Eşim durmadan iş değiştiriyor

medidxx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2015
38
64
39
Arkadaslar merhaba canım sıkkın nasıl bir yol izleyeceğini bilmiyorum 11 yıllık evliyim eşim bir türlü iş konusunda dikiş tutturamadı iyi firmalara girdi ya kavga etti ayrıldı ya iş kuran arkadaşlarının yanında işe başladı yok yani durmadan iş değiştiriyor en son 2 yıl çalıştı şimdi bir dükkan devraldı akrabamızla ortak süt ürünleri satışına başladı ben se ilk işinde 8 yıl şuanki işinde de 7 yıldır çalışıyorum zor zamanlarım oldu ama çantamı alıp çıkamadım istifa edicem dediğimde saçmalama biraz sabret diyor ama kendi istediği gibi davranıyor herkesin sözune çabucak inanıyor 12 bin birikmiş paramız vardı arkadaşı dedi bana ver hayvancılıkla uğraşıyor paranı işleteyim her ay 600 TL vereyim inandı verdi şimdi parayı geri alamıyor napıcam ben bilmiyorum çok sıkılıyorum herkesin sözüne inanıyor konuştum bu böyle olmaz dedim sinirlenip maddi manevi olarak ben böyleyim işine gelmiyorsa sen bilirsin dedi bunaldım tüm yük bende nasıl bir yol izlemem gerekiyor

Sen çalıştığın için sana güveniyor besbelli.
Linçleyeceklerse linçlesinler ama bence evliliğin maddi yapı taşını erkek oluşturmalı. Kadının bebeği olur pat evde oturmak zorunda kalabilir, öyle isteyebilir.
Ama adam rahata alışmış, nasılsa karısı her ay eve para getiriyor neden kendini elin işlerinde zorlasın ki
Ben işten çıkmak zorundayım, atacaklar beni galiba gibi bir şeyler deyin bakalım, ne diyecek.
Evlenmeden önce de böyle miydi?

Hayır iyi bir firmada çalışıyordu evlendikten sonra sırtını bana yasladı

Tıkandım nasıl bir yol izlemeliyim
Kusura bakma ama adam bildiğin asalak gibi sana yapışmış,sana güveniyor o yüzden gel keyfim gel takılıyor. Millet iş bulamıyor, beyefendi işi beğenmiyor, lükse bak. 11 yıldır düzelmediğine göre daha da düzelmez, ben ayrılırdım sanırım.

11 yıl da epey uzun bir süreymiş. Mesela o ortak birikim için kararı ikiniz vermediniz mi?

Benim eşim de 15 ayda işsiz kaldı, iş değiştirdi, iş batırdı... Ben toplayan pozisyonunda oldum ama yetebildim mi derseniz hayır. Açıkçası yetmeye de çalışmadım. Birikmiş borçları onun üstüne bıraktım, evi sadece idare ettim. Mesela siz de bir borca sokabilirsiniz kendisini. Siz evi çevirirken o da taksit öder. Sorumluluk ona bindiği için ve siz de yetemeyeceğiniz için bu keyfiyetten kurtulursunuz.

Ha yine şunu da söylemeliyim "Haklısın kendimi toparlamam lazım" demek yerine küstah bir tavırla "mal bu gidersen git" diyen adam sap gibi ortada bırakılmaya layıktır.

Allah kolaylık versin
Böyle biriyle evli kalmak çok zor

size bir tanıdığımızın hikayesini anlatıcam

kadın çok Çalışkan bu arada Zeki becerikli ama şehirde büyümemiş dolayısıyla elinden temizlik işi geliyor o da çok iyi aranan bir yardımcı bu noktada... haftanın yedi günü çalışıyor...
eşi de tam aksi tembel sürekli dükkan açıp kapatıyor ve kendi SSK sini bile eşi ödüyor( yani kadın)
Bu arada aileden kadının abisi akrabaları bu adam sana yaramaz boşan diyorlar... o da içinden diyor ki benim yuvamı yıkmak istiyorlar çekemiyorlar...
gel zaman git zaman ömür geçiyor adamın emekli olmasına 4 5 yıl kalıyor ve adam son açtığı dükkandan kalan borçları kapatmak için emekliliğini yakıyor... hanımına hiçbirşey demeden
eğer kadın eşinin emekliliğini ödemeyip kendi emekliliğini bitirseydi şimdi tıkır tıkır maaş alıyordu...

ömür geçiyor günden güne hem sağlık kayboluyor hem de eski enerji gidiyor... bu sorumsuz hayatı yaşayan adama koltuk değneği olmak inanın sizin ömrünüzden yer... ama siz kendinizi ve kendi hayatınızı daha iyi bilirsiniz... artıları eksileri bir kağıda yazın ve bir karar verin...
kendinizi bitirmeyin lütfen...

karısıyla istişare etmeyen erkek zor ve duzelmez bazı erkeklerın huyu tavrı bu
bazı seylerı de evlenmeden anlayamıyoruz ıste keske kavun olsalardı

Tabii ki haklisiniz kimse sizi linclemez kadının çocuğu olur 3 sene bekler geri girer işe. Tekrar olur tekrar aynı şeyler yaşanır falan. Ama sırf canı evde oturmak istedi diye oturmaz. Bu durum kadınları güçsüz kılıyor çünkü. Yani mantıklı çerçevede cocuk yapanlar bile kadın çalıştığında bir maddi planlama yapıyor. Ne kadar gider doğum ne kadar okur. Ne kadar evde çocuğuma kendim bakarım sonra kreş parası ne kadar okur falan diye. Yani her şey ortak olmalı bence. Ev de iş de. Ama burda olay aşmış. Nasıl bir erkeğe her yükü sen taşıyacaksın illa dememeliysek kadına da dememeliyiz.

"yuvamı yıkmak istiyorlar" ınsanlar dupdururken neden yuvanı yıkmak istesin mesela, tembel kocanı abin almayacak ya.
Keske bu adamlara sızın de dedıgınız gıbı degnek olmak yerine genclık gitmeden, emekler ziyan olmadan dehhh dıyebilseler. Bıldıgın kambur boyle insanlar.
Hem ise yaramıyorlar, hem is batırıp senide dibe cekıyorlar.

Senin yapabileceğin bir şey yok ki onun yapması lazım. Olmuyorsa uğraşma böyle daha çok yıpranırsın sen üzerine düşeni yapmışsın

Bence bir süre ücretsiz izin alın ama ona isten tamamen çıktım deyin.
Bir süre tek başına ev geçimini sağlasın bakalım nasıl oluyormuş.

+1

günümüzde tüm yük Kadının üstünde , bende kadının her daim çalışması taraftarıyım ama erkeğin de kadının eline bakıp karısının çalıştığına güvenmesine aşırı karşıyım , günümüzün erkeklerinde de bu var
Utanmasalar ben evde oturayım sen çalış diyecekler.

Konu sahibi senin eşinde sana güveniyor besbelli ki işler kötü gidiyor de bakalım o zaman ne yapacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…