Eş ailesiyle her yaz tatile gitmek

Birlikte Tatil yapmayı kendi ailenizden görmemiş olabilirsiniz ama ataerkil düzene bu denli kolay uyumlanmayı ailenizden görmüşsünüzdür :)
Gencecik bir kadınsınız. Eğitiminize devam ediyorsunuz çalışıyorsunuz kendiniz için bir şeyler yapıyorsunuz. yılda 15 gün tatil yapacaksınız onda da kayınpederiniz yanınızda. Bunu haketmiyorsunuz ki hiç. Dünyaya bunun için gelmedik yahu.
Ya ilk cümleniz beni çok düşündürdü teşekkür ederim 💐

Onun adı tatil değil olsa olsa dert olur.
Öyle tatile gideceğime hiç gitmem efendi gibi otururum evimde. Şurda bir hafta aile görmesine evlerine gidiyorum sonra evime gidince taşını toprağını öpesim geliyor. Bir de tatilimi ziyan edeceğim. Asla olmaz. Teklif bile edemezler

Merhabalar, eş ailesiyle her yaz tatile gitmek "tamam" bir durum mu? Biraz açıklarsam sanırım daha iyi yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınızı okursam neden anksiyete hissettiğimi belki anlayabilirim.
  • Eşimin ailesiyle aynı şehirdeyiz ve 10-15 günde bir görüşüp plan yaparız.
  • Tatile gidilen yer köy değil. Sahil kasabasında bir ev tutulup aynı evde kalınıyor. Maksimum 15 gün diyelim. Ne uzun ne kısa.
  • Ben online olarak part-time iki işte çalışıyorum ve yine online olarak öğrenciyim. Alansız kalınca biraz zorlanıyorum. Orada çalışıyor olacağım. Izin günüm haftada bir.
-Eşim, ben ve onun ailesi aynı evde 4 kişi olacağız. Diğer evdeki akrabalar ve çocukları da eklenince hemen hemen 10 kişi oluyoruz. Benim anksiyetem burada devreye giriyor sanırım.
  • Tatilde rahat giymek istiyorum ama bu pek mümkün olmuyor.
  • Bir sağlık sorunundan dolayı özel bir diyet uygulamam gerekiyor. Herkesin yiyebildiği birçok şeyi yemem yasak. Bu durum insanları bunaltacak gibi hissediyorum.
  • Ev paylaşımlı olduğu için ücret daha makul oluyor.
  • Genel olarak bu planı düşündükçe içim huzursuz oluyor. Ama oyunbozan, uyumsuz, sorunlu kız da olmak istemiyorum.
Eşinle başka bir tatile gidiyor musunuz peki daha sonra veya önce basbasa? Bide orda işleri donusumlu mu yapıyorsunuz yoksa 1-2 kişinin üzerine mi kalıyor?
Eğer iş gelin olduğum icin sadece bana kalmayacaksa ve ben eşimle ayrıca başbaşa bir tatile gidiyorsam ancak bu şekilde oluru olur benim için. Bu ikisinden biri bile olmuyor olacaksa hayatta gitmem.

Merhabalar, eş ailesiyle her yaz tatile gitmek "tamam" bir durum mu? Biraz açıklarsam sanırım daha iyi yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınızı okursam neden anksiyete hissettiğimi belki anlayabilirim.
  • Tatile gidilen yer köy değil. Sahil kasabasında bir ev tutulup aynı evde kalınıyor. Maksimum 15 gün diyelim. Ne uzun ne kısa.
  • Ben online olarak part-time iki işte çalışıyorum ve yine online olarak öğrenciyim. Alansız kalınca biraz zorlanıyorum. Orada çalışıyor olacağım. Izin günüm haftada bir.
-Eşim, ben ve onun ailesi aynı evde 4 kişi olacağız. Diğer evdeki akrabalar ve çocukları da eklenince hemen hemen 10 kişi oluyoruz. Benim anksiyetem burada devreye giriyor sanırım.
  • Bir sağlık sorunundan dolayı özel bir diyet uygulamam gerekiyor. Herkesin yiyebildiği birçok şeyi yemem yasak. Bu durum insanları bunaltacak gibi hissediyorum.
  • Genel olarak bu planı düşündükçe içim huzursuz oluyor. Ama oyunbozan, uyumsuz, sorunlu kız da olmak istemiyorum.
Huzursuz olacağıma cebimden 2-3 bin fazla çıksın.

Güncelleme yapayım arkadaşlar. Gitmeyeceğimi söyledikten sonra diğer plan yapan herkes şaşırdı. Eşim de o zaman arabayı babama verelim, 5 saat otobüsle gitmesin diye tutturdu. Kız kardeşiyle tatil tarihi denk getirme sebebi de o bekarmış ve annesi yokmuş ve fırsat oldukça duygusal desteğe ihtiyacı varmış. Bilmiyorum. Kusucam sanırım.

Sanırım benim sinir olduğum bir başka nokta da bu seyahatin başkalarının izin gününe denk getirilmesi. Zorlama bir plan yani. Kuzenleri izinli onlarla denk getirmek, kız kardeşi izinli onla da denk getirmek, babası emekli vs. Halbuki ben sezon dışında seyahat etmeyi seviyorum etraf boş olduğu için. Bu arada gitmeyeceğimi eşime söyledim. Konuyu açarken de gitmeyeceğimi içten içe biliyordum. Sanırım gelen yorumlarda iyice yüzüme vurulması iyi oldu.
Ama eşinizi ve sizi düşünen yok?
Kaç yıllık evlisiniz kaç senedir bu böyle sürüyor?
Eşinizin ailesine daha sakin bir tatil yapmak istediğinizi online çalışmanın tahmin ettiklerinden daha zor bir şey olduğunu anlatmalisiniz.
Birde siz genç insanlarsiniz bütçeniz olmayabilir ama o zaman arkadaş çevrenizle birleşip ev tutun.
Veya kamp pansiyon vs gibi seçeneklere bakın.
Dediğiniz gibi sezonda gitmezseniz zaten daha uygun oluyor tatiller.
Bütçeyi bahane etmeyin derim bı şekilde yolu bulunur.

Güncelleme yapayım arkadaşlar. Gitmeyeceğimi söyledikten sonra diğer plan yapan herkes şaşırdı. Eşim de o zaman arabayı babama verelim, 5 saat otobüsle gitmesin diye tutturdu. Kız kardeşiyle tatil tarihi denk getirme sebebi de o bekarmış ve annesi yokmuş ve fırsat oldukça duygusal desteğe ihtiyacı varmış. Bilmiyorum. Kusucam sanırım.
5 saat uzun bir süre değil ki gidilir ne var bunda?
15 gün sizin hiç mi arabaya ihtiyacınız olmayacak.
Arabayla ilgili planlarım var şuraya gideceğim vs deyin eşinize.

Ama eşinizi ve sizi düşünen yok?
Kaç yıllık evlisiniz kaç senedir bu böyle sürüyor?
Eşinizin ailesine daha sakin bir tatil yapmak istediğinizi online çalışmanın tahmin ettiklerinden daha zor bir şey olduğunu anlatmalisiniz.
Birde siz genç insanlarsiniz bütçeniz olmayabilir ama o zaman arkadaş çevrenizle birleşip ev tutun.
Veya kamp pansiyon vs gibi seçeneklere bakın.
Dediğiniz gibi sezonda gitmezseniz zaten daha uygun oluyor tatiller.
Bütçeyi bahane etmeyin derim bı şekilde yolu bulunur.
Bizim daha senemiz dolalı bir süre geçti. Geçen sene daha birkaç aylık evliyken bu tatil olayını kabul etmişim ya bende de akıl yokmuş. 🤦🏻‍♀️ Bu arada tam da tahmin ettiğim gibi "sorunlu kız" bölgesine çekiliyorum bu sene gitmediğim için. Eşim değil ama diğer aile akraba tarafından.

Plan yapip size dayatmislar direkt. Bir de kac kisi gidiyorsunuz da yari yariya ucret ödeniyor? Ben yalnız yasadigim halde bazen alip basimi gidesim geliyor kimse olmasin telefonu kapatip tek basima kafa dinleyeyim moduna giriyorum oyle cocuk sesi vs cekemem tatilde. Siz neden herkese ayri hesap veriyorsunuz? Sizin plan yapacağınız kisi esiniz ona da ben gitmek istemiyorum gideceksek basbasa olalim der gecerdim. Yok araba verelim yok destek olalim artik biz ayri aileyiz diyemiyorsa o zaman evlenmeseymis derim.

Plan yapip size dayatmislar direkt. Bir de kac kisi gidiyorsunuz da yari yariya ucret ödeniyor? Ben yalnız yasadigim halde bazen alip basimi gidesim geliyor kimse olmasin telefonu kapatip tek basima kafa dinleyeyim moduna giriyorum oyle cocuk sesi vs cekemem tatilde. Siz neden herkese ayri hesap veriyorsunuz? Sizin plan yapacağınız kisi esiniz ona da ben gitmek istemiyorum gideceksek basbasa olalim der gecerdim. Yok araba verelim yok destek olalim artik biz ayri aileyiz diyemiyorsa o zaman evlenmeseymis derim.
Ev olayı şöyle. Kuzenlerinin kendilerine ait evi var yazlık yerde. Eşimin kız kardeşi kendi arabasıyla oraya gitti, şimdi babası da gitmek istiyor. Tutulacak ev de o kuzen evine komşu olsun istiyorlar. Süreçten o kadar soğudum ki tek başıma villada da kalsam gitmek istemiyorum artık. Kabile miyiz biz ya diye çıkıştım eşime tüm gün. Ama anlamak istemeyip bahsettiğim dramatik konuları (yardım, destek vs.) öne sürdü. Farklı şehirde yaşasalar bir nebze anlarım da her hafta birlikteler ya.

Ev olayı şöyle. Kuzenlerinin kendilerine ait evi var yazlık yerde. Eşimin kız kardeşi kendi arabasıyla oraya gitti, şimdi babası da gitmek istiyor. Tutulacak ev de o kuzen evine komşu olsun istiyorlar. Süreçten o kadar soğudum ki tek başıma villada da kalsam gitmek istemiyorum artık. Kabile miyiz biz ya diye çıkıştım eşime tüm gün. Ama anlamak istemeyip bahsettiğim dramatik konuları (yardım, destek vs.) öne sürdü. Farklı şehirde yaşasalar bir nebze anlarım da her hafta birlikteler ya.
Esinize biz evliyiz onceligin ben olmaliyim diyemediniz mi? Baskalarini düşünme zorunlulugu yok

Ailemle de kayın ailemle de tatile gitmem açıkçası. Ama sürekli piknik günübirlik gezi vs yaparız onlarla.
İstemiyorsanız siz de gitmeyin. Zaten kısacık tatili oluyo insanların. Bunuda cümbür cemaat geçirmeyin

Çocuk yoksa ayrıntatil iyi olur çocuk varsa beraber tatil iyi olurdu şahsen az dinlenirdim😃

X