Eşimi dinlemeli miyim ??

Butkk

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Mart 2023
33
11
27
Merhaba arkadaşlar ne yapacağım bana fikirlerinizi verirseniz çok mutlu olurum ben 27 yaşında 3 çocuk sahibiyim eşimle üniversite yıllarında evlendim 2 yıllık okudum üniversiteyi eşim ortaokul mezunu işi gücü yerinde sıkıntılarımız yok çok şükür ama ben ikinci bir üniversite okumak istiyorum açıktan kayıt oldum tek parası yatması gerekiyor eşim diyor okuma çocuklara bak diyor oğlum 1.sınıfa başlıcak öbür oğlumuda kreşe verdim kızımla evde olucam bütün gün bende evde olup ders çalışırım diyorum okumak istiyorum açıkcası ama izin vermiyor ne yapmalıyım sizce nasıl ikna edeyim bilemedim dedim ilerde ne olacağı belli olmaz çalışırım diyorum bir meslek elimde olsun o da şu kafada ben bakarım ben ederim çalışma kısacası kır dizini evinde dur diyor birde elti problemlerim var üst katımda oturuyor birbirimizi saç başa daldık o durumdayız kafam dağılır diyorum evden hep ders iş güç diyorum

Eşiniz tam olarak içeriği biliyor mu ? Yani o uzaktan üniversite sadece sınavlarına giriliyor öyle aşırı çaba çalışma da gerektirmiyor belki o ev düzeni bozulur diye düşünmüştür.
Oku kız okumaktan zarar gelmez eşin gözün açılır diye korkuyor olabilir

Şu şartlarda sadece önlisans okuyabiliyorsun. Uzaktan alınan diploma kağıt üzerinde işe yarar ama gerçekten fakülteye gidip okumak gibi değil. Zaten iki yıllık mezunuysan onu dörde tamamlasaydın keşke çocukları yapmadan.

Çalışma anlamında halk eğitimdeki kurslara katılıp, eline belge alıp iş öğrenip, o şekilde eğitim alsan daha iyi olabilir.

Üç tane çocuk var, bunlarla siz karı koca nasıl eğitimleriyle ilgilenip, yetişeceksiniz. Daha kaç senelik evliliğe üç çocuk sığdı bu zamanda.

Merhaba arkadaşlar ne yapacağım bana fikirlerinizi verirseniz çok mutlu olurum ben 27 yaşında 3 çocuk sahibiyim eşimle üniversite yıllarında evlendim 2 yıllık okudum üniversiteyi eşim ortaokul mezunu işi gücü yerinde sıkıntılarımız yok çok şükür ama ben ikinci bir üniversite okumak istiyorum açıktan kayıt oldum tek parası yatması gerekiyor eşim diyor okuma çocuklara bak diyor oğlum 1.sınıfa başlıcak öbür oğlumuda kreşe verdim kızımla evde olucam bütün gün bende evde olup ders çalışırım diyorum okumak istiyorum açıkcası ama izin vermiyor ne yapmalıyım sizce nasıl ikna edeyim bilemedim dedim ilerde ne olacağı belli olmaz çalışırım diyorum bir meslek elimde olsun o da şu kafada ben bakarım ben ederim çalışma kısacası kır dizini evinde dur diyor birde elti problemlerim var üst katımda oturuyor birbirimizi saç başa daldık o durumdayız kafam dağılır diyorum evden hep ders iş güç diyorum
Açıktan okunan bölümlerin biraz bilgi dağarcığını geliştirmek dışında hiçbir önemi kalmadı.ilginiz olan alanlardaki meslek edindirme kurslarını araştırıp o alanda ilerlemek daha mantıklı.

Evde sıkılmış, bunalmış, depresyona girmiş numarası yapın. Kafamı dağıtmam lazım bana okumak ders çalışmak iyi gelirdi eskiden falan diyin. İyice daralayın kısacası, her gün aynı muhabbeti açın baktınız diretiyor siz de diretin. Bu benim vereceğim karar, senin kısıtlama hakkın yok sana söyleyende suç istediğimi yapmakta özgürüm yarın başvurumu yapıyorum diyip kestirip atın. Tek çare bu gibi jxjckxk

Ben yerinde olsam çocuk pijaması dikmeyi öğrenir, bunun kursu var ismekte, sonra pijama diker, nakışlarla süsler, instagram'dan satardım. Zaten evde üç çocuk var, onların bile pijama parası çıkardı.

Tercih elbette ki sizindir ama birinci sınıfa başlayacak olan oglunuza çok fazla vakit ayırmanız lazım sonra kreşe gidenin evde yapılması gereken etkinlikleri ödevleri olacak e birde kızınız var ona da zaman ayirmaniz gerek sonra eşinizle karı Koca hayatınızın sağlıklı olabilmesi isim birbirinize kaliteli zaman ayırmanız gerek beni yanlış anlamayın okumaya karşı kesinlikle değilim bir öğretmen olarak size tavsiyem bir hevese takılıp her işi yarım yamalak yapmaktansa erteleyin kizinizla evde olduğunuz zamanlarda zaten anca ev işi yemek öte beri işleri deekem size kalan bir iki saati kendinizi dinlendirmek için ayırın.

Kolay mı ya evden okuyup hemen meslek edinmek? Bilmediğim için soruyorum. Ne okuyup da ne olacaksınız?
Benim bir ogretmen arkadaşım acikogretim ingilizce mezunuymus şuan devlette ogretmen olarak çalışıyor. Sınavlara girip okulunu bitirebildikten sonra neden meslek sahibi olunmasını ki?

Benim bir ogretmen arkadaşım acikogretim ingilizce mezunuymus şuan devlette ogretmen olarak çalışıyor. Sınavlara girip okulunu bitirebildikten sonra neden meslek sahibi olunmasını ki?
Atandı yani sözleşmeli değil?

Evde yardımcınız yoksa 3 çocuk artı evin sorumluluğu artı okul yani bunlar basit şeyler değil. Hem de hiç değil.

Çocuklarınızın nitelikli olması için şimdilik bu zamanı onlara verseniz çok daha iyi bir şey yapmış olursunuz. Onlar biraz büyüdüğünde yapın yine ne istiyorsanız.

Bu konu acaba elti kavgasının bir uzantısı mı? İsterseniz ona bir çözüm bulalım.

ilerde ne olacağı belli olmaz çalışırım diyorum bir meslek elimde olsun o

Bunu 27 yaşında 3 çocuk yapamadan önce düşünmeniz gerekmiyor muydu?
Okulunu önceden bitirmiş İş güç sahibi kadınlar bile tek çocukla istifa edip iş bırakırken siz 3 çocukla nasıl okursunuz bilemedim.

Okuyun bence bende aciktan ikinci onlisans okuyacağım orgun kazandım ama küçüğe bakacak kimse yok kayit yaptırmadım eğer yapabilirim diyorsanız yasli bakımı okuyup kpssye girin 1 senede biter okul bir senede kpss çalışın olmazsa da en azindan denemiş olursunuz eşiniz ikna olur gibime geldi biraz zorlasaniz sadece sınava gireceksiniz sonuçta akşamları çocuklar uyuyunca 1 saat çalışsanız yeter bence gündüzde biraz soru çözersiniz çok zaman almazki

Okumak çok güzel tabii. Ama iş bulmak sıkıntı. Boşuna sıkıntıya girmiş olabilirsiniz sonunda

Hangi bölümü okuyacaksın ?

Ben yerinde olsam çocuk pijaması dikmeyi öğrenir, bunun kursu var ismekte, sonra pijama diker, nakışlarla süsler, instagram'dan satardım. Zaten evde üç çocuk var, onların bile pijama parası çıkardı.
Ben zaten moda tasarım mezunuyum diyorum sosyal hizmetler bölümü okuyup açıktan KPSS ye girer memur olmak o yüzden ileride ne olur ne olmaz diyorum açıkçası ben biraz aktif bir insanım o da benim evde oturmamı istiyor 😁

X