Eşim önceki eşinden olan kızı ve tembelmişim

Ben bu aynı evin içinde bakma olayını anlamıyorum.
Mesela çamaşır işi sizdeyse ve beyazları atacaksanız kızınkileri ayırıp aman babası atsın makinaya mı diyeceksiniz?
Ya da sofrayı toplarken kızın tabağını ayırıp onu da babası mı koysun diyeceksiniz?
Tüm evi süpürüp kızın odasını süpürmeyecek misiniz?

Bu dediklerim iş bölümü sizde olan ev işleri için. Konu erkeğin de ev işi yapması veya kızın da iş yapması değil.

Tam olarak nerede ayrışacak bu bakmama olayı

Çocuğun annesi nerde
Babalar niye böyle ya senin bakacağından emin olmak istiyor sanırım
Fakat evlenmeden önce konuşmadınız mı çocuklu adamla evlenmek demek çocuğuyla yaşamayı kabul etmek demek
Bir çocuğun yeri anne ve babasının yanıdır
Babaannenin yanı değil
Annesi maddiyattan alamıyor

Bu böylede olabilir, sırf kocanızın çocuğu olduğu için sevme mecburiyetiniz yok ki.
Hele Bakma zorunluluğun hiç yok! Bunu iyi bir dille ama anlamazsada kötü bir dille anlatmanı tavsiye ederim, yoksa ilerleyen zamanda daha fazla beklentileri olacak.
Mecburi yapılan herşeyin sonunda mide bulandırıcı sonuçlar vardır. İçinizden gelmiyorsa yapamam diyorsanız bunu şimdiden net belirtin ki çocuk daha iyi adapte olacağı yerde büyüsün.
Çocuklu adamla evlenme o zaman kardeşim
Bi bitmedi bu tipler ya

Yoo okuyorum. Eşya alır gibi bir sene sonra alıcağınızda yazmışsınız. Sonuçta şu an babaannesi bakıyor değil mi çocuğa? Siz ne yazdığınızı unutuyorsunuz galiba
Taşınma işyeri açma surecimiz vardı o sebepten almadık insanları yargılamak için hazır bekliyorsunuz içini temizleyin ya

kızı kaç yaşında ki ? Ayrıca beni djnlersen sakın izin verme sizinle yaşamasına . Baya sorun cıkacagindan eminim eger sizinle yaşarsa . Ve sende hemen bi tane dogurmaya bak bence

images.jpeg-14.jpg

Valla bence şöyle de yapılabilir çocuk 14 yaşında ve kız çocuğu artık erişkinliğe az kalmış yaş itibari ile kardeşiniz olabilir bu yaşta bir çocuk.
Anasında hayır yok öğretin işlerin ucundan o da tutsun abla kardeş gibi aranız iyi de olabilir benim kardeşimle aramda 17 yaş var.
Kendinizi üvey anne olarak görmeyin de o kızı kardes gibi kendinize bir arkadaş gibi de görebilirsiniz küçük değil çünkü

Merhaba iyi haftasonları öncelikle hepinize. Ara ara foruma giriyorum konuları okuyorum kendi durumuma benzer olanları. Sadede geleyim neyse çalışıyorum akşama doğru okuyacağım cevaplarınızı. Bir bucuk senedir evliyim şimdi kendime bir iş yeri açtım ufak ve orada çalışıyorum. Eşimin eski eşinden bir kızı var benim çocuğum yok zaten ilk evliliğim bu eşim. Aileler bilirsiniz klasik kavga gürültü biz severek evlendik. Şimdi kızı babannesinde ve biz ben çocuk yapmadığım ve bakamadığım için anlamam dilinden anlaşamam almadık henüz bir sene sonra alacağız. Alışırım zamanla ona da o değil sorun. Ama eşim bana sürekli onu aramadığımı ilgisiz olduğumu sevmediğimi söyleyip suçluyor. Akşam bir yemek bile yapmıyorsun onu nasıl getireyim diyo çocukla kendisi uğraşmaktan korkuyor aslında. Çünkü benden çok onun ilgilenmesi gerek öz ebeveyni sonuçta. Bu sabah arayıp sınava hazırlandığını eğitimine bizim yanımızda Ankara’da devam etmek istediğini söyledi kız. Eşim bunu bildiğiniz geçiştirdi onu o zaman düşünürüz daha çok var dedi ve kapattı telefonu. Değişik bir ruh hali ile. Sizce babamı güvenmiyor yoksa daha önce yaşadığımız annesi yüzünden olan sıkıntılardan dolayımı yanımızda olursa sorun yaşayacağımızı düşünüyordur. Çünkü nişanlılık sürecinde biraz laf dolaştırma olayı oldu kızın yaşı itibari ile ve ben eşimden ayrıldım. Ne dersiniz yorumlarınız nedir merak ediyorum zeki kadınlar❤️ hepinize teşekkür ederim şimdiden vakit ayıran iki kelam eden herkese..
Çocuğunu annesine atıp koşa koşa bekar biriyle evlenen,kendi almayıp bütün sorumluluğu evlendiği kadına yükleyen Bir de utanmadan" tembelsin sana güvenmiyorum" diyen adamları aman bırakmayın sıkı sıkı tutun gidip başkasının başını yakmasın.
Bu yazıma kizacaksiniz ama ilerde bebeğiniz olduğunda tüm yükü size atıp; kendi kızı,sizin bebeğiniz, iş ,ev arasında cildirdiginizda ve asla yaranamadiğinizda ne denek istediğimi anlarsınız........

kızı kaç yaşında ki ? Ayrıca beni djnlersen sakın izin verme sizinle yaşamasına . Baya sorun cıkacagindan eminim eger sizinle yaşarsa . Ve sende hemen bi tane dogurmaya bak bence

Bunlar az olmaz mı? Bir de kızı 15 yaşında filan evlendirsinler bence. Onların başına sorun olmasın !

Valla bence şöyle de yapılabilir çocuk 14 yaşında ve kız çocuğu artık erişkinliğe az kalmış yaş itibari ile kardeşiniz olabilir bu yaşta bir çocuk.
Anasında hayır yok öğretin işlerin ucundan o da tutsun abla kardeş gibi aranız iyi de olabilir benim kardeşimle aramda 17 yaş var.
Kendinizi üvey anne olarak görmeyin de o kızı kardes gibi kendinize bir arkadaş gibi de görebilirsiniz küçük değil çünkü

Babasının evinin kapısından adım attığı anda; kıza külkedisi masalını yaşatın diyorsunuz yani. Lafın önüne, arkasına 1-2 tatlı cümle ekleseniz de; gerçek niyet ve öğüt apaçık görünüyor.

Babasının evinin kapısından adım attığı anda; kıza külkedisi masalını yaşatın diyorsunuz yani. Lafın önüne, arkasına 1-2 tatlı cümle ekleseniz de; gerçek niyet ve öğüt apaçık görünüyor.
Yahu ne alakası var benim kardeşim 14 yaşında erkek valla masallah annem süpürge tutmayı da öğretti. Yemekten sonra süpürge tuttuğu da oluyor arada. Tabağını her zaman bulaşık makinesine yerleştirir.
Siz bu forumda aşırı muhalefetsiniz. Söylediğim hiçbir şey de art niyet yok aksine 14 yaşında çocukla olan biziz.
O çocukta 14 yaşında tabi işin ucundan tutacak birlik beraberliği öğrenecek. Yarın bir gün üniversitede ev arkadaşı da olacak. Evlenip eşi de olacak.
Kül kedisi değil evin bireyi olmak işin ucundan tutmayı gerektirir

Taşınma işyeri açma surecimiz vardı o sebepten almadık insanları yargılamak için hazır bekliyorsunuz içini temizleyin ya

Eleştiri kaldıramıyorsanız konu açmasaydınız. Kendi çocuğunuz olsa taşınıcaz iş yeri açacağız gibi sebeplerle bir sene annenize mi bırakırdınız baksın diye? Normal mi bu sizce? Şunu merak ediyorum hiç mi korkmuyorsunuz yarın bir gün çocuğunuz olsa boşanırsanız bu adam benim çocuğuma babalık yapmaz diye? Olacak olan o çünkü. Bence karı koca siz içinizi temizleyin mümkünse tabi

X