Eş ilgisizlik değersizlik

Ezgi1127

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2024
3
-1
22
4 yıllık evliyim evliliğimin ilk seneleri çok güzel giden bir evliliğim vardı birden bire ne olduysa ben sevgimi ilgimi gösteremiyoruma geldi konu öpme sarılma hiç bişey kalmadı 3 yaşında çocuğum var ve tekrar hamileyim istediklerim alınıyor yapılıyor ama hiç güzel söz yok sürekli ezikleyici gurur kırıcı cümleler kelimeler sevgi ilgi istediğimi söylememe konuşmama rağmen değişmiyor beni aldatmıyor aldatmadığına eminim cinsellik desen yok denecek kadar az 15 günde. 1 ya da 2 çünkü alışkanlık olup eşimin kendi kendini tatmin edebildiğini düşünüyorum severek aşk evliliği yaptığım bir evliliğin nasıl böyle bir duruma geldiğini düşünmeden yapamıyorum onun beni ne kadar çok isteyerek aldığını ne kadar çok çaba sarf ettiğini düşünüyorum bir de son yıllar da ki ilgisizliğini düşünüyorum Nasıl böyle olabildi bende ki eksik olan neydi ? Benimle konuşmuyor sorunlarını anlatmıyor sohbet bile edemiyoruz nasıl düzeltebilirim ne yapabilirim? Şimdi aramız da böyle bir soğukluk var ikinci çocuğum doğduktan sonra araya nasıl bir soğukluk girer ? Benim de zamanla sevgim azalıyor bunun da farkına varmıyor

23 yaşındayım ve sokakta ki kadınların çevremdeki insanların ne kadar güzel olduğumu söyleyip Yücelttiklerini ilgi gösterdiklerini biliyorum ama bu ilgiyi kocamandan göremiyorum

23 yaşındasın , 4 yıllık evlisin , 3 yaşında çocuğun var , ikinciye hamilesin …
Daha çok küçüksün , yolun başındasın .
Kendini niye bu kadar fazla yükün altına soktun ki .
Karşında sana değer vermeyen bir adam , içim garip oluyor bu tarz konular okuyunca .
Allah yardımcın olsun ne diyebilirim ki .

23 yaşındayım ve sokakta ki kadınların çevremdeki insanların ne kadar güzel olduğumu söyleyip Yücelttiklerini ilgi gösterdiklerini biliyorum ama bu ilgiyi kocamandan göremiyorum
Birden bire nasıl değişir. İlla ki bir sebep olmalı. Şuan sevgili olmanız gerekirken 2. Çocuğu yapmak uzeresiniz herşeyi hızlı mi tuketiyorsunuz acaba ?

4 yıllık evliyim evliliğimin ilk seneleri çok güzel giden bir evliliğim vardı birden bire ne olduysa ben sevgimi ilgimi gösteremiyoruma geldi konu öpme sarılma hiç bişey kalmadı 3 yaşında çocuğum var ve tekrar hamileyim istediklerim alınıyor yapılıyor ama hiç güzel söz yok sürekli ezikleyici gurur kırıcı cümleler kelimeler sevgi ilgi istediğimi söylememe konuşmama rağmen değişmiyor beni aldatmıyor aldatmadığına eminim cinsellik desen yok denecek kadar az 15 günde. 1 ya da 2 çünkü alışkanlık olup eşimin kendi kendini tatmin edebildiğini düşünüyorum severek aşk evliliği yaptığım bir evliliğin nasıl böyle bir duruma geldiğini düşünmeden yapamıyorum onun beni ne kadar çok isteyerek aldığını ne kadar çok çaba sarf ettiğini düşünüyorum bir de son yıllar da ki ilgisizliğini düşünüyorum Nasıl böyle olabildi bende ki eksik olan neydi ? Benimle konuşmuyor sorunlarını anlatmıyor sohbet bile edemiyoruz nasıl düzeltebilirim ne yapabilirim? Şimdi aramız da böyle bir soğukluk var ikinci çocuğum doğduktan sonra araya nasıl bir soğukluk girer ? Benim de zamanla sevgim azalıyor bunun da farkına varmıyor
Eşinizle aranızdaki tek iletişim çocuk yapmak olmuş herhalde, 23 yaşa iki çocuk sığdırmışsınız. Bile isteye olmuş ve kaderinizi yaşıyorsunuz, o adam değişmez.

Bu kadar genç evlendiğiniz, üstüne hemen çocuk arkasından tekrar çocuk yaptığınız için böyle. Flört, sevgililik yaşanacak yaşlar bunlar. Hadi evlendiniz niye bir kaç sene karı koca baş başa vakit geçirmediniz, gezmediniz tozmadınız? İkinci çocuğu belki aramız düzelir diye yaptığınıza eminim ama korunurken oldu yazacağınızdan da eminim.

Güzel olmanız bir işe yaramıyor. Kocanız, evlilik-çoluk çocuk sorumluluğu için genç olduğunu düşünüyor ve sıkılmış gibi. Evlilikte aşk olmazsa olmaz değildir, sevgi ve saygı olmazsa olmazdır. Üzgünüm ama sizinle yapmadıklarını yapmıyor sanmayın. İlişkiye girmek istememesini bile kendini tatmin ediyor sanıyorum diyorsunuz. Ben sanmıyorum öyle olduğunu umarım siz de en kısa zamanda anlar aydınlanırsınız.

23 yaşındasın , 4 yıllık evlisin , 3 yaşında çocuğun var , ikinciye hamilesin …
Daha çok küçüksün , yolun başındasın .
Kendini niye bu kadar fazla yükün altına soktun ki .
Karşında sana değer vermeyen bir adam , içim garip oluyor bu tarz konular okuyunca .
Allah yardımcın olsun ne diyebilirim ki .

Aynisini düsündüm.
Profesyonel destek alin cift olarak maddi imkaniniz el veriyorsa. Fazla genc evlenmissiniz

23 yaşınıza çok şey sığdırmışsınız… Kendinize başka bir uğraş bulun,kursa yazılın veya bir işe girin. Arkadaş ortamınızı genişletin. Eşinizin hareketleriyle kafanızı doldurmayın yoksa daha çok mutsuz olursunuz.

Sorun bu olabilir bence cok küçük yaşta evlenmişsiniz 18-19yaşındaki kafa yapınız ile şimdiki aynı değil. O yaşlarsa başta kavak yelleri eser hersey toz pembe görünür. Eşinizin de sizin de gözünüzdeki perde kalkmış olabilir. Hayata farklı bakıyor olabilirsiniz. Eşiniz genç yaşta evlenmiş olmaktan pişman olmus olabilir. Eşinizin yaşı buyukse de bu kdr genç kız ile evlendiği için pişman olmus olabilir cunku karakter gelişiminizi tamamlamamıştınız ve belki hala tamamlamadınız. Sizin değişiyor olusunuz onu rahatsız ediyor olabilir. Ne bok vardı da gezip tozacak yaşta 2 çocuk yaptık diyor olabilir...

X