Eşim annesinin telefon faturasini ödüyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Pardonbakarmisiniz

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2024
66
-72
Hanımlar delirmek üzereyim bana bir akıl verin ne olursunuz..
10 yıllık evliyim ne düğünümde ne evimde bir iğne katkıları yok. Eşimin borçlarının cenemesini hep ben çektim,çekiyorum. Eşim memur ama memur gibi değil üst baş almaya bile zorlanıyoruz aylık 20 bin tl kredi ödemesi var, 10 bin TL kira veriyoruz birkaç ay sonra 16 bin TL olcacak kiramiz.
Neyse aylar önce annesinin telefon faturasini ödediğini öğrendim tartıştık falan inatla ödeyeceğim dedi geri adım atmadı bugün güncel faturası 450-500 TL
Belki çok bişey değil ama düşüne düşüne kafamda kocaman bir sorun haline geldi az önce yine bağırış çağırış kavga ettik hakaretler küfürler. Kadının yüzünden evimde huzurum kalmadı . Bana karşı iyi olsalar iyilikten anlayıp iyi niyetle yaklassalar belki içimden gelerek ödesin isterim ama öyle gözüme batıyor ki kafamda düşünmeden bir anım geçmiyor resmen takıntı oldu. Babama bin lira verse lafı oluyor. çalışmak istiyorum izin vermiyor bende bizim rizkimizdan veriyorsun helal etmiyorum dedim şuan küsüz ne yapmalıyım var mı bu durumda olan delirmek üzereyim

Gidip çalışın, maaşınızla da ne istiyorsanız onu yapın. 500 liralık fatura çok değil, eşim de annesine yardımcı olur bazen ben bilmem, sormam bile ama zorluk yaşıyorsanız ikinizin karar vermesi gerekiyor bence
500 TL çok değil bellki ama kadın bunu hiç görmüyor dusunun aylık kenara 500 koysa iki ayda 1000 TL birikir. Ve bunlar 7 kardeş neden sadece benim eşim hazmedemiyorum

10 yıllık evliyim ne düğünümde ne evimde bir iğne katkıları yok. Eşimin borçlarının cenemesini hep ben çektim,çekiyorum. Eşim memur ama memur gibi değil üst baş almaya bile zorlanıyoruz aylık 20 bin tl kredi ödemesi var, 10 bin TL kira veriyoruz birkaç ay sonra 16 bin TL olcacak kiramiz.
Neyse aylar önce annesinin telefon faturasini ödediğini öğrendim tartıştık falan inatla ödeyeceğim dedi geri adım atmadı bugün güncel faturası 450-500 TL
Belki çok bişey değil ama düşüne düşüne kafamda kocaman bir sorun haline geldi az önce yine bağırış çağırış kavga ettik hakaretler küfürler. Kadının yüzünden evimde huzurum kalmadı . Bana karşı iyi olsalar iyilikten anlayıp iyi niyetle yaklassalar belki içimden gelerek ödesin isterim ama öyle gözüme batıyor ki kafamda düşünmeden bir anım geçmiyor resmen takıntı oldu. Babama bin lira verse lafı oluyor. çalışmak istiyorum izin vermiyor bende bizim rizkimizdan veriyorsun helal etmiyorum dedim şuan küsüz ne yapmalıyım var mı bu durumda olan delirmek üzereyim
Neden eviniz için eşinizin ailesinden katkı bekliyorsunuz ki?
Madem geçinemiyorsunuz siz de çalışın.

Anlamaya çalışıyorum ama düşünüyorum da insan annesinin bir telefon faturasını ödeyemeyecek ise çalışmasının ne anlamı var?

Telefonda konuşurken bazen annem laf arasında bir eksikten bahseder. Almaya cikcam bugün der. O gitmeden hızlı marketle kapısına üçer beşer gönderirim. Bunun hesabını da kimseye vermek istemem.
Haa ben hesap da sormayı sevmem.
Çalışan bence bu tür özgürlüklere sahip olmak için çalışıyor.

Siz de çalışıp babanıza, annenize dilediğinizce verin. Kimse ses edemez.

Yani bir telefon faturası için mi kavga? Çalışsaydın sende annene verirdin bu gayet normal. Bu meblalar olay çıkartacak meblalar değil.
10 yıllık evliyim ne düğünümde ne evimde bir iğne katkıları yok.
Katkıları olmak zorunda değil.

Muhtemelen calismiyor ama kocasinin maasini gıdım gıdım hesaplıyor, hayir git calis yani bu kadar yetmiyor diyecegine!

Anlamiyorum ya anamiza babamiza hic mi katkimiz faydamiz olmasin, ne istiyosunuz siz ya?
Telefon faturasini ödüyormuşmuş!
Odeyecek, elinde varsa daha da fazlasını yapar!

Ödeyebilir de siz de zorla gidip çalışın ailenize yollayın.
Böyle laf dalaşı ile kafa ağrır anca

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X