Eşime güvenmiyorum ikinci çocuk yapmalı mıyım

Valla beni aldatan erkeği affetiysem bundan sonra artık aldatır mı aldatmaz mı hiç düşünmem ne hali varsa görsün. Zaten aldatmış??? Bence eşinizle bundan sonra cinsel ilişkiye girmeyin, hastalık falan kaparsınız. Çocuğu da tüp olarak yapın. Çocuklarınız için beraber yaşayın işte.

Keşke tek çocuk olsaydım diye dua ediyorum. Kardeşler birbirini boğazlayacak duruma bile geliyor. Önemli olan kan bağı değil. Çocuğun aklıyla sizi aldatan bir kocadan hem de ekonomik özgürlüğünüz yokken çocuk yapmak akıl kârı mı sizce?

bir daha aldatırsa boşanacak mısınız peki?

Ekonomik özgürlüğünüz yok, eşiniz aldatmış, 2. Çocuk diyorsunuz bence acil iş bulun kendinize 2. Çocuğu da daha şahsiyetli bir kişiden yaparsınız..

Oglum da 11 yasinda hic kardes istemedi. Ysni olsa ben sevinirdim ama rahatsuzliklarumdan dolayi olmadi. Ama benim gordugum kadari ile ikinci cocuklsr grnelde borinci yalniz kalmasin diye yapiliyor. Boyle sacma bir dusunce gormedim. Maddi manevi imkanlarin yetecek mi, sabrin el vercek mi. Ilk cocuk kadar ona ilgi alaka gosterebilecek misin. Bunlari dusunun bence. Bir de esin de sorunlu galiba. Valla kendi dusen aglamsz derler bacim sen bilin

Normal bir evlilikte bile çocuk kardeş istiyor diye ikinci çocuk yapılmaz. Anne babanın isteği, maddi manevi ikinci çocuğa hazır olup olmadığı önemlidir.
Sizin evliliğiniz normal bir evlilikte değil. Bir an evvel başınızın çaresine bakmanız, iş bulmanız lazım. Üniversite de okumak falan da bira işin eğlence kısmı olmasın, açıköğretimden her türlü okursunuz zaten, iş daha önemli.

Ya sallıyo inanıyo musun. Kendim istiyorum diyemiyor cefakar anne pozları. Beş ay sonra konu açar bi cocuğum var 5 aylık hamileyim kocamla her şey çok güzeldi ÖZÜNDE İYİ BİRİ ama aldattı napayım e gebeyim ayrılamam. Bi de şaşırır yani tekrar aldatıldığına o potansiyel var.

Yaw sırf maddi durumunuz iyiyse çocuk yapın önerisinin hakikaten mantıgı nedir ?
Çocuk sadece maddiyat ile mi dogru orantılı ?
Bu çocugun babası şam babası mı olacak nedir ?
Çocuk saglıklı ve mutlu bireylerin ellerinde çiçek gibi açarken mutsuzluğun ortasına hele ki güvenmekten bile yoksun olduğunuz bir adamla devam ettirdiğiniz mutsuz yuvanızda kabak çiçegi gibi açılacak mı zannediyorsunuz ?
Bu çocuklar babasını isteyecek, ilgi isteyecek, mutlu yuva isteyecek, ilgili anne baba isteyecek, isteyecekte isteyecek.
Bazı kafaları gerçekten anlamıyorum ya.
Tek çocukla kaldım.
Ülke durumu ortada çalışan iki bireyiz maaşlarımız geçinmemize yetiyor ama ya sonrası ?
Mutlu oldugumu düşündüğüm bir evlilikte bile 2. çocugu yapmak için geçerli bir neden bulamazken bazılarınızın cesareti beni hayrete düşürüyor.
İlk çocukta gerçekleştiremediğiniz hayallerinizi 2. çocuk olunca mı yapacaksınız ?
Okumak istiyorsunuz, çalışmak istiyorsunuz hatta ileride boşanırsanız başınıza neler geleceğini de yazıyorsunuz ama sadece lafta kalmış.
Yapmak istediklerinizi Aöf'e başvurarak yapabilirsiniz zaten zor degil.
Sizinki işin bahanesi.
Anca hayal kurun, icraat olmasın.
Konuya tekrar gelecek olursam hadi adam adam olsa yapın der geçerim de, sırf çocugunuz kardeş istiyor diye +1 daha eklemeyi düşündüğünüz çocugun günahı ne ki böyle bir babayı hakediyor ?

konu sahıbı hala cocuk yapmayı dusunuyor mu yazılanlar aklını basına getırdı mı ? sadece bu soruma yazılan cevapları okuma tahammulum var suan konu sahıbının mantıksız yorumlarına denk gelırım dıye yorumları okumaya ödüm kopuyor artık kaldıramıyor midem

Konu sahibesine de gerek yok.
Kendin için istiyorsan yap önerilerinden sonra netletmiştir kararı

Konu sahibesine de gerek yok.
Kendin için istiyorsan yap önerilerinden sonra netletmiştir kararı
gercekten akıl tutulması yasayan bırıne boyle tavsıye mı verıldı
ahhhh ah
ıyıkı yorumları okumamısım

Çocuğuna kardeş verme sorumluluğun yok. 2.çocuk ilk çocuğa oyuncak olsun diye yapılmaz. O da bir birey, hep geçineceklerinin garantisi yok, en iyi düşman kardeşten oluyor, en iyi dost olduğu kadar.

Aldatıldığınız bir evliliğe devam etme kararı aldıysanız bence çift terapisi alarak güveni tekrar sağlamaya çalışmalıydınız. Ayrıca şimdi hemen bile hamile kalsanız (ki her zaman şıp diye olmuyor), çocuklarınızın arasında 10 yaş fark olacak. Ne arkadaş olabilirler ne de birlikte vakit geçirebilirler belki 20 yıl sonra ancak

Basligi tekrar kendiniz bir yavas okuyun. Cevap aslinda belli.
Bu evliligi mecburiyetden devam ediyorsunuz, özgür iradenizle degil. Eminim mutlu bir aile ortami da yok. Cift olarak terapi aldiniz mi? Cevabiniz hayirsa, o zaman ikinci bir cocukla vereceginiz tek mesaj: "Hersey süper, aldatmak da problem degil..yola devam!" O durumda aldatilmaniza geri sayimi basliyabilirsiniz. Tek basiniza bir cocuga bakacak durumda degilken, ikinciI düsünmel akil isi degil. Kusura bakmayin acik yaziyorum, ama kendi bacaginiza sıkarsînız böyle ancak

Yapin diyenler neyin kafasini yasiyor merak ettim herife bosansan bile daha cok bagli kal diye mi? Malum cocuklar yuzunden omur boyu birbrne katlanmak zorunda bosanmis insanlar. Ayrica bebege oglun mu bakacak? Sen bakacaksin dimi, zorlugu sana yani.. bosansan belki baska birini seversin yine olur kardesi.. Allah buyuktur, gun dogmadan neler dogar. Bu adama guvenmek zor hatta imkansiz bence.

Evet hemen yap 1 yil sonrada, 2 cocugum var biri daha bebek. Ayrılmak istiyorum ama maddi gucum yok bebegim var calisamam diye konu acarsin.
2. Cocugu yapip bu adama daha bagimlı hale gelmekmi istiyorsun. Cocugun buyumus ne guzel. Is bul calıs. Aldatılıp guvenmedigin adamdan cocuk yapmak yerine, kurtulmaya bak

Boşanamama nedeniniz buyuk ihtimal ekonomik yetersizlik.
Bu durumda eliniz kolunuz baglanir.
Bence şartlarınızı düzeltip ayrılmayı düşünün.
Zaten sağlıklı Bir evlilik yok şuan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…