Eşi trafik kazasında öldü bakış açım değişti ben mi hatalıyım

Şoklardayım. O kadar tetiklendim ki yazacak bir şey bulamıyorum. En yakınını kaybedenler anlar. 3 ayda sevgili bulmak ne, ilk 3 ayda yaşamıyor nefes alamıyor olursunuz. Minicik çocuğu da babaannesine bırakacakmış. Yazık yavrucağa
Hic beklemiyordum iste beni de sarsan bu oldu hadi ölenle ölünmüyor diyor anlarim da çocuğunu bırakmak istemesi beni en cok bu sarstı umarim psikolojisi bozuktur da düzelir inanin konuşmak istemiyorum çünkü her konusmasinda geriliyorum mesafe koydum simdi benden kötüsü yok onun için

Bu zihniyetteki insanlar bana da çok ters. Hiç mi sevmedin eşini hiç mi acı çekmedin de 3 ayda yenisini buldun pes! Onu da geçtim evladından vazgeçip babaannesi baksın evlenirim ne demek ya gerçekten inanamıyorum. Herkes anne olmamalı. Bence en doğrusunu yapmışsın canım bende olsam soğurdum zihniyeti sana tersse muhatap olma.

Hic beklemiyordum iste beni de sarsan bu oldu hadi ölenle ölünmüyor diyor anlarim da çocuğunu bırakmak istemesi beni en cok bu sarstı umarim psikolojisi bozuktur da düzelir inanin konuşmak istemiyorum çünkü her konusmasinda geriliyorum mesafe koydum simdi benden kötüsü yok onun için
Şaşırmayın ve kesin tepkinizi vermeden önce bı konuşun bence... Burdaki kadınlara özellikle de annelere mutlaka çalışın ve tek başınıza bakabileceginiz kadar çocuk yapın diye boşuna yalvarmiyoruz... Muhtemelen çocukla veya çocuksuz tek başına ayakta duracak gücü çabası ve desteği yok o yüzden bilinçsizce yaptığı çocuğun da bir kiymeti yok onun için çünkü şu anda da tıpkı önceden olduğu gibi asil önceliği kendi geçimi rahatı ve mutluluğu ...Ha sorsan "iyi ki dogurmuşum, keşke bitane daha dovursaydim, çocugumu çok seviyom, onu düşündugum için böyle yapıyorum...bla bla" diyecektir mutlaka ama ülkenin yüzde doksanı böyle zaten...Doğurmak cogzel, gerisi önemsiz

Herşeyi psikolojiye bağlayanlar nedense bazı psikolojiye (!) sahip kişilerin hep iğrenç hareketleri yaptıklarını neden görmüyorlar ki?
Mesele psikoloji değil , kişilik, karakterSİZLİK.
Evet, arkadaşınız LEŞ.
Ben olsam ben de soğurdum.
Konuşup açıklama yapıp anlatmak bu bencillere yaramaz.

Ay burda da sanki çok ahlaklı bir toplummuşuz gibi ota çöpe geyik deniyor ya ona ifrit oluyorum. Tv ler memedeki çocuğunu bırakıp kovaya kaçan ş.refsizlerle dolu. Neyin feyki acaba
Keşke öylesine bir konu açsaydım da su durumu dusunmeseydim 7 aylik hamileyim dusundukce üzülüyorum o yavruya aklima koysam aklim yüreğime koysam yüreğim dayanmıyor kiminle olursa olsun mesele onda degil o yavruya cok üzülüyorum

7 yillik arkadasim 5 sene sevgili üç senedir de evliydi genel olarak mutlu bir evlilikleri vardı 1 bucuk yaşlarında da çocukları var esi üç ay önce talihsiz bir kazada vefaat etti maalesef Allah rahmet eylesin iyi de biriydi hep görüşürdük eşli olarak falan arkadaşımızdi ama garip bir durum var arkadaşım daha üç ay olmadan birileri ile görüştü şuan sevgilisi varmış bekar mis ciddi düşünürse de çocuğu babane ye verir evlenirim dedi daha ilk şoku atlatmadan ikinci lafi ile ben resmen yıkıldım açıkçası neye üzüleceğimi bilemedim ilk başta psikolojik olarak esi öldü iyi değildir diye düşündüm ama ölenle ölünmüyor diyip gülüp yeni sevgilisini anlatması ben kaldıramadım yani midem bulandı mesafe koydum baya da yakındık simdi ariyor sabah akşam açmıyorum sitemli msjlar atıyor yanlış mi yapıyorum bilmiyorum ama gerçekten benim bile söyledikleri ağrıma gitti yedi sene nasıl arkadaşlık etmişim diyebildim kızlar sizce psikolojisi mi iyi değil yoksa karakteri mi leş mis ben çözememisim
Çocuğunu gözden çıkaran insanla arkadaş olmam.

Lütfen telefonları açmamazlık etmeyin. Büyük bir şokla ne yaptığını bilmiyor, acısını örtmek için saçma şeyler yapıyor olabilir. Siz de sırt çevirirseniz o aşk dediği şeye iyice kapılabilir.

Eğer sizin de azıcık bir faydanız olursa o bebeğin babaanneye bırakılmaması için, o ihtimal için savaşın.

17 aylık bebeğim var nasıl düşünür bi anne bunu bilemiyorum.

Bence görüşmeyi kesmeden önce son bir defa, açık açık konuşun. Yüz yüze gerekirse. Samimi ve destekleyici bir dille konuşmaya başlayın ve anlamaya çalışın. Belki gerçekten psikolojiktir. Öyle olmasını yürekten istiyorum. Çocuğu babaanneye bırakırım fikrinden vazgeçer, destek alır belki.

Ama baktınız yok, kendi hür iradesiyle, sözde bilinçli bir bilinçsizlikle yapıyorsa artık görüşmek istemediğinizi söylersiniz. Telefon açmamak çözüm değil.

Lütfen telefonları açmamazlık etmeyin. Büyük bir şokla ne yaptığını bilmiyor, acısını örtmek için saçma şeyler yapıyor olabilir. Siz de sırt çevirirseniz o aşk dediği şeye iyice kapılabilir.

Eğer sizin de azıcık bir faydanız olursa o bebeğin babaanneye bırakılmaması için, o ihtimal için savaşın.

17 aylık bebeğim var nasıl düşünür bi anne bunu bilemiyorum.
İşte ne düşünecegimi bilmiyorum bu sebepten konu açtım ama inanin bende hamileyim zaten cok duygusalim bazi cumleleri cok agir geliyor benimde psikolojim bozuluyor

yani yaşamadım birşey demek de istemiyorum bu durum için ama çocuk için üzüldüm. çocuğu nenesine vermek istemesi çok üzücü gerçekten.
belki psikolojisi gerçekten iyi değil ama leş diyemeyiz kadına. hayatına devam etmek istiyor olabilir ki en doğal hakkı da zaten. ölenle ölünmüyor belki evlilikleri de kötü gidiyordu belki boşanmak istiyordu bilemeyiz ki.

Bence görüşmeyi kesmeden önce son bir defa, açık açık konuşun. Yüz yüze gerekirse. Samimi ve destekleyici bir dille konuşmaya başlayın ve anlamaya çalışın. Belki gerçekten psikolojiktir. Öyle olmasını yürekten istiyorum. Çocuğu babaanneye bırakırım fikrinden vazgeçer, destek alır belki.

Ama baktınız yok, kendi hür iradesiyle, sözde bilinçli bir bilinçsizlikle yapıyorsa artık görüşmek istemediğinizi söylersiniz. Telefon açmamak çözüm değil.
Hamileyim kendi hayatımda da cok buyuk degisimler vs var duygusallık bir yana artik söylediği seyleri kaldıramıyorum içim sıkılıyor çok mu uç yaşıyor duygularini anlamıyorum ama şuan benimde kaldıracak psikolojim yok kendi hayatıma dair zor günler geçiriyorum

Ben pek şaşırmadım, bizim ülkemizde evlilik ve çocuk dogurmak çogu kadin tarafından sigortalı meslek gibi görülüyor maalesef, burada da aramızda çok fazla örneği var bu tiplerin....Bu kadınlar için evlilik ve annelik barınma, beslenme ve kişisel ihtiyaclarini karşılayacak finans kaynağı ve sigorta anlamına geliyor sadece...

Arkadaşınız da bu mantıkta , bir işyeri kapanınca hemen yeni iş bir bulan bir insan kadar doğal görüyor şu anda yaptigi şeyi, konussaniz da anlayacağını sanmıyorum...Çocuk zaten batan bir yatırımın borcu gibi önemsiz ve tatsız bir ayrıntı onun için, babası ölünce başından atması gerekiyor ki yeni "iş" ine engel olmasın, yeni "sigortalar" dogurabilsin...Hepsi bu
Bu tarz konular hakkinda bu kadar gercekci bir yorum gormemistim, maalesef boyle insanlar cok.

yani yaşamadım birşey demek de istemiyorum bu durum için ama çocuk için üzüldüm. çocuğu nenesine vermek istemesi çok üzücü gerçekten.
belki psikolojisi gerçekten iyi değil ama leş diyemeyiz kadına. hayatına devam etmek istiyor olabilir ki en doğal hakkı da zaten. ölenle ölünmüyor belki evlilikleri de kötü gidiyordu belki boşanmak istiyordu bilemeyiz ki.
Ama eşli olarak görüşüyorduk en yakin arkadaşıydim bir derdi olsa anlatırdı tamam ömür boyu bekar kalsın diyemem ama 3 ay çok kisa süreç bunu da anladım diyelim ama çocuğunu babane ye vermeyi düşünüyor benim canimi sikan bu oldu kendi babasi vefaat etti yillar önce annesi var arkadaşım zaten kariyeri olan biri calismaya devam edebilir annesi de onunla yaşayabilir ama çocuğundan kurtulmak istediği yük gibi bahsetmesi canımı sıktı bende anne adayiyim hamileyim üç saat hareket etmese panik oluyorum bu kadar canından parça dan vazgeçmeyi aklim almıyor

Ama eşli olarak görüşüyorduk en yakin arkadaşıydim bir derdi olsa anlatırdı tamam ömür boyu bekar kalsın diyemem ama 3 ay çok kisa süreç bunu da anladım diyelim ama çocuğunu babane ye vermeyi düşünüyor benim canimi sikan bu oldu kendi babasi vefaat etti yillar önce annesi var arkadaşım zaten kariyeri olan biri calismaya devam edebilir annesi de onunla yaşayabilir ama çocuğundan kurtulmak istediği yük gibi bahsetmesi canımı sıktı bende anne adayiyim hamileyim üç saat hareket etmese panik oluyorum bu kadar canından parça dan vazgeçmeyi aklim almıyor
kimseyi kınamayalım. bu hayatta öğrendiğim en doğru şey bu kimseyi kınamamak gerekiyor. çocuk için çok üzücü vicdansızlık resmen. bu arada yakın arkadaşım var evliliğinde çok ciddi sorunlar yaşayan ve hergün görüştüğüm biri ama bana asla anlatmazdı sorunlarını. çoook uzun seneler sonra eşiyle boşanma raddesine gelmişti onun sebebini bile açık açık anlatmadı. bazı insanlar kapalı kutu gibidir bahsetmek istememiş olabilir.

7 yillik arkadasim 5 sene sevgili üç senedir de evliydi genel olarak mutlu bir evlilikleri vardı 1 bucuk yaşlarında da çocukları var esi üç ay önce talihsiz bir kazada vefaat etti maalesef Allah rahmet eylesin iyi de biriydi hep görüşürdük eşli olarak falan arkadaşımızdi ama garip bir durum var arkadaşım daha üç ay olmadan birileri ile görüştü şuan sevgilisi varmış bekar mis ciddi düşünürse de çocuğu babane ye verir evlenirim dedi daha ilk şoku atlatmadan ikinci lafi ile ben resmen yıkıldım açıkçası neye üzüleceğimi bilemedim ilk başta psikolojik olarak esi öldü iyi değildir diye düşündüm ama ölenle ölünmüyor diyip gülüp yeni sevgilisini anlatması ben kaldıramadım yani midem bulandı mesafe koydum baya da yakındık simdi ariyor sabah akşam açmıyorum sitemli msjlar atıyor yanlış mi yapıyorum bilmiyorum ama gerçekten benim bile söyledikleri ağrıma gitti yedi sene nasıl arkadaşlık etmişim diyebildim kızlar sizce psikolojisi mi iyi değil yoksa karakteri mi leş mis ben çözememisim
Ben bu kazayı hatırlıyor gibiyim küçük bir bebek babasız kalmıştı ne kadar üzücü yakın bir arkadaşım nişanlı iken öldüğünde 6 senelik sevgilisi de 5 ay içinde evlenmiş o öldü ama ben hayattayım demişti.. Uzak durman daha iyi böyle karakter de biri her türlü şeyi yapar Allah adamı kurtarmış.

Halı hazırda işi gücü olan bir kadın mi yoksa daha önce çalismis ama evlenince ara mi vermiş?

X