Eşim bebek istemiyor

sule80

Meleğini Çok Sever
Kayıtlı Üye
12 Mart 2007
134
3
44
Merhaba arkadaşlar ben 2 yıllık evliyim 28 yaşındayım ve yavaş yavaş bi bebeğimiz olsun istiyorum ama eşim daha çok erken ben şu an düşünmüyorum falan diyor,artık bişeyde diyemiyorum.Ne yapacam bilmiyorum :1no2::1no2::1no2:

bebek isi tek tarafli istekle olmuyor sulecim illaki erkekte istemeli neden mi?oncelikle sana yardim konusunda hem hamileyken hem sonrasinda beni kizim 35 gunluk inan cok zor gece kalk aglar alti kirlenir aglar gazi olur aglar gece 4 kalk oyna hoplat ister kabizlik tam basa bela vs vs iste bu durumlarda sabirli istekli bir es sart yoksa isin 2 kat zor oluyor desteksiz olmuyor ama gel gelelim bir gulusu var her SIKINTISINI unutturuyor yiyesin geliyor esinle konus bebek sahibi olmanin zor ama guzel taraflarinida anlat dunya ya bir varlik birakmanin bir imza atmanin yoludur cocuklar hele ki guzel bir egitimle bu bir zevke donusur koklerini gelecege salmis oluyorsun esini ikna et diyemem sadece karsilikli konusun fikir alis verisi yap sorun su olmali ona neden daha erken gerekceler nedir sonra gerekcelerini dinle akillica cevaplarla gerekcelerini curut erkek degil mi cocuk gibiler iste daha kendileri buyumez ki 2. ortagi istesin.............

canım bence eşininde istemesini bekle ve öyle yapın çünkü biri istiyip biri istemezse ii olmuyo yada adam karısı istiyo diye zorla yapıyo bebiş ama sizce bu ne kadar mantıklı yada sağlıklı bu işler karşılıklı olcak konular çevremizde görüyoruz tek biri istediğinde eşinin hamileliğine sevinemeyenleri bile bence ii düşün oda hazır old. zamn ve istediği zamn düşünün cnm mutlu kal

Esinin istememe sebebini bilmiyorum, iki tarafinda istemesi onemli tabi. Ama kadinlarin da biyolojik saati isliyor. Zorlasan hayat sartlari, alinan hormonlu gidalar neticesinde hamile kalamama ve dusuk sayilari artti. Boyle endiselerin varsa esinle paylas, "ya olmazsa ilerde" diye korkuyorum de. Biz de ilk iki yil istemedik, 1.5 yildir orunmuyoruz fakat olmuyor, simdi esim de ben de cok uzuluyoruz onceden istemedigimiz icin. Ben de 28 yasindayim bu arada.

bizde 3 yıllık evliyiz. benim eşimde istemiyor. gerçi ben de çok istemiyorum ama bende de ya olmazsa korkusu başladı. bilmiyorum ya allah hayırlısını versin. ben de 25 yaşındayım.

bende aynı durumdayım 28 yaşında 2 yıllık evliyim ama kararsız olan benim canım, eşim askerlik öncesi düşünmüyordu ama askerde özendirmiş galiba arkadaşları şuan o kararlı ama ben değilim, o dünyanın en güzel şeyi onu biliyorum anne olmanın yüceliğini ama korkuyorum hazır hissetmiyorum kendimi..

öncelikle istememsının nedenı onemlı..
*iyi bır baba & anne olamayacağınızı düşünmesi
*maddi sıkıntılar yuzundenonaıyı bır gelecek hazırlayamama korkusu
*Tüm düzeninin bozulacağı ve sırtına extra bir sorumluluk yuklenecek olması.
*Aranızdaki anlaşmazlıklar ve evliliğin yürümeyeceği kaygısı ???
vs.....
liste uzar gıder.
Sana istemıyorum dediğinde bunun makul bır açıklmasını iste bence.
nedenını bılırsen sende ona gore cevabını verebılrısın.

zaman öyle çabuk geçiyo ki hayatta bazı şeyler ertelenmeye gelmiyo. sonra birsürü şeyi kaçırabiliyoruz. şulecim bunu eşinin anlamasını sağla. allah hayırlısını versin.

zaten şu hazır hissetmeme yokmu..bende öyleyim işte. bir gün istiyorsam bir gün istemiyorum.anlık değişiyor düşüncem.hazırmıyım değilmiyim bilmiyorum...isteyenler nasıl istiyor acaba?

bebek isteği çok enteresan bi istek. yani tarif edilemeyen bişey. burnuna durduk yere bebek kokusu gelir mesela. bebek gördün mü çıldıracak gibi olursun... ve asla nası bakarım, ne sorunlar yaşarım, sorumluluğu ağır gelir mi, becerebilir miyim diye düşünmezsin. yani şahsen ben bunları yaşıyorum. belki bebeğim olunca zor bi hayat beni bekleyecek ama umrumda değil. küçücük elleriyle parmağımı sıkı sıkı tutsun yeter bana.

istememesinin mutlaka bir sebebi vardır. :uhm:
biz de 2 yıllık evliyiz ve ben simdiye kadar korktugum icin istemiyordum.
savunmasız bir bebeğin sorumluluğu korkutuyordu mesela beni.
esimin ikna cabaları ve bana hıc zorlanmadan ıyı bır ebeveyn olacagımızı dusundurmesı yettı.
ınsa allah en kısa zamanda bu muthıs duyguyu yasarsın dıyorum a.s.

korkanlar istemeyen arkadaslar kizim 35 gunluk bende kararsizdim ve sonunda cocuk yaptim oyle pismanim ki bu kadar bekledigime tarifsiz bir ask bu salyalarim yerlere damliyor onu operken sut kokulu melegim benim ,kalbim ne esim icin ne ailem icin ne kendim icin atiyor kisaca sen senlikten cikip gidiyorsun, seni ariyan gozleri kucagina gelir gelmez gogsune yaslanan minicik kafasi,gulusu agzini acip yanagini emmeye kalkmasi dedim ya tarifsiz cilginca bir askmis hucrelerinin herbiri o yaratigi ayri bir sevgiyle seviyor esimle yanliz yaslanmak istemiyorum onun her halini gormek ektigim agac fidanin yeserdigini gormek istiyorum ve o benim evladim sonsuza kadar annesi onu en cok seven kisi olarak kalacagim kesinlikle en kisa zamanda bir tane daha yapicam

Canım benimde eşim istemiyordu zamanı var diyip duruyordu bir gün konuştuk neden istemediğini anlattı kendilerince haklı sebepleri oluyor.neden istemediğini bilirsen ona göre davranırsın.eşimin sebeplerini konuşarak hallettik eminim konuşursan sende halledersin.şimde sabırsızlıkla bebişi bekliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…