Erteleme alışkanlığı

TanGO

Bşlngç:72 Hdf:58 Gncl:57.5 oğulcuğum 13 aylık
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2016
1.387
1.389
Bu alışkanlıktan nasıl kurtulunur bilen var mı ya da birlikte aşalım diyen??
Bu konuda pekçok şey okudum ama uygulamaya gelince yapamıyorum :KK43:

İşe girin bence.
Çalışırken ertelemek çok zor çünkü.
Çalışmak istiyorum ama şuan imkanım yok.bekarken çalışmak kolaydı şimdi bir de çocuk olacak çalışınca hiçbir şeyi yetiştiremem gibi geliyor

Bu alışkanlıktan nasıl kurtulunur bilen var mı ya da birlikte aşalım diyen??
Bu konuda pekçok şey okudum ama uygulamaya gelince yapamıyorum :KK43:

Oncelikle beslenmene dikkat edeceksin neden mi? Bu aliskanlik genelde halsiz ve tembel insanlarda olur bende de vardi her sabah ceviz badem findik uclusunu yedim ve insan enerjik olunca ertelemeyi birakiyo.

Ikinci tavsiyem de her sabah gune yapilacak islerin listesini cikararak basla ve tek tek isleri hallet. Bende de vardi bu sorun ve hallettim

Hala aynı durumdayım başka önerisi olan yok mu :KK43:

bende de var bu durum. calisiyorum. cok da aktifim. ayni anda kac isi birden goturuyorum. hatta herkes sasirir bu kadar seyi birden nasil yapiyorsub diye.

ben kendimi bilerek yogun tutarim mi maksimum seviyede bisiler yapmis olayim diyr. buna ragmen yine de erteledigim cok sey var. benim ertelediklerim daha cok evde yapilanlar.

yukarda bir arkadas demis halsizlik ve enerjik hissetmemekle de alakasi var bence
ben cogu zaman kendimi dinc hissetmiyorum.

calisin demisler ama calisinca daha da zor bence. bende sanki isi biraksam daha stressiz ve enerjik olacagim icin ertelemezmisim gibi geliyor.

bende de bu durum yeni değil. eskiden beri böyle. belki bizim kendimizden beklentimiz coktur. :)

bide disardan soylenen okunan hicbisiyle olacak is degil. icten kendini zorlayip yapmak lazım..bazen zorluyorum bende kendimi ama kalici olmuyor.

Bende de ev işleri konusunda çok erteleme huyu var. Şu anda izindeyim. İlk günler yerimden kalkıp hiçbir şey yapamadım. Yarım saat daha oturayim, bir kahve içeyim, bir şeyler atistirayim derken akşam oluyordu.
Arkadaşların dediği gibi yediklerin çok etkisi var. Geçen hafta şeker ve unlu gıda çok çok az tükettim ve resmen gözümün önündeki perde kalktı, zihnim berraklasti. Şimdi günlerdir sabah erken kalkıp temizlik yapıyorum deliler gibi. Ama uzun zamandır elimi hiçbir şeye surmedigim için BİTMİYOR :mad: Ama çok yol katettim çok şükür.
Faydalı bilgiler bolumindeki ev işleri ile ilgili konuları okumanı tavsiye ederim. Bir de gün içinde ne yiyip iciyorsun merak ettim.

bende de var bu durum. calisiyorum. cok da aktifim. ayni anda kac isi birden goturuyorum. hatta herkes sasirir bu kadar seyi birden nasil yapiyorsub diye.

ben kendimi bilerek yogun tutarim mi maksimum seviyede bisiler yapmis olayim diyr. buna ragmen yine de erteledigim cok sey var. benim ertelediklerim daha cok evde yapilanlar.

yukarda bir arkadas demis halsizlik ve enerjik hissetmemekle de alakasi var bence
ben cogu zaman kendimi dinc hissetmiyorum.

calisin demisler ama calisinca daha da zor bence. bende sanki isi biraksam daha stressiz ve enerjik olacagim icin ertelemezmisim gibi geliyor.

bende de bu durum yeni değil. eskiden beri böyle. belki bizim kendimizden beklentimiz coktur. :)

bide disardan soylenen okunan hicbisiyle olacak is degil. icten kendini zorlayip yapmak lazım..bazen zorluyorum bende kendimi ama kalici olmuyor.
Ben de çoğu zaman kendimi halsiz hissediyorum ama bunun da psikolojik olduğunu düşünüyorum.
Çalışırken de işlerimi hiç yetiştiremezdim sonra zaman yönetimiyle ilgili yazılar okudum işlerimi ona göre düzenlemeye başladım bir baktım erkenden işler bitiyor. Aynı düzeni şimdi yapamıyorum o zaman yapılması gereken rutin işler vardı sanırım o yüzden düzene sokmayı başarmıştım

Kafamda yapılması gerekenleri düşünüyorum sonra akşama kadar çok vaktim var yaparım diyorum böyle böyle vakit geçiyor bir anda akşam oluyor işler kalıyor. En basiti şuan hamileyim her gün çatlak kremi sürmem lazım bunun telafisi yok karşımda o bana bakıyor ben ona saat daha çok erken çok vaktim var diyorum dün de böyle yaptım öğlen uykusu alışveriş akşam da yorgunum derken kaldı

X