Eşim herşeyde beni suçluyor , beni sevmiyor mu nasıl anlarım ?

Gelin9292

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2018
138
84
Merhaba hanımlar 5 yıla giden bir evlılıgımız var ve bır tane cocugumuz var. Ve kafamı kurcalayan bır sıkıntı var dikkatimi çekmeye başladı eşim herşeyde beni suçlayarak konuşuyor. Evın ıcınde ne olursa olsun ufacık bırseyde benı hatalı görüyor. Suçluyor. Örnek verecek olursam haftasonu örneğin erken kaldırsam bır uyutmadınız diye suçlar. Kaldırmasam bütün haftasonum sayende uyuyarak gectı diye suçlar. Evi süpürsem dahi cocuk döküyor normal olarak gene pislenıyor aksama kadar evı süpürmemişssin heryer kırıntı diye suçlar, kış günündeyiz çamaşıra yetısemıyorum kurutacak yerım olmadıgı ıcın sırayla yıkıyorum asacak yerım oldugu kadarını yıkıyor kurutuyorum , giyecek atletım bıle kalmamıs dıye suclar, kurutma makınası alalım kıs gunu kurumuyor desemde gene benı suclar. Yanı herseyde bu evın ıcınde benı suclar. Bunun farkına varmam uzun zaman aldı. Cunku daha once suclamalarında kendımı savunmaya calısıyordum. Sımdı farkettım kı evın ıcınde veya dısarıdayken ufacık bır sıkıntı olsun sebebının brn oldugumu düşünüyor ve benım kendımi kötü hissetmeme sebeb oluyor. En son dün aksam geldıgınde ısten sofrayı hazırlayacakdım. Ne yemek var dedı saydım çorba yapmadınmı dedı. Aklıma gelmedı yemek var dıye dıyorum. Insan bı corba yapmaz mı ısten gelıyoz bir corba yok dıye bagırdı cagırdı sesımı cıkarmadım. Salata yapıyorum havucun dibine kadar rendelemem gerekıyormus diyorum kı sonuna kadar rendeledıgımde rende elımı kesebılıyor cok basıma geldı. O yuzden sonunu bırakıyorum dıyorum bir sürü kızdı bana . Yemek falan yapma ıstemıyorum dedı kahvaltılık yedi bir sürü soylendı bende cevap vermedım. Cunkı bılıyorum asıl konu corba yada salata degıl. Baska bır sıkıntısı var benımle . Corba da yapmıs olsaydım Baska bırsey bulup gene benı suclayacakdı. O yuzden artık karsılık vermemeye karar verdım nıyetını anlamaya calısıyorum bır erkek bunu neden yapar ? Benı ıstemedıgını sevmedıgını tahammül edemedıgını hıssedıyorum. Bazen karsılık verdıgımde de benı evden kovuyor defol gıt dıyor. bazen hıcbırsey yokmus gıbı ıyı gecınıyor benımle nıyetının ne oldugunu nasıl anlarım değerli yorumlarınızı beklıyorum.

İkiniz de işten geliyorsunuz neden bu tüm ev işleri sizin üzerinizde?
Evet eşiniz sizi sevmiyor , seven erkek bunların hiçbirini yapmaz ve seven erkek evin işlerini beraber yapar karısıyla
sinir oldum ya , canı çorba cekmisse kendisi yapsın
ne kadar ezdirmissiniz kendinizi?
Adam bedavaya hizmetçi tutmuş sizinle evlenerek

Tek taraflı anlatiyorsun. Ara sıra kavgalar her evde olur. Farklı farklı gunlerde yaşadığınız seyleri tek bir konuya sıkıştırıp sizce niyeti ne yazdığınız için burada birazdan eşini linç edecekler, muhtemelen senin de istediğin cevaplar bunlar.

Ama bir niyeti olduğunu sanmıyorum. Sıradan basit tartışmalar bunlar.

Merhaba hanımlar 5 yıla giden bir evlılıgımız var ve bır tane cocugumuz var. Ve kafamı kurcalayan bır sıkıntı var dikkatimi çekmeye başladı eşim herşeyde beni suçlayarak konuşuyor. Evın ıcınde ne olursa olsun ufacık bırseyde benı hatalı görüyor. Suçluyor. Örnek verecek olursam haftasonu örneğin erken kaldırsam bır uyutmadınız diye suçlar. Kaldırmasam bütün haftasonum sayende uyuyarak gectı diye suçlar. Evi süpürsem dahi cocuk döküyor normal olarak gene pislenıyor aksama kadar evı süpürmemişssin heryer kırıntı diye suçlar, kış günündeyiz çamaşıra yetısemıyorum kurutacak yerım olmadıgı ıcın sırayla yıkıyorum asacak yerım oldugu kadarını yıkıyor kurutuyorum , giyecek atletım bıle kalmamıs dıye suclar, kurutma makınası alalım kıs gunu kurumuyor desemde gene benı suclar. Yanı herseyde bu evın ıcınde benı suclar. Bunun farkına varmam uzun zaman aldı. Cunku daha once suclamalarında kendımı savunmaya calısıyordum. Sımdı farkettım kı evın ıcınde veya dısarıdayken ufacık bır sıkıntı olsun sebebının brn oldugumu düşünüyor ve benım kendımi kötü hissetmeme sebeb oluyor. En son dün aksam geldıgınde ısten sofrayı hazırlayacakdım. Ne yemek var dedı saydım çorba yapmadınmı dedı. Aklıma gelmedı yemek var dıye dıyorum. Insan bı corba yapmaz mı ısten gelıyoz bir corba yok dıye bagırdı cagırdı sesımı cıkarmadım. Salata yapıyorum havucun dibine kadar rendelemem gerekıyormus diyorum kı sonuna kadar rendeledıgımde rende elımı kesebılıyor cok basıma geldı. O yuzden sonunu bırakıyorum dıyorum bir sürü kızdı bana . Yemek falan yapma ıstemıyorum dedı kahvaltılık yedi bir sürü soylendı bende cevap vermedım. Cunkı bılıyorum asıl konu corba yada salata degıl. Baska bır sıkıntısı var benımle . Corba da yapmıs olsaydım Baska bırsey bulup gene benı suclayacakdı. O yuzden artık karsılık vermemeye karar verdım nıyetını anlamaya calısıyorum bır erkek bunu neden yapar ? Benı ıstemedıgını sevmedıgını tahammül edemedıgını hıssedıyorum. Bazen karsılık verdıgımde de benı evden kovuyor defol gıt dıyor. bazen hıcbırsey yokmus gıbı ıyı gecınıyor benımle nıyetının ne oldugunu nasıl anlarım değerli yorumlarınızı beklıyorum.
Ruh hastası galiba
Allah sifa versin🤦🏻‍♀️
Bence bi psikologa görün,cekemicem ssni böyle diyin.
Deli mi ne💆🏻‍♀️

Tipik kendi disinda herkesi suclama potansiyeli olan erkeklerden eşiniz. Her konuda baskalarini suclar.

Tek taraflı anlatiyorsun. Ara sıra kavgalar her evde olur. Farklı farklı gunlerde yaşadığınız seyleri tek bir konuya sıkıştırıp sizce niyeti ne yazdığınız için burada birazdan eşini linç edecekler, muhtemelen senin de istediğin cevaplar bunlar.

Ama bir niyeti olduğunu sanmıyorum. Sıradan basit tartışmalar bunlar.
Kavga olmasada eşim herşeyde beni suçluyor anlatmak ıstedıgım bu. Ben cıddıye alır uzerıne gıdersem söyledıklerının kavga edıyoruz gıtmez susarsam kendı kendıne konusur sonrasında huzurum kacar moralım bozulur. Ara sıra edılen kavgalarda degıl yanı herseyde böyle ben. Bunu yenı farkedıyorum.

böyle bir adamla evli kalmam, çocuğu da sürekli evin içinde annesini aşağılayan bir baba figürüyle büyütmem.

Birinin sizi sevmedıgını dusunuyorsanız sevmıyodur, sevgi nettir acaba dedirtmez.
Yanılma istisnası olmayan tek his budur.

Niyetini anlamaya calısırken sen, gençliğin bitecek. Sevilmeden yaslanacaksın.
Ufacık bı ıyılıgıne sukredecek hale geleceksın.
Niyetini bosverıp bosanmayı dusundun mu hıc?

şımartıldığı için yapar
çok yüz bulmuş
çatır çatır söyleye sende canım
madem çok biliyor 1 günlüğüne yerleri değiştirin bakalım
sende öyle şuçluymuş gibi cvp verme
arada dişini göster
ailen seni büyütmüş
adamın teki ezsin diye değil

Bazen benı sucladıgında suclamasına karsılık vermek yerıne dıyorum neden herseyde benı sucluyorsun. Böylemı gördün aılenden dıyorum cok sık yapıyorsun herseyde ben sucluyum öyle dıyorsun dıyorum cevap vermeden gecıstırıyor hala sucluyor. Cok zorluyor ınsanı

Birinin sizi sevmedıgını dusunuyorsanız sevmıyodur, sevgi nettir acaba dedirtmez.
Yanılma istisnası olmayan tek his budur.

Niyetini anlamaya calısırken sen, gençliğin bitecek. Sevilmeden yaslanacaksın.
Ufacık bı ıyılıgıne sukredecek hale geleceksın.
Niyetini bosverıp bosanmayı dusundun mu hıc?
Aynen de öyle oluyor su sıralar bana ıyı davrandıgında şükredıyor hale getırdı. Düşündüm ama çocuguma tek basıma bakacak durumda degılım suan. Aılemle de kalamam kabul ederler ama onlarda kendılerını gecındıremeyecek durumdalar.

Bazen benı sucladıgında suclamasına karsılık vermek yerıne dıyorum neden herseyde benı sucluyorsun. Böylemı gördün aılenden dıyorum cok sık yapıyorsun herseyde ben sucluyum öyle dıyorsun dıyorum cevap vermeden gecıstırıyor hala sucluyor. Cok bunaltıyor ınsanı

Bişeyler bitmiş.
Yada sende adamı tetikleyecek bişeyler yapıyosun ki böyle herşeyde seni suçluyor.

En kötü ihtimal başka bir kadın var.

X