EŞİM ÇOK YAVAŞ YEMEK YİYOR

Ben de çok yavaş yerdim. Eşimle alıştım hızlı yemeye. Sen saatlerce yemek yap yaprak sar hızlıca bitiriyoruz 😅ha keşke yavaş yesek,sağlıklı olan o.
Yapısı öyle demekki rahat bırakın adamı yav.

misafirliğe gittiğinizde tabagına az yemek koyun gerekirse doymadan kalksın evdede adamı rahat bırakın olsun bitsin
Niye az yemek konulsun,doymadan kalksın yahu? İsteyen istediği gibi yesin.İnsanları değiştirmeye çalışmaktan vazgeçin artık. Madem o zaman konu sahibi hızlı yesin. Hızlı yiyor diye de geç otursun sofraya. Saçma.

Bir komşumuz vardı gün toplantılarında herkes yer kalkar o eve gitmeye yakın tabağını anca yer , sohbete bile doğru dürüst katılamazdı , bizi eve misafir alacağı zaman da 3 gün önceden yemek yapmaya başlardı, artık bıkmıştık onun bu halinden , hele eşi illallah etmişti, ev taşıdı sadece bir gün mutfağı temizleyebildi ev de sıfır evdi pis bile değildi, ben yardıma gitmiştim eşi resmen sinir krizleri geçirdi, adam koca evi kendisi temizledi sinirden 😅 yani böyle insanların yapısı bu değiştiremezsiniz ama bir eş için çok zor bir durum çünkü sadece yemek yerken değil her alanda yavaşlar...

Ay keşke eşiniz gibi yavaş yiyebilsem. Kendim hızlı yediğim gibi yavaş yiyene de tahammülüm yok. Yemeği benim ağzına tıkasım gelir. Yavaş iş yapanın elinden alıp benim yapasım gelir. Ama tabi düşüncem normal olmadığı için karşı tarafa belli etmem 🤣🤣. Ama ne o 40 saat yemek mi yenir🤣 40 saat sandalye tepesinde bekle karşı taraf yemeğini bitirsin🤣🤣🤣

sağlıksal bir şey değil
Belki sagliksal bir şeydir, yegenimin bebekliğinden itibaren yemek borusu dardı ve cocukken bir cok defa arkadaşlarına uyup hizli yemeyw çalışınca bogulma tehlikesi atalatti, uzun bir süre doktor kontrolundeydi, eger belli bir yaşa kadar düzelme olmasaydi cerrahi bir işlem uygulanacakti.

Ayrica yavaş yemek sağlıklı bir şey.
Gittiğim butun diyetisyenler yavaş ve çiğneyerek yemem gerketigini belirtmislerdi.
Çevremde kilo problemi olmayan bütün insanlar yavaş yiyen insanlar.
Anormal olan eşiniz değil, hızlı yemek yiyenler.

evet komik gelecek ve evet bu mu derdin diyeceksiniz ama arkadaşlar eşim gerçekten çok yavaş yemek yiyor ve özellikle toplu yemeklerde bu sorun olmaya başladı. masada herkes bitiyor bu daha yemeğin yarısına gelmemiş vaziyette. herkes ona bakıyor. sonuçta erkek olduğu için bence hoş olmayan da bir durum gurme misin sanki çatal çatal yiyorsun rezil ediyor beni toplumun içinde ya hele yenilen şeylerin yanında içecek olmasın bu sefer 2 kat daha yavaş yiyor

kaç defa uyardım sonuçta sağlıksal bir şey değil yutacak gidecek arkadaş neymiş boğazına diziliyormuş içine oturuyormuş

ne yapacağımı şaşırdım siz ne düşünürsünüz bu konuda
Siz bu yüzden eşinizden utanıyorsanız boşanın da adam rahat rahat yesin. Ben dünyaya yemek için gelmişim diyen insanlardan biri olarak, yemeğime de yeme sürecime de karışılmasını istemem.

evet komik gelecek ve evet bu mu derdin diyeceksiniz ama arkadaşlar eşim gerçekten çok yavaş yemek yiyor ve özellikle toplu yemeklerde bu sorun olmaya başladı. masada herkes bitiyor bu daha yemeğin yarısına gelmemiş vaziyette. herkes ona bakıyor. sonuçta erkek olduğu için bence hoş olmayan da bir durum gurme misin sanki çatal çatal yiyorsun rezil ediyor beni toplumun içinde ya hele yenilen şeylerin yanında içecek olmasın bu sefer 2 kat daha yavaş yiyor

kaç defa uyardım sonuçta sağlıksal bir şey değil yutacak gidecek arkadaş neymiş boğazına diziliyormuş içine oturuyormuş

Ne güzel dertler var 😂

öyle demek istemedim ama erkekler yapısı gereği çok daha hızlı yiyor mesela çift oturmalarında hep bi laf geliyor karşı tarafın kocasından eşime şaka usulü bi bitiremedin sen de haaa der gibi mesela
Millete karşı eşinizi savunacağınıza bide yeriyosunuz adamı. Ben de yavaş yerim toplu yemeklerde ortama uyum sağlamaya çalışırım ama genel olarak masadan son kalkan ben olurum. Eşiniz sabırlıymış benim eşim böyle yapsa bozulurdum bide uyardım diyosunuz çocuk gibi.

Benim eşim de çok yavaş yemek yer televizyona telefona dalar ama öyle alışmış ben 10 dk’da yer bitiririm o 1 saatte yavaş yavaş yer. Hiç sorun da olmadı açıkçası. Siz biraz takıntı yapmış olabilirsiniz

Niye rahatsız oldunuz ki ? Ben de yavaş yerim , herkes bitirir sona kalirim napiyim yani rezil mi oluyorum aksine sindire sindire yiyorum işte kıtlıktan çıkmış gibi yemekten iyidir bence .
Yutacak gidecek diyorsunuz ama bazen gerçekten ekmeği bile zorla cignerim yani iştahsiz insanlar beni anlar 😄

Yavaşlığa hiç tahammül edemem😄 konu sahibi cinsiyetçilikte bence haklı şimdi toplu yemekte nazlı nazlı çatalıyla oynayan iki saat lokma çiğneyen biri bencede erkeksi değildir. Herkes tatlıya geçmişken hala ana yemekte oyalanıyorsa oda toplulukta tuhaf olan bi durum garson geliyo tatlı/çay siparişi veriyor e oda bitimce millet tek bir kişinin çayını tatlısını mı bekleyecek? bazen ortama ayak uydurmak gerekir. Bende çok sinir olurum hak verdim size evinde istediği kadar yavaş yesin toplulukta sinir bozucu😄

Keşke tek derdimiz bu olsa. Yesin sizde yavaş yiyin. Bi lokmayı kaç kere çiğnemek lazımmış. Bizde öyle olsak keşke. Eşinizin yemesine takmaları çok saçma bence. Eşime benim laf atacaklar direk savunmaya geçerim , yada bende yavaş yerim kalabalık ortamda.

bacım benimki ben daha çorbamı bitirmeden tatlıya geçiyor, çorbamın tabağını kenara koyarken bir bakmışım adam kalkmış gitmiş, hızlı yemesindense yavaş yemesi daha iyidir diye düşünüyorum

Bence konuyu yanlış siteye açtınız, yavaş yiyenlerin çoğu yorumlardan görebileceğimiz gibi kadın. Bir erkekler kulübü varsa orası sizi anlar bence. Bu arada ben de sizi anlıyorum; herkes yemeğini bitirmiş, onu bekliyor; biraz rahatsız edici.

X