eşim beni aldatıyor yardım

ne çirkin ne kırıcı sözler bunlar böyle. insan sinirlide olsa şakada yapmak istese sevdiğine böyle şeyler söylemez söyleyemez. eşiniz klasik aldatan erkek havalarında gününü gün ediyor ama evdeki eşinide elinin altında tutuyor boşanmak istemiyor

arkadaşlar ilk zamanlar bende düşündüm boşanmayı..ama ortada çocuk var.babası uzakta olduğu için zaten sıkıntı yaşıyoruz.birde bu ayrılık olunca psikolojiis tamamen yıkılacak.hiç bir kadı tabii kikaldırmaz bunları.bir kızıma bakıyorum bir yaşananlara...en azından kızımın babası öyle de olsa böylede gelip görecek.tamamaen bitrmeden önce bunlara hazırlıklı olmamlıyım

zaten bizimkiler çocuk değil sokaktan topladık
bi tek şu aldatılan kadınların çocukları kıymetli

arkadaşlar ilk zamanlar bende düşündüm boşanmayı..ama ortada çocuk var.babası uzakta olduğu için zaten sıkıntı yaşıyoruz.birde bu ayrılık olunca psikolojiis tamamen yıkılacak.hiç bir kadı tabii kikaldırmaz bunları.bir kızıma bakıyorum bir yaşananlara...en azından kızımın babası öyle de olsa böylede gelip görecek.tamamaen bitrmeden önce bunlara hazırlıklı olmamlıyım

psikolojisi asıl bu şekilde bozulacak farkında değilmisin
çocuğun ilerde bunları duysa sana kızar nasıl katlanırsın beni bahane edip diye
yakında konuşmalarına şahit olduğunda nolucak acaba
yine sana yok midem bulanıyo
yok idealimdeki eş değilsin derse çocuğun duyarsa nolucak ne hissedecek sence
hatta aldattığını da görücek duyucaK

böyle yaşayacağınıza güzelce boşan gelsin görsün çocuğu arada
zaten gdip üç ay gelmiyomuş diyosun
çocuğunu özlese ayda bir kaçıp gelir zaten demek diğer taraf daha tatlı geliyo ona

Son düzenleme:

hergün evde annesine hakaret eden onu aşağılayan aldatan bir babası olup büyüyünce ondan nefret edeceğine haftada 2-3 gün gördüğü iyi vakit geçirdiği bir babası ve bu babadan ayrıldığı için mutlu olan hayata yeniden başlayan bir annesi olması daha iyi.

tabii hayat senin hayatın bizler burada sadece yol göstermeye çalışıyoruz kendine yazık etme

Burdan okuyunca hepinizin cevapları güzel bende olsam yazışmaları gösterir yüzüne tükürür çocuğumu alıp çekip giderdim.. ama bakalım arkadaşın bunu yapabilecek cesaretii kendine güveni var mı.. ya da aile baskısı vardır üzerinde.. boşandıktan sonra kızına ve kendine bakabilecek gücü yoktur.. önce bunları sormak lazım bence..

Ama hala seviyorum demesine şaşırmadım desem yalan olur.. buz gibi soğur insan bunları öğrendikten sonraa..

siz boşansanızda o onun babası. zaten kızını seven adam siz istemesenizde gelecekve onunla ilgilecek..
yani siz boşandınız diye kızıda hayatından çıkacak değil ki.

ayrıca evde huzursuzluk olan,annenin mutsuz olduğunu ve aşağılandığını gören hangi çocuk o ortamda mutlu olur. tam tersi acı çeker.
dedim ya benim arkadaşımda boşand. onunda kızı var. ve çocuk çıokta iyi. arkadaşımda öyle. bunu sadece bahane olarak görüyorum . kusura bakmayın.

Arkadasim belli sen bosanmiyacaksin ve zamanla buna benzer bir suru konu acacaksin, bu kadar kisi ayrilmandan yana tabi son karar senin, kim nederse desin caydiramayacak seni...
Ben bu sebepten catir catir bosuyorum, cocugum yok ama olsada bisey degismezdi, senin gibiler oldugu icinde kocalara caydırma yerine cesaret geliyor...
Iyiki oyle bir kisiligim yok bak simdi kendim ve benim gibi olan kadınlarla gurur duydum...yasasin bizler....

boşanmaya cesareti olmayan kadınların tek ve en kuvvetli bahanesi cocukları ben bu derdim var bölümünden bunu anladım

adam size koca olamamış cocuklara babamı olucak biraz cesaret kocanız yeri kapının önü

Son düzenleme:
Sizin boşanmış olmanız cocuğun babasından boşanacağı anlamına gelmez ki. Adam zaten uzakta, cocuk biraz da olsa alışmıştır yokluğuna. Çocuğu kendinize siper etmeyin lütfen.

peki bu çocuk çocuk diyorsunuz da
babası daha kaç yıllık karısına değer vermiyorken saygı sevgi duymuyorken
çocuğa sevgiyi saygıyı doğru yanlışı ahlakı nasıl öğretiyor :26:

yoksa aman bana çocuğuma baksın da varsın başkasıyla olsun diye mi düşünüyorsunuz :44:

eşim uzun zamandan beri iş munasebetiyle şehir dışına çıkıyor bazen 3 ay gelmediği oluyor.yaklaşık 8 aydır benimle eskisi gibi değil.geçen günkü konuşmamda mutsuzum dedi.benden gizli bir face adresi vardı neden açtın dedim farklı isimler vardı benim tanımadığım.eşim şarkılar yayınlamaış.kadın bunu beğenmiş.bunu da inkar etti..ensonunda şifrelerini kırarak msn sine girdim kadınla aşk dolu mesajları vardı.ama bunu o bilmiyor.benim bildiğimi yine inkar edecek beni suçlayacak.bana iftira atmaya çalışyor.ayrılalım o zaman dedim otur oturduğun yerde ben senden vazgeçmem dedi.en ufacık sorunları bile önüme sunar oldu.idealimde eş değilsin diyor.sonrada sen bunlara bakma diyor.benden iğrendiğini midesini bulandırdığımı falan söylüyor.kızgınlıkla söyledim diyor.anlamış değilim

canım gerçekten insanın hazmedemeyeceği, asla unutamayacağı sözler bunlar hele aynı yastığa baş koyduğu adamdan duyuyorsa...
iki alternatifin var ya ayrılacaksın, silip atacaksın ya da bi kadın için çok onur kırıcı ama herşeyin düzelmesi için mücadele edeceksin. ne yaşadığını en iyi sen bilirsin. düşün eşin değer mi mücadele için seninle eskisi gibi ilgilense unutabilecek misin yaptıklarını vazgaçmek mi kolay olacak senin için yoksa devam etmek mi? 8 ayda kısa bi süre değil ama önce nasıldı hayatınız? ve en önemlisi sen ne istiyorsun ne olursa olsun eşimi istiyorum diyebiliyor musun? ne iğrenç ki sosyal medyayı eşler birbirini aldatmak için kullanmaya başladı bu ne ilk ne son. sence sadece yazışmakla mı kalıyor ilişkileri?

Simdi aklima geldi sanirim sert ciktim biraz ama kimsenin yasamasini istemedigim icin...aklima gelen sey de su ki bu onu ilk yakalayisin dolayisiyla affedeceksin, kendimden biliyorum ben ilk yakaladigimda affettim ama buraya konu acmadim cunku herkez bana birak diyecekti ve bende affedicem diyip tepki cekecektim tıpkı burada oldugu gibi...yani o konuda affedecegimi bildigim icin oturup burada yardim beklememinbi manasi yoktu...sonra kararimi verdim ve konumu actim actigim gibi de bekledigim ve istedigim tepkiler geldi...bu nedenle sakin kimseye kızma onlar senin kotulugun icin bir sey demezler...iyiki varlar :)

Olaya bir de şöyle bakmak lazım. Kadın çalışmıyor ve çocuk var ve hazır değil yeni bir hayat için. Kendi anne babasının durumunu bilmiyoruz. Kol kanat gerebilecek durumda mı? Öyleyse bir adım önde başlarsın hayata. Değilse bu noktada kendini çok iyi hazırlaman lazım.gerçekçi olalım işe girse ne kadar alacak? Asgari ücret.. bir de kızına bakacak biri lazım. Eşinden bir şey alamazsa eğer kira mı verecek, geçinecek mi, kızına bakıcı mı tutacak? Tüm bunları da düzenli bir iş bulduğunu farz ederek yazıyorum tabi. İş bulamadı ya da pat işten çıktı o zaman daha farklı. Yeniden doğmak mümkün değil mi?? Elbet mümkün biraz yorucu ama mümkün. Ben hazırlık aşamasında kadın sığınma evlerini tavsiye ediyorum. Orada kendini toplarsın sonra oradakiler destek olur iş konusunda falan.. kapı kapıyı açar ama önce karar vermek lazım nereden başlayacağına..

mademki ayrılmak istemiyorsanız, eşinizin ve kendinizin hatalarını gözden geçirin. İleride neyi daha iyi yapabileceğinizi konuşun. Ona baskı yapmayın.yaptığı hataları başına kalkmayın .Kendinizi biraz geri çekin. Kartlarınızı açık oynayın ama gizemli bir yanınızın kalmasına dikkat edin eşi olduğunuzu ve geçmişte yaşanan güzel günlere geri dönebileceğinizi ona hissettirin.unutmadan söyleyim tekrar bu olayı yaşayacağınızı ve bunada hazırlıklı olmanız gerektiğini bilin.aslında bunlar size zor gelmemeli çünkü zaten affetmeyi kabullenmişsiniz .maalesef kadınların boşanmamak istememelerinin en önemli nedenleri

- Çocukların geleceği ile ilgili kaygılar.
- Eşinden bağımsız bir kişiliğe sahip olamama.
- Maddi yetersizlik
- Aile veya çevre baskısı.
- Her erkek yapar düşüncesi.

biz kadınlar çalışmalı dediğimizde burada çoğu arkadaş karşı çıkıyordu aslında çocuk falan değil en önemli neden maddiyatsızlık oluyor maalesef

Son düzenleme:
oldu!
hem sizden midesi bulanıyor paşamın hem idealimdeki eş değilsin diyor hemde otur oturduğun yerde!!
çok afedersinde sen nesinki sana:''istediğim zaman kullanırım istmediğim zamanda dursun yedekte'' muamelesi yapıyor.
yerinizde olsam o maillerin çıktısını alır mahkemede delil olarak kullanırdım
çünkü benim hayatım,canı sıkıldıkça gidip başka kadınlarla kırıştırıp ve bunu yaparkende dizimi kıırıp evde onu bekleyecek,sonra da kafasına göre bana laf öyleyip onu çekecek kadar değersiz değil.
seçim sizin....

son sayfaya baktım,çalışmıyormuşsunuz sanırım bu nedenle de ayrılmaktan yana değilsiniz.
fakat inanın böylede yaşanmaz...
mesleğiniz var mı?
asgari ücretle de olsa çalışacak durumunuz varsa çalışın.
çalışan bayanların özgüveni yüksek olur her zaman için.
eşiniz olmadan da yapabileceğinizi görürsünüz.
aileniz nasıl insanlar?
ayrılmak isteyip yanlarına gitseniz nasıl karşılarlar?

arkadaşlar ayrılmayı asala düşünmüyorum. çünkü onu çok seviyorum.belki onda bazı şeyler bitmiştir.birde kızımız var.

Asla boşanmayı düşünmüyorsanız bu şekilde yaşamaya en kısa zamanda alışmalı ve şikayet etmemelisiniz.

Çünkü adam ne yapsa boşanmayacaksınız, en iyisi kabullenip oturmak.

Yaptıklarını görmeyeceksin, duymayacaksın, duysanda duymamazlıktan geleceksin sen onu seviyorsun çünkü. Sevgi fedakarlık ister, sende dibine kadar fedakarlık yapacaksın.

X