EŞİM ÇOK YAVAŞ YEMEK YİYOR

Yok kız bir arkadaşım var, hasan. Aşırı yavaş yer ve o kadar zor tahammül ederiz ki hazir anonimken bahsetmek istedim
Benim de ünide böyle bir arkadaşım vardı. Mola yarım saat zaten sırada 10 dk bekliyoruz mola bitiyor kız yemeği bitiremiyor. Birkaç kez nezaketen bekledik sonra beklemeyi bıraktık.

Ha öldürmezse tamam yani
Herkes istediği alıştığı şekilde yesin yani. Bunun kimseye bi zararı yok ki. Yiyen kalksın napalım yani.Sizin fikriniz bu ama aç kalksın az yesin falan katılmıyorum.

Bakin adamin burda hayat arkadasinin sorun ettiği bi huyu var ve kadın buna cozum ariyor dogru veya yanlış kadin bu durumdan rahatsiz ve çözüm arıyor

Dusunsenize herkes yemegi yemis kalkmis sofra kaldirilacak ve adam hala yemegin yarisini yemis ev sahibi ortaligi toplamak icin adami bekliyor kim olsa rahatsiz olur birçok arkadas daha saglikli yavas yesin demiste biz burda saglik sihhat konusunu konuşmuyoruz evde yesin yavas yavas elinden alanda yok eline vuranda yok ama misafirlikte en azindan ev sahibine ayip olmamasi adina az yeyip kalkilabilir

Bide bayıl istersen. Abartmayın ya belkide siz çok hızlı yiyorsunuzdur ? Toplum içinde yemeği yavaş yediği için sizi rezil ediyorsa yemeğe gelmeyin o zaman siz adam tek başına gitsin.

Böyle bir misafirim geldi iftara. 20.30da iftar oldu. Allah'm bu nasıl yavaş yemek. Tatlı dahil yiyip sofradan kalktığında saat 12.30du. Çocuklar anne nolur uyuyalım diye ağlıyorlardi ama kadın hala oturuyordu minik minik çatalı ile tatlı yiyordu. Ay neyse hatırladım sinirim bozuldu. Ki ben sofrada uzun oturmayı severim ama 1 dilim pastayı 1.5 saatte yemek beni aşıyor. Kardeşim de böyle. Tek bir öğünü 2 saate falan yiyor. Sofra kalkıyor o tabağını alıyor yanına yavaş yavaş yemeye devam ediyor. Zapzayif bu yüzden. Tamam sağlıklı falan ama işimiz gücümüz var da. Misafirlikte yapmayın kendi evinizde ne yapıyorsanız yapın. Bu arada ben hayatımda dikkat çekici derecede yavaş yiyen tek bir erkek görmedim.

eşinizin yavaş yemek yediğini evlendikten sonra mı anladınız? evlenmeden önce hızlı mı yiyordu? o zamanlar görüp rahatsız olmadınız mı?

Misafirliklerde yiyeceğinden daha az porsiyonlar alarak sizlerle aynı sürede bitirebilir belki. Böyle bir şey önerdiniz mi kendisine? Aç kalırsa evde yesin. Tabi ki birinin evine gittiğinde saatlerce milleti masada bekletmesi saçmalık. Ama onun dışında evde karışmayın adama yahu.

Benim eşim de çok hızlı yemek yer. Ben daha bir çatal alırım o tabağı yarılamaya başlar. Ben asla yavaş yemiyorum yani hızlı yemesi de sorun. Bu sefer o yemeğini bitirince iştahım kaçıyor başımda dikilince.

benimde sevgilim o kadar hızlı yiyor ki rahatsız oluyorum defalarca kez uyardım yavaş ye diye ama nafile yine aynı

jet hızıyla yemek yerim. Arkadaslarım , sevgilim , ailem ( babam hariç , o benden de hızlı :) ) hep geride kalır.
Sevgilimle hemen hemen kafa kafaya gidiyoruz.

Annem eşiniz gibi inanılmaz yavas yemek yer ve sofrada hep yalnız kalır. Anneme bu sebepten hiç gıcık olmadım ya da rezil olmuş gibi hissetmedim.

Herkes istediği gibi yiyebilir.

benim bir arkadaşımın flörtü böyleydi
bana dert yakınmıştı. dedi ki ay yemek yemesine sinir oluyorum, mıy mıy 2 saatte avuç kadar patatesi bitiremedi
minik minik ısırıyor s.l.k demişti (evet bu kelimeyi kullandı)
bir iki kere evde beraber yemek yapalım demişler, onu yemem bunu yemem diyormuş bi türlü karar verememişler ne yemek pişireceklerine
tüylerim ürpermişti dinlediğimde ahahah

Evlenmiş olmanız tüm hayat koşullarına karışmak anlamına bence gelmemeli.

Benim üvey kv geldi aklıma
İlk tanışmaya geldiler yemeğe eşimle
Allahım o sofradan hiç kalkamayacağız sandık
Babam defalarca sigara içmeye kalktı
En son ortadaki salatayı bitsin diye yiyordu
İçimize doğru ağladık hepimiz.

Neyseki görüşmüyoruz

Eşinize sabır dilemeye geldim. Rahat bırakın ya adamı. Ne kadar anlayışsız bir tavırdasınız. Benim eşim de çok yavaş yemek yer. İnsanlar kahveye geçer eşim hala yiyor olur. Arada sırada babası ve ben uğraşırız ama şaka yollu. Rezil olmak falan ne kadar sevgisiz cümleler.

Ben de çok hızlı yiyorum ve masadaki yavaş yiyenleri gözlerimle darlıyorum istemeden :) ben hızlı biriyim hersey anında olsun bitsin istiyorum bu da etrafımdakileri darlamama sebep oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…