Ersağ ürünlerini duyanlar, kullananlar, bilenler....

Bu platformda bir amacımız var, Ersağ kullananların deneyimlerini paylaşmaları, içeriğinde zararlı bir madde varsa bunu masaya yatırıp dört koldan araştırmak.. aslında mavicik, sen sanırım kimya mühendisiydin. Keşke burada bizleri bilgilendirecek açıklamalar yapsan. Ersağ ürünlerinden kullandıklarının içeriklerini ve zarar- faydasını bizimle paylaşsan, biz de bilgi sahibi olsak daha iyi olmaz mı? Çünkü hep diyorduk, keşke aramızda kimya mühendisi olsa da anlatsa diye:KK34:

Sevgili arkadaşlar ben yazmak istedim ama Ersag kremli sampuanında ASL kimyasal var dedim sırf organik diye yapılan oyunlara kanmayalım demek istedim herkes demediğini bırakmadı sonra sustum malesef

Dediğin gibi en güzeli, kredi kartı. Çünkü havaleyi cuma özellikle öğleden sonra yaptıysan, bazen pazartesi gününü bulabiliyor onaylanması...

1-2 ay içinde alıcam kısmetse, peki her kredi kartı geçiyor mu? yanlış hatırlamıyorsam bir arkadaş sadece iş bankası seçeneği var demişti.

Sponsor no verenlerde de ortaya çıkmış hahahah anlayamıyorum ki ben prim kazanmak için cabalayanlar taş çatlasın 150 lira olur bunun için kırmaya incitmeye gerek yok.. Gecenlerde ersag bürosuna gittim kadınlar çıldırmış gibilerdi eyvah öncü olmalıyım daha çok ürün daha cok kişi debelenip duruyordu onun yerine adam akıllı çalışsalar alın teriyle keşke.. her neyse bir kadın vardı öncü olacaktı fakat puanı eksikti biraz 2 bin lira ihtiyacı vardı ve kadını puan için para yatır puan al dediler kadının durumu belli bir de kredi kartından cekecek borçlanacak bir sürü problem yazık ama ya acıdım ona bu kadar takıntı yapmasına :KK43:

Form kurallarını okudunuz mu arkadaşlar?
kişisel saldırı içeren herhangi bir cümle kelime yasaktır. bir okuyun isterseniz bilmeyenler böylece daha cok problem yasanmaz belki

Mavicik herkes demediğini bırakmadı derken? Hepimiz yazdık, geçmiş sayfalara baksan, sıvı sabunda köpükte kremsiz şampuanda leylak duş jelinde als var diye :) hatta ben diş macunundaki sorbitolden rahatsız olduğumu da söylemiştim. Lütfen dikkatli oku geçmiş sayfaları. Bunu kaç kere söyledik, ama kabul etmiyormuş gibi davranman çok tuhaf :S

Mavicik herkes demediğini bırakmadı derken? Hepimiz yazdık, geçmiş sayfalara baksan, sıvı sabunda köpükte kremsiz şampuanda leylak duş jelinde als var diye :) hatta ben diş macunundaki sorbitolden rahatsız olduğumu da söylemiştim. Lütfen dikkatli oku geçmiş sayfaları. Bunu kaç kere söyledik, ama kabul etmiyormuş gibi davranman çok tuhaf :S

ee tamam ben de tekrar yazınca nıye suç oldu:KK43:

ee tamam ben de tekrar yazınca nıye suç oldu:KK43:
Tekrar yazman değil de insanları kandırma ithamında bulunmandan rahatsız olundu. Kandıranlar içeriğini söylemez ki :) burda paylaşıyoruz iyi kötü. Kimi okuyan bırakr ürünleri, kimileri başlar. Onlar kişiye kalmış. Burda şişirilmiş açıklamalar yok bence. O satış için uğraşan, öncü olmak için çıldıran kişilerin de kendi tercihi. Bana o kişiler çok itici gelir hangi firma olursa olsun ama var öyleleri de ne yapalım, hırs işte :S Pazarlamacılık yapıyor onlar binevi.

Arkadaşlar daha önceki mesjıma istinaden eksik yazmıştım oğlum biraz huysuzdu tam anlamıyla yazamadım..Ben ersağa üye olmadan evvel sadece masaj kremi aldım arkadaşımdan gerçekten memnun kalıdım ve o vesile ile başladım bu işe.Amacım işten önce sağlıktı ve bunu hakkı ile yaptığımı düşünüyorum benim burada sponsor nomu vermem yanlıştı belki ama gerçekten üye olunmadğını 3-5 mesaja bakarak daha detaylı bilgi sahibi olunmadığını düşünmemdi.Buda benim aptallığımdı diyelim.
Yoksa şunu üstüne basa basa belirteym benim bu işten önceliğim ASLA TİCARİ BOYUT olmadı.Olmazda ben herşeyden önce 2 evlat annesiyim.Ve onlara kimsenin ahını bedduasını aldırtmamaya gayret ederim.
Ben bu işte öncü olayım umulmadık paralar kazanayım amacı gütmüyorum.Kimseyi üye yapmak için zorlamıyorum.Ürünlerden bahsederim isteyen olursa getiririm.Ve başka ürünler alacaksa istersen üye ol daha ucuza alırsın der bana düşen görevi yaparım.Bunuda yaparken onun sırtından para kaznamayı düşünmem.(zaten bir üyeden 8 tl prim alırsınız ki çok kazanmak için siizn öncü olmanız ve altınızda aktif olan 25-30 üyenizin olması lazım buda herkesin harcı değil en azından benim değil bunu biliyorum)Nasıl ki ben kendi cebimi düşünüyorsam ve insanalar bundan faydalansın daha ucuza sağlıklı birşeyler alsın düşüncesi ile ahreket ederim.
Bahsettiğim olaya gelince,çocuğu vefat eden ablamız benim en yakın arkadaşımın akrabası ve kadının 2 çocuğuda bundan 6-7 yıl evvel vefat ettiler.Aynı rahatsızlık dayılarındada var adam kortizonlarla falan kaşıntıyı kesebiliyor.Doktorların herhangi birşeye bağlayamadıkları rahatsızlıkları kaşıntı egzama ve sonrasında oluşan iltihaplı yaralar,ve sonunda kişinin ciğerlerini kaplayan iltihaplı bir hastalık.Bu durum sadece çevremizde yok çok yerde var.Ersağa üye olduktan sonra nette birçok forum blog inceledim araştırdım,ersağ ürünleri kullanan birçok özellikle sorunlu insanlara ulaştım sonuçlarını sordum ona göre hareket ettim.Hani bu işi yaparken amacım sadece evime katkı sağlamak değildi,umarım şimdi kendimi daha iyi anlattım.
Aldığım sonuçlara göre bu arkadaşımızla görüştüm ve ürünlerden bahsettim.Sonuçta üzerimize giydiğimiz her kılık kıyafette azoboyar maddeler var ve yeni alınan kılık kıyafeti bilim insanları bile yıkamadan giymeyin diyorlar.Birde ne kadar yıkansada Çin ve Hindistandan gelen kalitesiz arilamin(kalitesiz kumaş boyaları) içeren maddeler varki dokunduğumuzda bile vücut tarafından emilen kansere davetiye çıkaran bir kimyasal.Yıkamadan giydiğimizde ter yolu ile emilerek vücuda giren ve cilt kanserine yol açan bu tür ürünler sağlığımızı oldukça tehdit ediyor.Bu nedenle arkadaşıma çocuğun vücudundaki kaşıntının bu ve buna benzer maddeler olabileceğini düşünüp ilk etapta sadece şampuanı kullanalım dedik.Çocuğa ilk önce şampuan verdik.15 gün sonra kadını arayıp durumun ne olduğunu sordum.Kafasındaki yaraların eskiye oranla daha iyi olduğunu söyleyince çok sevindim.Ben anneyim ve bir evladın yokluğunu onu kaybeden anne kadar anlayamasamda evlatlarımın yokluğunu düşününce delirecek gibi oluyorum.
Sonrasında çocuğa vücut jeli ve losyonu verdik,körelme olunca deterjanları değiştirdik,hamd olsun eskisine nazaran artık kosrtizonu çok fazla almıyor,zaman içinde diğer ürünlerini yavaş yavaş değiştirdik.
Şu an sürekli kullandığı ürünleri,ERSAĞ'ın bebek şampuanı,vücut losyonu,bulaşık ve çamaşır deterjanı,bulaşık sıvısı..Kadın memnun olsunda sorunu hallolsunda ister benden alsın ister kendi üye olsun önemli olan hep söylüyorum SAĞLIK..
İnşallah benim için bir daha samimiyetsiz diye düşünmezsiniz arkadaşlar.Lütfen beni tanımak için kendinize zaman verin aynı şekilde benimde sizi tanımam lazım.Ve asla sizin için önyargılı davranmıyorum(öyle olsaydım buraya tekrar gelip kendimi ifade etmezdim) sizlerde annesiniz,hamilesiniz bebek bekliyorsunuz artık çocuk değil birer yetişkiniz,biz önyargılı olursak çocuklarımıza ne verebiliriz.Hakkınızı helal edin çok uzun yazdım.
Şu sponsorluk numarası verme olayına gelince (benim düşüncem)kişiler dilediği insana özelden mesaj atıp bilgi alabilir yada numarasını isteyebilir diye düşünüyorum.Bu kişinin kendi iradesidir bunu engellemek ne kadar doğru bilmiyorum.Ha etik bulmuyorsanız elbette vardır bir bildiğiniz diyerek susuyorum SEVGİLER.

Neler olmıuş burda :KK43: kazenin dediklerini de anlamadım. kötü içerikle kimler kimi şikayet etmiş.. ersağın sistemi sponsor noyla oluyor. no isteyene özelden vermenin bence sakıncası yoktu, o sebepten vermiştim bir kez. siteye aykırı olduğunu bilmiyordum. Affola..
Bugün olanlar buraya hiç yakışmamış ayrıca. Bir daha olmaz inşallah.
Yok canım, o anlamda sıkıntı yok. Kazen'in yazdıklarını bir daha oku lütfen, anlarsın ne demek istediğini:KK34:

Tekrar yazman değil de insanları kandırma ithamında bulunmandan rahatsız olundu. Kandıranlar içeriğini söylemez ki :) burda paylaşıyoruz iyi kötü. Kimi okuyan bırakr ürünleri, kimileri başlar. Onlar kişiye kalmış. Burda şişirilmiş açıklamalar yok bence. O satış için uğraşan, öncü olmak için çıldıran kişilerin de kendi tercihi. Bana o kişiler çok itici gelir hangi firma olursa olsun ama var öyleleri de ne yapalım, hırs işte :S Pazarlamacılık yapıyor onlar binevi.

Canım haklısın bu ve buna benzer amway,oriflame,avon,petra,bien,herbalife...daha sayamadığım birçok network işi bunları kim yapıyora yapacaksa işin önceliğinde insan sağlığı olmalı.Ticaret girince karşınızdaki insan sağlığından olursa bunun vebali çok büyük.Ben yaptığım firmayı övmüyorum hatalarınıda söylüyorum güzel yanlarınıda.Ve şampuanlardan olumlu sonuçlar alamadığım içinse üyelerimede sipariş edenlerede durumu söylüyorum kararı onlara bırakıyorum.10 kişide 4 memnuniyet olur yinede kesin iyidir diyemiyorum çünkü diğer tarafta 6 kişilik bir memnuniyetsizlik grubu var.Buna rağmen ben şampuan isteyenlere ısrarla yazı ve daha sık banyo yapılan zamanı beklemeyi öneriyorum.Çünkü ürünleri ne kadar sık ve düzenli kullanırsak o kadar olumlu sonuç alıyoruz.O zamana kadarda piyasadaki bebek şampuanlarını veya ersağın bebek şampuanını öneriyorum.Birine bir ürün kötü olduğu halde övüp satarsam ve bana bumuydu senin yaptığın iş derse onun yüzüne bakacak yüzüm olmaz.Buda benim ilkem işte ne yapayım.
Başka bir şekilde örnek vereyim.Ev temizlğine gidiyorum kendi evimde ben nasıl temizlik yapıyorsam gittiğim yerde çok daha fazlasını yapmaya çalışıyorum.Kendi evimde üstün körü toz alıp geçebilirim belki ama diğer tarafta yaptığım işin karşılığını alıyorum bana eline sağlık demezse,aldığın para helal olsun demezse ben ondan ne hayır bekleyebilirimki.Bu tür işlerde de bu önemli önce karşınızdaki insanın size hakkını helal etmesi ve verdiğiniz birşeyden memnun olması önemli olan.
Öncülüğe gelince insan çok daha fazla para kazanma hırsı içine girerse alttakilern sırtına basarak yükselir ve para kazanmaya başlar.Hırs hiç iyi birşey değildir.Öncelikle yaptığınız işin hakkını verin Allah sonrasında size zaten yardım edecek ummadığınız yerden rızık kapılarını açacaktır.:KK1::KK1:
Yazılarımı sabırla okuduğunuz için çook teşekkürler.Çenem düştü.:KK53:

Arkadaşlar daha önceki mesjıma istinaden eksik yazmıştım oğlum biraz huysuzdu tam anlamıyla yazamadım..Ben ersağa üye olmadan evvel sadece masaj kremi aldım arkadaşımdan gerçekten memnun kalıdım ve o vesile ile başladım bu işe.Amacım işten önce sağlıktı ve bunu hakkı ile yaptığımı düşünüyorum benim burada sponsor nomu vermem yanlıştı belki ama gerçekten üye olunmadğını 3-5 mesaja bakarak daha detaylı bilgi sahibi olunmadığını düşünmemdi.Buda benim aptallığımdı diyelim.
Yoksa şunu üstüne basa basa belirteym benim bu işten önceliğim ASLA TİCARİ BOYUT olmadı.Olmazda ben herşeyden önce 2 evlat annesiyim.Ve onlara kimsenin ahını bedduasını aldırtmamaya gayret ederim.
Ben bu işte öncü olayım umulmadık paralar kazanayım amacı gütmüyorum.Kimseyi üye yapmak için zorlamıyorum.Ürünlerden bahsederim isteyen olursa getiririm.Ve başka ürünler alacaksa istersen üye ol daha ucuza alırsın der bana düşen görevi yaparım.Bunuda yaparken onun sırtından para kaznamayı düşünmem.(zaten bir üyeden 8 tl prim alırsınız ki çok kazanmak için siizn öncü olmanız ve altınızda aktif olan 25-30 üyenizin olması lazım buda herkesin harcı değil en azından benim değil bunu biliyorum)Nasıl ki ben kendi cebimi düşünüyorsam ve insanalar bundan faydalansın daha ucuza sağlıklı birşeyler alsın düşüncesi ile ahreket ederim.
Bahsettiğim olaya gelince,çocuğu vefat eden ablamız benim en yakın arkadaşımın akrabası ve kadının 2 çocuğuda bundan 6-7 yıl evvel vefat ettiler.Aynı rahatsızlık dayılarındada var adam kortizonlarla falan kaşıntıyı kesebiliyor.Doktorların herhangi birşeye bağlayamadıkları rahatsızlıkları kaşıntı egzama ve sonrasında oluşan iltihaplı yaralar,ve sonunda kişinin ciğerlerini kaplayan iltihaplı bir hastalık.Bu durum sadece çevremizde yok çok yerde var.Ersağa üye olduktan sonra nette birçok forum blog inceledim araştırdım,ersağ ürünleri kullanan birçok özellikle sorunlu insanlara ulaştım sonuçlarını sordum ona göre hareket ettim.Hani bu işi yaparken amacım sadece evime katkı sağlamak değildi,umarım şimdi kendimi daha iyi anlattım.
Aldığım sonuçlara göre bu arkadaşımızla görüştüm ve ürünlerden bahsettim.Sonuçta üzerimize giydiğimiz her kılık kıyafette azoboyar maddeler var ve yeni alınan kılık kıyafeti bilim insanları bile yıkamadan giymeyin diyorlar.Birde ne kadar yıkansada Çin ve Hindistandan gelen kalitesiz arilamin(kalitesiz kumaş boyaları) içeren maddeler varki dokunduğumuzda bile vücut tarafından emilen kansere davetiye çıkaran bir kimyasal.Yıkamadan giydiğimizde ter yolu ile emilerek vücuda giren ve cilt kanserine yol açan bu tür ürünler sağlığımızı oldukça tehdit ediyor.Bu nedenle arkadaşıma çocuğun vücudundaki kaşıntının bu ve buna benzer maddeler olabileceğini düşünüp ilk etapta sadece şampuanı kullanalım dedik.Çocuğa ilk önce şampuan verdik.15 gün sonra kadını arayıp durumun ne olduğunu sordum.Kafasındaki yaraların eskiye oranla daha iyi olduğunu söyleyince çok sevindim.Ben anneyim ve bir evladın yokluğunu onu kaybeden anne kadar anlayamasamda evlatlarımın yokluğunu düşününce delirecek gibi oluyorum.
Sonrasında çocuğa vücut jeli ve losyonu verdik,körelme olunca deterjanları değiştirdik,hamd olsun eskisine nazaran artık kosrtizonu çok fazla almıyor,zaman içinde diğer ürünlerini yavaş yavaş değiştirdik.
Şu an sürekli kullandığı ürünleri,ERSAĞ'ın bebek şampuanı,vücut losyonu,bulaşık ve çamaşır deterjanı,bulaşık sıvısı..Kadın memnun olsunda sorunu hallolsunda ister benden alsın ister kendi üye olsun önemli olan hep söylüyorum SAĞLIK..
İnşallah benim için bir daha samimiyetsiz diye düşünmezsiniz arkadaşlar.Lütfen beni tanımak için kendinize zaman verin aynı şekilde benimde sizi tanımam lazım.Ve asla sizin için önyargılı davranmıyorum(öyle olsaydım buraya tekrar gelip kendimi ifade etmezdim) sizlerde annesiniz,hamilesiniz bebek bekliyorsunuz artık çocuk değil birer yetişkiniz,biz önyargılı olursak çocuklarımıza ne verebiliriz.Hakkınızı helal edin çok uzun yazdım.
Şu sponsorluk numarası verme olayına gelince (benim düşüncem)kişiler dilediği insana özelden mesaj atıp bilgi alabilir yada numarasını isteyebilir diye düşünüyorum.Bu kişinin kendi iradesidir bunu engellemek ne kadar doğru bilmiyorum.Ha etik bulmuyorsanız elbette vardır bir bildiğiniz diyerek susuyorum SEVGİLER.
Kazen zaten bunu engellemiyor. Hem özelden numarasını verip, hem de genelden verenlere neden tepki veriliyor diyor kısaca. Yani o zaman üyelerini elinden aldığı için mi bu kadar tepki gösteriliyor genelden sponsor numarasını verene diyor:KK34: Bence de bu konuda çok haklı

Sevgili arkadaşlar ben yazmak istedim ama Ersag kremli sampuanında ASL kimyasal var dedim sırf organik diye yapılan oyunlara kanmayalım demek istedim herkes demediğini bırakmadı sonra sustum malesef

Zaten bizim de Ersağ'ın ürünlerini masaya yatırmamızın sebebi bu. Kandırılmamak,uyanık olmak, hak ettiğimizi almak v.s. Mesela öncülere mailler gönderdik, hala haber bekliyoruz. Dikkat edersen, burada başından beri olan kişi sayısı 10'u geçmez hatta daha da az. Birisi içerikte şu var dediği zaman hemen diğerleri de bakıyor. Buradaki tek amacımız paylaşmak, kimsenin başka bir amacı olduğunu düşünmüyorum ve ayrıca hepimizin forum kurallarını tekrar okuması gerektiğini ben de tekrarlıyorum. Özellikle kışkırtıcı,sinir bozan tanımlamalar ve tartışmalar yapmamamız bizim lehimize; yoksa yönetim bu topiği tümden kapatacak bu sebepler yüzünden:KK50:

Son düzenleme:
üç ayrı pos cihazları var. Benimki cardfinans ve bir sorun çıkmadı. Hatta 3D seçeneği de var
Canım şu an ödemeler Garanti-İş-Anadolu Bank-Akses ile yapılıyor.Birde akbankdan havale yapılacaksa havale ücretini ödemiyorsun aynı şekilde posta çeki ilede ödeme yapılabilmekte şu an.

Kazen zaten bunu engellemiyor. Hem özelden numarasını verip, hem de genelden verenlere neden tepki veriliyor diyor kısaca. Yani o zaman üyelerini elinden aldığı için mi bu kadar tepki gösteriliyor genelden sponsor numarasını verene diyor Bence de bu konuda çok haklı

Bende birşey demedim canım haklısın evet.Numarasını verecek olanlar yada isteyenler bu işi yapanlara özelden atabilirler.Benim yaptığım hata yapılmasın çünkü o zaman buraya sadece numarasını vermek için üye olanlar olacacağı gibi insanlar karşısındakini sadece üyesiymiş gibi görüp hırs yapabilirler.
Birde dedğin gibi şikayet butonu bence bazen gerçekten yanlış anlaşılmalar üzerine kullanılıyor,buda gerçekten üzücü sponuçlar doğuruyor.Ben en yaniniz belkide aceminizim.En geç anlayanda ben oluyorum tabiki :KK43:

Son düzenleme:
arkadaşlar ben özelden de sponsor no paylaşmak yasak diye biliyorum. bir yerde yazıyordu bulmadım şimdi. ama evet dediğiniz gibi sponsor no olmadan ersağa üye olunmuyor. ne yapabiliriz fabrikaya yönlendirebiliriz en fazla.
boreas arkadaşıma katılıyorum burada daha fazla tartışma yaşarsak topiğimizi kapatırlar ve burada çok güzel paylaşımlarda bulunuyoruz birbirimizden çok şey öğreniyoruz. birbirimizi kışkırtacak yanlış anlaşılacak şeyler yazmayalım. geçen birisi söylemişti. burada jest mimiklerimiz yok yazdıklarımız çok farklı yerlere gidebiliyor çok yanlış anlaşılabiliyor o yüzden yazarken iki kere düşünüp yazalım. bi yoruma cevap veririken yanlış anlama ihtimaline karşın birkaç kez okuyalım. :KK16:

çatlaklar için vücut losyonu kullanan varmı? yada doğumdan sonra çatlaklar için hangi ürünleri kullanmam lazım? bilen varmı?

çatlaklar için vücut losyonu kullanan varmı? yada doğumdan sonra çatlaklar için hangi ürünleri kullanmam lazım? bilen varmı?

Vücut losyonunu bilmiyorum fakat bende doğum sonrası oluşan çatlak ve yer yer varisler için konuda önerildiğinden forma sokucu jelleri almayı düşünüyorum.Sponsorum da olumlu geri dönüşlerden bahsetti.Umarım faydası olur.
Vücut losyonu daha etkiliyse onu alayım bende.

Vücut losyonunu bilmiyorum fakat bende doğum sonrası oluşan çatlak ve yer yer varisler için konuda önerildiğinden forma sokucu jelleri almayı düşünüyorum.Sponsorum da olumlu geri dönüşlerden bahsetti.Umarım faydası olur.
Vücut losyonu daha etkiliyse onu alayım bende.

Bende forma sokucu jeli burda duydum. Vücut losuyonu katalogda yazıyodu hangisini kullansam kafam karıştı. 2 hafta sonra doğum yapıcam şimdiden vereyim sipariş

Bende forma sokucu jeli burda duydum. Vücut losuyonu katalogda yazıyodu hangisini kullansam kafam karıştı. 2 hafta sonra doğum yapıcam şimdiden vereyim sipariş
Doğuma az kalmış :KK66: şimdiden hem Allah kolaylık versin, hem de hayırlı olsun. Ben yeni başladım bu maratona:) hakkımda hayırlısı:KK49:

X