Erken su gelmesi sonucu bebeğini kaybetmek 😖

hckmse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2019
103
55
29
Ben bundan 1 hafta önce 22.haftalik bebeğimi kaybettim.içim yok yanıyor onsuz bir an bile düşünemiyorum nasıl gecicek bu acı hiç bilmiyorum ... Benim ilk 16 haftamda başı aşağıda dedi doktor progestan verdi ilişkiyi yasakladı.19.haftamda gittim sorun yoktu ama benim ağrılarım vardı kasiklarimda doktor normal diyordu her sorduğumda .plesentam aşağıdaydı kahverengi leke geliyordu hep yatıyordum sürekli 19 haftamdan beri .22ci haftamda 2 gün boyunca karnım sürekli sertleşti sürekli kasıldı nedenini bilmiyorum iki gün sonra doktora gidicegim ve ayrıntılı ultrasona gidicegim için çok onemsemedim.23.haftamda doktora gittim doktor bana bebeğimin kafasının 22 hafta bacak boyunun 22 hafta karın çevresinin ise 23+5 günlük olduğunu söyledi ve sıvısı azalmış dedi.beni anlasmali bir perinataloga yönlendirdi.1 gün sonra gittik muayeneye herşey çok güzel gecmisti hiç bir sorun yoktu geç döllenme olmuş bebeğin 22 haftaya uyumlu dedi bana bebegimde sol böbreğinde çok hafif büyüme varmış ama önemsiz genellikle çoğu dogana kadar geçiyor dedi ve plesentadaki bir damardaki kan akışı çok yeterli değilmiş bunu önceden bilseydik kan sulandırıcı verirdik ama çok önemli değil buda dedi diğer damar besliyor dedi tamam dedim. Su az ama sınırın üstünde dinlen sen bol su iç geçer dedi .biz güle oynaya çıktık doktordan çok mutluydum oğlumda bir sorun yok diye parmağını emiyordu yavrum ultrasonda 😖 geldik eve ben yatıp dinlenirken tuvalete gittim tuvaletten sonra yarım fincan su boşaldı bir anda .bebeğin suyu değildir diye düşünürken ikinci kere geldi artık yere damladi ben hemen acile gittim doktor suyumun çok fazla geldiğini söyledi Ege üniversitesine yönlendirdi orda daha fazla suyum gelince gebeliği sonlandirdilar 😥 canım çok yandı oğlumu babamın yanına gömdüm...canımın yanması hiç geçmeyecek gibi geliyor ne yapicam bilemiyorum herşey bomboş herşey 😣 benim gibi suyu erken gelip bebeğini kaybeden var mı ? İhmal mi var yoksa neden kaynaklandığını öğrenmem lazım 😥

Başınız sağolsun çok üzüldüm 😣 neden kaynaklanmış bulabildiler mi ? Çok acı bir durum tek çaresi zaman ...

Görünürde bebeklerde bişey Yok patolojiye gitti bakalım belli olur herşey doktor bişey de çıkmayabilir dedi.sizin de başınız sağolsun.herkes zaman diyo ama bu acı hangi zaman da geçecek bilmiyorum.

Evet banada suni verildi son ana kadar yaşıyordu oğlum en acısı da bu kalbi hala atmaya devam ederken onu doğurmak ve yaşayamacağını bilmek ...😣😣 Benim oğlum gitmedi patolojiye .enfeksiyondan şüpheleniyorlar ama oda çıkmadı son yapılan testlerde anlamıyorum neden kaybettim oğlumu bilmiyorum .kanamam geçsin bir an önce nedenini arastiricam benim hatam mi var diye düşünmeden edemiyorum 😖

Brnimde atıyordu ikisinin kalbi .kanda enfeksiyon değeri 100 çıkmış doktor bende de şüphelendi ama plesentaya da bakacaklar dedi. Allah’ın takdiri diyorum ama çok zaman neden ben dedim neden :KK43:

İnşallah bir an önce neden olduğu anlaşılır sizin de benim de yoksa içim daha çok yanmaya devam edicek

Ben bundan 1 hafta önce 22.haftalik bebeğimi kaybettim.içim yok yanıyor onsuz bir an bile düşünemiyorum nasıl gecicek bu acı hiç bilmiyorum ... Benim ilk 16 haftamda başı aşağıda dedi doktor progestan verdi ilişkiyi yasakladı.19.haftamda gittim sorun yoktu ama benim ağrılarım vardı kasiklarimda doktor normal diyordu her sorduğumda .plesentam aşağıdaydı kahverengi leke geliyordu hep yatıyordum sürekli 19 haftamdan beri .22ci haftamda 2 gün boyunca karnım sürekli sertleşti sürekli kasıldı nedenini bilmiyorum iki gün sonra doktora gidicegim ve ayrıntılı ultrasona gidicegim için çok onemsemedim.23.haftamda doktora gittim doktor bana bebeğimin kafasının 22 hafta bacak boyunun 22 hafta karın çevresinin ise 23+5 günlük olduğunu söyledi ve sıvısı azalmış dedi.beni anlasmali bir perinataloga yönlendirdi.1 gün sonra gittik muayeneye herşey çok güzel gecmisti hiç bir sorun yoktu geç döllenme olmuş bebeğin 22 haftaya uyumlu dedi bana bebegimde sol böbreğinde çok hafif büyüme varmış ama önemsiz genellikle çoğu dogana kadar geçiyor dedi ve plesentadaki bir damardaki kan akışı çok yeterli değilmiş bunu önceden bilseydik kan sulandırıcı verirdik ama çok önemli değil buda dedi diğer damar besliyor dedi tamam dedim. Su az ama sınırın üstünde dinlen sen bol su iç geçer dedi .biz güle oynaya çıktık doktordan çok mutluydum oğlumda bir sorun yok diye parmağını emiyordu yavrum ultrasonda 😖 geldik eve ben yatıp dinlenirken tuvalete gittim tuvaletten sonra yarım fincan su boşaldı bir anda .bebeğin suyu değildir diye düşünürken ikinci kere geldi artık yere damladi ben hemen acile gittim doktor suyumun çok fazla geldiğini söyledi Ege üniversitesine yönlendirdi orda daha fazla suyum gelince gebeliği sonlandirdilar 😥 canım çok yandı oğlumu babamın yanına gömdüm...canımın yanması hiç geçmeyecek gibi geliyor ne yapicam bilemiyorum herşey bomboş herşey 😣 benim gibi suyu erken gelip bebeğini kaybeden var mı ? İhmal mi var yoksa neden kaynaklandığını öğrenmem lazım 😥
Ah arkadaşım bende bu nedenden dolayı 17 Nisa’nda Doğum yaptım ve bebeğimi kaybettim çok canım yanıyor çok zor bi süreç geçirdim 24. Haftada benim kasılmalarım ve kanamam olmuştu aynı şekilde doktora gittik ve kasılmalara karşı ilaç verildi kanama normal dendi aynı senin gibi herşey normal gibiydi bende perinotolojiye gittim yine normaldi bi sıkıntı yoktu kanama olsa bile normal denildi hep ama bir hafta sonra birden suyum boşaldı ve birkaç gün devam etti o süreçte 20 gün hastanede yattım bebeği içerde beklettirdiler gelişimi devam eder diye akciğer geliştirici iğne yapıldı çok umudum vardı yaşıcaktı küvezde bile olsa ama sonra kasılmalarım başladı ve sezeryanla Doğum oldu bir gece yaşadı oğlum yüzünü bile göremedim çok acı kucağıma alamadan mezara gitti nasıl geçicek bu acı devamlı aklıma geliyor bende hep kendimi suçluyorum ihmal miydi ben mi dikakat etmedim okadar zorki ama sonucu hiç bişey değiştirmiyor malesef

Başınız sağolsun inan soylenicek hiç bir şeyim yok ne kadar içinin yandığını ben anlarim.1 aydır ölü gibi yaşıyorum hiç bir şeyden mutlu olmuyorum.gecmiyor acım aklıma sürekli oğlum geliyor.anneyiz biz ama evlatlarımız yok yanımızda dünyada bundan kötü ne olur bilmiyorum.en azından evlatlarımız cennette güzel bir yerde.bir gün kavuşma umudu ile yaşıyorum sadece bu hayatı ...benim plesentam aşağıdaydı kahverengi leke ve ara ara kan geliyordu hep yatıyordum progestan kullanıyordum fitil olarak.sonra 1 gün boyunca hep kasılmalarım geldi doktora gitmedim iki gün sonra gidicem diye .gittim doktora bebeğin suyu azalmış dedi .23+1 olması gerekirken bebeğimin baş çevresi 22+4 bacak boyu da 22 hafta ile uyumlu karın çevresi 23+6 çıktı .beni perinataloga yönlendirdi baya ünlü bir perinatolog .kasılmalarım oluyor dedim 1 gün boyunca sürdü dedim önemli değil dedi .dedim enfeksiyon testi yaparmisiniz tahlil filan yapamam kanaman olduğu için doğru sonuç vermez dedi 1 gün sonra perinatologa gittim ayrıntılı ultrason için herşey güzeldi bebeğim geç döllenmiş 22.haftalikmis yani bebegimde hiç bir sorun yoktu sadece plesenta aşağıdaydı .kasilmam doktor kontrolü sırasında da oldu 2 kez gösterdim hatta dokundu normal dedi ( ne akla hıkmet normalse )suyun az ama hala sınırın üstünde havuç suyu ic dedi .biz güle oynaya çıktık doktordan. 1 gün sonra tuvaletten çıktıktan sonra az su geldi .1 saat sonra yine az geldi .acile gittim baktım bebeğimin suyuymus .Ege üniversitesi hastanesine gittim bebeğimin suyu hiç kalmamış 1 gün bekledik ama küçük diye kuveze bile konulmadı doğdu öldü küçük bebeğim :KK43: ah ne yapicam bilmiyorum ihmal mi var bilmiyorum .size de büyük ihtimalle enfeksiyon neden olmuş bana da enfeksiyon neden olmuştur diyorlar ama enfeksiyon da çıkmadı hastahanede .araştırmaya başladım bu hafta hastahanelere gidiyorum benden kaynaklanan bir şey var mı diye :KK43: size ne dediler neden olmuş erken doğum ? İçin çok yaniyor biliyorum ama bu acı nasil geçer onu bilmiyorum ...

Birde bebeğimin kesesine su koyun dedim hayır olmuyor dediler ama bakıyorum internete 2011 yılında bile yapılmış amniyofüzyon.yil olmuş 2019 neden yapılmıyor neden anlamıyorum :KK43: geçen gün hastahaneye gittim genetik test istiyorum bebeğimi kaybettim dedim iki kayıptan önce yapamıyoruz pahalı testler dedi .ne kadar kolay demi onlar için iki kayıp .benim oğlum gitti canımdan can gitti ama hiç umurlarinda değil :KK43: iki kayipmis saçmalık....

Ahh kızlar okuyunca yaşıyorum sanki tekrar aynı kabusu.hepimizin derdi aynı günler geçmiyor acı azalmıyor .hayat zor...

Ah canım arkadaşım bende doktora sorduğumda olağan bişey gibi anlatıyor bilmiyor ki kalbimdeki yarayı...canımdan canlarım gitti

Slm kizlae, inanin yazip yazmamakta cok tereddut ettim. Sonucta sizin acilariniz var ve hepinizin basi sagolsun. InsAllah bebekleriniz size kefaretci olur ❤ bende 26+4 ile suyumun gelmesiyle acile gittim ve beni hastanede tuttular. Bi hafta sonra 28 martta baslayan sancilarimla 27+4 ile dogum yaptim ve bebegimi kuvöze aldilar. Rabbim acisini yasatmasin insAllah 🙁

Slm kizlae, inanin yazip yazmamakta cok tereddut ettim. Sonucta sizin acilariniz var ve hepinizin basi sagolsun. InsAllah bebekleriniz size kefaretci olur ❤ bende 26+4 ile suyumun gelmesiyle acile gittim ve beni hastanede tuttular. Bi hafta sonra 28 martta baslayan sancilarimla 27+4 ile dogum yaptim ve bebegimi kuvöze aldilar. Rabbim acisini yasatmasin insAllah 🙁
Çok teşekkür ederim amin inşallah :KK43: canım hiç olumsuz düşünme bak içini hep ferah tut çok güçlü oluyor bebekler inan ve senin bebeğin buyukmus maşallah yaşama imkanı çok fazla.dua edicem bebeğin icin..

Ahh kızlar okuyunca yaşıyorum sanki tekrar aynı kabusu.hepimizin derdi aynı günler geçmiyor acı azalmıyor .hayat zor...
Aynen öyle herkes hayatına devam et diyor ama inan anlamıyor kimse.suan sadece yaşamak için yaşıyorum belki bir gün oğluma kavuşurum diye ...zaman geçmiyor hiç :KK43: ama ne çok varmış suyu gelen anlamıyorum ben hastahanedeyken aynı gün içinde iki kişi daha doğum yaptı bebeklerini kaybettiler neden kaynaklanıyor anlamıyorum .ben o kadar dikkat ettim üstüne titredim oğlumun .her gün 4 litre su içtim hijjene dikkat ettim ama ne sebep oldu keseyi ne deldi bilmiyorum :KK43: çok hareketliydi oğlum inan dışarıdan belli oluyordu hareketleri tekmeleri daha 22 haftada olmama rağmen .ultrasonda parmağını emiyordu :) canım yanıyor düşündükçe :KK43:

Başınız sağolsun inan soylenicek hiç bir şeyim yok ne kadar içinin yandığını ben anlarim.1 aydır ölü gibi yaşıyorum hiç bir şeyden mutlu olmuyorum.gecmiyor acım aklıma sürekli oğlum geliyor.anneyiz biz ama evlatlarımız yok yanımızda dünyada bundan kötü ne olur bilmiyorum.en azından evlatlarımız cennette güzel bir yerde.bir gün kavuşma umudu ile yaşıyorum sadece bu hayatı ...benim plesentam aşağıdaydı kahverengi leke ve ara ara kan geliyordu hep yatıyordum progestan kullanıyordum fitil olarak.sonra 1 gün boyunca hep kasılmalarım geldi doktora gitmedim iki gün sonra gidicem diye .gittim doktora bebeğin suyu azalmış dedi .23+1 olması gerekirken bebeğimin baş çevresi 22+4 bacak boyu da 22 hafta ile uyumlu karın çevresi 23+6 çıktı .beni perinataloga yönlendirdi baya ünlü bir perinatolog .kasılmalarım oluyor dedim 1 gün boyunca sürdü dedim önemli değil dedi .dedim enfeksiyon testi yaparmisiniz tahlil filan yapamam kanaman olduğu için doğru sonuç vermez dedi 1 gün sonra perinatologa gittim ayrıntılı ultrason için herşey güzeldi bebeğim geç döllenmiş 22.haftalikmis yani bebegimde hiç bir sorun yoktu sadece plesenta aşağıdaydı .kasilmam doktor kontrolü sırasında da oldu 2 kez gösterdim hatta dokundu normal dedi ( ne akla hıkmet normalse )suyun az ama hala sınırın üstünde havuç suyu ic dedi .biz güle oynaya çıktık doktordan. 1 gün sonra tuvaletten çıktıktan sonra az su geldi .1 saat sonra yine az geldi .acile gittim baktım bebeğimin suyuymus .Ege üniversitesi hastanesine gittim bebeğimin suyu hiç kalmamış 1 gün bekledik ama küçük diye kuveze bile konulmadı doğdu öldü küçük bebeğim :KK43: ah ne yapicam bilmiyorum ihmal mi var bilmiyorum .size de büyük ihtimalle enfeksiyon neden olmuş bana da enfeksiyon neden olmuştur diyorlar ama enfeksiyon da çıkmadı hastahanede .araştırmaya başladım bu hafta hastahanelere gidiyorum benden kaynaklanan bir şey var mı diye :KK43: size ne dediler neden olmuş erken doğum ? İçin çok yaniyor biliyorum ama bu acı nasil geçer onu bilmiyorum ...
Sebep aramak iyi gelmiyor sanki bende çok düşünüyorum şundan mı oldu bundan mı oldu diye içinden çıkamıyorum nefes alamıyorum sanki benim hatam gibi geliyor düşündükçe elle tutulur bi sebepte yok kasılmaların neden olabileceği yada kanda ki enfeksiyon olabilir idrarda benimde yoktu çok zor bi durum

Sebebini bulmak zorundayız birdaha aynı şey başımıza gelmesin birdaha evladımızı kaybetmeyelim diye :KK43: sizin suçunuz yada benim sucum değil inan bilsek canımizi verirdik evladımız için :KK43: ben doktor ihmali düşünüyorum kendim için .kasılmalarım oldu hiç ilaç vermedi .ne idrar tahlili ne kan tahlili yapti kaç ay boyunca

26. Haftada gelmesi şansın biraz daha yüksek ciğerleri gelişmiş olmalı benim 24. Haftada geldiği için ciğeri açılmamış küvezde aslında suyum geldikten sonra 3 hafta bekledi oğlum dayandı ama suyu olmadığı için ciğerlerini geliştirememiş bana doktorum 26. Haftada gelseydi daha şansı yüksekti demişti bekletmemizin bi anlamı olmadı aslında bende hep en azından küvezde Yaşar diye umuyordum umarım bebeğinize sağ sağlam kavuşursunuz

X