Eşim kedime doğum günü yapmama kızıyor napim?

Aman arkadaşım kediyi evden çıkarıp mekana falan götürmeyin onlar ev hayvanı başka yerde strese giriyorlar düzenleri kaçıyor. 2 eğlenecez diye hayvanı telef etmeyin.

şaka bile değil bence diyecek bi laf bulamadım

Isteyen yapar isteyen yapmaz herkesin seçimi yasam şekli maddiyatı yada neyse adı

Ama sünnetle bu konunun ne ilgisi var onu anlamadım

O durumda isteyen davul çalar isteyen sessizce yapar

Herkesin kendi secimi kimse kimsenin yaptığına karışmaz sana doğru gelmeyen birine mantıklıdır saçma değildir heleki sünnet tarzı şeyler
Sünnet saçma değil ki, bunu kutlamak partilemek, dünya aleme duyurmak saçma parem.

Sünnet saçma değil ki, bunu kutlamak partilemek, dünya aleme duyurmak saçma parem.
Hayır neden saçma olsun

Bana göre saçma değil bu sana saçma gelebilir bir başkasının hevesidir hayalidir düğün yapar yemek verir
Bu bizim adetlerimiz de örflerimizde var sünnet düğünü vardır yemeği vardır sünnet konvoyu yapılır
Başkası yapmaz maddiyat yoktur yada derki ben yapmam
Ama bu kültürümüz de olan bir şey

Yurt dışında hayvanların doğum günleri kutlanıyor diye bunu savunup sanki biz bambaşka bir ülke de yaşıyormuşuz gibi sunnet düğünlerini yermenin anlamı yok
Oysa ki sünnet bizlerin yaptığı yüzyıllardır var olan bir şey

Yurt dışında hayvanlarıyla evleneler var birlikte ölünce mezara girenler var yada partiler duzenliyenler oda onlarin kültürü yada istekleri
Yine diyorum bir tarafi överken bir tarafı gömmemin alemi yok

Isteyen hangi hayvani besliyorsa parti de yapar ne istiyorsa yaşar maddiyata onlardan çıkıyor masrafta
Sünnet düğünü de kişinin kendi seçimidir ister davul zurna çalar ister düğün salonu tutar ister halay ister horon yapar
Ve bu bizim kulturumuz de olan bir durum

Bu konuyla hicbir ilgisi yokken durum kedinin yaş günü partisinden sünnet düğüne neden geldi cidden çok garip

Son düzenleme:
Bebeğim gibi demişsiniz, benimki de öyle. Ama kediler de sevmez ki böyle bir şeyi, kedinizin karakterini bilemem ama genelde sevmezler en azından. Kalabalık, tanımadığı insanlar, tanımadığı bir ortam. Gerek var mı hayvanı da strese sokmaya kameralar bilmem neler bir de. Evinizde yapın kendi fotoğrafınızı kendiniz çekin iki taraf da rahat olsun borca girmeyin.

Su üstünde yüzen mum icat etmişler sırf balıkların doğum gününü kutlamak için. Biz öyle kutladık. Tavsiye ederim :halay: 😂😂😂
Hahahaha ya varya çok mutlu oldum ben de balıklarımla yeniden doğmuş gibi olacağım o zaman haftaya kutlayayım seni de davet ediyorum benimkiler de pirana umarım yemezler kimseyi ahahah

Peki kedinin bundan haberi varmı😂Kedi kaçar gider valla sonra kedi ararsınız hem gelenler mama kum oyuncaktan başka bir hediyede getiremez gerçi böyle bir partiye bir çeyrek altın yakışır😂

Hepimizin kaçırdığı detay kedinin doğum gününe 3 ay olmasj . Bana hiç üç ay öncesinden hazırlık yapılmadi duygulandım 🥹
Zihnimde sürekli Bulgaristan aksanlı teyzenin o replikleri beliriyor.
İyi ki doğdun Mızaffer. Allah sana sağlık ömür versin, ep Allah için çalışasın işleyesin 😃

sanki bebeğim gibi onu mutlu etmek istedim aklıma böyle bir fikir geldi ilk yaş günün özel olmasını unutulmasın istedim
Siz ona en pahalisindan bir ödül maması alın o mutlu olur zaten. Salon tutup parti yapmak nedir ya hala şaka olduğunu düşünüyorum

20221201_180627.jpg

Benim 9 aylık bir kedim var yakında 1 yaşına girecek ve ona güzel bir doğum günü partisi hazırlamak istiyorum evde kutlamak da istemiyorum ufak çaplı orta fiyatlı salon tarzı bir yer tutup arkadaşları aileyi akrabaları çağırmak istiyorum bu planımdan eşime de bahsettim ama asla istemedi ve karşı çıktı borçlarımız var zaten kedi için salonmu tutulur diyor eşimi nasl ikna edebilirim bilmiyorum bileziğimi satarım sen salonu tutmazsn dedim ama ikna olmuyor sizce ne yapabilirim?
Biri bizi trollemek için yazdı değil mi?

Akrabaları bilmiyorum gelirler galiba bedava yemek içmek var diye gelirler kesin ama arkadaşlarım geleceğini söyledi
E biz de yazdık çizdik o kadar bir davetiye de bize verin gelelim hiç kedi doğumgünü görmedim hem bedava yemek içmek de varmış daha ne olsun? Otobüs kaldirttiririz geliriz kkcak :KK53:

X