Eşim hasta olursa...

Acaba bu işin bir okulu falan mı var ki hepsi aynı şeyi yapıyor?
Ayyy hiç bilmiyorum benim de oğlum var ve kp bana sürekli kızım her istediğini yapma ne pişirdiysen onu yesin ben hanıma dedim dinlemedi şimdi hepsi de yemek seçiyor beğenmemezlik yapıyorlar dedi
Bende aynen onun dediği gibi yetiştiriyorum çocuğularımı ne pişirdiysem onu yiyorlar yok biri köfte istemiş öbürü tavuk öteki pizza yoooook benim okulda o müfredat yok

Onlarin hamile kalmamasinin tek sebebi bu olmali :KK70:

Hahahahahaha :KK48:
Ayyy hiç bilmiyorum benim de oğlum var ve kp bana sürekli kızım her istediğini yapma ne pişirdiysen onu yesin ben hanıma dedim dinlemedi şimdi hepsi de yemek seçiyor beğenmemezlik yapıyorlar dedi
Bende aynen onun dediği gibi yetiştiriyorum çocuğularımı ne pişirdiysem onu yiyorlar yok biri köfte istemiş öbürü tavuk öteki pizza yoooook benim okulda o müfredat yok

Kayınpeder sana altın anahtar vermiş resmen :halay:

Alivereydin elinden yorgani kapinin onune ataydin :KK66: belli ki numara yapiyor

Hasta olsun hemen siz hasta ettiniz beni 2 yaşında oğlum 1 yaşında kızım ve ben üçümüz hasta ediyoruz Ada'mı :) hepi topu iki saat gördüğümüz yok halbuki
Midesini üşütsün yemek bozulmuş der der de der
Ama ne yapayım şapşik kocam seviyorum işte :)
İyiki sık karşılaştığım bir şey değil :) 3 yıldır 3. Oldu sanırım ama öncekiler de bu kadar çok değildi :)
Bir gun isyerindeyim, esimden telefon geldi. Panik yapma ama eve gel hemen... Hayirdir senin evde ne isin var dedim gelince gorursun ama panik yapmadan gel hiz falan yapma... Haydaa panik yapma diyecek ve ben yapmayacagim mumkun mu? Evim ve isim 40 km. sehirlerarasi yol yani. Isten izin aldim bastim gittim. Bu yatakta kivrilmis aci cekiyor inliyor. Ben hepten panik oldum tabii. Ustunu giydirip arabaya bindirene kadar yarim saat gecti. Yol boyu ahladi durdu. Neyse acile girdik sonra elleri ayaklari yamulmaya basladi. Ben hepten korktum tabi. Ama hala anlam veremiyorum ne oldu da bu duruma geldi.

Konu tam olarak su, beyefendi bir gun once beraber yenmeyecek ne varsa yemis. Yedikleri diyare yapmis ve midesi bulanmis. Yalniz beyimiz mide bulantisi hissinden hoslanmiyormus onu hissetmemek icin hizli hizli nefes almis. Hizli nefes alinca da fazla oksijenden elleri ayaklari kasilmaya baslamis! Sakin sakin bulantisinin gecmesini beklese yine sorun yok, bulanti hissi yasayamazmis beyefendi. Ha bu arada ben 3 aylik hamileydim ve toplam 5 ay mide bulantisiz bir saniyem bile olmadi. Her sabah yarim saat istifra edip kendimi toparlayip ustumu giyinip ise gidiyordum. Bizimki mide fesadina dayanamadi :KK70:

Hamileliğimin başında banyo paspasinda yaşıyordum diyebilirim. Birgün işten geldi midem bulanıyor bütün gün hiç bir şey yiyemedim gibi bir cümle kurdu.
Nasıl bi bakış attiysam, bütün akşam pervane oldu, ayaklarımın altına yastık falan getirdi :KK70:
3 ay aç yaşayan kadına denecek şey mi :)

bizimkide böyle.. bence tüm erkekler böyle.

kolum kalkmıyor deyip çorbasını bana içirtmişti :olamaz:

Erkekler öyle maalesef bir grip olsalar dünyanın en kötü hastalığına yakalanmış sanırlar kendilerini ama örtmekle iyi yapmamışsın duşa sokmalıydın huysuzda oluyorlar böyle zamanlarda takmayın boşverin. Benim eşimde en ufak bir şeyi takıntı haline getirir. Benim burnumun yanında kocaman sivilce çıktı mesela hiç ellemiyorum geçecek nasılsa. Onunda enseye yakın saç dibinde çıkmış ay onu kremleye kremleye bir hal oldu el sürekli orada kolonya sürmeler falan inanamazsın.:KK48::KK47:

Daha önce burada bir konuya yorum yapmış, konu sahibine de kızmıştım.
Hasta olan eşi ile kendini kiyasliyordu, o zaman bende ağır bir grip atlatiyordum. Halden anlamiyor diye düşünmüştüm. Ah almış olmalıyım, buralardaysan Özür dilerim :)

Hayatımda ilk defa hasta birine bu kadar sinirlendim.
Akşam işten eve geldi, her şey normal, midem iyi değil yemek yemeyecegim dedi
Nane-limon kaynattım, içtikten yarım saat sonra haşlanmış patates istedi
O da tamam
Sonra siyasi mevzular patlak verdi ayaklandı biraz, bu arada mutemadiyen su tüketiyor.
Sonra ben Üşüyorum diye yorganlara sarıldı. Ve kabus başladı...
Aman allah im! Nasıl bir hastalıksa, güç bela uyuttuğum bebeği bile bile bağıra bağıra aaaaaaaaahhhh , bu ne biçim hastaliiiiiikk vs söyleniyor.
Ve nasıl bir akıl tutulması ateşi yükselmesine rağmen üzerine 2 kat yorgan 1 kat battaniye ve sıcak su torbası varken, daha da ort Üşüyorum diyebiliyor.
Ve nasıl bir hayal gücüyle sen bana zulmediyorsun, niye beni isitmiyorsun diyebiliyor.
Ve daha neler neler, ne vicdansızlıgım kaldı, ne anlayışsızlığım, ne tembelliğim, ne bencilliğim, ne ukalaligim. Yediğim fırçanın haddi hesabı yok.
İlaç içmeyi ve doktora gitmeyi de kabul etmiyor tabiki bu arada...

Hic sesimi çıkarmadım tabiki. Üst üste orttum. Ellerimle coraplarını giydirdim
Sıcak su torbası yetmedi pet şişelere de koydum.

Sonra da babasını aradım.
Şimdi hastanedeler.
Direnişi böylece bitti, bende bittim.
Bu ne naz arkadaş!
Bu ne söylenme!
Bu ne can tatliligi!
cok canı acıyorsa sapıtıyorlar.. böbrek taşı düşürme, bağırsak kurdu ki özellikle bunu yapıyor, değişik bir enfeksiyon var ishal şiddetli agrı titreme yapıyor...
sorunu neymiş ?
geçmiş olsun

canim usudum dese bile ustunu okadar örtme.. ben atesim varken anneme sen uveymisin neden bana bakmiyorsun babama baba beni oldurecekler bak geliyorlar demeye baslayinca hastaneye goturmusler az daha komaya giriyormusum halisulasyon vs ondanmis..15 tane penisin yedim kndime geldim yillar evvel

Sizdeki de ne sabır. O kadar azara, kaprise eline yorganını vermiş koymuştum kapının önüne. :KK53:
Tamam hastalanınca naz yapmak bir tatlı oluyor, eşim ilgi göstersin, etrafımda dönsün istiyor insan ama bu eşe kum torbası muamelesi yapmak demek olmuyor. Neyse eşinize geçmiş olsun, size daha çok geçmiş olsun. Bir daha hastalanırsa onu kendiyle baş başa bırakın bence.

Yuh okadar ateşli adamı örtmüşsünde örtmüşsün :KK57: ben olsam zorla ılık duşa sokardım iyiki havale geçirmemiş çoğu erkek böyle maalesef :110: benim babamda öyledir şükürki eşim hastalıktan ölse gıkı çıkmaz ama ben etrafında pervane dönerim. Geçmiş olsun :KK66:
Erişkin insanlar ateşten havale geçirmez zaten.
Hatta çocuklarda da 6 yaşından sonra o risk yok.

benim eşim de öyle.Sık sık o mideyi üşütür, bozar ve her defasında çok ağır bir hastalıkla mücadele ediyor gibi bir hal alır.İlk zamanlar çok korkuyordum, ilaçlar nanale limonlar, sık sık ateş ölçmeler, tedirgin bir hal bende, hastaneye gidelim diye yalvarmalar ağlamaklı, ama alıştım, hasta mısın geç bi köşeye kıvrıl dinlen geçer modundayım artık.

Ah bu erkekler hiç büyümeyen şımarık bir çocuk gibiler hasta olunca hiç çekilmiyorlar.benim eşimde öyledir.bir hasta olur sanarsın yeryüzünde bir tek onda var bu hastalık. Hiç kimsenin çekmediği ağrıyı çekiyor ve dünyanın sonu gelmiş. :63:
Birde doktora gitmekten de nefret eder.sanki ben doktorum hem teşhisi koyup hem tedavi edeceğim..yok ya!
Geçenlerde grip oldu birazcık ateşi çıkmış titriyor ama sanki elektrik çarpmis gibi. Pervane etti beni gece gece etrafında.ertesi gün bana bulaştı hiç bana baktığı yok..merak etme çabuk geçiyor diyor essek..tabi çabuk geçer bakan olunca.:KK12:bana kim bakacak?hem nankör hem bencil..Ay bak sinirlendim şimdi aklıma gelince..:sinirli:

Sizi anlıyorum :) ERKEK işte bebek ve çocuklardan daha mızmız oluyorlar:hasta:
Hastalıkları olmasın lütfen :KK48:

Erkekler klasiği :süslü:Eşimin kolu kırıldı ameliyatımızı olduk bir kaç gün evde kaldığımız sırada bir gece baktım ahh diye bağrışmalar geliyor hollden gece saat 3 aklımı oynatacaktım az daha :skandal:Koştum baktım yerde kıvranıyor eşim kolunun üzerine düştü sandım bende o korkuyla kaptım onu yerden koltuğa getirdim sağ gögsüm çok kötü diye konuştuğunda ben evham yaptığını anladım ama o korku bana yetmişti :KK53:O kadar kıymetli ki canı bir şey yoksa bile var yapıyor:tokat:Sabaha kadar yanımda kalp krizi ihtimalinden tutun mide spazmına kadar olan her konuyu okudu bana açıkladı bende oturduğu için sürekli kramp girdiğini kasıldığını ondan dolayı olabileceğini belirterek telkin etmeye çalıştım dayanamadık doktor randevusu aldık gitti doktor azarlamış kendine evham yapıp durma bir şeyin yok diye:KK70:Alçıyı saramadılar yok pilatin mi kaydı türlü türlü olaylar yaşıyor şu 1 ayın içinde vallahi bende ki sabır iyiymiş onu farkettim:işsiz:

Eşinize de çok geçmiş olsun sanırım bizim çektiğimiz durumları çekseler hayattan ümitlerini bile keserlerdi:olamaz::bicak:

Kesınlıkle katılıyorum
ben hasta oldugumda anca ateslenmem lazım kı yatak dosek yatayım
ama esım grıp oldugunda bıle yataktan cıkamıyor
neysekı nazlı degıl :)

kadınların hasta olması lüks oluyor sizde öylemi bilmiyorum ,hastalanınca yattığımı hiç bilmem doğumlarım da dahil hatta doğum yaptığım gün millet ameliyat kapısında bekler heyeceanla bu benim yatağa yatmış bekliyordu azıcık öksürüğü var diye .ama kendisi bir grip olsun yada dişi ağrısın kuşu ağrısın hiç farketmez günlerce istekleri bitmez çorba,çay,battaniye,yastık,ilaç,valla ödüm patlıyor hastalanacak diye

Daha önce burada bir konuya yorum yapmış, konu sahibine de kızmıştım.
Hasta olan eşi ile kendini kiyasliyordu, o zaman bende ağır bir grip atlatiyordum. Halden anlamiyor diye düşünmüştüm. Ah almış olmalıyım, buralardaysan Özür dilerim :)

Hayatımda ilk defa hasta birine bu kadar sinirlendim.
Akşam işten eve geldi, her şey normal, midem iyi değil yemek yemeyecegim dedi
Nane-limon kaynattım, içtikten yarım saat sonra haşlanmış patates istedi
O da tamam
Sonra siyasi mevzular patlak verdi ayaklandı biraz, bu arada mutemadiyen su tüketiyor.
Sonra ben Üşüyorum diye yorganlara sarıldı. Ve kabus başladı...
Aman allah im! Nasıl bir hastalıksa, güç bela uyuttuğum bebeği bile bile bağıra bağıra aaaaaaaaahhhh , bu ne biçim hastaliiiiiikk vs söyleniyor.
Ve nasıl bir akıl tutulması ateşi yükselmesine rağmen üzerine 2 kat yorgan 1 kat battaniye ve sıcak su torbası varken, daha da ort Üşüyorum diyebiliyor.
Ve nasıl bir hayal gücüyle sen bana zulmediyorsun, niye beni isitmiyorsun diyebiliyor.
Ve daha neler neler, ne vicdansızlıgım kaldı, ne anlayışsızlığım, ne tembelliğim, ne bencilliğim, ne ukalaligim. Yediğim fırçanın haddi hesabı yok.
İlaç içmeyi ve doktora gitmeyi de kabul etmiyor tabiki bu arada...

Hic sesimi çıkarmadım tabiki. Üst üste orttum. Ellerimle coraplarını giydirdim
Sıcak su torbası yetmedi pet şişelere de koydum.

Sonra da babasını aradım.
Şimdi hastanedeler.
Direnişi böylece bitti, bende bittim.
Bu ne naz arkadaş!
Bu ne söylenme!
Bu ne can tatliligi!
ne güzel arayacagınız biri var .ben de zaman zaman kv ve kp için benim başıma sardılar kurtuldular derim

Olur öyle şeyler, biz saglikcilar napalim o zaman? Herkes hasta ve hepsinin nerdeyse cani tatli.. Hasta insanlara merhamet :)) Insanin neresi agrirsa cani oradadir derle4 o yuzden bence hic kizmayin :) Gecmis olsun :KK66:

Bir ay önce tam 10 gün benzer hastalıkla uğraştık. . Aynı şekilde eşiniz gibi hastaydı. . Rapor alıp evde yattı çalışmama rağmen bir hafta boyunca gece 3 te kalkıp hastaneye gidip sabh 6 da eve geldik. . ben yedide yine işe gittim. . gündüzleri pek birşeyi yok iyiyim diyordu gece yine başlıyordu.. birde nazlanmaları yok mu!!!

10 gün boyunca her gece kalkp sıcak su torbası yaptım nanelimon çay yaptım. bir gece yapmadım die vicdansızsın dedi . .

Ama iyileşince ne kadar fedakar olduğunuzu eminim dile getirecektir. ( şayet odun bir kocanız yoksa)
Benim eşim sürekli teşekkür etti çünkü . . ben olsam senin gibi yapamazdım diyede sonuna ekledi :KK70:

erkekler böyle oluyo bu tarz şeylerde sonra sen hastalanınca hiç ilgilenmeyi beceremeyip seni canın ne tatlı diye eleştiriyolar...

X