eşim canımı çok sıktı

ozge_844

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2008
354
2
eşim evlendiğimizde çok istiyodu çocuk bende daha yeni evliyiz diye erteledim hep.. şimdi 2.senemiz bitti yaşım 25 istiyorum bende artık.. ama nedense bana psikolojim hazır değil deyip duruyı .. üstüne üstlük son zamanlarda bir çok arkadaşım doğurdu.. ve aralıkta abisinin 2. cocuğu olucak.. acaba o zaman özenir mi bilmiyorum ama ben istiyorum.. sizce eşimi nası ikna ederim... senağlama

önceden istiyormuş eşin yani ikna etmek kolay görünüyor sürpriz yapsan olmaz mı hani baştan ılımlıymış acaba eşin inatçı mı yani sen yapmadın şimdi de ben istemiyorum mantığıyla mı düşünüyor olay bana karışık geldi aslında..biraz konuş bakalım ..

eşim evlendiğimizde çok istiyodu çocuk bende daha yeni evliyiz diye erteledim hep.. şimdi 2.senemiz bitti yaşım 25 istiyorum bende artık.. ama nedense bana psikolojim hazır değil deyip duruyı .. üstüne üstlük son zamanlarda bir çok arkadaşım doğurdu.. ve aralıkta abisinin 2. cocuğu olucak.. acaba o zaman özenir mi bilmiyorum ama ben istiyorum.. sizce eşimi nası ikna ederim... senağlama

bak bi de cok istiyordu demişsin canım 2yılda ne değişti yani..evliliğinizde sorunlar mı var eşin bundan mı düşünüyor bilemem..ama bana inat yapmış gibi geliyor sacma da olsa arkadasım nişanlıydı ve nişanı erteledi hazır değilim diye sonra arkadasım evet artık yapalım düğünü dediğinde de o inatçı nişanlısı şimdi de ben hazır değilim diyip boş yere bi yıl daha bekletti bazı erkekler inatcı oluyor isteseler de:nazar:

Eşinize biraz zaman tanıyın. Muhtemelen sorumluluktan korkuyordur. Eminimki bir gün mutlaka isteyecektir. İnsanın doğasında vardır çünkü evlat sahibi olmak.

aynı şey benim başımda da var...ben de hemen istemiyorum ama erteleyip durduğum için eşim "ben hiç istemiyorum"dedi...ama kesinlikle ciddi değildi....çünkü konusu geçince güzel güzel bahsediyor....belki sana tavır yapıyordur ya da gerçekten hazır değildir bu aralar....bu zamanla düzelecek bir durum....bunun eşinle arana girmesine izin verme...eğer iş ciddiye binerse alıp karşına konuşursun..................

bence de inşallah birilerinden özenir. hem neden psikolojisi hazır değilmiş anlmadım. önceden hazırdı da şimdi mi bozuldu

benim eşim de ben kpss yi kazanmadan çocuk yapmak istemiyor
önüme şart koyduğu için ben asla onu baba yapmayacağım.

Zamana bırakın bazı şeyleri
Belkide bir bebeğin sorumluluğunu alamayacak kadar hazır değildir
Kendini hazır hissettiği zaman o gün gelir

aranız iyiyse sorun yok demektir belkide ayrılmak istiyordur canını sıkmak istemiyorum

biz de 26 yaşındayız, ve henüz çocuk istemiyoruz. bize çocuğun sorumluluğu çok fazla geliyor. maddi manevi tam olarak hazır olana kadar erteledik.
belki eşiniz de böyle düşünüyordur. erken olduğunu düşünüyor olabilir.

bence siz ikna etmek için uğraşmayın,kendi istemesini bekleyin.
o sorumluluğu taşımaya kendisi hazır olmadan baba olursa, siz zorlanırsınız.

psikolojisinin iyi olmadfığını söylüyorsa farkında olmadığınız bir durumla karşı karşıyasınız demektir...oturup eşinizle bunun üzerine olan problemlerinizi aşmaya çalışsanız çocuk konusunu biraz ileri itseniz daha faydalı olacak gibi gözüküyor....sevgiyle kalın.......

Sana tavsiyem hic lafini bile etme. Sadece tatsizlik olur, istemiyorsa istemiyor.
Sakin süpriz yapayim deme. Bazi erkekler bu durumdan okadari hircinlasiyorki, bu cocuk ben istemeden oldu diye hic kabüllenmiyorlar sonradan ayrilmaya bile kalkiyorlar. Yasin daha cok genc, allah isterse illerdede olur. Esinin belki sana acamadigi hayatinizla ilgili planlari vardir. Onu izle:
Cok mu calisiyor? Bir yerleremi varmaya calisiyor, kariyer mi yapmak istiyor?
Eviniz mi müsait degil bir bebek icin? Maddi sIkIntilariniz olabilirmi?
Isi belki garantide degil sana acamiyor? Baskalarinin bebegi olduktan sonra nekadari hayatlarinin degistini fark ettip kendi hayatindan memnun oldugu icin bu sorumlulugu daha üstüne almak istemiyormu? Durumunuzu bilemiyorum ama cocuga hem anne hem baba lazim, birak oda istesin. Onu ikna etmek degil, ona deliler gibi sevinecegi bir hediye olsun olacak bir bebek.

hangi erkek baba olmak istemezki...
insanın doğasında var bu ....
bebeği olan arkadaşlarınızın evine oturmaya gidin...
göreceksin onları sevecek ve özenecek....:emir_bebek:

esiniz kendisini maddi ya da manevi hazir hissetmiyorsa hic bir sekilde ikna olmayacaktir.. taa ki kendini hazir hissedene kadar... ilk evlendiginizde evliligin ciddiyetini ve sorumlulugunu kavrayana kadar istemis olabilir.. belki daha sonra evliligin sorumlulugunu, ev gecindirmenin zorlugunu idrak edince bir bebegin bunun üzerine daha ne kadar yükleyecegini düsünmüstür...

esinize izin verin.. kendisini hazir hissetsin... biz bayanlarda anne olma istegi genelde hep vardir ama erkeklerde sanirim bir gün bir simsek cakiyor '' evet ya artik baba olmaya hazirim'' diye CADIARZU

kendi istemiş siz istememişsiniz şimdi size misilleme yapıyor bence.sandığınızdan daha fazla üzmüş eşinizi çocuk istememeniz.aslında hakkınızda birkaç sene sonra yapalım demek alınıcak pek birşeyde yok bunda belki ailesine karşıda mahçup oldu.belki onlarda hemen bekliyorlardı.buda ihtimal.oluyor malesrf böyle saçmalıklar.en güzeli diyalog kurabilmek alın karşınıza konuşun.sırf bu yüzden sizden soğumuş olabilirmi.siz daha iyi bilirsiniz.hayırlı evlatlar nasip etsin allahım.a.s. birde şu süpriz konusu sakın böyle birşey yapmayın.durduk yerde iyice soğutursunuz.her iki tarafta anne baba olmaya karar verirler ondan sonra yapılır.daha yaşınız genç takıntıda yapmayın biraz zaman

Son düzenleyen: Moderatör:
canım bu adamlar böyle gıcık, ben de ilk 6 ay düşünmüyorum dedim, o bana inat 1 yıl yapmadı istemesine rağmen, şimdi 1 yıldır uğraşıyoruz ama olmadı bugüne kadar. Erkekliğe b.k sürmeyecekler ya hani :mymeka:

bence zamana bırak ufak ufakta bebekle ilgili konular aç hem başlarda istiyormuş zamanla ister canım

banada inata bindirdi işi gibi geliyo.. çünkü ben başta hiç düşünmüyorum diyodum.. eşimle aramda herhangi bi problemde yok.. boşanma yada aldatılma durumu gibi.. ben çoğunuzun yazdıklarını okuyunca zaman tanımam gerektiğini düşünüyorum haklısınız.. çok teşekkür ederim ayrıca saolun yerimseniben

X