Eşim bitcoin oynuyor

aman bizim bu hikayeleri konu sahibinin eşi duymasın :halay:
:olamaz:
Bilmem kaç yılında bitcoin büyük çöküşe geçmiş hatırlamıyorum hangi yıl. Herkes bir anda elindekileri çıkarmış. Elinde kalanlar satmayanlar yani kazanmış bu paraları. Bir anda yüzde bilmem kaç bin artmış bi anda yani.
Şu anda ki durumu da ona benzetenler var, satmayın aynı artış olacak diye. Bilmiyorum doğru mu :KK53:

Tabi konu sahibinin eşi bunu yapmıyor baya kumar oynuyor bitcoin alıp kenara atmıyor yani maalesef.

Benim arkadaşımın 25 yıl sonra yuvası yıkıldı bu yüzden adam senelerce kumar oynadı bir gecede evleri arabaları kaybetti hep sonrasında pişmanlık bidaha yapmayacağımlar ama huylu huyundan vazgeçmiyor bana göre kumar bsğımlılığı kesinlikle geçmiyor bu bir hastalık ve sizin eşiniz de bağımlı ve bu hep böyle gidecek bunu kabullenebilecek güce sahipseniz devam edin yoksa kendi yolunuzu çizin derim

aman bizim bu hikayeleri konu sahibinin eşi duymasın :halay:
Demek istediklerinizi anliyorum zaten esim de o yuzden girmek istiyordu kacirmayalim firsati diye ama sans isi iste kimi dolar alir yukselir kimi alir duser o hesap esim de cok arastirdi duzgun tahminler yapiyordu ama bir anlik kayip onu degistiriyor kayiplari telafi etmek icin daha cok aliyor yine kaybediyor anlamiyor ki bize bu islerden ekmek yok biz omur boyu calisip kazanip onu yiyecegiz. Sansli donemde esim de az parayi 100bin tl yapmisti ama onu cekip az miktarla devam edebilseydi kayip olmayacakti o anlarda dusunemiyor kumara sokuyor isi

Tedavi olması lazım kendi basına atlatamaz
Sizinde bi süre uzak kalmanız lazım
Her batırdıgında affetmişsiniz karsılıklı aglamıssınız
Ben artık böyle bi adamla yapamam diyip rest cekmeniz lazım yoksa baska türlü sizi kaybetme korkusu gelmez

:olamaz:
Bilmem kaç yılında bitcoin büyük çöküşe geçmiş hatırlamıyorum hangi yıl. Herkes bir anda elindekileri çıkarmış. Elinde kalanlar satmayanlar yani kazanmış bu paraları. Bir anda yüzde bilmem kaç bin artmış bi anda yani.
Şu anda ki durumu da ona benzetenler var, satmayın aynı artış olacak diye. Bilmiyorum doğru mu :KK53:

Tabi konu sahibinin eşi bunu yapmıyor baya kumar oynuyor bitcoin alıp kenara atmıyor yani maalesef.
Aynen suan en dusuk halinde bitcoin artarsa alanlar kara gececekler ama esim gunluk kar pesinde kostugu icin kumara cevirdi

Sanirim bir cesit kumar bagimliligi bu. Bu konuda kendine yardim gruplari var mi bilmiyorum ama yapilacak en iyi sey profesyonel bir yardim almak .Ben olsam psikologa giderdim ya da bu duruma dusmus ailelerden yardim alirdim ki bu da yardim gruplari oluyor.

Ve bir noktaya dikkatinizi cekmek isterim: Simdi esinizde 5 bin lira para olsa ve hic borcunuz olmasaydi, o parayi bitcoin e mi yatirirdi yoksa sizin ihtiyaclarinizi mi karsilardi? Bilemedim
Bu soruyu dusunmem lazim ve sanirim cevabi bitcoin niye cunku o 5bin 10bin olur daha cok sey aliriz hep boyle devam eden bir kisir dongu bu esimin kafasinda

Bitcoinle para kaybetmek zor zaten, al-sat yaparak dolardan bile kaybedebilirsin.. bilmeyenlerin hic dalmamasi gereken bir olay bu ya..

Kusura bakmayin da seviyorum diye de gelecegimi yakmam ben. Seviyorsan yanlışını gostereceksin tavrini koyacaksin. Masallah sana da yani adam para kaybediyor oturup beraber agliyorsun sariliyorsun sen böyle yaptigin surece devami gelir emin ol.

Hakılsınız kesinlikle ama kendisi de çalışıyordu her gün bi sürü grafikler çiziyordu mantıklı oynuyordu herkesi öyle ikna etti ama anladım ki bu iş bilme işi değil tamamen şans işi ne kadar grafik çiz eğitim al hiç biri tutmuyor bi anlık şaşırtmacada gidiveriyor

Bu işler kredi çekilip çekilip yapılacak işler değil.

Eyvah bizim buralarda cok var bu tarz insanlardan. Sizin cabanizla zor kurtulur. Hatta kirtulamaz. Piskolojik yardim talep edin. Yoksa ömür boyu cekersiniz.

Sevgili arkadaşlar merhaba, şuan çok üzgünüm. Bir derdim var paylaşmak istiyorum. Eşimle birbirimize çok aşık olarak evlendik hala da öyleyiz. 7sene flört dönemimiz sonunda evliliğimizin birinci yılındayız. İlk tanıştığımızda küçük 5-10tl ler ile iddia oynuyordu arada maçlara bakıyordu. Daha sonra para miktarını büyütmeye başladı. Kendisi çok hırslı bir insan başarı ve yenme konularına takıktır. Ve ikna kaabiliyeti çok yüksektir. Yaptığı şeyi size öyle bir anlatır ki lan ben niye yapmadım dersiniz kendinize. Neyse bu iddia işleri bundan 4sene önceydi. O zamanlar sevgiliydik. Sürekli oynuyor arada kazandıkları oluyordu. Çevresindeki herkese de anlatıyordu. İlgilenen arkadaşlarla beraber oynuyordu. Ben sürekli ilgilenmiyorum bana anlatma dedim ama bir süre sonra işin dozunu arttırdı. Daha büyük paralar girmeye başladı işin içine. kredi kartından para atıp tamamlayıp yerine koyuyordu. Derken bir gün kredi kartından atmış kaybetmiş hepsini ve üstüne kredi çekmiş bi hırsla onu da kaybetmiş. Bu olayı yaşadığımızda düğünümüze bir ay kalmıştı. Ben çılgına döndüm çünkü zar zor para bulup düğün yapmaya çalışıyorduk. Ben eşyalarımı bile en ucuzundan aldım masraf yapmayayım diye ama o hiç harcamayacağımız bir parayı kaybetti. 30bin tl kadar kredi borcumuz oldu. Dediğim gibi çok hırslı ve egolu babasına düğün zamanı yük olmak istemediği için kendi düğün parasını çıkarmaya çalışmış ama battıkça batmış. Ben duyduğumda çok ağladım çünkü daha önce küçük paralar kaybederken de çok konuşuyordum. Her yolu deniyordum destek çıkıyordum ilgileniyo gibi yapıyordum. Ama hiç bir şey işe yaramadı kendi o kadar para kaybedince çok kötü oldu anladı bazı şeyleri ben yüzüğü falan attım sabaha kadar ağladım. Araya benim ailem girdi ikimizle de konuştu bi daha yapmıcam dedi çok utandı o da. Neyse barıştık evlendik. Şimdi de 1yıldır bitcoin oymuyor. Önce az bi para attı bana söz verdi başka atmıcam diye. Hala kredileri ödüyoruz çünkü. Ben de iyice dinledim anlamaya çalıştım onu. Sonra para atmamız lazım düştü dedi bi daha attı. babasını ikna etti çok iyi bir yatırım diye. Babası da bu çocuğun kafası çalışıyor böyle şeylere belki iyi bir yatırımdır şansını denesin dedi. Kredi çekti 45bin 15bin de kendinin vardı bitcoinde. Yani toplam 60bini kaybetti eşim. Üstüne borçlarımızı ödeyemedik kredi kartından 4000bin avans çekti ertesi gün arttırıp borcumuzu öderiz diye. Neyse en son dün ben bi farkettim başından ayrılmıyor sabahlara kadar konuştum onunla. Bak yine aynı şeyi yapıyorsun bu iş kumara dönüyor söz vermiştin mantıklı oynayacaktın hırs yapmayacaktın dedim. Beni geçiştirdi karışma sen diye. Dün gece ben uyudum sabah karşı bi ses duydum eşim ağlıyor. Ben çok kötüyüm sana söylemem lazım sana sarılamıyorum bile çok utandım babamı aradım bana bağırdı kapattı dedi. Ben anladım zaten bütün paraları kaybetmiş. Üstüne 3bin daha çekmiş kredi kartından atmış. O da gitmiş. Karşılıklı sarılıp ağladık neden yaptın bunu nasıl yaparsın dedim. Çok üzgünüz. Benim güvenimi sarstı onu çok seviyorum ama benim de imtihanım bu demek ki. Normalde dört dörtlük yakışıklı romantik bir insan ama hırsı onu mahfediyor. Bundan eşimi kurtarmam lazım. İçimde birşeyler soğudu ona karşı güvenim sarsıldı. Yarın öbür gün paramız olsa onları da kaybedecek demek ki çocuğumun çoluğumun rızkı da gidebilir. Ama eşim seni daha iyi yaşatmak istedim zengin olmak istedim çocuğumuza iyi bir gelecek istedim diyor. Her seferinde ona güvenip ihanete uğruyormuş gibi hissediyorum. Ama içinde çok iyi bir insan olduğunu bildiğim için ordan para kazansa gider bana bişey alır ondan da eminim. Eşimi acaba bu strese ben mi sokuyorum diyorum. Bişeyler istediğimde alamayınca eziklenip mi yapıyor diye kendimi suçluyorum. Bişey istememeye çalışıyorum ama bi yandan da o zevkine o kadar para kaybederken ben niye kendimi kısıtlıyorum diyorum inadına yapasım geliyor. Bu işten nasıl kurtulacağız evliliğimi bitiremem bunun için çok seviyorum ama kafasına dank etsin bişeyler istiyorum işin ciddiyetini anlasın terk ederim diye yapamasın. Ne yapacağım bilmiyorum artık. Ailesine karşı da çok utandı bir çocuk gibi ağladı sarıl bana lütfen çok kötüyüm destek ol karşı koyamıyorum kendime o an gözüm dönüyo dedi. Kaybettikçe o kaybettiğini geri almak için daha çok para atıyo hep. Bi daha oynamıycam böyle bişey dedi ama ben inanmadım. Çok akıllıdır bıgün bitcoin yarın forex borsa bilmem ne derken benim ömrüm böyle geçecek gibi geliyor daralıyorum. Umarım derdimi anlatabilmişimdir uzun yazdım kusura bakmayın ama kimseyle paylaşamıyorum eşime kötü gözle bakacaklar diye çekiniyorum. Ona yakıştıramıyorum bunu hiç.
Adam her para kaybettiğinde siz sarılıp ağlarsanız daha çok oynar ve çok para kaybedersiniz .

Kafasına göre nasıl kredi çekiyor giriyor cidden büyük cesaret. Ben de bitcoin oynuyorum fakat ben bitcoine yatırdığım parayı zaten gözden çıkardım hani zararım da olsa farketmez bana dokunmaz diyerek girdim. Yok kredi çekecekmişim yok borç alacakmışım da bitcoin oynayacakmışım? Saçmalık!
Eşiniz yürek yemiş resmen. Kesinlikle terapiye götürün. Bağımlı olmuş. Ve kartları kapatın. Parası sizin elinizde olsun. İnternetten uzak tutun bu dönemde.

Karamsar olmayın Lütfen .
Eniştemle teyzem evlendiklerinde eniştem içki bağımlısıymış ama öyle böyle değil. Teyzem birgün sarhoşken yemin ettin. Bir daha içki içmeyeceğim deyince eniştem çarpılırım korkusuyla içkiyi bırakmış.
Bir daha da 1 bira bile içtiğini görmedik.
Tavsiyem şu kendini suçlu hissettiği dönemde gidip kartları elinden alın. Kendi cep telefonu numaranızı ve kendi bildiğiniz şifreleri ona söylemeden yeni bir düzenleme yapın. En önemlisi onu meşgul edecek başka hobiler bulmasına yardım edin. Boşanmak çözüm değil bir evliliği küçücükte olsa kurtarma ihtimali varsa o ihtimale tutunmak lazım. Ben dualarından güç alan biri olarak önce dua ederdim rabbime ki yardım etsin

Konu sahibi ben 10 yıllık evliyim sizin yaşadığı izin birebir aynı ve daha fazlasını yaşadım iki evladım var.
Özelden yaz konuşuruz ben seni anlarım.
Bende evligimin ikinci yılında öğrendim eşimin iddaa oynadığını
Ve yaşadıklarımi duysan sasarsin

Çocuğumuz şuan olmuyor zaten. Borçları ödeyip ameliyat parası biriktircektik ameliyat olcaktı eşim çocuk için ama o parayı gözünü kırpmadan kaybetmiş
:KK43:
Sende hâlâ seviyorum diyorsun. O kumara bağımlı , sen ise eşine . Bence ikinizde psikolojik yardım alın.

X