Erteleme alışkanlığı

Bende de ev işleri konusunda çok erteleme huyu var. Şu anda izindeyim. İlk günler yerimden kalkıp hiçbir şey yapamadım. Yarım saat daha oturayim, bir kahve içeyim, bir şeyler atistirayim derken akşam oluyordu.
Arkadaşların dediği gibi yediklerin çok etkisi var. Geçen hafta şeker ve unlu gıda çok çok az tükettim ve resmen gözümün önündeki perde kalktı, zihnim berraklasti. Şimdi günlerdir sabah erken kalkıp temizlik yapıyorum deliler gibi. Ama uzun zamandır elimi hiçbir şeye surmedigim için BİTMİYOR :mad: Ama çok yol katettim çok şükür.
Faydalı bilgiler bolumindeki ev işleri ile ilgili konuları okumanı tavsiye ederim. Bir de gün içinde ne yiyip iciyorsun merak ettim.
Ben şekerden mümkün olduğunca uzak duruyorum sen bir ara Karatay diyeti yapıyordun yanlış hatırlamıyorsam

Yalnız değilmişim.
ben genelde moralim bozuk olduğunda veya canım istemediğinde, yorgun olduğumda erteliyorum bir çok şeyi.
Eskiden çok dakik herşeyi harfi harfine halleden biriydim.
Sanırım zaman beni bu şekilde davranmaya itti.
Artık herşeyi erteler oldum, hoş birşey değil farkındayım ama yeri geliyor umursamıyorum da. :KK51:

Yalnız değilmişim.
ben genelde moralim bozuk olduğunda veya canım istemediğinde, yorgun olduğumda erteliyorum bir çok şeyi.
Eskiden çok dakik herşeyi harfi harfine halleden biriydim.
Sanırım zaman beni bu şekilde davranmaya itti.
Artık herşeyi erteler oldum, hoş birşey değil farkındayım ama yeri geliyor umursamıyorum da. :KK51:
Umursamasam sorun değil zaten tembel tembel yaşar giderim :KK70: ama ben hem rahatsızlık duyuyorum hem yapmıyorum

images.jpg

Ben şekerden mümkün olduğunca uzak duruyorum sen bir ara Karatay diyeti yapıyordun yanlış hatırlamıyorsam
Evet. Ne zaman Karatay'dan şaşsam derbeder bir insan oluyorum.
Ben de duzensizlikten nefret ediyorum, cok rahatsız oluyorum.
Geçen hafta mutfak dolaplarinin içini ve gardrobumu düzenledim. Bu hafta buzdolabı ve kileri hallettim. Mutluluktan uçuyorum :KK48:
Sanırım ilk etapta kendimizi zorlamamız gerekiyor. Sonra yavaş yavaş oturuyor.

Kafamda yapılması gerekenleri düşünüyorum sonra akşama kadar çok vaktim var yaparım diyorum böyle böyle vakit geçiyor bir anda akşam oluyor işler kalıyor. En basiti şuan hamileyim her gün çatlak kremi sürmem lazım bunun telafisi yok karşımda o bana bakıyor ben ona saat daha çok erken çok vaktim var diyorum dün de böyle yaptım öğlen uykusu alışveriş akşam da yorgunum derken kaldı
aynen bende böyleyim. hatta o yüzden plan yapmayı bıraktım. plan yapınca kağıt üstünde herşey yetişecekmiş gibi geliyor bana bir rehavet çöküyor. listenin çeyreği bile bitmiyor.

aynen bende böyleyim. hatta o yüzden plan yapmayı bıraktım. plan yapınca kağıt üstünde herşey yetişecekmiş gibi geliyor bana bir rehavet çöküyor. listenin çeyreği bile bitmiyor.
Aynen bana da böyle oluyor liste yapıyorum kağıt ustunde herşey mükemmel.yetisir sanıyorum.sonra daha geceye saatler var diyip ertelemeye başlıyorum.cogu kalıyor

Evet. Ne zaman Karatay'dan şaşsam derbeder bir insan oluyorum.
Ben de duzensizlikten nefret ediyorum, cok rahatsız oluyorum.
Geçen hafta mutfak dolaplarinin içini ve gardrobumu düzenledim. Bu hafta buzdolabı ve kileri hallettim. Mutluluktan uçuyorum :KK48:
Sanırım ilk etapta kendimizi zorlamamız gerekiyor. Sonra yavaş yavaş oturuyor.
Ben de aslında düzensizlikten nefret ediyorum her yeri düzenleyince rahatlıyorum

Ben de aslında düzensizlikten nefret ediyorum her yeri düzenleyince rahatlıyorum
Çok iyi anlıyorum sizi. Ben artık liste yapmıyorum. Yapılması gerekenler belli. O gün bir tanesini seçip onunla uğraşıyorum.
Şu anda amacım eve çat kapı biri geldiğinde hazır olmak.
Bıktım artık bu durumdan.

Çok iyi anlıyorum sizi. Ben artık liste yapmıyorum. Yapılması gerekenler belli. O gün bir tanesini seçip onunla uğraşıyorum.
Şu anda amacım eve çat kapı biri geldiğinde hazır olmak.
Bıktım artık bu durumdan.
Aslında liste yapmak yerine o an gözüne kestirdiğin işi ertlemeden ve oyalanmadan yapmak daha iyi sanırım

Aslında liste yapmak yerine o an gözüne kestirdiğin işi ertlemeden ve oyalanmadan yapmak daha iyi sanırım
Aynen öyle. Bir de bir düzen oturtmak çok önemli, ben bunu anladım. Kutular, sepetler fln çok yardımcı oluyor, özellikle mutfak, banyo ve yatak odasında.

İnanamıyorum ama şu anda 2 günde bir tüm evi supuruyorum :KK48: Çoğunlukla siliyorum da. Çok hoşuma gidiyor bu temizlik duzenlilik hali. Kafama takılıp duran tüm düzensizlikleri hemen hemen hallettigim için temizlik yapmak kolaylaştı.
İşe başlayınca bakalım ne olacak.

X