Eş ailesiyle her yaz tatile gitmek

Merhabalar, eş ailesiyle her yaz tatile gitmek "tamam" bir durum mu? Biraz açıklarsam sanırım daha iyi yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınızı okursam neden anksiyete hissettiğimi belki anlayabilirim.
  • Eşimin ailesiyle aynı şehirdeyiz ve 10-15 günde bir görüşüp plan yaparız.
  • Tatile gidilen yer köy değil. Sahil kasabasında bir ev tutulup aynı evde kalınıyor. Maksimum 15 gün diyelim. Ne uzun ne kısa.
  • Ben online olarak part-time iki işte çalışıyorum ve yine online olarak öğrenciyim. Alansız kalınca biraz zorlanıyorum. Orada çalışıyor olacağım. Izin günüm haftada bir.
-Eşim, ben ve onun ailesi aynı evde 4 kişi olacağız. Diğer evdeki akrabalar ve çocukları da eklenince hemen hemen 10 kişi oluyoruz. Benim anksiyetem burada devreye giriyor sanırım.
  • Tatilde rahat giymek istiyorum ama bu pek mümkün olmuyor.
  • Bir sağlık sorunundan dolayı özel bir diyet uygulamam gerekiyor. Herkesin yiyebildiği birçok şeyi yemem yasak. Bu durum insanları bunaltacak gibi hissediyorum.
  • Ev paylaşımlı olduğu için ücret daha makul oluyor.
  • Genel olarak bu planı düşündükçe içim huzursuz oluyor. Ama oyunbozan, uyumsuz, sorunlu kız da olmak istemiyorum.

İyide bu tatil değilki

Böyle bir aktivite benim için tatil değil eziyet olur. Buna eş zorluyorsa böyle bir pintiliğe de katlanamam. Ben eş ailesini severim ama tatilde rahat giyemedikten sonra, kıçımı devirip uzanamadıktan, istediğim zaman sevişemedikten sonra bir de üstüne çoluk çocuk zırıltısı+ev işi hiç benlik değil. Bazen aklıma geliyor Kaş, Kalkan tarafında ortak villa kiralama işi, sonra hemen vazgeçiyorum.

Kudra sizinki güzel ve eğlenceliymis aslında üç ayrı tatil yapabilme imkanı olan için .
Ailelerle hem kaliteli vakit geçiriyorsunuz hem kendiniz de baş başa zaman geciriyorsunuz
Yok iki tatil😂 iki aileyi birlikte götürüyoruz. Üçüncüye de imkan olursa başbaşa gidiyoruz.

Bizim şansımız yol problemimizin olmaması. Maksimum 4-5 saatte ulaşıyoruz tatil beldelerine. O yüzden tam bir hafta yerine perşembe cumayı izin alıp 4 gün gidiyoruz falan. Böylece tek bir uzun tatil yerine birkaç kısa tatil oluyor.

Böyle bir aktivite benim için tatil değil eziyet olur. Buna eş zorluyorsa böyle bir pintiliğe de katlanamam. Ben eş ailesini severim ama tatilde rahat giyemedikten sonra, kıçımı devirip uzanamadıktan, istediğim zaman sevişemedikten sonra bir de üstüne çoluk çocuk zırıltısı+ev işi hiç benlik değil. Bazen aklıma geliyor Kaş, Kalkan tarafında ortak villa kiralama işi, sonra hemen vazgeçiyorum.
Güldürdünüz beni :) Yüzde yüz katılıyorum. Benim de kesinlikle tekrar tekrar kabul ederek bir beklenti oluşturmamam lazım.

Merhabalar, eş ailesiyle her yaz tatile gitmek "tamam" bir durum mu? Biraz açıklarsam sanırım daha iyi yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınızı okursam neden anksiyete hissettiğimi belki anlayabilirim.
  • Eşimin ailesiyle aynı şehirdeyiz ve 10-15 günde bir görüşüp plan yaparız.
  • Tatile gidilen yer köy değil. Sahil kasabasında bir ev tutulup aynı evde kalınıyor. Maksimum 15 gün diyelim. Ne uzun ne kısa.
  • Ben online olarak part-time iki işte çalışıyorum ve yine online olarak öğrenciyim. Alansız kalınca biraz zorlanıyorum. Orada çalışıyor olacağım. Izin günüm haftada bir.
-Eşim, ben ve onun ailesi aynı evde 4 kişi olacağız. Diğer evdeki akrabalar ve çocukları da eklenince hemen hemen 10 kişi oluyoruz. Benim anksiyetem burada devreye giriyor sanırım.
  • Tatilde rahat giymek istiyorum ama bu pek mümkün olmuyor.
  • Bir sağlık sorunundan dolayı özel bir diyet uygulamam gerekiyor. Herkesin yiyebildiği birçok şeyi yemem yasak. Bu durum insanları bunaltacak gibi hissediyorum.
  • Ev paylaşımlı olduğu için ücret daha makul oluyor.
  • Genel olarak bu planı düşündükçe içim huzursuz oluyor. Ama oyunbozan, uyumsuz, sorunlu kız da olmak istemiyorum.
Böyle bir tatil işkencedir.gitmem

Yok iki tatil😂 iki aileyi birlikte götürüyoruz. Üçüncüye de imkan olursa başbaşa gidiyoruz.

Bizim şansımız yol problemimizin olmaması. Maksimum 4-5 saatte ulaşıyoruz tatil beldelerine. O yüzden tam bir hafta yerine perşembe cumayı izin alıp 4 gün gidiyoruz falan. Böylece tek bir uzun tatil yerine birkaç kısa tatil oluy
Stressiz olması ne güzel sizin tatillerin. Bizde bu plan yapılırken bir hafta önceden günde 3-4 kere birbirlerini arıyorlar. Geliyor musunuz, ev hazır mı, hangi gün çıkalım, şöyle mi böyle mi diye. Telefon anksiyetem oluştu sağolsunlar.

Bizim şansımız yol problemimizin olmaması. Maksimum 4-5 saatte ulaşıyoruz tatil beldelerine. O yüzden tam bir hafta yerine perşembe cumayı izin alıp 4 gün gidiyoruz falan. Böylece tek bir uzun tatil yerine birkaç kısa tatil oluyor.
Ohoo iki aile anlasiyorsa çok iyiymiş 😅

Kayınbaba ve bekar kızı bizimle kalıyor. Diğer evde evli olan akrabalar çocuklarıyla kalıyor. Teklif ettim fakat kesemize uygun bir yer şimdilik bulamadık. Paylaşımlı da uygun fiyat oluyor diye gündeme geliyor.
Valla ben rahat edemediğim tatile gitmek istemem zira benim için tatil değil işkence olur. Ayrıca yemek sıkıntısı dersi vs olmuyor mu? Her gün dışardan mi yiyorsunuz 3 öğün? Mutlaka ev işi düşüyordur 15 gün diyorsunuz.
2-3 gün yaparım ama kendi küçük ailemle yaparım. Kalabalık hiç güzel değil.
5 elti olarak aynı otele tatile gittik. Ayrı odalar vs olmasına rağmen o bile bana ağır geldi. Bir daha kimseyle gitmem 😂

Ben tatili kalabalık seviyorum ama özel alanım olduğu sürece. Odam banyom vs ayrı olacaksa tamamim. Bence süper 😅 ama bu yıl eşimin ailesi kardeşleri vs toplu villa işine girmeyi düşünüyor bulaşık yemek istemiyorum dedim ben.
Eşinizin ayrı gitmesi de sizin aile dinamiklerinizle ilgili. Benim eşim sorun etmezdi. Sorun çıkacaksa çok beni engellemeyecekse uyum sağlarim.

Valla ben rahat edemediğim tatile gitmek istemem zira benim için tatil değil işkence olur. Ayrıca yemek sıkıntısı dersi vs olmuyor mu? Her gün dışardan mi yiyorsunuz 3 öğün? Mutlaka ev işi düşüyordur 15 gün diyorsunuz.
2-3 gün yaparım ama kendi küçük ailemle yaparım. Kalabalık hiç güzel değil.
5 elti olarak aynı otele tatile gittik. Ayrı odalar vs olmasına rağmen o bile bana ağır geldi. Bir daha kimseyle gitmem 😂
Ev işi düşüyor ya 15 gün sonuçta. Benim dışarıdan yeme seçeneğim olmuyor sağlık sorunumdan dolayı. Şuan mesela kendi evimizde ya ben ya da eşim vakit ayırarak yemek yapıyor benim diyetime uygun. Ben de onun sevdiği bir şey pişiriyorum vs.

Sanırım otel bile dediğiniz gibi olurdu. 😅 Kalabalık grupla 3 öğün beraber yemek, maç izlemek, sırf dışarı çıkmış olmak için çay kahve içmek o kadar bayık ki.

Ben tatili kalabalık seviyorum ama özel alanım olduğu sürece. Odam banyom vs ayrı olacaksa tamamim. Bence süper 😅 ama bu yıl eşimin ailesi kardeşleri vs toplu villa işine girmeyi düşünüyor bulaşık yemek istemiyorum dedim ben.
Eşinizin ayrı gitmesi de sizin aile dinamiklerinizle ilgili. Benim eşim sorun etmezdi. Sorun çıkacaksa çok beni engellemeyecekse uyum sağlarim.
Toplu villa benim kâbusum olurdu herhalde 😅 Ama siz de kalabalık tatil seviyormuşsunuz ya rahat ettikten sonra bazı insanlar da öylesini seviyor

Herkesin imkanı şartı farklı bunu anlıyorum fakat sizin bahsettiğiniz tatil degilki başka yerde yaşam ve maaile şimdi burada tatil olmayisinin sebebide kişi sayısı ve şartlar değil bu ortamın sizi tatilde hissetirmekten çok strese sokması..
İmkanı dahilinde evinde ayağını tuzlu suya koyup dinlendirip serinlemek için rahatça afedersiniz ama donla oturmak kitabını okumak ta bir tatil cesidi ki mis gibi aktivite bana göre
Ama istediğiniz gibi giyinemeyip dinlemediginiz bir zaman dilimi tatil olamaz.Acikcasi aşın boyle şeyleri ona kötü olmamak buna aykırı gelmemek falan hayır sanki bir hayat daha var yaşayacağınız da bunu böyle o kırılmasin bu beni kötü bilmesin diye yasiyorsunuz

X