Eşi Yurtdışına Göndermek

Bence eşler birbirinden ayrı tatil yapabilir, gezebilir ya da ne bileyim ay ben hamileyim yalnız kalamam vs gibi bir düşünce yapım yok. (Sağlık sorunu yoksa tabi)
Ama ben bizim ortak çocuğum için fedakarlık yapacak, kısıtlanacaksam eşimin öyle hayatına güllük gülistanlık devam etmesini istemem.
O yüzden gitmesini istemem. Yani ben hamile olacağım, önümüzde 2-3 yılım iptal olacak zaten. Baba kişisi öyle rahatça takılacak. Hiç adil gelmiyor.

Evlilikte en büyük hata bu tutum kesinlikle.Zaman icinde sabrın kalmaması da bu yüzden.Hamileyken doğumum ani gelismisti ve kimse yetisemeden doguma tek basıma gitmistim😅 herkes aynı degil tabii, ben takılmam bu yüzden 20 senedir hem karı-koca ,hem anne-baba hem de en iyi dostuz.
Ben bunun en önemli örneğini kendi anne babamda gördüm. Sürekli dipdibe olmaktan annemin Boguluyorum artık patlamaları olmuştu. Bir yere gidiyorlar beraber giderlerdi, evde beraberler bir de aynı yerde çalışıyorlardı. Annem çok ciddi psikolojik problemini çekti bunun kendine özel alanı olmayışının

Ben bunun en önemli örneğini kendi anne babamda gördüm. Sürekli dipdibe olmaktan annemin Boguluyorum artık patlamaları olmuştu. Bir yere gidiyorlar beraber giderlerdi, evde beraberler bir de aynı yerde çalışıyorlardı. Annem çok ciddi psikolojik problemini çekti bunun kendine özel alanı olmayışının
Ne kadar üzücü ya gercekten.Evlendik diye heryere esli herşeyi esli yapma kısmı,artik böyle bir hayatım var düsüncesi iliskiyi de yorar.Beraber tatiller olur planlar olur ama kisinin bireysek özgür alani da olmalı.Kimse kimseye izin veriyorum,vermiyorum gönderirim göndermem muhabbeti yapamaz ki.Birbirimizin anne ya da babası değiliz e cocuk hic degiliz.Sorumluluklar bilinip karşılıklı özverili olundugu takdirde herkes diledigince hareket etmeli.Evlilik insanı zincire vurmamalı.

Eşim arkadaşlarıyla kamp, tatil vs. yaptı yapar bende aynı şekilde ama 7-8 aylık hamileyken ve eşinizde gitmek istemezken yok ben seni illa göndericem, pek yetişkin insanlar için kullanılacak bir ifade de değil bu, gerek yok bence.

Günaydın herkese,
Dert sayılmaz ama başlık bulamadım kendime :) Aylar önce, gebelik düşüncesi olmadan vize başvurusnda bulunduk. Yılbaşına doğru bir seyahatimiz olacak, normalde bunun ardından bir seyahat daha yapacaktık ancak gebeliği öğrenince iptal ettik. 7-8 aylık iken benim gitmem zor elbvet. Ancak eşimi gönderelim istiyorum, o da benim 7-8. aylarım oldığundan istemiyor. Siz olsanız kocanızı gönderir miydiniz 2 3 günlük bir tatile bu durumda
Kimle gidecek? Yalnız mı?

8 aylık hamileyken şirket almanya ya toplantıya çağırdı. önce Stuttgarta gittim 1 büyük boy bavul ile. 3 gün sonra da yine o bavulla trenle tek başıma Frankfurt a geçip 15 gün kadar da orada kaldım ve kar kış fırtına fink fink gezdim. bence eşinizle birlikte gidin ya da o da gitmesin :) ne alaka tek başına tatil :)

Günaydın herkese,
Dert sayılmaz ama başlık bulamadım kendime :) Aylar önce, gebelik düşüncesi olmadan vize başvurusnda bulunduk. Yılbaşına doğru bir seyahatimiz olacak, normalde bunun ardından bir seyahat daha yapacaktık ancak gebeliği öğrenince iptal ettik. 7-8 aylık iken benim gitmem zor elbvet. Ancak eşimi gönderelim istiyorum, o da benim 7-8. aylarım oldığundan istemiyor. Siz olsanız kocanızı gönderir miydiniz 2 3 günlük bir tatile bu durumda
Beraber gidin doktorunuz izin verdiği sğrece sorun olmaz. Beraber gidemiyorsanız bence eşiniz gitsin gezsin 2-3 gün cok değil. İyi gelir cocuktan önce son bir nefes ona da 😄

Hamileliği geçtim Benim eşim normal bir anda git diye binbir ısrar etsem dahi gitmezdi.Bilemiyorum istiyorsa zorla tutacak degilsiniz

X