Eşim hasta olursa...

Ya ben hastayken siz benimle neden ilgilenmiyorsunuz diye ağlamaya başlayan bir insanım. Çok göremedim kocanıza. :KK53:

Bebeği uyandırması olmamış tabii onun için bir şey diyemem.

Erişkin insanlar ateşten havale geçirmez zaten.
Hatta çocuklarda da 6 yaşından sonra o risk yok.
Bilmiyordum öğrenmiş oldum :KK66: kuzenim ateşlendiğinde halüsilasyon görmeye başlamıştı o zaman öyle olur diyeyim :)

Ben 7 haftadır hergün kusuyorum 24saat mide bulantısı ile cebelleşiyorum.gıkım çıkmadı.dün eşim nezle gibi olmuş sadece burun çekiyor.ölüyorummm bitiyorumm demeler ıhlamur yapmalar sürekli ateş ölçmeler....klasik erkek canım...

Bir gun isyerindeyim, esimden telefon geldi. Panik yapma ama eve gel hemen... Hayirdir senin evde ne isin var dedim gelince gorursun ama panik yapmadan gel hiz falan yapma... Haydaa panik yapma diyecek ve ben yapmayacagim mumkun mu? Evim ve isim 40 km. sehirlerarasi yol yani. Isten izin aldim bastim gittim. Bu yatakta kivrilmis aci cekiyor inliyor. Ben hepten panik oldum tabii. Ustunu giydirip arabaya bindirene kadar yarim saat gecti. Yol boyu ahladi durdu. Neyse acile girdik sonra elleri ayaklari yamulmaya basladi. Ben hepten korktum tabi. Ama hala anlam veremiyorum ne oldu da bu duruma geldi.

Konu tam olarak su, beyefendi bir gun once beraber yenmeyecek ne varsa yemis. Yedikleri diyare yapmis ve midesi bulanmis. Yalniz beyimiz mide bulantisi hissinden hoslanmiyormus onu hissetmemek icin hizli hizli nefes almis. Hizli nefes alinca da fazla oksijenden elleri ayaklari kasilmaya baslamis! Sakin sakin bulantisinin gecmesini beklese yine sorun yok, bulanti hissi yasayamazmis beyefendi. Ha bu arada ben 3 aylik hamileydim ve toplam 5 ay mide bulantisiz bir saniyem bile olmadi. Her sabah yarim saat istifra edip kendimi toparlayip ustumu giyinip ise gidiyordum. Bizimki mide fesadina dayanamadi :KK70:

Ay inanmıyorum gülmekten katıla katıla okudum resmen :KK70: Süpersiniiz :KK66: :KK70:

Erkekler öyle maalesef bir grip olsalar dünyanın en kötü hastalığına yakalanmış sanırlar kendilerini ama örtmekle iyi yapmamışsın duşa sokmalıydın huysuzda oluyorlar böyle zamanlarda takmayın boşverin. Benim eşimde en ufak bir şeyi takıntı haline getirir. Benim burnumun yanında kocaman sivilce çıktı mesela hiç ellemiyorum geçecek nasılsa. Onunda enseye yakın saç dibinde çıkmış ay onu kremleye kremleye bir hal oldu el sürekli orada kolonya sürmeler falan inanamazsın.:KK48::KK47:

Bir böcek ısırığına 6-7 krem ve türevi şeyler almisligi var ama kendi çapında takıldığı için gözüme batmamisti. Şimdi bunu okuyunca aklıma geldi :) nazlisin desem de asla kabul etmez :KK66:

cok canı acıyorsa sapıtıyorlar.. böbrek taşı düşürme, bağırsak kurdu ki özellikle bunu yapıyor, değişik bir enfeksiyon var ishal şiddetli agrı titreme yapıyor...
sorunu neymiş ?
geçmiş olsun
Abartma hastalığına yakalanmış :KK70: yediği bir şey dokunmuş ama yeterince tatmin olmamış olacak ki cevaptan doktora neler yaptıysa bir de midenizi usutmusseniz aynı anda olunca daha sancılı geçer demis :)
Sizdeki de ne sabır. O kadar azara, kaprise eline yorganını vermiş koymuştum kapının önüne. :KK53:
Tamam hastalanınca naz yapmak bir tatlı oluyor, eşim ilgi göstersin, etrafımda dönsün istiyor insan ama bu eşe kum torbası muamelesi yapmak demek olmuyor. Neyse eşinize geçmiş olsun, size daha çok geçmiş olsun. Bir daha hastalanırsa onu kendiyle baş başa bırakın bence.
Genelde öyleydi sanırım. Bu sefer ses yüksek ve çocuk uyuyor olunca dikkatimi çekmiş :KK70: çok sukur ki sık hastalanmiyor.

Ah bu erkekler hiç büyümeyen şımarık bir çocuk gibiler hasta olunca hiç çekilmiyorlar.benim eşimde öyledir.bir hasta olur sanarsın yeryüzünde bir tek onda var bu hastalık. Hiç kimsenin çekmediği ağrıyı çekiyor ve dünyanın sonu gelmiş. :63:
Birde doktora gitmekten de nefret eder.sanki ben doktorum hem teşhisi koyup hem tedavi edeceğim..yok ya!
Geçenlerde grip oldu birazcık ateşi çıkmış titriyor ama sanki elektrik çarpmis gibi. Pervane etti beni gece gece etrafında.ertesi gün bana bulaştı hiç bana baktığı yok..merak etme çabuk geçiyor diyor essek..tabi çabuk geçer bakan olunca.:KK12:bana kim bakacak?hem nankör hem bencil..Ay bak sinirlendim şimdi aklıma gelince..:sinirli:

Allah doktorların da yardımcı olsun. Bizimki gibi hastalara bakıyorlar. Adama ne dense memnun olmuyor. Böyle usutmemi olurmuş diye dolandı sabaha kadar.
Böyle tıbbi içerikli uzun ve söylenmesi zor bir isim falan söylese iyidi :)
kadınların hasta olması lüks oluyor sizde öylemi bilmiyorum ,hastalanınca yattığımı hiç bilmem doğumlarım da dahil hatta doğum yaptığım gün millet ameliyat kapısında bekler heyeceanla bu benim yatağa yatmış bekliyordu azıcık öksürüğü var diye .ama kendisi bir grip olsun yada dişi ağrısın kuşu ağrısın hiç farketmez günlerce istekleri bitmez çorba,çay,battaniye,yastık,ilaç,valla ödüm patlıyor hastalanacak diye
Bizde lüks değil aslında. Bir şe olsa yrdmci olur saolsun ama ben kolay kolay kendime bir şey olmuş gibi davranmam. :) sanırım yapmalıyız biraz bizde.
ne güzel arayacagınız biri var .ben de zaman zaman kv ve kp için benim başıma sardılar kurtuldular derim
:)) 11 aylık bir bebek var evde. 3 muz gitmek mümkün olmazdı pek. Ama cekiniyor insan gece aramaya, zavallı adamın aklı cikmistir, sonuç yediği bir şey dokunmuş mide usutmus vs..
Bir ay önce tam 10 gün benzer hastalıkla uğraştık. . Aynı şekilde eşiniz gibi hastaydı. . Rapor alıp evde yattı çalışmama rağmen bir hafta boyunca gece 3 te kalkıp hastaneye gidip sabh 6 da eve geldik. . ben yedide yine işe gittim. . gündüzleri pek birşeyi yok iyiyim diyordu gece yine başlıyordu.. birde nazlanmaları yok mu!!!

10 gün boyunca her gece kalkp sıcak su torbası yaptım nanelimon çay yaptım. bir gece yapmadım die vicdansızsın dedi . .

Ama iyileşince ne kadar fedakar olduğunuzu eminim dile getirecektir. ( şayet odun bir kocanız yoksa)
Benim eşim sürekli teşekkür etti çünkü . . ben olsam senin gibi yapamazdım diyede sonuna ekledi :KK70:

2 yaz once yaz ameliyat olmuştu ve Ramazan a denk gelmişti, ise giderdim, öğlen eve gelir oruclu halimle yemek hazırlardım, ise geri dönerdim koştur koştur. 5 gün böyle devam etti. Yardımsız tuvalete bile kalkamiyordu. Sonunda ben isyan edince paşa paşa kalktı :) biraz kıymak lazim. Sonu yok :)

X