eşim feyza diye tutturdu

Kitikafa

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2008
494
51
arkadaşlar,geçenlerde eşime sordum kızımız olursa adını ne koyalım diye.Feyza da feyza diye tutturdu.Sizce nasıl feyza ismi lütfen çok kararsızım fikrinizi yazarmısınız.Yada başka hangi isimleri önerirsiniz.

Feyza Arapça kökenli bir kız ismidir. Bolluk, çokluk, coşma, taşma anlamlarına gelir.

evet anlamını araştırdım ama nötr üm bu isme karşı kızıma koyup koymamakta çok kararsızım.

AYBÜKE: Ay gibi parlak, aynı zamanda zeki, akıllı
AYPARE: Ay parçası
AYTÜL: Tül gibi şeffaf ve ince ay ışığı gibi parlak
ZELİHA: Züleyha, su perisi
ITIR: Güzel koku / Çiçek
IŞILAY: Ay ışığı, mehtap

benim nişanlımda hep Beyza koyalım diyor..Zamanla alıştım isme koyucaz sanırım Allah nasip ederse o günleri görürsek inşallah..

teşekkür ederim isimler için ama işte kızımın adı şu olsun diyemiyorum of çok zor bi konu bu ya.Eşim diyorki bu çoçuk hepmi bebek olacak şöyle karizma bi isim olsun diyor ve feyza da feyza.Bi romanda okumuş .

Eşimi kırmak istemiyorum başka bi isim daha ekleyelim diyorum ama feyzanın yanına hiç isim yakıştıramadım.Sizce ne olabilir?

Feyza ismi guzel bir isim. ama bebek ismi iki kisinin ortak istemesi ile olmasi gereken bir sey. sen de o zaman ikkinci cocugunun adini kendinin koymak istedigini soylersin. gicik da bir isim bul. boyle manasiz , yeni cikan isimlerden. veya kocanin gicik oldugu birirnin adi. gozunu korkut. vaya sevmeyecegi eski isimlerden olsun. ne bileeyim erkek olursa bekir, kiz olursa rahmetli anneannemin ismi mualla olsun de:)

süpersin tatlım.....vallahi mütiş akıl.....a.s.

feyza ismi çirkin bir isim değil ama bebek için daha cici bi isim isterdim şimdi diyeceksiniz ki bu bebek büyümeyecek mi?evet ama ne bileyim herkesin çocuklarının ismi cicili bicili...

feyza ismi çirkin bir isim değil ama bebek için daha cici bi isim isterdim şimdi diyeceksiniz ki bu bebek büyümeyecek mi?evet ama ne bileyim herkesin çocuklarının ismi cicili bicili...

canim ya amman sende mi? su yeni moda manasiz isimlerden dusunuyorsun. cift isim de dusunuyorsundur simdi sen? ne koymayi dusunuyordun berencan mi? tankut mu? ki olursa mavi su? veya simdi herkesin koydugu irmak, nehir, dere cay, okyanus... herkes bu yeni moda uyduruk isimlerle bozdu. sen sabir ver yarabbim.

bu arada saka herkes istedigi adi koyar da yazimdan anlasilacagi uzere ben bu yeni moda isimlere, iki isim olayina pek bir gicigim. nedense...şakkıdı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…