Aile Planlaması Ertesi gn hap

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
ben ilişkiden tam 30 saat sonra aldım 2 hapı birden 4gün önce ve de 4 gündür hiçbir şey yok.bulantı,kusma,kanama vs.. bir sonraki regl dönemime de 2 hafta var.henüz test yaptırmadım çünkü çok erken olduğu için kesin sonuç alamayabilirmişim gibi geliyo.buna benzer bi durum yaşayan varsa lütfen paylaşsın benimle.bekleyemem 2hafta bu stresle

Merhablar benim sizlere bir sorum olacaktı.zor durumdayım. Ben 25 temmuzda adet oldum ve tatilde olduğum için Primolut-n(adet geciktirici)içtim.3 gün içtim ama adetim hiç kesilmedi.4.gün kesildi.tatilim bitti diye almadım ve 5.gün tekrar adet oldum.ağustosun 7 sine doğru adetim bitti. ağustosun 15 nde eşimle ilişki yaşadım. bi sorun olmadı ama ben taktım kafaya ne olur ne olmaz diye norlevo aldım. benim adetlerim hep 28 günde birdir. asla şaşmaz. norlevo kullanalı 9 gün oldu ve adetimde 2 gün gecikti.bugün dayanamadım test yaptım negatif gosterdi. akıntım falan var 5 gündür ama hala kanamam olmadı:S burdaki yazıları okudum birileri 5 gün sonra oldum diyor birileri 10 gün sonra kafam cok karıstı yani. ilacıda 3-4 saat sonra almıstım zaten.yani erken almıstım.acaba bu adet gecikmesinin primolut-n ve norlevo ile ilişkisi olabilir mi?

arkadaslar bnde ertesı gun hapı kullananlardanım normal gunumden tam 9 gun sonra adet gordum ve adetımden once sureklı bır sıvı gelıyordu.sımdı adet oldum ve sıvı gelmıyor artık sızce ne durumdayım tskler

slm kıslar! bende hemen 24 saat içinde norlevo kullandım.. ve adetime iki gün kala dayanamayıp test yaptım negatif çıktı.. testi 2 gün sonra tekrarladığımda yine negatif çıktı.. fakat adetim gelmediği için acaip stresteyim.. ve yaklaşık bir haftadır koyu kıvamlı bir akıntım var.. başına daha önce bölee bi durum gelen varmı?? artık dayanamayıp kan testi yaptırıcam bir iki güne... cvplarınızı bekliorum..

kızlar umarım cevap alabilirim sizden...ben de geçen ay normal adet tarihimde regl oldum...ancak sonra bu ertesi gün hapını kullanmak zorunda kaldım ve iki gün içinde yine kanamam oldu...hem de normal gördüğüm adet kanaması kadar fazlaydı...eee ben ekim ayında hiç hastalanmadım...şimdi kasım ve kızlar ben 6 haftalık hamileymişim...yani şimdi ben sizce normal adetimden sonraki dönemde mi,yoksa haptan sonraki kanamanın ardından mı hamile kaldım?yardımmmmm....

kızlar bende ertesi gün hapı 3 yada 4 ker kullanmak durumunda kaldım.çok güveniyordum.ama çekirge gibi bir sıçradım 2 sıçradım.sonra hamile kaldım.aldıramadığım için doğurdum.şimdi bağlattımda kurtuldum

arkaraslar 1 kasımda nısanlımla 2 kez ilişkide bulunduk 1 saat gecmden norlewo kullandım..bugun ayın 11 i we hala adet görmedım.ilişkiye girdiğim dönemde adetımın bıtısının 7.gunuydu...sizce hamıle olmus olabilirmiyim...lütfen cvp yazın

arkadaşlar kasım 6 da norlevo kullandım kasım 12 de kanamam geldi 3 gün üstüste azar azar bu regl kanamasımı yoksa ilacın yapmış olduğu bir kanamamıydı?bugün ayın 4 ü normalde 29 unda hastalanmam gerekiodu 5 gün geçti acaba norlevo sonrası gelen kanama tarihindemi tekrar adet göreceğim. ya çıldırmak üzereyim adet tarihim 2 gün geçsin hemen baş dönmem mide bulantım kasık ağrım başladı psikolojik olabilirmi acaba?10 gün önce bhcg yaptırdım sonuç negatif lütfen yardımcı olun bana

btm aynısı bendede oldu cnm 15 inde adet olmam gerkiodu 2 sinde oldum 3 üncü gün şimdi yok dencek kadar az gelio

ben norlevoyu kullndığımın 3. günü adet olmuştum.yani rutin adetgününün ayın kaçı olduğu önemli diil. ilaç kendisi adet kanaması yapıyor. sona ilacın yaptığı tarih artık adet kanaması tarihi oluyor ama düzne girmesi 2 ayı flan buluyor elbette.

selam kızlar valla takvim yöntemiyle korunduğum için gebe kalacağım dönemde ilişkiy girdik eşimle unutu ve içime boşaldı 12 saat içinde ertesi gün hapı aldım ama işe yaramadı 3 hafta sonra kürtaja gittim herzaman işe yaramıyo demekki her norlevoyu aldığında zaten yumurtanın döllenip döllendiğini bilemessiniz bunu ancak adetleri düzenli olup takvim yöntemi uygulayanlar tahmin ederler mesela ben oğlumu takvim yöntemine göre hamile kaldım istediğm gün ve zamnda hamile kaldım zaten ertesi gün genelde her kadında olmasda gebelik belli ediyo kendi hafif kasık ağrıları içimde kasılmalar hissettim 10 gün sonra test yaptım hamileydim...bilginize ayrına kanamam falan olmadı haptan sonra ama 2.sefer kullandığımda kanamam oldu.zannediyorum genelde eğer hamileyse kişi kanama olmuyor zayıf bünyelilerde farklı olabilir ama bebn oğluma hamileyken ilk günden 5 aylık olana kadar işim gereği dans ettmek zorundaydım düşüğüm falan olmadı am işte bünyeye bağlı genel olaarak sonuçlarsam norlevo şansınız varsa işe yarar dedim ya 12 saat içinde içtim ama yinede hamile kaldım

bu arada kızlar aranızda kadın prezervatifi kullanan varmı varsa deneyinlerini paylaşsın lütfen

merhaba arkadaşlar. eşimle ilişkiye girdiğimde içime boşalmadı fakat hemen arkasından beklemeden yine ilişkiye girdik 2.de de içime boşalmadı fakat daha yeni boşaldığı için acaba spermler 2.sinde sızmış olabilirmi? ayrıca bunun üzerinden 3 saat sonra norlevo yu kullandım fakat yan etkileri açısından tedirginim yardımcı olabilir misiniz

ben de bu hapı kullandm hiç bir yan etkisini görmedm sadece adetim normal tarihinden 2 gün gecikti hepsi bu

anlamadığım bu hap zarar mı yarar mı?? kimi çok korkutuyor kimiyse hiçbirşey olmadı diyor. hiç bir sorunu olmayan bünyemi bozmktan korkuyorum.
Merhaba canım, ertesi gün hapı yumurtlamayı erteleyerek etki eder ve korunmasız cinsel ilişkiden hemen sonra kullanıldıysa, henüz gerçekleşmemiş yumurtlamayı (ovulasyonu) erteleyerek gebeliği önler önlüyor. Genellikle kullananlar tarafından iyi tolere ediliyor. En sık görülebilecek yan etkiler; göğüslerde hassasiyet, bulantı, karın ağrısı, başağrısı, halsizlik ve baş dönmesidir. Ertesi gün hapı kullanımdan sonra geçici olarak adet düzensizliğine veya lekenme tarzında kanamalara yol açabilir. Adet kanaması beklenen tarihten birkaç gün önce veya sonra başlayabilir, yeni bitmiş olan bir adet kanaması kısa süre için tekrarlayabilir. Fakat bu etkiler genellikle ilk adet kanamasını takiben normal düzenine dönüyor canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…