Eşim bitcoin oynuyor

yarın bir gün çocuğunuz olunca , (dilemem ama ) siz ona bir süt parası ararken , o ‘süt alabilmek için oynadım aşkım’ diyip yine paraları oraya yatıracak .

Maalesef bu işler böyle . Bu bir bağımlılık .
Ha vazgeçer mi vazgeçer belki ama ben açıkçası şimdiye kadar görmedim :KK43:

Elle tutulur birşey olur , borç ödenir ama böyle şeyleri asla asla hoş göremiyorum , görene de ‘kendi düşen ağlamaz’ diyorum .
Bence iyi düşünün ona göre ‘mantığınız’ ile hareket edin . Olan size ve çocuğunuza olur.
Haklısınız kesinlikle

Kumar alışkanlığı ne yazık ki çok zor.imkansiza yakın kurtulması çünkü biliyor rum bence bosanin ben düzelen gormedim.hatta sonunda intihar edeni veya kötü şeyler yaptirana şahit oldum.üzgünüm çok olumsuz yazdim ama benim şahit olduğum şeyler var ha eroin bağımlısı ha kumar bağımlısı aynı şeyi yapar ve kurtulmaları imkansiza yakın .
Ciddi mi söylüyorsunuz tedavi olsa bile kurtulma şansı yok mudur

Tek amacı parayı katlayıp kredileri kapatıp kurtulmaktı. Sürekli bunu söylüyordu kaptcam aşkım hepsini kurtulcaz diyordu ama o krediler de zaten iddiadan kalma. Borcu olmasına katlanamayan bir insan borcu olduğunda her gün onu düşünür stres yapar ödeme planı yapar durur. Borcu olması onu çok strese sokuyordu bi yerden para çıkarıp hepsini kapatma derdindeydi. Ama bu stres daha çok borca batırdı bizi. Benden ayrılmak istemiyor hiç çocuğumuz olmayacağını yeni öğrendik çok istiyorduk çocuk. Ama yeni yıldan sonra borçlarımızı ödeyip ameliyat olcaktı.
Belli ki eşinizin ikna kabiliyeti yüksek, bu yaptıklarının normal olmadığını biliyorsunuz değil mi? Keşke o da en az sizin kadar sizi ve evliliğini düşünseydi. Sizi üzmek istemem ama gün geçtikçe daha kötü olacak gibi.
Çok yakın bi akrabamda benzer durumda, o yüzden sizi anlıyor ve daha çok üzülüyorum. Üstelik siz biraz şanslısınız çünkü o kadının hem çocukları var hem de gidecek yeri yok. Peki sizin sevginizden başka neyiniz var?
Boşanın demiyorum yanlış anlamayın ama eşiniz kendini düzeltmeden mutlu olabileceğinizi sanmıyorum.

Ciddi mi söylüyorsunuz tedavi olsa bile kurtulma şansı yok mudur
Inanın üzmek için söylemiyorum ama ben çok şahit oldum kurtulan gormedim.çünkü beyinleri ona oyun oynuyor şunu unutmayın her zaman bahaneleri olacak ya giden parayı kurtarmak için ya senin begendigin ayakkabıyı almak için ya seni iyi yaşatmak için ama bunlar bahane kendine engel olamıyor senin için oynuyormuş gibi gösterip duygu sömürüsü yapıyordur eminim.

Hakılsınız kesinlikle ama kendisi de çalışıyordu her gün bi sürü grafikler çiziyordu mantıklı oynuyordu herkesi öyle ikna etti ama anladım ki bu iş bilme işi değil tamamen şans işi ne kadar grafik çiz eğitim al hiç biri tutmuyor bi anlık şaşırtmacada gidiveriyor
Yatırım bu şekilde yapılmaz. Hiç bir finans uzmanı bütün paranızı bir yere koymanızı söylemez. Hatta biri yükselince diğerinin düştüğü karışık portfolyolar hazırlanır ki düzenli olarak para getirsin ne olursa olsun para kaybedilmesin diye. Yatırımların genel kuralı da yüksek riskle yüksek kazanç gelir düşük riskle de düşük kazanç. Evet bitcoin de bir yatırım aracı ancak eşiniz bunu tam anlamıyla kumar olarak kullanmış.
Kumar bağımlılığı sorunu var büyük ihtimalle, zaten daha önce de yaşamışsınız iddia ile. Tedavi olması gerekiyor malesef. Bu alanda çalışan bir psikolog bulup tedaviye başlayın derim ben. Paranız olmayabilir tedavi için ama eğer tedavi edilmezse çok daha büyük paralar kaybedeceksiniz. Kumarda kazanmak hiç bir zaman çıkış yolu olmuyor. Eşiniz bu sefer kazansaydı milyonlarca liranız olsaydı bile bu kazancından güven alıp hepsini ve daha fazlasını yine yatıracaktı. Olay para kazanmak veya kaybetmek değil bir bağımlılık, hastalık bu.
Geçmiş olsun şimdiden. Tedavisi sonuçlanmadan çocuk yapmayın lütfen.

Abim 20 yildir kumar bağımlısı, iddaa, at yarışı, hayatını mahvetti, evli değil iyi ki de değil çünkü düzelmiyor, eşinizde bagimli o ağlamalara inanmayın lütfen suan aklından daha iyi nasil kazanabilirimin planlarını yaptığına eminim, tedavi olsun umarim faydasi olur, ama cocuk olayını ortadan kaldirin , ameliyat parasını kumarda yiyen adam şuan baba olmasin bir zahmet..

Belli ki eşinizin ikna kabiliyeti yüksek, bu yaptıklarının normal olmadığını biliyorsunuz değil mi? Keşke o da en az sizin kadar sizi ve evliliğini düşünseydi. Sizi üzmek istemem ama gün geçtikçe daha kötü olacak gibi.
Çok yakın bi akrabamda benzer durumda, o yüzden sizi anlıyor ve daha çok üzülüyorum. Üstelik siz biraz şanslısınız çünkü o kadının hem çocukları var hem de gidecek yeri yok. Peki sizin sevginizden başka neyiniz var?
Boşanın demiyorum yanlış anlamayın ama eşiniz kendini düzeltmeden mutlu olabileceğinizi sanmıyorum.
Evet beni çok iyi anladınız kendini düzeltmesi için çabalamak istiyorum onun zor günü gibi geliyor. Kendi kendine düşünemiyor mantıklı bi şekilde o benim en zor günlerimde destek oldu kaza geçirdim sakat kalabilirdim bir an bile ayrılmayı düşünmedi o yüzden ben de ona destek olmak istiyorum bensiz daha kötü olacak. Babanın yüzüne nasıl bakcaksın şimdi dedim öldüreyim mi kendimi dedi mesela intiharı bile düşünebilir gibi geldi.

Abim 20 yildir kumar bağımlısı, iddaa, at yarışı, hayatını mahvetti, evli değil iyi ki de değil çünkü düzelmiyor, eşinizde bagimli o ağlamalara inanmayın lütfen suan aklından daha iyi nasil kazanabilirimin planlarını yaptığına eminim, tedavi olsun umarim faydasi olur, ama cocuk olayını ortadan kaldirin , ameliyat parasını kumarday yiyenadam şuan baba olmasin bir zahmet..
Tedavi oldu mu hiç abiniz

Yatırım bu şekilde yapılmaz. Hiç bir finans uzmanı bütün paranızı bir yere koymanızı söylemez. Hatta biri yükselince diğerinin düştüğü karışık portfolyolar hazırlanır ki düzenli olarak para getirsin ne olursa olsun para kaybedilmesin diye. Yatırımların genel kuralı da yüksek riskle yüksek kazanç gelir düşük riskle de düşük kazanç. Evet bitcoin de bir yatırım aracı ancak eşiniz bunu tam anlamıyla kumar olarak kullanmış.
Kumar bağımlılığı sorunu var büyük ihtimalle, zaten daha önce de yaşamışsınız iddia ile. Tedavi olması gerekiyor malesef. Bu alanda çalışan bir psikolog bulup tedaviye başlayın derim ben. Paranız olmayabilir tedavi için ama eğer tedavi edilmezse çok daha büyük paralar kaybedeceksiniz. Kumarda kazanmak hiç bir zaman çıkış yolu olmuyor. Eşiniz bu sefer kazansaydı milyonlarca liranız olsaydı bile bu kazancından güven alıp hepsini ve daha fazlasını yine yatıracaktı. Olay para kazanmak veya kaybetmek değil bir bağımlılık, hastalık bu.
Geçmiş olsun şimdiden. Tedavisi sonuçlanmadan çocuk yapmayın lütfen.
Evet daha çok kazansa da devam ederdi bundan da eminim. Cünkü 100bine katlamıştı ve çekmedi parayı daha cok katlamak için. Onunki kesinlikle bağımlılık bi psikolog buldum randevu alacağım çok teşekkürler yorumunuz için

Inanın üzmek için söylemiyorum ama ben çok şahit oldum kurtulan gormedim.çünkü beyinleri ona oyun oynuyor şunu unutmayın her zaman bahaneleri olacak ya giden parayı kurtarmak için ya senin begendigin ayakkabıyı almak için ya seni iyi yaşatmak için ama bunlar bahane kendine engel olamıyor senin için oynuyormuş gibi gösterip duygu sömürüsü yapıyordur eminim.
Aynen böyle oluyormuş önce düğün parası dedi şimdi krediler diyo yine diyecek bişeyler oynamaması lazım

Çocuğumuz şuan olmuyor zaten. Borçları ödeyip ameliyat parası biriktircektik ameliyat olcaktı eşim çocuk için ama o parayı gözünü kırpmadan kaybetmiş
:KK43:

Yani boşan boşanma diyemem de, babamı anlatayım sana. At yarışı, iddia, altılı ganyan ne varsa oynadı hayatı boyunca. Hiç kazanamadı hep kaybetti. Emekli parasını borsaya yatırdı kaybetti. Ha bu arada beni yıllarca okula harçlıksız gönderip, eve bağlattığım 20 tl lik interneti bana küfredip beni ağlatarak kapattırdı.

Daha anlatayım mı? Eşin değişmez, kendi istemedikçe.

Evet tedavi oldu ama hiçbir düzelme olmadi, gün geçtikçe daha kötüye gidiyor maalesef, annem onun yüzünden sağlığından oldu, bunları yazıyorum çünkü siz icinde bulunduğunuz durumun zorluğunun henuz tam olarak farkında degilsiniz, çok yıpratıcı bir durum bu, tedavi olunca hah tamam bıraktı gibi biri durum olmuyor...

Tedavi filan yalan.Arkadasimin eşi üniversite bölüm başkanından tedavi oluyordu (sözüm ona) ...işyeri psikologuna bile ayaküstü yalanlar söylüyordu.O ağlayan ,ne olur beni terketme...kendimi öldürürüm diyen adam eşine silah çekti bir krediye daha imza atmadığı için.

Arada bir kazandigi icin kaybettikleri gözüne gelmiyordur. Kumar bagimliligi cok zor bir durum. Dini hassasiyeti varsa kumarin, faizin, emek verilmeden kazanilan paranin dinimizdeki yerini beraberce duzgun kaynaklardan tekrar okuyabilirsiniz. Ben esinizin duzelmek icin cabaladigi takdirde duzelecegine inaniyorum. Tedavi sureci cok zorlu olacaktir. Kararli ve dik durmalisiniz. Allah yardimciniz olsun.

Evet tedavi oldu ama hiçbir düzelme olmadi, gün geçtikçe daha kötüye gidiyor maalesef, annem onun yüzünden sağlığından oldu, bunları yazıyorum çünkü siz icinde bulunduğunuz durumun zorluğunun henuz tam olarak farkında degilsiniz, çok yıpratıcı bir durum bu, tedavi olunca hah tamam bıraktı gibi biri durum olmuyor...
Tedaviye dair umutlarım vardı ama gitti şuan hepsi :KK43:

Bir ara parayı 100bin tlye katlamıştı keşke o zaman çekse çıksaydı çok dedim ama onu da katlamayı istedi hırslandı. Bi anda gitti hepsi üstüne borçlarla kaldık
Güzel çoçuğum meşhur laftır:
Haydan gelen huya gider.
Emekle,alınteri ile kazanılmayan paradan ne hayır gelir ne de o evde bereket ve huzur olur.
Eşiniz psikolojik tedavi almalı,kumar kurtulması çok zor bir bağımlılıktır.
Umarım süreçte çok yıpranmazsınız.

Bu sigara gibi.
Bak ben mesela sigarayı bıraktım.
Ama arada içiyorum .
Bir nefes dahi alsam devamı geliyor.
Bilmiyorum bana aşırı sorumsuz ve bencil geldi.

X