Eşi Yurtdışına Göndermek

herseygizlisakli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2015
50
9
37
Günaydın herkese,
Dert sayılmaz ama başlık bulamadım kendime :) Aylar önce, gebelik düşüncesi olmadan vize başvurusnda bulunduk. Yılbaşına doğru bir seyahatimiz olacak, normalde bunun ardından bir seyahat daha yapacaktık ancak gebeliği öğrenince iptal ettik. 7-8 aylık iken benim gitmem zor elbvet. Ancak eşimi gönderelim istiyorum, o da benim 7-8. aylarım oldığundan istemiyor. Siz olsanız kocanızı gönderir miydiniz 2 3 günlük bir tatile bu durumda

Bence anca beraber kanca beraber deyip ya birlikte gidin ağırlaşmanızı düşünmeden ya da kimse gitmesin. Siz evet ağırlaşacaksınız ancak yanınızda eşiniz olursa neden altından kalkamayasınız ?

evli değilim ama böyle seyler bana sacma gelıyor göndermek falan. Kocaman adam izin mi alacak aynı sey benım ıcınde gecerli fikir alırdım herhalde sadece. Sen gelemıyosun dıye benım gıtmeme manı olamazsın derdım aynı hesap bence. kendı zaten ınsıyatıfle ıstemıyormuş bide bence gıtsenız laf ve trıpleri göz önüne alarak istemiyor olabilir.

Siz olsanız kocanızı gönderir miydiniz 2 3 günlük bir tatile bu durumda
Hamile oldugunuz icin durumunuza göre bakıp,süreciniz güzel gidiyorsa gönderin derim,zaten 2-3 gün demissiniz süre kısa.Hamilelik durumu dısında ya da sağlık durumu dısında bir durum gelismedigi sürece eslerin gönderiyorum,göndermiyorum düsüncesi bana göre degil.Arkadaslarimla yurt dısı programı gelisti esim isinden dolayı gelemedi ben gittim ve o adıma cok sevindi mesela.Aynı sekilde ben de o gitse mutlu olurdum.

esareti evlilik zannedıyor cogu ınsan gercekten. göndermem gidemez falan. 2 3 gunde dogurmazsın yanı dogursanda kocaman ınsansın kocan mı kurtaracak bu hanımefendı ıcın demıyorum genelınden bahsedıyorum

Göndermek nedir yahu markete çocuk mu gönderiyorsunuz? Yetişkin insanların birbirlerini bi yerlere göndermesine karşıyım, ancak eşine bilgi verip fikrini alıp istediği yere gitsinler.

Yani zorunlu değil, çalışma değil tatil bu zaten tek gidip ne yapacak ... ya öne alın onumüzdeki aylarda gidin ya da gitmeyin. Evde kadın hamileyken gidip gezmek de tuhaf dogrusu

Biz de yurtdışı plan yapmıştık ama iptal ettik gebelik haberi nedeniyle. Biz seyahatlerimizi genelde gezerek her sokağı beraber eğlenerek keşfederek yaptığımız için ayrı ayrı gitmeyi tercih etmiyoruz. Eşim ben git desem de yok ya sensiz tadı çıkmaz nereyi gezeyim der. Bu evliliğin dinamiğine ve kişilere bağlıdır. Sizin bileceğiniz bir durum.

9. Ayimin icindeyken haldir şaldir gezdim ben. Yurtdisi degildi ama gezdim yani, ucak yolculuguna zaten bazi havayolu firmalari 6.ay sonrasi doktor izni istiyor, doktorunuz izin veriyorsa siz de gidin.

Gebeliginiz riskli ise herkes otursun yerinde, degilse birakin esiniz son "baba olmadigi" gunlerinde kafa dağıtsin bence. Ama döndüğünde beni yalnız biraktin su halimle diye basinin etini de yemeyin, birsey olursa da yemeyin yani. Siz hem olumlu hem olumsuz her kosulu dusunerek izin verin gitmesine, basiniza birsey gelirse de eşinizi suclamayin ama izin verdikten sonra.

Saglikli bir gebelik dilerim, bir avazda rahatca dogurun insallah.

esareti evlilik zannedıyor cogu ınsan gercekten. göndermem gidemez falan. 2 3 gunde dogurmazsın yanı dogursanda kocaman ınsansın kocan mı kurtaracak bu hanımefendı ıcın demıyorum genelınden bahsedıyorum
Evlilikte en büyük hata bu tutum kesinlikle.Zaman icinde sabrın kalmaması da bu yüzden.Hamileyken doğumum ani gelismisti ve kimse yetisemeden doguma tek basıma gitmistim herkes aynı degil tabii, ben takılmam bu yüzden 20 senedir hem karı-koca ,hem anne-baba hem de en iyi dostuz.

Allah göstermesin ama eşlerin başına bir şey gelebilir. Hastalık, ailevi bir durum ya da neyse artık. O yüzden bence anne olmak isteyen insan bunlara hazır olmalı, öncelikle kendi başının çaresine bakabilmeli ki çocuğun sorumluluğunu da böyle bir durumda alabilsin. Bir de aileden de uzakta yaşanıyorsa (yurtdışındayım) zeyna gibi olmam lazım diye düşünüyorum hep

Hayat neler getirir bilmiyoruz ve insan evlense dahi cocuk olsun olmasın tek basına herşeyin üstesinden gelebilmeli,size katılıyorum.Şöyle bir durum geçti basımdan.Bir operasyon icin sehir dısına gitmem gerekti ve yanımda gelen arkadasim son dakika golü atıp ameliyata gireceğim vakit beni tek bırakmıstı,ameliyattan sonra kendime geldigimde esimle konusurken bana; ne yapabileceğini görmek istiyorum, ben olmasam bu durumun üstesinden nasıl gelirdin? Baktın olmuyor ucakla 2 saatte yanındayım suan gel dersen yine gelirim sen nasıl istiyorsan ona göre hareket edelim dedi.Düsündüm ve gercekten durumu nasıl idare edecegimi görmek istedim,1 hafta sonra tek basıma döndüm evime.Kendime olan özsaygım ve güvenim daha da arttı asırı iyi hissettim kendimi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…