Eşimin ailesi neden böyle ?

Ben sizi iyi anlıyorum bizimkilerde böyle.
14 yıllığım ben ama kv ile telefonda sanırım 3 defa falan konuştum.Onlara gittiğimde-ki yaklaşık bin km var arada- ancak 1 gece kalabilirim. Yalnız bana geldiklerinde sanki kızlarıyım eşim damat.

Çocuklarımada öyleler.3 yıl evvel gördüler ben gitmiştim.Diğer eltilere öyle değiller yanımda çekiştirirler görümcemle hep ama samimidir yinede :)

Hiç adım geçmez Çocuklarıda sormazlar ama eşime hep çok özledim burnumda tütüyorlar der.
Eskiden gücenirdim deli gibi. görümceler eşime mesaj atsa yeğenlerimi ve seni öpüyorum derlerdi.benim adım bile yok :)
Çocuklarım bilmedi dede babaanne.Bu benim suçum değil vicdanları sızlıyor şimdi bense çay içiyorum :)

Benim geçen yıl babaannem vefat etti.1 hafta sonra kayınbaba
"Babaannenin vefatını üzüntüyle öğrendim başın sağolsun" dedi teşekkür ettim geçtim.Kaynana görümceler hiç birşey demediler bile.Dehşet resmiyiz :))

Ben alıştım hatta varlıkları beni huzursuz eder.Hele ki samimiyetleri.Ben bu yaşantımla mutluyum.Şuan öncelikleriniz farklı olsun samimi olmaya çalışırsanız hadlerini aşarlar.

Ay aman aMann arkadaşm bırak mesafe kalsın yüz göz oldun mu ne kadar zor bende evin tek geliniyim bir ve kayinvalidemin üstünde oturuyorum annesine çok düşkün eşim birde gormcem var evli ama oda kendi halinde havlarda burnu büyük nerdeyse 2 gunde bir kayinvalidemin evinde yani bizi buradalar yemekler bir bizim evde yiyip icmemize asla izin vermiyor resmen esimde sağolsun dünden razi sürekli mic mic annemmmm diyip duruyo 30 yaşında adamm eve çıksakda yemekten sonra ille bi telle aramalar bi gelbi aşağıya falan falan

Kızmam kızmam salaklik resmen ya aklıma geldikçe hircinlasiyorum n3 zmanlar atlatmisim geriye bakınca hiç çocuk düşünmedim 3 yıl boyunca bu sene düşündüm kV ev aldı gidecek inşallah ama suan değerlerim yüksek ve cocuk olmuyor tedavi görüyorum hep bunlar stresten sevmesem 2 dk durmam
ah bacımmmmmmmmmmmmm bende sendenim...,
yıllarca kv.ile alt üst oturdum snra taşındık evımıze sukur ama ne oldu biliyomusun bize kalmaya geliyor sık sık haftanın 3-4 günü :KK62: taşındığıma pişman oldum en azından birlikte yemek yesekte evimiz ayrıydı smdı hep bizde vıcık vıcıklar..
benım esım de anneci maalesef..gerçi okadr cok hatası var kı bu az bile
çocuk konusunda da baştan sorunlar var diye istemedik suan eşim kaynaklı olmuyor bizim de belki de bu hayırlısı hakkımda bilemicem artık:KK64:

Nereden başlasam ne desem bilmiyorum. En iyisi olanı söyleyeyim ben. Yeni evliyimm ve evin ilk,tek geliniyim(güya) . Eşim hep aileden ayrı okumuş fazla diyaloğu yani samimiyeti yok ama Tlf da sık sık konuşurlar. Beni hiç sormazlar belki arada anca sorarlar.Zaten büyük Görümcem hayatı kendi icinde yaşayan biri tuhaf birisi anlatamam yani çok farklı. Nişanlıyken de farklı şehirlerdeydik hiç gelmediler neyse bi ablası bi kardeşi var ikisi de çok suratsız soğuklar soğuklukları herkese karşı ama. Alışkın olmadığım için zoruma gidiyo. Eşimde sabret diyo sadece onlar böyle diyo :KK43: çevredeki evli arkadaslarıma cok imreniyorum :KK43: beni istemiyorlar mı sorusunu çok sordum kendime de eşime de senle alakası yok diyo cahilliklerine ver dedi en son. Hala ve dayıları da kaynanama kızıyormuş ama sessiz kalıyormuş bişey demiyormuş. Sorunu ne anlamadım saygısızlığım hiç olmadı zaten farklı şehirdeydik... Tlf da iyi konusuyor ama yan yana buz gibi :KK43: nasıl davranırım napıyım ben!!!! :KK43:
Kendini hiç sevdirme çabasına girme onlar nasılsa öyle ol çünkü ağzınla kuşta tutsan kimseye yaranamazsın samimi olupta arkandan oğlunu doldurucaksa bırak soğuk olsun bende senin yaşadıklarını yaşadım ama en güzel güven bana mesafe.samimi olup kırılıcağına mesafeli olun.bende sevdirdim sanıyordum sonra bir baktımki en ufak bişeyde ortalık karıştırıyorlar ne gerek var boşver kötü olan sen olursun bak yeni evlisin ben 8yıllık evliyim keşke baştan bende soğuk olsaydım eşine hiçbirşey söyleme sen evliliğin tadını çıkart yoksa evliliğinizi zedeleyip soğutursun eşini kendinle ilgilen evinle ilgilen bırak görüşme

Ben ortada düzelmesi gereken bi sorun görmedim açıkçası. Bende mi gariplik var?

ah bacımmmmmmmmmmmmm bende sendenim...,
yıllarca kv.ile alt üst oturdum snra taşındık evımıze sukur ama ne oldu biliyomusun bize kalmaya geliyor sık sık haftanın 3-4 günü :KK62: taşındığıma pişman oldum en azından birlikte yemek yesekte evimiz ayrıydı smdı hep bizde vıcık vıcıklar..
benım esım de anneci maalesef..gerçi okadr cok hatası var kı bu az bile
çocuk konusunda da baştan sorunlar var diye istemedik suan eşim kaynaklı olmuyor bizim de belki de bu hayırlısı hakkımda bilemicem artık:KK64:
Ah çok iyi anlıyorum seniiii biz baba evinden çıkıp geliyoruz onlar diplerinde ama hala anne anne yok anlatmakla bitmez zaten şimdi onlar taşınacak ama tabi bahçe var evin önünde onun için gelicek yemek yapcakmis bizde yiyip eve gtceklermis yani ayrı evde olmakla taşınmakla da bitmiyor demekki... hakkımızda hayırlısi olsun Rabbim kucaklarimizi boş birakmasin

Benim kv koyduğum mesafeyi onlar sana koymuş :) ben onları hiç aramam kayınpeder aradığında da ara da bir açarım telini Kv hiç sormam :) demekki oda böyle acı çekiyor :) bence umursama gerçekten salla gitsin esinle hayatına bak

Ah çok iyi anlıyorum seniiii biz baba evinden çıkıp geliyoruz onlar diplerinde ama hala anne anne yok anlatmakla bitmez zaten şimdi onlar taşınacak ama tabi bahçe var evin önünde onun için gelicek yemek yapcakmis bizde yiyip eve gtceklermis yani ayrı evde olmakla taşınmakla da bitmiyor demekki... hakkımızda hayırlısi olsun Rabbim kucaklarimizi boş birakmasin
ala ala sizde niye yapıyor yemeği yaa..
tuhaf yani..
amin cnmm rabbim isteyen herkese versin..

:KK61:canim sen yine evlenmissin ben daha evlenmeden nisanlik suresinde birden istenmeyen oldum üstelik iftira bile attılar.sebepte nişanlılık sevgililer gününde aldığı küçük bir hediye pasta ki kndileride çok iyi bilyolar bnim tatlıyı sevmedgimi nisamlim yedi ve arkamızdan neler demişler neler bir oğlu var onunda görüştüğü var ve nisanlimin arkadaşıyla bi ilişkisi olmuş uygunsuz bni nisanlim yuzlerine demişti fakat yinede bsey yokmuş gbi devam ettiler üstelik bize onlar ciddiler dediler siz değilsiniz gbi bi imada bulunmuştular 2 hafta sonra kız başka oğlanlar da ciddi resimler felan ona gelince o gelin oluyor BN arkamızdan konuşulanları duyunca bni istemiosaniz diyin yani dememle gelin olamazmisim bu nasıl adalet üstüme iftira atılmış susamazdim bukdari fazlaydı sustuklarimda çabası ve sonuç bna yolun açık olsun denildi nisanlimida evden kovdular.7 gün boyunca arayıp sorma yok sonunda babası gel evine dedi ve gitti bnleymis bütün dertleriki bir gram haram veya da saygiszligimda olmadı meğer yüzüme gülüp arkadan is ceviriolarmis.sukret simdi bnim evliliğin nasıl olucak belli bile değil. Beterin beteri var.hayat bu sabirdan başka yapilacak bisey yok

Ayy gelecegimi gordum :)))) sozlum bey ailesiyle aynem bu konumda acaba ben neler yasicam bir yildir evine anneso gelmedi bile calisirken gorumcem olcaklarda ne arar ne sorar zaten gelinleri var torunada doymuslar bende uzuluyodum ama arrtk benim ailemle buyuturuz bebisleri :)

mizaçları soğuksa neden dert ettiğinizi anlamadım. herkese canım cicim siz ortama grince mi soğuk rüzgarlar esiyor? saygısızlıkları var mı? yoksa bence oldukları gibi kabul edin.

Fazla samimi olmamak demek her şeye burnunu sokamamasi demek daha ne istiyorsunuz anlamadım ki tamam bazen insan samimiyet ister ama size de böylesi denk gelmiş alınmayın gücenmeyin kim size nasıl davranıyorsa siz de ona öyle davranın.

Önemli olan yeterki esinle problemin olmasin sogukluk olmasin bence ailesi herkeze karsi boyledir o insanlarida boyle kabul etmek gerekir sizin hayatiniza karismadiklari surece boyle daha iyi gibi biraz mesafeli olmak iyidir yoksa bukez diger turlude sen bunalabilirdin

iyi de bence çok normal bu mesela

yani benim ailem mesela benimle konuşurken eşimin de hatırını sorar vs de merak ettiklerinden mi yooo, ayıp olmasın diye

ne gereği var ki

oğullarını arıyorlar tamam senin de zırt pırt aramıyorlar oldu bitti

bir şey olursa oğlundan öğrenirsin

bir de bu kötü olmak değil işte

seni sorsa ne olacak, o zaman da beni telefona istemedi, uzak uzağa sordu dersin, telefona istese ben onunla her seferinde konuşmak zorunda mıyım dersin

herkesin yapısı farklı

bir de merak ettim sizin aileniz eşiniz ile nasıl, onlar onu arayıp soruyor mu mesela
Biraz geç girebildim kusura bakmayın. Bizimkiler de cok sık aramaz zatn aradıklarında eşim olmaz olyrsa da mutlaka konusurlar bu arada ailemde erkek yok

Önemli olan yeterki esinle problemin olmasin sogukluk olmasin bence ailesi herkeze karsi boyledir o insanlarida boyle kabul etmek gerekir sizin hayatiniza karismadiklari surece boyle daha iyi gibi biraz mesafeli olmak iyidir yoksa bukez diger turlude sen bunalabilirdin
Yakınları herkese karşı böyle olduklarını söylüyorlar. Ama tuhafıma gidiyor valla ilk bunlarda görüyorum böyle. Eşimle iyiyiz şuan da problemler imiz oldu oda biraz soğudu sanki :KK43:

X