Eşim bana hiç güvenmiyor.... :(

Ben de bazen pişman oluyorum, keşke ilk baştan istediklerini yapmasaydım.

Çok teşekkürler, ben Tallinn’de okudum :)

Buna dikkat ettim çünkü tabi ki yazdığım sadece olumsuz şeyler, ama bu evlilikte olumlu şeyler hiç yok diye anlamına gelmiyor. Herkesin kusurları var, yargılamak çok kolay, bunu istemiyorum.

Bu akşam eşimle tekrar konuşacağım. Bakalım ne diyecek, bunu nasıl görüyor, evil kalmak için çalışmak ister mi. Ben çalışmaya ve ona destek olmaya hazırım, ama gerçekten onun ciddi bir kararını görmek istiyorum.

Eşiniz hiç sağlıklı bir ruh haline sahip değil bence, eğer sizi bu kadar nedensiz yere sıkıyorsa ve problem çıkartıyorsa durup dururken düzelme ihtimali ben pek göremiyorum. Eğer devam etmek istiyorsanız tek yapabileceğiniz onu terapiye gitmeye ikna etmek olacaktır. İlişkinizin devam edebilmesinin tek yolu bir psikologa gitmek bence

Aşırı Kıskançlık insan beynindeki bazı bölgelerde fazla kan akışı oluşması ve seretoninin azalmasına bağlı olarak gerginlik güvensizliğe neden olur. Güvensiz kişi çok mutsuzdur ve karşısındaki kişiyide mutsuz eder. Tedavisi seretonin kullanımı ve terapiyle mümkündür doktor değilim sadece çevremde bu tarz problemleri olan kişi tedaviden 6ay sonra düzeldi fakat ilaç alırken hamilelik düşünemezsiniz sperm kalitesizleşir.Güven kolay inşa edilen bir durum değildir.Allah yardımcınız olsun.Sonu riskli çok dikkat et.Başına bir şey getirmesin.

Ne güzel bir insansınız, yazdıklarınızı okurken gülümsemeden edemedim. Ben ekstrem bir durum olmadıkça boşanma taraftarı değilim, evliliğin ömür boyu sürmesi gereken bir kurum olması gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden mümkün olduğu kadar yürütmeye çalışmanızı tavsiye edebilirim ancak. Eşinizle duygularınızı açıkça paylaşın, mümkün olduğunca şeffaf davranın. Güvensizliğinin sizi kırdığını, aranızdaki sevgi bağına da zarar verdiğinden bahsedin. Umarım düzeltirsiniz durumu, birlikteliğinizin mutluluk ve güvenle devam etmesini dilerim.

Çok fazla taviz vermişsiniz. Siz taviz verdikçe eşiniz abartmış.
Güven, kazanmak için çaba gösterilmesi gereken bir şey değil. Karşıdaki insan güveninizi sarsacak bir şey yapmadığı sürece zaman içinde kendi kendine inşa olur. Güven sarsacak bir durum olursa da yıkılır.
O güveni kazanmak için her şeyi haber vermek, fotoğraf çekip atmak gerekmez.
Sebepsiz yere güven sorunu yaşamak, sürekli hesap sorma kontrol etme ihtiyacı duymak normal değil.

Boşanmak istemiyorsanız eşinizi tedaviye ikna edin. Ama yalvar yakar dil dökerek yapmayın bunu.
Onu sevdiğinize ve kaybetmek istemediğinize dair bir konuşma yapın, ama böyle devam ederse bu evliliğin biteceğini bilsin.
Kendinizden emin ve net konuşun.
Çünkü eşiniz bu kadar sene sorunun kendinde değil de sizde olduğuna inandırmış sizi. Çaba göstermek zorunda kalmışsınız.
Şu durumda çabalaması gereken kişi siz değilsiniz. Eşiniz çabalamalı, siz de destek olabilirsiniz ancak. Yapacağınız konuşmayı bunun bilincinde olarak yapmanız lazım.

boşa bence

Eşiniz en başından beri böyle mi?ya eşinizin güvenini sarsacak yanlislariniz oldu?,ya da eşinizin kendine olan güveni kayboldu?en başından beri böyle ise kıskanç biri ile evlenmissindir...ama sonradan böyle olduysa,onu kıskandıracak bir durum oluşmuş demektir...yanlış anlamayın sizin bir hata yapmanıza gerek yok,mesela eşiniz kilo aldıysa veya saçları dokulduyse,yani kendini sizin yanına yakistiramiyorsa da bu tarz kıskancliklar gösterebilir...ama tabi bunların hiçbiri de olmayıp,sizin ona karşı yalanlarinizi yakaldiysa güveni sarsılmış olabilir .

Konudan alakasız ama yabancı olup çoğu kişinin açtığı konudan daha anlaşılır ve açık yazıp satır aralarına kadar düşünmeniz... İnşallah hakkında hayırlısı olur.

Ablacım yani madem bu kadar hassassın,her kesimden,fikirden,zikirden,akıldan mantıktan kadının olduğu bir platformda konu açma riskine neden giriyorsun?sen eşinden şikayet edip terketmeyi düşünüyorum dersen cici adam güzel adam vs.yazmaz zaten kimse
Bir kere herif demek, 7 düveline küfür kıyamet ifade eden bir sözcük değildir.
Adam sana “sen bana arkadaşıma gidiyorum diyeceksin ben de sana şartsız güveneceğim yok ya” vs.diyor?! Seni “ne”yerine koyuyor farkında mısın? Sen hafifmeşrep biri misin de eşin sana bu derece güvensiz?neden kendini eziyorsun bu kadar?
7 kat yabancı memlekette bir de eşim beni yanlış anlarsa diye kırk takla atıyorsun fotoğraf atmalar falan.. he daha önceden senin bir vukuatın varsa bilemem.
Ama eşin basbayağı herif,kusura bakma.kaldı ki benden başka da bir sürü insan yazmış ne biçim herif minvalinde şeyler..
En başa dönüyorum;bdv e konu açarken gelecek her türlü yoruma karşı hazırlıklı olun lütfen

Bu yorumum altına imzamı atıyorum,aynen de öyle.herifin kafasında çok iğrenç fikirler,öyle pis düşünceler var ki... durduk yere kendine eş aldığı kadına aldatmak gibi aşağılıkça bir hareketi yakıştırıyor,imalarda bulunuyor..
Bu kadıncağız da yazık, eşime herif demeyin ühü ühü diye üzülüyor

Canım bence genelde erkekler aile içinde babadan ne göruyorsa kendi karısına da o sekılde davranıyor. Benımkı de oyle. Şöyle söyliyim boşanmak zor işin içindeyken insanlar duyguları ile bazı seylerı göremıyolar ama dışardan bakan birisi olarak 5 yılda bu sorun aşılamamışsa daha da aşılabileceğini düşünmüyorum. Şimdi ayrıl san yeni birisi ile tanışıp cocuk yapabilirsin bence kendine dha uygun birisi ile çünkü bu ortamda cocuk da harap olacak

Cevaplarınızı tek tek tekrar okudum. Yorumlarınız ve fikirleriniz için teşekkürler. Benim için Internette böyle konu açmak kolay değildi (ve haklısınız @ toscanatoscana hanım, burda her fikir olabilir. Bunları da duymam gerekti).

Şu an ne yapacağımız daha belli değil, eşime ültimatom verdim, boşanmak istemezse bunu kurtarmaya çalışması lazım.

Kendime biraz zaman vermek için bu konuyu artık takip etmeyeceğim, sanırım yeterince cevap ve yorum aldım.
Gösterdiğiniz destek için çok teşekkür ediyorum. Ellerinize sağlık.

Kendime biraz zaman vermek için bu konuyu artık takip etmeyeceğim, sanırım yeterince cevap ve yorum aldım.
Gösterdiğiniz destek için çok teşekkür ediyorum. Ellerinize sağlık.
Konunuzu yorumunuza istinaden şimdilik kapadım, dilediğiniz zaman yeniden aktif ettirebilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…