Eşim ve ailem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütün yorumlar arasında okuduğum en mantıklı yorum inanın okadar saçma sapan yazanlar varki nasıl karşılık vereceğini şaşırıyor insan..
Benim tamda olarak düşüncelerimi yorumladınız şuan saolun
Eşim beni korumak adına aslında teyzemin seviyesiyle cevap vermiş bulundu
Keskede yapmasaymış ama sonrasına bakıyorum ve hakketti diyebiliyorum inanın çünkü bizim ailede namusu öyle laylaylom sallayacak insanlar olmadı şu zamana kadar
Hepimiz birimiz için hep vardık
Korur kollardık
Bu sefer yapamadık demekki biyerde yanlış giden biseyler oldu
Tsk yorunuz için
Bir aklı basında çıkan siz oldunuz

Ben şaka değilimde sizin nekadar geniş olduğunuz belli oluyor

Bir insanın evli bir erkekle olmasından ötürü vurulması ve öldürülmesini meşru görüyorsunuz öyle mi? Bu nasıl tehlikeli bir bakış açısıdır. Kendinize gelin. Ben geniş değil de sağlıklı düşünüyorum. Kaldı ki bu kadar dehşet bir yaklaşımınız varsa teyzenizin de size verdiği tepkileri normal karşılamanız icap etmez mi? Kimin kimin altına yattığı, oynaştığı vb son derece çirkin söylemlerin havada uçuştuğu bir ailede genişlikten bahsetmek de ayrı bir kendini bilmezlik. Hanımefendi eşinizi haklı göstermek için zaten çocuğunuzla olan ilişkisini dahi anlatarak epey çabalamışsınız belli ama kusura bakmayın. Teyzeniz ne kadar çiğ ise siz de o kadar çiğsiniz. Abinize bile karısının cebinden çıkmaz diyebiliyorsunuz. Ne çiğ laflar bunlar. Ailede herkes suçlu. Kimse bir diğerine göre eksik kalmamış maşallah. Buraya konu açıyorsanız da her eleştiriye açık olacaksınız. Siz kafanızdaki ben zaten haklıyım düşüncesini pekiştirmek için buraya yazmışsınız. Başka birşey değil.

Teyzeniz ya da sizden yaşça büyük üst kuşak bir akrabanız bir yanlış yapıncaonu uyarma hakkına nasıl sahip olabiliyorsunuz ? Bence olayı ateşleyen şey bu. Anneniz dayınız vs karışabilir ama size laf düşmez bence.

Şöyle düşünün ergenlik çağındaki yeğeniniz size diyor ki eniştem hadsiz adamın teki hala niye onunlasın? Hatta ısrar ediyor sizin yaşam tarzınızın yanlış olduğu ile ilgili. Halbuki size göre sorun yok. Sanane dünkü çocuk sen kendi akranlarına ver akıllarını diye düşünürüm.

Teyzenizin yaptığı eşinize mesaj atmak falan da büyük terbiyesizlik. Eşiniz de ne yapacağını bilemiyor (eşine yapılan bir suçlama var sonuçta) sizin gibi haddi olmayarak büyüğüne teyzenizi şikayet ediyor. Dayım bizim yanımızda demişsiniz ama kardeşin şunları yapıyor diye hangi erkek arasa tamam ben konuşacağım onunla der karşı taraf.

Ama olayın çıkış kaynağı sizsiniz maalesef.

Abiniz karışmayarak doğrusunu yapıyor. Kardeşler de çok yanlış tavır sergilememiş. Kol kırılır yen içinde kalır demişler. Teyzenin yaptığı terbiyesiz davranışlar ne bilmiyorum. Bu denli büyüttüğümüz göre her gün başkası ile birlikte oluyor. Anlamadığım ise şu sizin bu kadar büyüttüğünüz nasihatler verecek duruma geldiğiniz durum için dayınız gayet normal tepkiler veriyor. Helal olsun ki kardeşini daha kötü durumlara atmak istemiyor demek ki.

Bence daha da uzatmayın aileler böyle durumlarda kenetlenir siz ortada kalırsınız.

Son düzenleme:
O senin düşüncelerin
Ben dobra bir insanım neyse odur
Ve namus kavramı bize gorede bukadar basit değildir okadar
Hakli çıkarmaya çalışsam bir üstteki arkadasin yorumun altını okursan anlarsın o maksatta olmadığımı

Gözlük lazımmı? Teyzemden başka edepsizce konuşan varmı da tüm aileyi katıyorsun
Ben bütün eleştirilere açığım ama namus konusunda duracaksın
Öyle karışılmaz edilmez diye bisey yok
Dağda yaşamıyorum ama okadarda migdemiz geniş değil kabullenip susacak kadar
Bak işine

Saygısızsınız. Boşuna ağlamayın, yaşadıklarınızı da hak etmişsiniz. Şu Türkçe’yi de bir zahmet öğrenseydiniz. Miğde değil, mide. Lazımmı değil, lazım mı. Varmı değil var mı. Görede değil göre de.
Neyse. Size ayıracağım vakit bu kadar.

Tsk ederim çok saygılı hanımefendi
Oldumu türkçe böyle? Allah başa vermesin anlarsın

En guzelini abınız ve cebınden çıkmadıgı karısı yapmış..hiçbirseyinize karışmamış.demek ki onlar öyle mutlu..bırakın her fırsatta şu görümcelik yapmayı..başkalarının hayatlarına karışmayın..

Vallahi abinin yerinde olsam bende karışmam. Bu ne ya sürekli teyzem teyzem diyosun hasta diyosun al gördük hastayı. Eşine mesaj attığı halde sen doğum gününe gidiyosun. Dik duracaksın millet seni savunsun

Teyzeniz de çirkin davranış sergilemis esiniz de. Ama siz buraya sizi hakli bulmamız için yazdınız sanırım bu size bişey kazandirmaz olaylar büyümüş ve kavga çıkmış bu saatten sonra yuz yuze gelinmez sanırım davalar falan girmis işin içine. Ve siz de uzgunsunuz tabi ama hep siz haklı olsanız ne olmasanız ne aile ilişkileri kopmus

Vallahi beniö başıma böyle bir olay gelseydi ablacım benim eşim evdeki tüfekle teyzemi vurur gider teslim olur eşim hapisi teyzem ahireti boylardı. Erkeklerin hayatta en hasaas olduğu konu eşleri namusudur. Buna dil uzatabilen bi insan ve geçmişe çomak sokmuş bi insanla aynı şehirde nefes bile alınmaz. Bence sen bu konuları düşünene kadar eşinle aranı ısıtıp toparlamaya bak onun şüphelerini sorularını cevapla ki rahatlasın. Yoksa eşinizi de kaybederseniz yapayalnız kalacaksınız.

Sorunun en büyüğü sizde benin teyzem ,eşime mesaj atıp beni karalayacak daha doğum gününe gidicem ,gitmeyip görüşmeyi kesseydiniz bunları ilk baştan engellerdiniz .
Teyzeniz çirkefin önde gideni ,görüşmeyin kapatın kapınızı ,
Hayat savaş değil o bunu yaptı bende bunu yapıyım ,yeniyim değil ağzı olan istediği lafı söyler .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…