Menopoz Erken menopozda olup da hamile kalanlar var mı?

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

FSH değeri yüksek çıkıp da hamile kalanlar

• 10 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 27 60,0%
  • 20 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 6 13,3%
  • 30 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 4 8,9%
  • 40 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 1 2,2%
  • 50 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 2 4,4%
  • 70 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 3 6,7%
  • 100 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 2 4,4%

• Ankete Katılan
    45
Çok sevindim maşallah tebrik ederim sizi...Bende geçen ay karışık bitki çayı içtim adet oldum bu ay olmadım 10 geçti adetimden ama ne bulantı var ne başka belirti...

Çok sevindim maşallah tebrik ederim sizi...Bende geçen ay karışık bitki çayı içtim adet oldum bu ay olmadım 10 geçti adetimden ama ne bulantı var ne başka belirti...
Öncelikle baya gecikmiş test yapmadınmı cıkar artık muhakkak hemen başlamıyo o bulantılar olmaması normal bence

sanki yumurtlama surecinde bir aksaklik meydana geliyormus gibi gorunuyor fsh degerinin yuksekligi, yoksa yumurta kaliten iyiymis, dhea da yumurtlama surecini hizlandiran bir enzim, iste tup bebek sektorunun ise kolay olanlari secip, ugratiranlari baslarindan savmalarinin sonucu insanlarin umitlerini kiriyorlar.
cogu doktor sebebi cok cok iyi teferruatli degerlendirmeye useniyor, ozellikle yogun hastasi olanlar, cok ve kolay olan hastalar en favorileri.
Merhaba 2008 yılında erken menopoz teşhisiyle hayatım karardı.fsh değerin 120 lerin üzerinde hiçbir Dr.dan duymak istediklerimi duyamadim. Kime gittiysem boşuna uğraşmayı sizin çocuğunuz olmaz.Herseye rağmen hiç pes etmedim.Herkesten duyduğum ne varsa denedim.2009 yilinda tüp bebek yaptırdık malesef sonuç hüsran.Yinede yilmadim dışarıdan sürekli aldığım hormonlardan aşırı kilo aldım.Psikolojim bozuldu.Dr.lar çocuk için değil kendim için birşeyler yapmamı söylüyorlardı.Çünkü kemik erimesine kadar gidiyordu hastaligim.Aklımda çocuk olduğu için kendimi hiç düşünmedim açıkçası yeterki çocuğum olsun du tek dusuncem.Ortama girdiğimizde eşimin başkalarının çocuğunu sevmesi beni çok üzüyordu.Allaha her gece dua ederdim bizimde çocuğumuz olsun die.Zaman da bu arada akıp gidiyordu tabi.her ay eşinden habersiz gebelik testi yaptırırım.Esim uzuldugum için istemiyordu test yapmamı.2011 yine ben esimden habersiz test yaptirdim. Bazı sebeplerden dolayı esimin sağlık ocağını arayayip sonucu öğrenmesini fakat beni aramamasini soyledim.Eşim her zamanki gibi ne gerek vardi DİE söylendi :)aradan 5 dk sonra eşimin telefonuyla irkildim pozitif olduğunu söyleyince ne yapacagimi şaşırdım.Değerin biraz dusuk olduğu için 1 hafta boyunca değerinin yükselmesi gerektiğini söylemiş hemşire 1 hafta boyunca kan kaldırdım.1 ay sonrada kalp atışlarını duyduk.Çok sukur Allahim a ki 2012 de oglumuzu kucagimiza aldık.Şuan 4 yaşında çektiğim bütün sıkıntıları bana unutturdu.Allahtan tek dileğim hiçbir kadını çocuksuz birakmasin. Evlatla sinamasin.Çok uzattim sadece umudunuzu kaybetmeyin verici Allah ol derse olur.

mrb. 34 yaşındayım bana da 2016 haziran ayında erken menepoz teşhisi konuldu ve ben evlilik hazırlıkları
içindeyim menepoza girince evlilik cinsellik sorun oluyor mu kayganlaşma çok az var nasıl olur bana yardımcı olun birde ilaç la adet oluyorum ben bana da söyleyin hangi dua yı okumam lazım ve ne yapmam lazım bir süre kendi kendime soğan kürü yaptım incir kürü ve testere dişli aslan pençesi yaptım ama bu sıra bir kaç aydır bıraktım hiçbir şey yapmıuyorum evlilik hazırlıkları falan derken taşınma işi derken ne yapmalıyım bana da yardım edin

yumurta üretimim 50 yaşında olan kadının ki gibi ama ben sadece 34 yaşındayım daha evlenmedim evlenicem umutlarım hayallerim var vücuduma yumurt ürettirmem için ne yapmam lazım yardım yardım yumurta ürettirmem lazım

yumurta üretimim 50 yaşında olan kadının ki gibi ama ben sadece 34 yaşındayım daha evlenmedim evlenicem umutlarım hayallerim var vücuduma yumurt ürettirmem için ne yapmam lazım yardım yardım yumurta ürettirmem lazım
Lalezar,
ben doktor degilim, biyologum, biraz bilgim var ureme sistemiyle ilgili, o yuzden sana soyleyeceklerim uzmanlik seviyesinde degil ama belki sana yardimci olabilir. Tup bebek merkezlerine, veya normal kadin dogum uzmani yerine kisirlik ve endokrinoloji, hormon hastaliklarinda uzmanlasmis birini bulman sana daha umut verir.
tup bebek merkezlerinde ki doktorlar yumurtasi olan, hamile kalma olasiligi yuksek grup hastalari daha tercih ederler, ya da yumurta donasyonuna yonlendirir, kisirligina,erken menopoza neden olan sebebleri arastirip, tedavi edecek vakti yoktur, tecrubesi de yoktur genelde.
sana yumurtaliklarinin yasi 50 yas civari denmis sanirim. bunun nedeni,belki dogustan veya buyuk bir hastalik gecirip, kemoterapivari bir tedavi olmussan gibi nedenlerle az sayida yumurtan var demek. kadinlar sinirli sayida yumurta ile doguyorlar maalesef, kimisinde yumurta sayisi 500 bin kimisinde 100 bin mesela, kimisinde ise cok cok daha az ki bu nedenle erken menopoz nedenlerinden birisi. yumurta sayisi az oldugu icin, erkenden adetten kesiliyor. boyle bir durumda eger yumurta rezervleri tamamiyle tukenmisse, yumurta donasyonu tek caredir, ikinci secenek ise uzak ihtimal yumurtalik kok hucreden yumurta uretmek, bu deney asamasinda halen ve etik olarak kabul edilir mi, edilmez mi o da ayri bir konu.
yasin cok genc, eger hala yumurtan varsa, kalitesi arttiralabilir, tavsiyem yumurtani hemen dondur eger ki halen varsa ki ilaclarla adet oluyorum demissin.
umarim iyi neticeler alirsin. sansin bol olsun.

Merhaba Lalezar, bu kadar umutsuz olma, zira strestin de adet dönemini ve yumurtalıkları etkilediği gerçeği var. Üstelik düğün arefesindeymişsin, düğününe evine odaklanmalısın şuan.
Benim de yaşım 32 ve bana da çocuğun olmaz dediler Allaha şükür ki şuan hamileyim. Sana tavsiyem iyi bir merkeze görün hatta mümkünse tüp bebek merkezi olsun çünkü onlar çok çeşitli sorunlu durumlarla karşılaştıkları için çözüm üretme konusunda daha pratik oluyorlar. Ben tüp bebek merkezine gelmeden önce 2 yıl kadar vakit kaybettim şimdiki aklım olsa direk uzman ellerde başlardım tedavime.

fsh için ilaç kullandınız değil mi?
Fsh okadar yüksekken hamile kalabildiniz mi?Rabbi
FSH değeri yüksek, AMH değeri düşük çıkan ve erken menopoz teşhisi konulup doktorlar tarafından bebek sahibi olunması neredeyse imkansız denilen ben ve benim gibi yüzlerce bayan için lütfen cevaplayın..

Daha önce bu dertten muzdarip olup da bu savaşı kazananların grafiğini görmek, sesinizi duymak, hikayelerinizi bimek istiyoruz..
benimde 60 fsh doktorlar çok moral bozucu

Memorial Şişli Tüp Bebek Merkezi çok iyi diyorlar yumurtanız varsa tüp bebek şansınız vardır..
Üzülmeyin bende erken menopoza girmişim 36 yaşına gireceğim 30 martta... 2 yumurtam var çarşamba gününe randevu aldık Eşimle ön görüşmeye gideceğiz...

Bende bundan 4 ay öncesinde erken menepoz la tanışıp dünyası kararanlardanım cok farklı bi duygu gercekte rabbim genc yaşta kimseye yaşatmasın bende doktor doktor gezdim profesör e kadar hepsi bitmiş kabullen dedi fsh 57.57 ...Ama rabbimden ümit kesilmez dedim derdimin dermanını aradım saracoglunun sitesinden kür getirdtim 3ay yaptım tabi bu arada yapmaya başladıgımda 40 gün sonra gibi adet oldum ve dünyalar benim oldu o kanın okadar degerli oldugunu anlatamam tekrar doktoruma gittim doktorum şok oldu ama ona bitkisel şeyler kullandıgımı söylemedim neyse fsh 57.57den 7.6 olmuş 3 ay düzenli adetten sonra hamile oldugumu ögrendim üst üste testler yapıyoruz ve halen inanamıyorum o yaşadıklarımdan sonra olmaz asla bitmiş diyen profösere karşı rabbim verdi yeterki ümidinizi kaybetmeyin derim bunları yazmamın sebebiyse bana menepoz a girdin dediklerinde burda başından gecenleri paylaşan bana umut olanlar vardı bende birilerine umarım umut olurum diye yazmak istedim

canım merhaba senin yazını okudum cok etkilendım. bende erken menopozum hıc yumurtam yok. doktorlar olmaz dıyor.
senin saraçoğlundan aldığın kür nedir. bana bunu bıraz anlatırmısın. sende işe yaramış belkı bende de yarar bana da faydası olur. hemen bende alayım. nolursun cevap yaz çok çaresizim :KK43:

canım merhaba senin yazını okudum cok etkilendım. bende erken menopozum hıc yumurtam yok. doktorlar olmaz dıyor.
senin saraçoğlundan aldığın kür nedir. bana bunu bıraz anlatırmısın. sende işe yaramış belkı bende de yarar bana da faydası olur. hemen bende alayım. nolursun cevap yaz çok çaresizim :KK43:
Merhabalar saracoglunun sitesini arayıp hormon testlerimin sonuclarını verdim o sonuclara göre bana 3aylık kür yolladılar ilk sogan la başkadım ardından hayıt tohumu tekrar sogan ardından aslan pencesi son olarak civan percemi kür bunlardan ibaret ama en önemliside beynine menepozu kabullendirmemek eger begin kabullenirse erken menepoz gecici degil kalıcı oluyomuş düzelecegine inan bol bol sabır ve dua...

Yolladılar dediğin kapsül şeklinde hap gibi mi canım. yoksa şunu şunu yap dediler de sen mi yaptın. çünkü soğan kürü ben kendim yaptım hayıtı da yaptım işe yaramadı bende:KK43:

Hayır kapsul degil hepsini soğan haric onlar yolladı 230 tl ye

Teşekkür ederim canım cevapladığın için. Allah razı olsun. bende şimdi civanperçemi içiyorum aç karnına sabah akşam. bana da tanıdıklarım söyledi bı kadın bunu içip hamile kalmış. umut dunyası işte. ben soğan kürünü yaptım bende bi işe yaramadı 15 gün yaptım. bakalım bu cıvanperçemini de içeyim 1 2 ay bıraz ara verip bende senın gıbı saracoğlunu arayım. bu arada senin yaşın kaçtı? doktorlar soyledı mi neden yumurtanın olmadıgını. benimkine doğuştan dediler bahçeci tüp merkezindeki doktor. doğuştan az yumurtayla doğmuşum ve bu yaşıma kadar hepsini bitirmişim. yaşım da 26 :KK43:

Teşekkür ederim canım cevapladığın için. Allah razı olsun. bende şimdi civanperçemi içiyorum aç karnına sabah akşam. bana da tanıdıklarım söyledi bı kadın bunu içip hamile kalmış. umut dunyası işte. ben soğan kürünü yaptım bende bi işe yaramadı 15 gün yaptım. bakalım bu cıvanperçemini de içeyim 1 2 ay bıraz ara verip bende senın gıbı saracoğlunu arayım. bu arada senin yaşın kaçtı? doktorlar soyledı mi neden yumurtanın olmadıgını. benimkine doğuştan dediler bahçeci tüp merkezindeki doktor. doğuştan az yumurtayla doğmuşum ve bu yaşıma kadar hepsini bitirmişim. yaşım da 26 :KK43:
Merhaba,
Merak ettim dogustan oldugunu nasil teshis ettiler? Bu arada ben de yeni basladim saracoglu kurlerine once 15 gun sogan sonra hayit ve aslanpencesi ayni anda bir ay araliksiz sonra 10 gun tekrar sogan sogan bitince bir ay civanpercemi.Arayip istetmene gerek yok bence aktarlardan alabilirsin her yerde var zaten.

Benim de fsh yuksek ve amh dusuk malesef ama sukur yum var umutsuzluga dusme Allah buyuk.
Bu arada esiniz baktirdimi degerlerine siz hgs cektirdiniz mi ben yarin cektiricem insallah sorun yoktur:KK43:

Merhabalar saracoglunun sitesini arayıp hormon testlerimin sonuclarını verdim o sonuclara göre bana 3aylık kür yolladılar ilk sogan la başkadım ardından hayıt tohumu tekrar sogan ardından aslan pencesi son olarak civan percemi kür bunlardan ibaret ama en önemliside beynine menepozu kabullendirmemek eger begin kabullenirse erken menepoz gecici degil kalıcı oluyomuş düzelecegine inan bol bol sabır ve dua...

Şimdi kaç aylık hamilesiniz doktora gittiğinizde ne yaptı doktor bu duruma

X