Aile Planlaması Ertesi Gün Hapı Aldım, Genede Çok Korkuyorum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

bizim toplumun sacmalıkalrından biridir iste bekarete onemverilir ama bekareti bozmadan da iliski yasanabilcegini bilmezler sanki..sende bulundugun ortama ayak uydurmaya calısıyorsun ama kızlıgım bozulmasın diye farklı yollardan cinsel iliskiye girmende senin saglıgını ve psikolojini ilerde daha fazla bozacak

O zaman bekarete önem veriyorsan sadece zardan ibaret olmadığını da bileceksin. Madem ileriyi bu kadar düşünüyorsun arkadan ilişki de başına kakılamaz mı sence? Hem kendini hem karşındakini kandırmana gerek var mı?

Seninkide dam ustunde saksagan sorusu olmus :))) Anacım prezervatif tabiki yırtılabılır , o cok ekstrem bir mevzu degil

dam üstünde saksağan sorusu:uhm:
yeni mi katıldı bu deyim türkçemizefisfisfis
hem ben sana sormadım ki sen neden yorumluyosun

Ablacığım lütfen beni anla ya, ters-düz tabiki aynı kapıya çıkar.. Ama sadece bizim gibi düşünenler için.. Siz diyorsunuz ki bekareti ver, birbirinize dürüst olun, başka evde bilmemne yapıyorsan, ailen başına kalkmaz ? 20 yaşına gelmişim, üniversite okuyorum ailem artık arayıp eve gelmiyormusun demez bana... Benim demek istediğimi anlayan yok mu şu kadar kadından, bende söylemeden edemeyeceğim ahlak dersine ihtiyacım olsaydı bunu sorardım size, çok mu günah diye konu açardım sadece bir soru sordum önemli olan yaşanan mı yoksa benim için hiçte iyi olmayacak bişeyi engellemek mi ?

Biliyorum birazdan biri çıkar, aa edepsize bak hem yaptığı ayıp-günah hem akıl verince bizi eleştiriyor terbiyesiz diyecek... Ama ben pişman olsamda yaptığımın arkasındayım, tekrar cevap verenlere teşekkür ediyorum, akıl verenlerede teşekkür ediyorum ama hatırlatmak istiyorum tekrar bana din-ahlak dersi vermenizi istemem.. sağlık açısından verdiğiniz bilgiler içinde çok saolun ama dediğim gibi "şunu yapan bunu yapar" "o adamdan ayrıl" "şu şu demektir" gibi yorumlar yapmayın lütfen

Kuzum sen bu konuyu kapattır,hamıle degılsın sen..anal ılıskıde ılerde sorunlar cıkıyor..saglık acısından riskli..

Ama sunuda belırtmelıyımkı ben kendi adıma uzuluyorum genclerimizin bu tarz yollara basvurmasına..bekareti bacak arasında aramalarına..ve bununla beraber evlenecekleri insana da hayli uzuluyorum bir sahtekar ile evlenecekleri için..

ama sen yorumları anlamak istediğin gibi anlıyosun... kimse sana git bekareti ver demiyor... tersten ilişkiye girmenle normal ilişkiye girmen arasında bir fark yok geleceğini ve ailnei düşünüyosan hiç girme evlenmeyi bekle diyoruz... yani hiç bir şekilde şu anda cinselliği yaşama diyoruz..gidin sevişin çok arzuluyosanız... haa onu da onaylamıyorum ama illa yapacaksanız diyorum.. ne gerek var illa içine mi girmek gerek...

bu konuda yorum yapmayacaktım ama dayanamadım

öncelikle geçmiş olsun büyük ihtimalle hamile değilsin.ama korkunu anlıyorum.ben seni ne yargılıyorum ne yadırgıyorum nede sorguluyorum birazdan söyleyeceklerimi aslında genelleme olarak söylüyorum.hayat senin hayatın elbnette ama çok gençsin hem fizyolojik hemde psikolojik olarak çok değişeceksin ama maalesef henüz bunun bilincinde değilsin.

eminim çok iyi bir aileden gelen pırıl pırıl bir gençsin.ve çok seviyorsun - seviliyorsun..her insan gibi her birbirini seven iki genç gibi birbirinize karşı karşı konulmaz bir çekim içindesiniz.ama içerisinde bulunduğunuz toplumun yargılarından da korkuyorsunuz buraya kadar seni anlıyorum

ama demişsinki bekareti olmayan bir kıza fahişe gözüyle bakarlar.seni hedef alarak söylemiyorum yanlış anlama ama o tarz insanlar bekaretini kaybetmiş insanlar değil bu eylemi her ne şekilde olursa olsun uygunsuz bir şekkilde (nikahsız yani) yapanlardır.

kendi vicdanını rahatlatmak adına bekaret ve sevgi çatısı altına sığınmak bana mantıksız geliyor.bir erkekle cinsel anlamda her şeyi yapıp bekaretini kaybetmemiş bir insana nazaran sevgiyle aşkla birliikte olup başına talihsizlikler gelip bunu daha sonra dürüstçe anlatıp yaptığının arkasında duran insan benim gözümde her zaman çok çok çok daha yukarılardadır.

yaptığınızın yanlışlığını sizde biliyorsunuz eminim senin sağlığın için sakıncalarını anlatmayacaım arkadaşlar söylemiş zaten.bu hayat öyle bir hayatki hiç bir zaman senin planlarına uymaz.ölümlü dünya fani dünya sevgilinle her zaman yan yana olamayabilirsin.hayat sana ne gösterir belli olmaz başkasıyla evlenebilrsin.büyük ihtimalle o kişi yaşadıklarını bilmeyecek ve anlamayacak o zaman sen çokmu dürüst olacaksın.içinde bir sızı olmayacakmı.neyse sen bunları kötü algılayabilirsin belki o yüzden birşey demiyorum ama çoğu arkadaşım beni çok iyi anladı.

önce kendini düşün bende istedim diyorsun ki istemişsindir muhakkak ama şuan yaşadığın stres üzüntü vicdan azabı tüm bunlara değermiydi? kadınlığını kimseye kullandırma.işin dini boyutuna hiç girmiyorummm...olabilecek tüm olumsuzluklarda ilk etkilenen sen olacaksın emin ol sevgiline hhiiiiçç bir şey olmayacak

ve korkma hamile değilsindir

bencede..

canım tamam artık rahatla ama, bisrsürü yorum yapılıyor morelini bozuyorsun aralarında haklı olanlarda var mesela dürüstlük çok önemli donut arkadaşımada katılıyorum ama bence kapat bu konuyu morelini daha fazla bozma strese giiryorsun adetin gecikecek benden söylemesi. tekrar ters ilişkiye girme gerçketen çok zararlı sağlığın için. bugün pek çok erkek sevmeden etmeden evleniyor nie karım bana baksın yemek yapsın temzilik yapsın gece kadınlık yapsın bedavadan ilişkiye gireyim die kimse bunun aksini söylemesin hepsi öyle demiyorum ama bu şekilde düşünen çoğunlukta çok! hem evlendikten sonra istediği cinselliği yaşayamayan pek çok insanda boşanıyor, ya da sırf ilişkiye girebilmek için evleniyor. herşey zardan ibaret değil. kapat bu konuyu artık tatlım kimse yorum yapmasın. cevabını aldın hamile falan değilsin.

Son düzenleme:
bir tek şeye üzülüyorum sadece bir tek şeye. sevdiğiyle bir kerelik beraber olmuş olan ve bekaretini kaybeden o kızlara üzülüyorum. onlar toplumun gözünde maalesef o tabiri demeye bile dilim varmıyor, tü kaka olarak adlandırılıyor diyeyim.
ama erkekle herşeyi yapmış, yaşamış olan kızlar bakire ya , zar gitmedi ya,o kızcağızdan daha namuslu oluyorlar. toplum bekareti hala tabu olarak gördükçe bu kandırmalar çok devam eder. ve bekaret arayan kendisi her haltı yemiş,erkeklerede müstahak bence bu.

En populer amelıyatlardan biri zar diktirme,yani insanın içinde olmaya görsün..artık bir saat içinde bir anda el değmemiş körpe olabılıyorsun :)))

eh dedıgın gıbı bu körkütük cahilliğe ancak bunlar yaraşır.

okye sonuna kadar katılıyorum a.s

hamile degilsin tatlim,ama boyle seyler yapmasan daha iyi olur...
baska da birsey demiyorum,,,zaten arkadaslar herseyi soylemisler...

tamamen katılıyorum konu sahibi için değil genel olarak söylüyorum ki
her onune gelenle anal yoldan beraber olmuş yada cinsel ilişki hariç herşeyi yaşamış insanlar zarları sağlam diye mi namuslu oluyorlar? namusluluk insanın içindedir,bir laf vardır yeterki insanın içi o.. olmasın diye

Çok doğru...

akannehirneden kendınızı bu denli bir şekilde kullandırmıssınız anlmadım karsınızdaki erkekte nde uzak durun bence hamılelık konusuna gelınce degılsınızdır ama birdaha bu sekılde ilşki yasamayın saglık acısındanda cok sakıncalı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…