Eşim hasta olursa...

3nity

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2015
14.625
62.306
Daha önce burada bir konuya yorum yapmış, konu sahibine de kızmıştım.
Hasta olan eşi ile kendini kiyasliyordu, o zaman bende ağır bir grip atlatiyordum. Halden anlamiyor diye düşünmüştüm. Ah almış olmalıyım, buralardaysan Özür dilerim :)

Hayatımda ilk defa hasta birine bu kadar sinirlendim.
Akşam işten eve geldi, her şey normal, midem iyi değil yemek yemeyecegim dedi
Nane-limon kaynattım, içtikten yarım saat sonra haşlanmış patates istedi
O da tamam
Sonra siyasi mevzular patlak verdi ayaklandı biraz, bu arada mutemadiyen su tüketiyor.
Sonra ben Üşüyorum diye yorganlara sarıldı. Ve kabus başladı...
Aman allah im! Nasıl bir hastalıksa, güç bela uyuttuğum bebeği bile bile bağıra bağıra aaaaaaaaahhhh , bu ne biçim hastaliiiiiikk vs söyleniyor.
Ve nasıl bir akıl tutulması ateşi yükselmesine rağmen üzerine 2 kat yorgan 1 kat battaniye ve sıcak su torbası varken, daha da ort Üşüyorum diyebiliyor.
Ve nasıl bir hayal gücüyle sen bana zulmediyorsun, niye beni isitmiyorsun diyebiliyor.
Ve daha neler neler, ne vicdansızlıgım kaldı, ne anlayışsızlığım, ne tembelliğim, ne bencilliğim, ne ukalaligim. Yediğim fırçanın haddi hesabı yok.
İlaç içmeyi ve doktora gitmeyi de kabul etmiyor tabiki bu arada...

Hic sesimi çıkarmadım tabiki. Üst üste orttum. Ellerimle coraplarını giydirdim
Sıcak su torbası yetmedi pet şişelere de koydum.

Sonra da babasını aradım.
Şimdi hastanedeler.
Direnişi böylece bitti, bende bittim.
Bu ne naz arkadaş!
Bu ne söylenme!
Bu ne can tatliligi!

Yuh okadar ateşli adamı örtmüşsünde örtmüşsün ben olsam zorla ılık duşa sokardım iyiki havale geçirmemiş çoğu erkek böyle maalesef benim babamda öyledir şükürki eşim hastalıktan ölse gıkı çıkmaz ama ben etrafında pervane dönerim. Geçmiş olsun

İki laf söyleyip ağzının payını veremedin mi?? Eşim çok hastalanırsa eğer mızıldancak gibi olur bana bak hastaysan hastalığını bil bunu yiycen bunu içicen diye ağzına teperim ateşi varsa ıslak bezle silerim.. söylense bile duymazlıktan gelmek lazım canı yanıyo çünkü tabi arada ayarı da vericen ki coşmasın

Zorla bir şey yaptırma söz konusu değil :) ben olsam bende neler yapardım ama laf gecirebilecegim bir durumda değildi zaten.
Normalde kriz durumunu iyi yöneten biri olduğu için bende şaşırdım sanirim. Evet canı hep tatlıdır ama buna benzer yada yakın birsey yaşamadık ki hiç.

Alışkanlık değilmiş o da güzel.. bunu huy haline getirmesin yeter ki.. nazlanmak istemiş belli

Erkekler diyorum susuyorum
Biz en hasta halimizle bile çocuk bakıyoruz evi temizlemek yemek yapmak diğer bütün işler de dahil yapıyoruz ah garıcım yardım edeyim diyen yok ne zamanki azıcık grip oluyorlar ölüyorlar sanki çok hastayım ölüyorum fırçalar fırçalar
Bir kere yerimize geçseler görecekler anyayı konyayı

Hastalığın sebebi benmisim gibi davranmasa , kendi halinde takılma bukadar rahatsız etmezdi sanırım :) zulmediyorsun bana isitmiyorsun beni, son noktaydı :)

Hastalığın sebebi benmisim gibi davranmasa , kendi halinde takılma bukadar rahatsız etmezdi sanırım :) zulmediyorsun bana isitmiyorsun beni, son noktaydı :)
Hasta olsun hemen siz hasta ettiniz beni 2 yaşında oğlum 1 yaşında kızım ve ben üçümüz hasta ediyoruz Ada'mı :) hepi topu iki saat gördüğümüz yok halbuki
Midesini üşütsün yemek bozulmuş der der de der
Ama ne yapayım şapşik kocam seviyorum işte :)

Bir gun isyerindeyim, esimden telefon geldi. Panik yapma ama eve gel hemen... Hayirdir senin evde ne isin var dedim gelince gorursun ama panik yapmadan gel hiz falan yapma... Haydaa panik yapma diyecek ve ben yapmayacagim mumkun mu? Evim ve isim 40 km. sehirlerarasi yol yani. Isten izin aldim bastim gittim. Bu yatakta kivrilmis aci cekiyor inliyor. Ben hepten panik oldum tabii. Ustunu giydirip arabaya bindirene kadar yarim saat gecti. Yol boyu ahladi durdu. Neyse acile girdik sonra elleri ayaklari yamulmaya basladi. Ben hepten korktum tabi. Ama hala anlam veremiyorum ne oldu da bu duruma geldi.

Konu tam olarak su, beyefendi bir gun once beraber yenmeyecek ne varsa yemis. Yedikleri diyare yapmis ve midesi bulanmis. Yalniz beyimiz mide bulantisi hissinden hoslanmiyormus onu hissetmemek icin hizli hizli nefes almis. Hizli nefes alinca da fazla oksijenden elleri ayaklari kasilmaya baslamis! Sakin sakin bulantisinin gecmesini beklese yine sorun yok, bulanti hissi yasayamazmis beyefendi. Ha bu arada ben 3 aylik hamileydim ve toplam 5 ay mide bulantisiz bir saniyem bile olmadi. Her sabah yarim saat istifra edip kendimi toparlayip ustumu giyinip ise gidiyordum. Bizimki mide fesadina dayanamadi

Acaba bu işin bir okulu falan mı var ki hepsi aynı şeyi yapıyor?

Bazen diyorlar ya erkekler hamile kalsa ne olurdu diye... Düşünmek bile istemiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…