Eşimden boşanmalı mıyım?

Merhabalar Kizlar,
Sürekli takip ettigim bir Forum burasi, ama hic böyle bir konuyla ilgili buraya baslik acacagim aklima gelmezdi. Velhasil, konuma gelelim. 3 yillik evliyim. Evliligimde sorunlar hemen dügün sonrasi basladi. Erkek tarafi dügün sonrasi benden takilarimi istedi ve bu nedenle tartismalar cikti. Ailelerin arasi bozuldu ve esimle aramiza sogukluk ve güvensizlik girdi. Bu nedenle ayrililik bile yasadik. 2-3 hafta sürdü bu ayrilik, sonrasinda ikimizde ayrilamadik ve tekrar birlestik. Aileler birbirleriyle konusmamaya devam etti. Tabi hal böyle olunca bizim evliligimiz catirdamaya devam etti. Kayinvalidem beni sürekli ezmeye devam etti. Ailemi asagiladi, beni asagiladi ve agiza alinmayacak seyler söyledi. Iftiraya kadar gitti. Namusumdan süpheleniyormus, ve sevgilim olabilirmis, "ailen bu konuya aciklik getirsin" dedi. Hic bi sucum yokken iftira atmaya calisti bana. Sustum, ya sabir dedim.

Bundan bir yil sonra esimle aramiz düzelmeye basladi. Mutluyduk. Esim bebegimizin olmasini istedi ve bende bu fikrine cok sicak baktim, cünki yasimizda gelmisti artik diye düsünüyordum. Hamileydim. Hamileligimde esim artik eve gelmemeye ve sacma sapan nedenlerle tartisma cikarmaya basladi. Erkek arkadaslariyla tatiller bile yapti benim rizam olmadan. Ailesinden destek istedim ama onlar ogullarini korumaya calisti ve onun hakli oldugunu savundular. Saskindim. Kayinvalidem "Sende kocani eve bagla" diye beni sucladi. Dogum günümde isden sonra annemi ziyaret ettim diye, esim evi terk etti ve telefonuna hic bir sekilde ulasamadim. Aradim, acmadi ve kapatti. Gece eve gelmedi ve nerede olduguna dair hic bir fikrim yok. Daha sonra sordugumda gece otelde kaldigini söyledi. Bu huylarina devam etti. Hamileligimin 7. ayinda sancilandim ve beni hastaneye götürmedi. Hastane yakin oldugu icin tek basima arabayla kendim gittim. Sonrasinda hastaneye ugradilar ailecek ama kirilmistim bi kere. Affedemiyorudum.

Bu böyle devam edemezdi.......

Ailem bi gün beni ziyarete geldi habersiz. Yolda aradilar geliyoruz diye. Esim yine evde yoktu ve evde ickide icmeye baslamisti. Tabi ailemin bu olan bitenlerden haberi yoktu. Sorunlarimizi aileme yansitmamaya calismistim. Ailem beni tek basima hamile halimle, icki siselerinide görünce deliye döndüler. Babam "hadi hemen gidiyoruz" dedi, basta direndim gitmemek icin ama bende zaten evliligimde mutsuz oldugum icin ailemin istedigini yaptim. 8 aylik hamileydim. O gün O evden ciktik gittik. Kayinpederim benim evde olmadigimi fark edince esime haber vermis. Esim evde olmadigimi ögrenince "Benden habersiz adim atmissin artik gelme bitti" diye mesaj atti.

Dogum yaptim, tek basima bir hastane odasinda. Cok zoruma gitti. Esime dogum yapmak üzere oldugumu bildirdim. Cevap bile vermedi. Ailem her zaman yanimdaydi ve bana saolsunlar cok destek oldular. Esim bebegimizi görmeye hic gelmedi. Ailesinden hic kimse arayip sormadi. Dogumdan sonra biraz iyilesince esimin ayagina kadar gittim sirf kendi kanindan canindan olan bebegini görsün diye. Belk insafa gelir diye düsündüm. Sonra tekrar görüsmeye basladik ve görüsüyoruz. Niyetimiz barismak ama benim kafam cok karisik. Nerdeyse bir sene ayri kaldik ve bebegimiz su an bir yasina girmek üzere. Bu süre icersinde hic arayip sormadi, hep benim cabalarimla görüsmeye basladik. Su an bize cok iyi davraniyor ama bilemiyorum, nasil güvenebilirim.....

Fikirlerinize cok ihtiyacim var. Siz olsaniz ne yaparsiniz? Bosanmalimiyim yoksa sabir mi etmeliyim?
valla sen iyi misin bak cocuk 1 yasina gelmis git calis boyle adamlara medet ummayin bosan gitsin ya. sen tek basina nasl dogum yaptin nasl bu kadt dayandin. ve herseyi gectim bu adamdan es dost baba olur mu inat diyecem degil inat gurur diyrcem hic degil o adamda adamligin a si yok

En zor zamanlarinda yaninda olmamis arti barismak icin caba sarf etmemis. Hep sen aramis sormussun. Ne bu adam bulunmaz hint kumasi mi. Cekecegim cile bitmedi diyorsan git baris. Ama cocugunu dusun biraz da. Yazik ona

Cevaplarınız için hepinize çok teşekkürler, iyiki yazmışşım derdimi, inanın şu an kendimi daha iyi hissediyorum, keşke daha önce yazsaydım. Benim icimdeki tek özlemim bebeğimin analı babalı büyüme algisiydi. Dışarda güzel bir aile gördüğüm zaman hep özenirim, tabi bide cevre baskısı...... bazen tanidiklarımın ayrılığı başıma kalktığį bile oldu, malesef insanlar çok acımasız olabiliyor.

Insan 7sinde neyse 70indede odur yazmışşınız gerçektende öyle. Insanlar değişmiyor. Kayınvalidem olacak cadoloz "ayağıma gelsin bizden özür dilesin diyormuş". Allah'a havale ediyorum.

Birleşme olmadı sadece bir düşünceydi. Zaten avukatada gittim. Onun bile agzi açık kaldı. Mis gibi bir işim ve arkamda duran ailem arkadaşlarım var. Yorumlarıniz beni cesaretlendirdi hepinize çok teşekkür ederim.

Cevaplarınız için hepinize çok teşekkürler, iyiki yazmışşım derdimi, inanın şu an kendimi daha iyi hissediyorum, keşke daha önce yazsaydım. Benim icimdeki tek özlemim bebeğimin analı babalı büyüme algisiydi. Dışarda güzel bir aile gördüğüm zaman hep özenirim, tabi bide cevre baskısı...... bazen tanidiklarımın ayrılığı başıma kalktığį bile oldu, malesef insanlar çok acımasız olabiliyor.

Insan 7sinde neyse 70indede odur yazmışşınız gerçektende öyle. Insanlar değişmiyor. Kayınvalidem olacak cadoloz "ayağıma gelsin bizden özür dilesin diyormuş". Allah'a havale ediyorum.

Birleşme olmadı sadece bir düşünceydi. Zaten avukatada gittim. Onun bile agzi açık kaldı. Mis gibi bir işim ve arkamda duran ailem arkadaşlarım var. Yorumlarıniz beni cesaretlendirdi hepinize çok teşekkür ederim.
Süpersin ardına bakmadan yola devam

vallah suan yazdiklarin benimutlu etti. o dogumda seni yanliz birakmasinisa. soyle onlara eve gelmedigini falan aman millete bakma sen ben babasiz buyudum iyikide buyumusum

Kayınvalidem olacak cadoloz "ayağıma gelsin bizden özür dilesin diyormuş"
Başka isteği var mıymış kraliyet ailesinin :işsiz:
Barışmak için herhangi bir adım atmayın ayrıca böyle kibri dağlardan büyük insanlardan kurtulduğunuza şükredin. He bir de ilerde olur da barışmak isterlerse; sizin ayaklarınıza kapansalar dahi geri dönmeyin. İnsanlıktan nasibini almamış kişiler için ömür tüketmeye değmez.

Doğuma bile gelmeyen bir adamın ayağına gidip cocugunuzu göstermeniz olmamış keşke gitmeseydiniz... Bu kadar sorumsuzluga pes diyorum... Herseyi sineye cekip sessiz kalmissiniz bu nedenle ne yaparsam yapayim bana geri dönecek hissi oluşmuş esinizde... Umarım hayatınız bundan sonra cok güzel gider... Size tavsiyem bu saatten sonra duygularinizla değil mantiginizla hareket edin....:KK69:

X