Eşim ve eski eşi

Elden kaçana düşkünler sadece. Adam eski karısı ile bugün evlense yüzüne bakmaz, arada bağlayıcı bir hukuk yok, kadın yarın gizlice evlenir kekonun ruhu duymaz, önünü parayla almaya çalışıyor yetmedi çalım yapmış en son işte millete karşı bu hala benim ayağınızı denk alın demiş resmen.
Hani böyle çokta kötü niyetli yazmak istemedim ama benimde aklıma o geldi. Aklınca eski eşide böyle kıskacına alacak. Ama eski eşte ya durumundan memnun ya da tartışıp kavga etmek istemiyor. Çünkü ben kendimi eski eşin yerine koyuyorum nr alaka derim yani kurban. Tamam baba tabiki boşandı diye çocuğunu asla ihmal etmemeli ama evin içindeymiş gibide yapamaz. Madem bu kadar düşkündün ne diye boşandın diye sorarlar adama. Birde şunu diyoruz ya hep sadece kadının mı çocuk niye hep o baksın tamam doğru. Ama anne? Annede bakmak zorunda çocuğuna bu adamda ağaç kovuğundan yapmadı ya çocuğu. Annede elini taşın altına koysun bir zahmet maddi manevi

Eh orasi öyle olmuyor iste. O adamin cocugu o evde yasiyor. Onun beslenmesiyle ve diger ihtiyaclari ile ilgilenmek zorunda. Kendi cocugun ihtiyaci dururken baskalarina kurban kesmesi sacma olurdu asıl.
Kurban fakirlere dağıtmak için kesilmez mi ben ilk defa duyuyorum çocuk için kurban kesildiğini. Kurbanı kesersin, hatrı sayılır bir kısmını ihtiyacı olan ve kurban kesemeyenlere dağıtırsın, bir kısmını da hane halkına ayırırsın. Ne alaka kurbanı kesip orda bırakmak? Burda yapması gereken şey kurbanı kestikten sonra hanesi için ayırdığı etin yarısını oğluyla göndermekti. Ne münasebet benim kocam eski eşinin evine kurban kesecek? Beslenmesiyle falan tabi ki ilgilensin. Burda olay çocuk değil görmüyor musunuz? Adam diğer eve de erkeklik yapmaya çalışıyor. Mesela bana göre oğlu için oda istense şak diye yapar ama evdeki çocuğa yapmıyor.

Evlat sahibi olmadığınız için anlayamıyorsunuz. Adam belli ki vicdanlı merhametli bir adam. Helal olsun taktir ettim. Oğlu için yapıyor tabiki de ne için yapacak. Sizin bütcenizi dara sokmuyorsa karışmayın. Böyle bir hakkınız yok krizlenecektiyseniz evlenmeyecektiniz çocuklu adamlarla. Istiyorsunuz ki cocuk annede kalsin mümkün mertrbe evinize az teşrif etsin adam cocuguna vs hic para harcamasın hep size adasın kendini yok öyle bir dünya imkanı neye el veriyorsa o cocuga bakacak. Bukadar

Merhaba öncelikle.
Ben 2 yıl önce dul ve çocuklu bir adamla evlilik yaptım. Ama eşim eski eşinin evinden elini ayağını bir türlü çekemiyor biz nişanlıyken oğlunu vermeye gidince boş göndermemek için poşet poşet alışveriş yapardı o eve, o huyundan kavgayla gürültüyle vazgeçirdim. Ama öğrendimki bu bayram onlara kurban kesmiş. Üstelik bana söz vermişti asla öyle birşey yapmayacağım diye. Tek bahanesi oğlu ne yaparsa sürekli oğlunu öne sürüyor artık bıktım usandım siz olsanız göz yumarmıydınız eşinizin eski karosıma kurban kesmesini?? Çıldırmak üzereyim mahvoldum ağlamaktan oğlan zaten 10 gün bizde kaldı üstelik ete ağzını bile sürmüyor asla yemiyor yese bile onamı düştü o eve kurban kesmek
Evi kimin üzerine almış ?

Kurban fakirlere dağıtmak için kesilmez mi ben ilk defa duyuyorum çocuk için kurban kesildiğini. Kurbanı kesersin, hatrı sayılır bir kısmını ihtiyacı olan ve kurban kesemeyenlere dağıtırsın, bir kısmını da hane halkına ayırırsın. Ne alaka kurbanı kesip orda bırakmak? Burda yapması gereken şey kurbanı kestikten sonra hanesi için ayırdığı etin yarısını oğluyla göndermekti. Ne münasebet benim kocam eski eşinin evine kurban kesecek? Beslenmesiyle falan tabi ki ilgilensin. Burda olay çocuk değil görmüyor musunuz? Adam diğer eve de erkeklik yapmaya çalışıyor. Mesela bana göre oğlu için oda istense şak diye yapar ama evdeki çocuğa yapmıyor.

Bu sizin düsünceniz.
Oda konusunda haklisiniz. Bir yasindaki cocuktan önce büyük cocuga oda yapar. Konu sahibi bunlari hesaba katmamis hic. Daha evlilik oturmadan da kendi evlat sahibi olmus. Simdi hazmedemiyor. Ama isin gercegi: adam akli eren cocuga su anda öncelik tanir.
Biz bosuna burda bekar kadinlara cocuklu adamla evlenmeyin demiyoruz. Bunlari kaldiracak kadin sayizi azdir.

Merhaba öncelikle.
Ben 2 yıl önce dul ve çocuklu bir adamla evlilik yaptım. Ama eşim eski eşinin evinden elini ayağını bir türlü çekemiyor biz nişanlıyken oğlunu vermeye gidince boş göndermemek için poşet poşet alışveriş yapardı o eve, o huyundan kavgayla gürültüyle vazgeçirdim. Ama öğrendimki bu bayram onlara kurban kesmiş. Üstelik bana söz vermişti asla öyle birşey yapmayacağım diye. Tek bahanesi oğlu ne yaparsa sürekli oğlunu öne sürüyor artık bıktım usandım siz olsanız göz yumarmıydınız eşinizin eski karosıma kurban kesmesini?? Çıldırmak üzereyim mahvoldum ağlamaktan oğlan zaten 10 gün bizde kaldı üstelik ete ağzını bile sürmüyor asla yemiyor yese bile onamı düştü o eve kurban kesmek
Basta kabul edıyosunuz sonra ağlıyosunuz tabıkıde alısverıs yapacak kendı cocugu yıyor. Allahım ya allah uzak etsın

Dediği gibi hepsini buzluğa atanlar var ama herkes kurban nedir neden kesilir biliyor, öneminin farkında. Adam da eski karısı dolabını doldursun diye gidip o işe girişmedi zaten öyle bişey yok.

Durumu iyiyse kurban kesebilir para verebilir sonucta cocugu o evde yaşıyor ama durumu yoksa maddi anlamda sikintili durumdaysa illaki ben olsam bende bozulur huzursuz olurdum ama dediğim gibi bu olay sadece maddiyat ile alakali olur

Şu türk erkeklerinin vaktinde kıymet bilmeyip boşandıktan sonra şov yapmalarından gına geldi .Kurban mevzusu gereksiz olmuş neden hala jest peşinde bu konu üzerinde durun. Lakin arada sonsuz bir bağ var o da evlat. O cocuk eve babasının eli kolu dolu gelmesini hak ediyor siz yokken o cocuk vardı buna karışamazsınız herşeyi bilerek kabul etmişsiniz.

Çocuğuna ve çocuğunun annesine birşeyler yapmasından rahatsız oluyorsan hazır ol daha çok olacaksın... Hem bilerek evleniyor hemde sonrasında kıskanıyorsunuz bende bunu anlamıyorum.. Ayrılan sen olsaydın sana aynısını yapsaydı ne iyi baba derdin ama degil mi.. Rahatsız olmaz.. yapma demezdin.. Çocuğunun annesi ne yapınca olmuyor tabi.. Bencil olmayın.. Onlar anne baba isteselerde ayrılmazlar.. Çocukları var ölene kadar görüşecek bir araya gelecek.. İnsani duygularla başlarına birsey gelse birbirlerine yardım edecekler.. Ama bunları sevgileri kaldıgı için degil çocukları üzülmesin diye yapacaklar..

B enim eski eşte 2 yıldır kurban parası gönderiyor bana:)sonuçta 3 çocuğu var o evde onları düşünüyor zaar.
İyi de sizin eski bi ara maaşımı vereyim yiter ki beni al dememiş miydi? Çocuklar için yaptığına tam olarak ikna mısınız?

Adamın demek ki dini hassasiyeti var ve bu sene de çocuğu adına kurban kesmek istedi. Olamaz mı? Niye eski karısına kesmiş gibi yazdınız ki? Saçma olmuş. Ayrıca alışveriş de yapabilir. 6 bin nafakayla çocuk büyütülmüyor. Demek ki duyarlı bir babaymış adam. Evlenmeseydiniz,silah zoruyla mı attırdılar imzayı?

İyi de sizin eski bi ara maaşımı vereyim yiter ki beni al dememiş miydi? Çocuklar için yaptığına tam olarak ikna mısınız?
Yine öyle:)ama umursayan varmı onu,bitti o benim için. O kendi kurban parasını gönderiyor benim yerime çocukların olsun diyo yani kendi kurbanını çocuklarına veriyor.Ama benim büyük kızıda darlıyor annene söyle bana et kavursun:)tee allahım ya:)

Çocuğuna ve çocuğunun annesine birşeyler yapmasından rahatsız oluyorsan hazır ol daha çok olacaksın... Hem bilerek evleniyor hemde sonrasında kıskanıyorsunuz bende bunu anlamıyorum.. Ayrılan sen olsaydın sana aynısını yapsaydı ne iyi baba derdin ama degil mi.. Rahatsız olmaz.. yapma demezdin.. Çocuğunun annesi ne yapınca olmuyor tabi.. Bencil olmayın.. Onlar anne baba isteselerde ayrılmazlar.. Çocukları var ölene kadar görüşecek bir araya gelecek.. İnsani duygularla başlarına birsey gelse birbirlerine yardım edecekler.. Ama bunları sevgileri kaldıgı için degil çocukları üzülmesin diye yapacaklar..

Birde her zaman o cocugun babada yasama ihtimali de var. Onu da hesaba hic katmiyorlar

Yine öyle:)ama umursayan varmı onu,bitti o benim için. O kendi kurban parasını gönderiyor benim yerime çocukların olsun diyo yani kendi kurbanını çocuklarına veriyor.Ama benim büyük kızıda darlıyor annene söyle bana et kavursun:)tee allahım ya:)
Etle uğraşamadığı için paslayıp duruyo🤣

X