Eşim beni aldatıyor mu ?

Hayırlı akşamlar. Psikoloğa gitmeden bi buraya dökmek istedim derdimi. Eşimle 8 senedir evliyiz iki yavrumuz var. Eşim benim yanımda hep başka kadınları süzüyor. Bazen dayanamayıp nasıl güzel mi diye soruyorum. Göz göre göre kıza bakmadım ki diyor. O an zaten anlıyorum bu ben yokken neler yapıyorsa ruhum bile duymaz zaten. Hem bilsen bile yalanlayacak. Kaç defa boşanalım dedim. Boşanmıyor. Çünkü aramızla sevgi saygı kalmadı. Her üç güne kavga ediyoruz hiç yoktan sebeblerden. Çoğunlukla o çıkarıyor. Artık çocuklarım aramıza giriyor. Ben daha 30 yaşındayım ve önüme bakmak istiyorum. Beni aldattığını çoğu kez hislerimde hissettim hatta iliklerime kadar. Ama sustum. Kendimden utanıyorum. Semt değişmemize rağmen halen eski semtine gidiyor bazen interneti çekmiyor telefon kapalı nerde olduğunu sözlemiyor bile. Şimdi acaba eski sevgilisiylemi görüşüyor siye aklımdan geçti instgrama kızın adını verdiğimde ne göreyim. Eskiden elimizde çok kez kullandığı bir sözünü yazmış ve yanına kalp işareti. Ne hikmetse kızın arkası dönük ve duvar yazısı var eşimin baş harfi tabi başka harflerde var ama ben resmen acayip aldatıldığını aldandığımı hissediyorum. Sizce yanlışmıyım ne yapmam lazım.
Boşanmak için delil toplamanız gerek daha kolay olacaktır işlemler. O istediği kadar boşanmasın. Delili topla davayı aç. Muhatap avukatın olsun.

Birde kavgamızda çoğu zaman hep eski defterleri açıyor. Onu tanımadığım zamanları bile yüzüme vuruyor. Sanki aldatan taraf benmişim gibi baskı yapıyor

Kaynanam çok aklıma girdi annemler çocuklara yazık diyor ama asıl böyle yazık. Tamam çocuklarla ilgileniyor ama kavgamız kötü oluyor
Çözüm basit bir avukata gidip uzaklaştırma alıp boşanma davasını açacaksınız bu kadar kolay bariz sizi aldatan bir adam bitmiş bir evlilik saygı yok sevgi yok hazır bide çocukların psikolojisini bozuyorsunuz daha ne bekliyorsunuz pardon boşanmak için bahane uydurup durmayın gururunuz olduğunu hatırlayın

Eşinizden çocuklarınızın gözünün önünde şiddet görüyormuşsunuz. Almanya da yaşıyorsunuz. Aileniz de arkanızda, yaşadığınız ülkeden ötürü başvurmaniz sonucunda devletin de sizi koruması, eşinize yaptırımda bulunması çok daha rahat olacakken bu evliliğe devam ediyorsunuz. Esiniz sizi aldatıyor da muhtemelen ama bu sizin yaşadıklarınızın, çocuklarınızın çocuklarınızın sahit olduklarının yanında önemli değil bence.
Hâla neyi bekliyorsunuz bilmiyorum ama Allah akıl fikir versin size. Hala kıza yazsam mı derdindesiniz.

Hukuk çerçevesinde delil toplayın bence etik kurallara uyarak

Son düzenleme:
Eşinizden çocuklarınızın gözünün önünde şiddet görüyormuşsunuz. Almanya da yaşıyorsunuz. Aileniz de arkanızda, yaşadığınız ülkeden ötürü başvurmaniz sonucunda devletin de sizi koruması, eşinize yaptırımda bulunması çok daha rahat olacakken bu evliliğe devam ediyorsunuz. Esiniz sizi aldatıyor da muhtemelen ama bu sizin yaşadıklarınızın, çocuklarınızın çocuklarınızın sahit olduklarının yanında önemli değil bence.
Hâla neyi bekliyorsunuz bilmiyorum ama Allah akıl fikir versin size. Hala kıza yazsam mı derdindesiniz.
Assla boşanmazlar. Çok şahit oldum bu üye gibilerine. Bir kaç kez başka konularda da yazdım, böyle yardıma muhtaç kadınlarla ilgilenen bir yerde gönüllü takıldım. Lisan bilmeyen, pasaportu elinden alınmış, eş ailesinden eziyet gören kadınlara haklarını söyledim. İşte şuraya git buraya git tercüman iste vs. Dayak yerken komşular polis çağırıyor, kafamı çarptım düştüm size ne diye polise çemkiriyorlar. Kocasız olmaz kocasız yaşanmaz. Bir kadının görünmeyen yerinde morarmamış yer kalmamış, gelmiş biz barıştık sağolun diyor bana. Sırf böyleleri yüzünden ne haliniz varsa görün dedim bıraktım orada gönüllü olmayı.

Baksanıza hala kıza arkadaşlık isteği göndermiş, kızla konuşayım mı diyor. Evdekini def edeyim çocuklarımla huzurlu yaşayayım demiyor. Avrupa'da (çoğunluğu da Almanya) 18 yaşınız zor bekliyorlar evlenmek için. Hemen arkasından arka arkaya çocuk. Mesleğim olsun, çalışayım, ayaklarımın üstünde durayım kendimi geliştireyim... yok böyle düşünceler.

Konu sahibi bana istediğiniz kadar kızabilirsiniz ama hayat sizin hayatınız. Evlere tatillere tav olmayın. Çocuklarınıza örnek anne olun. Kavga ederken araya girmelerinden hiç utanmıyor musunuz, yazık değil mi o çocuklara. Belli ki adam sizi sevmiyor saygı göstermiyor. Akraba olduğunuzu tahmin ediyorum, öyle misiniz? Kaynananız anneniz sizi düşündüğü için değil, başlarına kalacağınız için ayrılmanızı istemiyorlar. Adınız çıkar, kabilenin geri kalanı ne der, Allah göstermesin başka erkekle gezersiniz vs diye dertleniyorlar.

Son düzenleme:
X