Aile Planlaması Ertesi gn hap

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

alew_t

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
12
0
kızlar yardımınıza ihtiyacım var..

norlevonun prospektüsünde iki tablet aynı anda alınmalı yazıyor ancak eczacı 12 saat ara ile dedi..
internette de iki kullanım şekli de farklı farklı mevcut hangisi doğru bilemedim:bbo:

ilk tabletten 12 saat sonra ikinciyi kullandım hiçbir yan etkisini kendimde görmedim ne ağrım ne halsizliğim oldu bir hafta geçti ağrılı kanama belirtisi de olmadı:uhm:

sizce işe yaramamış mıdır hap senağlama

normalde kusma ve feci bulantı yapıyo diye biliorum ama sen yinede test yaptır

ben norlevo içtim geçen ay yan etkileri olmadı bendede sadece adetim beklenenden 2 gün önce leke şeklinde geldi o kadar herkeste ilaçlar yan etki yapacak diye birşey yok
ilacı ben tek seferde 2 tablet içtim doktorum öyle demişti

Son düzenleyen: Moderatör:
test için daha çok erken çatlıycam meraktan

ya hiç etkisi olmadı ay_ser cim erken regl olurum diye düşündüm o da olmadı

bekliorm artık sadece ilacın alımı kafamı kurcaladı eczacıyı dinledik umarım doğrudr

bu ilaç 72 saate kadar etkilidir deniyor prospektüsünde. acaba gerçekten etkili mi...

kızlar acill yardım
bu ılactan aldım fakat hıc bır kanama olmadı ıllakı olması sart mıymıs bılıyormusunz?

eskiden iki hapın 12 saat arayla alınması gerekiyordu, artık aynı anda alınıyor prospektüste de yazdığı üzre.. ha ayrı alınması etkisinde bi değişikliğe neden olur mu bilemiyorum.. belki alma saatine göre değişebilir.. kaç saat sonra aldın ki ilişkiden

kızlar acill yardım
bu ılactan aldım fakat hıc bır kanama olmadı ıllakı olması sart mıymıs bılıyormusunz?

bende ve biçok arkadaşım, ilacı aldıktan tam bi hafta sonra regl olduk.. regl olman gerekiyo zaten, neden olmamış olabilirsin ki.. bi hafta dolmamış olabilir mi? belki bünyeden bünyeye değişiyodur

eskiden hapı içtikten sonra 1 hafta içinde regl olunuyordu şuanda norlevo normal adet tarihinde ya da adet tarihinden 1-2 gün önce regl oldurtuyor canım şüphelenilecek bir durum olduğunu düşünmüyorum..

eskiden hapı içtikten sonra 1 hafta içinde regl olunuyordu şuanda norlevo normal adet tarihinde ya da adet tarihinden 1-2 gün önce regl oldurtuyor canım şüphelenilecek bir durum olduğunu düşünmüyorum..

tabletleri almayı değiştirmişler, demek onu da değiştirmişler bak bilmiyorum

bende ve biçok arkadaşım, ilacı aldıktan tam bi hafta sonra regl olduk.. regl olman gerekiyo zaten, neden olmamış olabilirsin ki.. bi hafta dolmamış olabilir mi? belki bünyeden bünyeye değişiyodur

1 haftayı gectı 2 hafta oldu bılmıyorum test alıp bakmam lazım sanırım senağlama

canım gününde regl olucaksın norlevo artık o şekilde..erken regl olmanı sağlamıyor yani

Arkadaşlar bu ilaçtan bende kullandım. Ama hiçbir yan etkisini görmedim.ben huzursuz oldum ve 48. saatte aldım ilacı...2 dozu aynı anda içtim öyle yazıodu prospektüste. Ama ilacı almamın üstünden 7 gün gecti. hiçbişey yok.. Çok huzursuzum. İlacı kullanan arkadaşlara sormak istiyorum; bu şekilde olan varmı?

canım bende kullanmıştım bendede yan etkisi olmadı sadece adet olmam gerekn günden 2 gün önce kahverengi akıntım olmuştu o kadar huzursuz olmana gerek yok için rahat olsun canım

bende içmiştim yeni ewliyken hiç bir yan etkiside olmamıstı adetimde gününde gelmişti bende 12 saat arayla içtim içini ferah tut bi şey olmaz

bende bu hapı geçtiğimiz aylarda 1 defa kullanmak zorunda kalmıştımkaydirigubbakcemile2 ben 2 sini aynı anda içtim eczacı hiçbişi farketmiyo istersen aynı anda istersen her ikisi arasında 12 saat aravererek al dedi bende 2 sini aynı anda aliimda unutmiim dedim ama işe yaradı kızlar hihoyyyt zamanında adet gördüm yan etki olarak bulantı yapıyomuş fakat ben ewhamlandığım için acaba işe yaradımı yaramadımı ne yan etki yaptığını bile anlamadım eczacı kesin sonuç dedi ama yinede tereddütlüydüm internettende araştırdım uzman birine danışarak alınmalı ama tavsiye edrim uzman diilim ama deneyimim varyerimseniben

daha önce bir arkadaş norlevoyla ilgili bilgi istemişti ben yazdığımı gene buraya kopyalıyorum:

Ben geçen yılki ders notlarıma baktım, postkoital (cinsel ilişki sonrası) uygulamalar kısmına, ikinci yazdığınız şeklin biraz daha farklı hali yazıyor. 2.hap 1.haptan 12 saat sonra alınır, diye belirtiyor.

prospektüste yazana uymuşsunuz burda bir problem görmüyorum, prospektüsün son revize edilmiş halini bilmiyorum; ama 12 saat arayla 2 hapın uygulanması istenmeyen gebeliği önlüyorsa, bir seferde alınmasının önleme ihtimali daha yüksektir. Levonorgestrel, normal doğum kontrol haplarındaki dozundan çok daha fazladır norlevoda, nerdeyse 7 katıdır, bir seferde 2 tablet çok bulantı,kusmalara nedenolması söz konusu ise alternatif dozaj şekli olarak verilmiş olabilir. Zaten doğum kontrol haplarının yan etkilerinden biri bulantıdır, burda çok yüksek doz olduğu için ciddi anlamda bulantıya neden olabilir...Eğer aldıktan sonra kusma durumu yaşamadıysanız problem yok, haklı olarak endişe edebilirsiniz bu bilgi farklılığından dolayı, bir jinekoloğa danışın ve test yaptırın isterseniz içiniz rahat . Sonuçta doz 2 tablet, ve siz bunu gerekli süre içinde almışsanız problem yok...12 saat ara da verseniz, aynı gün 2 tableti almış oluyorsunuz...

Bu arada bilginiz olsun aynı regl periyodunun içinde 2.defa tekrarlanmamasına dikkat edin, aşırı yüklemeye neden olabilir...Bu zaten rutinde kullanılan bir yöntem değil, çünkü doz yüksek...

(arkadaşımız bir seferde 2 tablet birden almış, diğer açıklamayı görünce de tereddüt etmişti)

umarım yeterince açıklayıcı olmuşumdur...

hamilelik ihtimaline gelince korunmasız cinsel ilişkiden sonra ilk 72 saat içinde ne kadar erken alırsanız gebeliği önleme ihtimali o kadar yüksektir. 15. saatte alırsınız düşük bir ihtimal korumayabilir de 48. saat alırsınız koruyabilir de...Tereddütteyseniz emin olmak için yapılacak tek şey gebelik testidir.

Son düzenleme:

ilk cümledeki ilaç gene norlevo mu?
Etken madde ve miktarı hep aynıdır, "ertesi gün hapı" tabir edilen birtek bu ilaçtır, içerik de değişmemiştir. O zaman 1 hafta şimdi 1-2 gün önce regl olması ilaçtan ziyade sizin bünyenizden de kaynaklanabilir diye düşünüyorum
Nor-levo kullanımını pek fazla tekrarlamayın, yüksek dozda hormon türevi içerir. normal doğum kontrol hapının yaklaşık 7 katıdır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…