman insanlarsınız,evlenmişsiniz kendi yağınızda kavrulun. Kendi ailenizi dahi sokmayın madem sadece aileniz yardım ediyor ve bundan rahatsızsinız. Eşinizi de darlamayın insanlardan para istemesi için. Yazık eşinize adam sizin yuzünüzden belki görmek bile istemedigi babasından para istemek zorunda kalmış.

Esiniz icin cok yaralayici bir durum bence. Manevi olarak esya gibi davranilmis, bir eve sigdirilmamis, maddi olarak katki saglayacaklarini sanmıyorum. Bence sizde esinize artık bunu hissettirmeyin, babasi ölse en azindan öldü der uzulur. Yasiyor ama yaninda degil cok kotu. Kendi aileniz yardim etmekten rahatsizsa onlarda yardimi biraksin. Esinizin ne hissettigini az cok tahmin edebiliyorum, yaralanmasin daha fazla
Allah sizden razı olsun gerçekten yargılanmadıgım sayılı cevaplardan biri…

Hanım efendi hayatımı mı anlatayım size? O evde kardeşimin de payı var ve evi ondan almak istedigimde ya da kiracı olayım yarı kirayı sana ödeyeyim dedigimde kardeşimle uzlaşamadık. Ben de kendi payım olan kısmını satmak durumunda kaldım budur yani hayatımı mı anlatayım. Ne kadar kötü kalpli ne kadar önyargılı insanlar varmış. Ben burada bir kadın olarak beni anlar hemcinslerim dedim ama herkes anında paragöz, kocasını dolduran biri ilan etti beni daha yüzümü bile görmeden.. yazık gerçekten
O zaman sizin bakış açınıza göre sizin kardeşiniz de mi aile olmayı bilmiyor? Adamın halasıyla babaannesiyle uğraşağınıza kendi kardeşinize laf söyleseydiniz o zaman. Kendi ailenizi melek gibi anlattınız ama mal mülk meselesinde asıl öz kardeşinizle anlaşamamışsınız. Ama onu söyleyen bile yok.

X