Eşim kedime doğum günü yapmama kızıyor napim?

BBöyle seyleri okuyunca beni gülme tutuyor şakamızınız ya kedi o ne anlasin doğum gününden illa birşey yapacaksanız yaş mama alın 😂😂🤭 23 yıllık hayatımda bir defa doğum günü yaptım onda da kavga çıkmıştı dertlere bak yarabbiii
Benim 9 aylık bir kedim var yakında 1 yaşına girecek ve ona güzel bir doğum günü partisi hazırlamak istiyorum evde kutlamak da istemiyorum ufak çaplı orta fiyatlı salon tarzı bir yer tutup arkadaşları aileyi akrabaları çağırmak istiyorum bu planımdan eşime de bahsettim ama asla istemedi ve karşı çıktı borçlarımız var zaten kedi için salonmu tutulur diyor eşimi nasl ikna edebilirim bilmiyorum bileziğimi satarım sen salonu tutmazsn dedim ama ikna olmuyor sizce ne yapabilirim?

Zaten her zaman sokak hayvanlarına mama veriyoruz eşimde bende çok seviyoruz hayvanları elimizden geldiğince her zaman veriyoruz ama bu benim kedim gibi değilde sanki bebeğim gibi onu mutlu etmek istedim aklıma böyle bir fikir geldi ilk yaş günün özel olmasını unutulmasın istedim kendim açısından yani ne bilim videoya fln çekilir hatıra kalır diye düşündüm.
Siz benim eltim olabilir misiniz? 🤣🤣🤣
En son bir araya geldiğimizde küçük eltim kedisine ay bu da iyice dana gibi olmuş ya çok kilo almamış mı dedi biz de biraz güldük diye mutfakta o benim kedim değil o benim bebeğim ona laf söyleyemezler diye çıldırdıktan sonra bizi evden kibarca kovmuştu 🤣
Eğer eltimsen şimdiden söyleyeyim doğum günü partinize ben gelmem yine kovarsın falan çünkü 🤣

Benim 9 aylık bir kedim var yakında 1 yaşına girecek ve ona güzel bir doğum günü partisi hazırlamak istiyorum evde kutlamak da istemiyorum ufak çaplı orta fiyatlı salon tarzı bir yer tutup arkadaşları aileyi akrabaları çağırmak istiyorum bu planımdan eşime de bahsettim ama asla istemedi ve karşı çıktı borçlarımız var zaten kedi için salonmu tutulur diyor eşimi nasl ikna edebilirim bilmiyorum bileziğimi satarım sen salonu tutmazsn dedim ama ikna olmuyor sizce ne yapabilirim?
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Cem Yılmazi solladiniz tebrikler

Bak bu dogru.. 1 yasinda cocuk hic birsey anlamiyor ve anne babalar baya kendini eglendiriyor.. kendimden biliyorum.. zaten ilk bebemde kutladim, daha sonrakilerde 1 yasta hayatta kutlama yapmadim.. bebek bisey anlamiyor.. guzel bir yani sevdiklerinizle bir araya geliyirsunuz tatli yeyip tatli konusuyorsunuz vs. Ama bebek anlamadigi icin anlamsiz geliyor bana suanda..

Normalde sunun yerine bunu yapsaydin demem ama.. bilezik bozduracak kadar hayvanseverse bu arkadas onca ac hayvana bir kap yedirsin.

Maalesef herseyimiz gosteris oldu, cok uzucu bir durum bu..
gerçekten gösterişleri abarttı...
benim gözümden düştü ve gösterişe hiç alakam olmadığı farkettim.. umrumda degil..

Bu konuyu gerçekten böyle düşündüğünüz için açtığınızı umarak yorumluyorum, petlere doğum günü partisi yapılıyor ama partilere sizin akrabalarınız arkadaşlarınız değil, evcilinizin arkadaşları çağırılıyor.

Türkiye‘de petlerine büyük çaplı doğum günü organize edenler var mı bilmiyorum, ben genelde evde kutlamalara denk geliyorum, ki bugün benim de 4 bacaklı prensesimin doğum günü, en sevdiği mamayı alarak kutlayacağız 😍
Yurtdışında bu tip partiler yaygın ama dediğim gibi hısım akraba değil evcilin arkadaşları çağırılıyor.
9E00B8CD-673F-40EE-9688-E1A669DF722B.jpeg

Şaka bir yana aile değerleri az, çevresi gerçekten içten olmayan, dertlerini bizim kadar paylaşmayan batı toplumlarında ne komşuluk ilişkisi ne insani ilişkiler bizim kadar iyi, içten insanlar işten eve evden işe ve hayvan bakıp onu ailede olmayan çocuğu yerine koyuyor. Bizim ne kadar olumsuz yanlarımız olsa da insanımız, Türk kültürü inanılmaz güzel, toplumsal bu kadar yıpranma olmasaydı daha da mutlu olurduk. Eskiden bu bağ daha güçlüymüş.

Demekki insan ne yapıyorsa kendi için yapıyor
Kedinin partiden anlayacağımı var
Onun için sıcak bir ev güzel bir yemek birde oyun arkadaşı yeter
Neyse canım yargılamak bize düşmez
Kimseye zararı yoksa buyursun kutlasın
Yanlız eşinizin yerinde olmak istemezdim
Kedinin doğum gününden çok daha büyük bir derdi var gibi
La havle vela🥴

Bu konuyu gerçekten böyle düşündüğünüz için açtığınızı umarak yorumluyorum, petlere doğum günü partisi yapılıyor ama partilere sizin akrabalarınız arkadaşlarınız değil, evcilinizin arkadaşları çağırılıyor.

Türkiye‘de petlerine büyük çaplı doğum günü organize edenler var mı bilmiyorum, ben genelde evde kutlamalara denk geliyorum, ki bugün benim de 4 bacaklı prensesimin doğum günü, en sevdiği mamayı alarak kutlayacağız 😍
Yurtdışında bu tip partiler yaygın ama dediğim gibi hısım akraba değil evcilin arkadaşları çağırılıyor.
Eki Görüntüle 3169498

Aynen boyle oluyor zaten arkadaslari cagiriliyor. Amac onlarin oynayip eglenmesi. Kediler degil de kopekler sosyal hayvanlar. Benimki bayiliyooor hem insanlara hem kopeklere, dunyadaki tum canlilar onun en yakin arkadasiymis saniyor 😂

Yorumlarınız için teşekkür ederim çoğu arkadaş fake demis ama değil kedimi çok seviyorum benim bebegimden farksız gerçekten gece bile sarılıp uyuyoruz 1 yaşının özel olmasını istedim hani düğünlerde oluyor ya baştan aşağıya çekim yapılıyor bende partisinin o şekilde çekilmesini hatıra kalmasını istedim bizde ilerde bakmak için slayt videosu bile hazırlamıştım ama eşimin kaba çıkışı beni daha çok rahatsız etti direk kestirip attı gorusleriniz için teşekkür ederim galiba evde kutlamak zorundayız...

Yorumlarınız için teşekkür ederim çoğu arkadaş fake demis ama değil kedimi çok seviyorum benim bebegimden farksız gerçekten gece bile sarılıp uyuyoruz 1 yaşının özel olmasını istedim hani düğünlerde oluyor ya baştan aşağıya çekim yapılıyor bende partisinin o şekilde çekilmesini hatıra kalmasını istedim bizde ilerde bakmak için slayt videosu bile hazırlamıştım ama eşimin kaba çıkışı beni daha çok rahatsız etti direk kestirip attı gorusleriniz için teşekkür ederim galiba evde kutlamak zorundayız...
Ey yumurtaya can veren Rabbim.

Aynen boyle oluyor zaten arkadaslari cagiriliyor. Amac onlarin oynayip eglenmesi. Kediler degil de kopekler sosyal hayvanlar. Benimki bayiliyooor hem insanlara hem kopeklere, dunyadaki tum canlilar onun en yakin arkadasiymis saniyor 😂
Türkiyede garipseniyor ama nette çok denk geliyorum pet partilerine :)) Evet köpekler daha sosyal, benim prensesim de o kadar sosyal ki kedilerden dayak yiyene kadar beni seviyorlar galiba modunda yanaşıyor hepsine :KK70:

Köpekler öyle evet.
Kediler insan görünce üzerine atlamıyor kimsenin ve hatta o hısım akraba kalabalıgında kaçacak köşe ararlar
Öf aşırı saçma ya

Bu is icin bilezik bozulmaz. Nişan organizasyonları icin satilan aksusarlarla evin bir bölümünü susleyip, kedinizin fotograflarini cekebilirsiniz bence. Daha düşük maliyetli olur. Birde kedinin salonda, nikah masasında oturan gelinler gibi sabit duracagini sanmıyorum yani hayal ettiginiz gibi bir organizasyon olmayabilir

X