EŞİMİN AİLESİ

Üzüldüm durumunuza. Boşverin kafanıza takmayın, ama bir dahakine usülünce cevabını da vermeye çalışın.

Çok uzundu hepsini okuyamadım. Tek diyecegim: susmayın, yutmayın. Susuyosunuz diye değerli olmayacaksınız. Herkes daha da üstünüze gelip sizi itip kakacaklar nasılsa sesi çıkmıyor diye. Kendini korumayan insanın hakettiği budur.

Yerinizde olsam görüşmem eşimin ailesi ile ona da dersiniz beni aşağılıyor ,eziyor ,laf sokuyor ,üzüyor ,kendimi kötü hissettiriyor o yüzden görüşmeyeceğim. Madem ki anlayışlı anlayacaktır sizi.

Birgün aşağıya oturmaya kaynama gitmiştik ben üste oturuyordum eşim uzandı annesinin çekyatta yatmaya bende izindim yattım karşılıklı yattık sonra kaynanam beni azarladı büyüklerin yanında yatılmazmış diye ama oğlunu azarlamamıştı , o zaman anladım ben annenin ben senin dediklerinin masal olduğunu

Herşey laftagelin iş yapar, oglu oturur..

kendi oğlu yapınca sorun yok. ama geline gelince hemen cak cak cak :))

Şöyleki bunlarla uğraşması gereken kişi siz değilsiniz, eşiniz.. Benim kayınvalidem de ilk evlendiğimşz zaman her Hareketime kusur buluyordu. Ben 1 kez bile ağzımı açmadım çünkü buna gerek kalmadan eşim gereken cevabı verdi hep. Şimdi oğlundan çekindiği için hiçbir şey diyemiyor. He eşiniz elinden geleni yaptığı halde böyle devam ediyorlarsa bırakın uzak dursunlar. Kim eş ailesiyle samimi olmak istiyor ki zaten ? Ne kadar uzak okadar iyii.

eşim tepkisini eskisi gibi sıcak davranmayarak gösteriyor.. ama anneside ne oldu oğlum neden böylesin demiyor. takmıyor yani..ama çevreye ağlayıp duruyor. oğlumu soputtu oğlum böyle davranıyor diye. o kadar uynaık bir kadın ki anltamam

Sizde kayinvelinizin eksiği neyse gülerek onu söyleyin. (Ailenizin boşanması eksik değil. Önce. Evlatları olsa sizi mutlu ederki oğlu mutlu olsun)

Çok sessiz kalıp kendini ezdirmişsin. Söylediklerine düzgün bi uslupla cevap verip ağzının payını vermeliydin. Seni mutsuz ediyorsa görüşme

Ağaç kabuğu değil ağaç kovuğu

diğer aile ferdlerinden de kayın validem böyle olunca herkes ondan güç alıyor (elti, görümce,eşimin kuzenlerine kadar) herkes beni dışlamaya başladı.
Bunun aynısını yaşadım ben. Kayınvalidemle küsmüştüm, bi yeğeni var epey ters yaptı bana dışlamaya çalıştı falan.

Kayınvalidemle barıştık, onunla görüşmek istemediğimi söyledim. Uzun bir sürede düşünmüyorum. Sizde öyle yapın.

kayınvalideniz cahil ve bencil. Başa çıkamazsınız. Tek çare, söylediklerine o an çat çat cevap vermek. Tecrübeyle sabit

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…