Erken Hamilelik Belirtileri Üzerine Paylaşım Alanı

efe 25 birkaç gün bekle bencede a.s
Merhaba kızlar
benim de sizin yardımınıza ve önerilerinize ihtiyacım var. 11 aylık evliyim eşim korunuyor. aslında bebek henüz düşünmüyorduk. ancak bu ay adetim 3 gün gecikti ve bazı belirtiler yaşayınca şüphelendim. öncelikle adetim bittikten 10-15 gün sonra 1 gün falan lekelenme oldu. önemsemedim. mide bulantım ve ara ara baş dönmem oluyor. karnım şiş özellikle alt karnımda sanki minik bir balon hissediyorum. halsizlik var ve çok acıkıyorum. sık tuvalete çıkıyorum...vb. dün dayanamadım predictor diye bir test aldım negatif çıktı. eczanedeki kız "bir hafta gecikirse yapılan test bu" dedi. ama üzerinde "adet gecikmesinin ilk gününden itibaren" yazıyordu.acaba erken mi test yaptım. hala hamile olabilir miyim yoksa başka bir hastalığım mı var? lütfen yardım edin yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. hamile olanlarınız böyle şeyler yaşadımı?

canım eğer hamilelik gibi bir durum olsaydı adetin de geçmiş sonuçta en azından silil de olsa 2. çizgi çıkardı diye düşünüyorum ama bir kaç gün daha bekle istersen. ALLAH'ım gönlüne göre versin:Saruboceq:

selam arkadaşlar,

kasıklarım çok ağrıyor adet günün pazartesi salı olması gerekirdi gogüslerim biraz şişti sanki ve uç bölgesi çok acıyor adet olcakmış gibi karnım ağrıyor sonra geçiyor olmuyor belki iğrenç ama akıntı felanda var kaç gün beklemeliyim test yaptırmak için ?

canım hamile olabilirsin adetin geçmiş bence yarın bir test yaptır.a.s.

merhabalar...
ben bi anneyim 4 yaşında bir oğlum var ve 5 senelik de evliyim. daha çok eşimin isteği ile 2. bir çocuk için uğraşıyoruz biz de ama çok yeniyiz bu konuda akannehir
23 nisanda mevcut yaramı dondurdum en son 13 mayısta adet gördüm ve 19unda adetim bitti. ve korunmadan birlikte olduk. pazartesi günü arada bel ağrısı ile birlikte göğüslerimde yoğun uyuşma gibi hislenmeler yaşadım.ve pazartesi akşamı da kahveerengimsi akıntım geldi ve acayip bi bel ağrısı ve karın ağrısı yaşadım.göğüslerim ise dokunulduğunda acıyacak gibiydi. ertesi sabaha kadar hafif hafif renkli akıntım devam etti. ve salı sabahı doktora gittim durumu anlattım vajinal muayenede bişey görmediğini söyledi. hatta bi yerleşme de olmadığını ve yaramın da iyileştiğini belirtti, çok şükür kist filan da yokmuş. ben de kahverengi akıntının ve bel, karın ve göğüste yaşadıklarımın nedenini sordum, yumurtlama döneminde olduğundan olabilir veya hormon değişiklidir dedi, ama hamilelik de olabilir bunu şuan bilemeyiz bu yüzden ilaç veremem takip edelim dedi.
o gün kahverengimsi akıntı geçti ama salı günü kadar olmasa da karnımda ve belimde ağrı hissediliyorum ve karnım şiş, sanki bel çevrem kalınlaşmış.göğüslerimde de duyarlılık var sanki bikaç beden büyümüşler gibi geliyo bana.şimdi hamilelik olsa bu kadar erken belirti vermez diye düşünüyorum, yumurtlamadan olsa ilk hamileliğimde yaşamıştım bunlar bir de şimdi yaşıyorum ??? acaba diyorum uzun süre sonra korunmasız birliktelik sonucunda vücudun tepkisi mi ??? yani alayacağınız bu yaşadıklarımı neye yoracağımı şaşırdım inşallah hayırlara vesile olurlar:)

huysuzoğlum sendeki belirtiler gibi bendeki de ama hiç akıntım yok. ben de hiçbir şeye yoramıyorum. bekliyorum sende bekle bence biraz ya da kan testi yaptır idrar midrar testleri hikaye bir doğru bir yanlış insanı gereksiz yere ya ümitlendiriyor ya da hayal kırıklığına uğratıyor. sevgiler...

merhaba esper.aynı bende de akıntı yok. ama sabak baktım göğüslerim büyümüş ve kendimi patlayacakmış gibi hissediyorum. özellikle karnım şiş ve sert. ben de bekleyeceğim ki benim adetime de çok var.10 haziranda adet olacağım ama yaşadıklarımı da diyorum ya bişeye yoramıyorum. caba diyorum haftaya çarş. filan bi idrar testi yapsammı? hiç önceki gebeliğimde böyle düşüncelere kalmamıştım. karın ağrısı ile gittim doktora hamile olduğumu öğrendim.

merhaba esper.aynı bende de akıntı yok. ama sabak baktım göğüslerim büyümüş ve kendimi patlayacakmış gibi hissediyorum. özellikle karnım şiş ve sert. ben de bekleyeceğim ki benim adetime de çok var.10 haziranda adet olacağım ama yaşadıklarımı da diyorum ya bişeye yoramıyorum. caba diyorum haftaya çarş. filan bi idrar testi yapsammı? hiç önceki gebeliğimde böyle düşüncelere kalmamıştım. karın ağrısı ile gittim doktora hamile olduğumu öğrendim.

Ayyy ne güzzelll :) inşallah hadi bakalım sen yine tecrübelisin az buçuk kendini bilirsin ben de o da yok :S

benim 2 gün gecikti test yaptım negatif çıktı. bugün 4.günüm hala regl olmadım bekliyorum cesaret edemiyorum şimdi de test yapmaya. bir hafta daha bekliyip eğer hastalanmazsam kan testi yaptırmayı düşünüyorum :)

benim 2 gün gecikti test yaptım negatif çıktı. bugün 4.günüm hala regl olmadım bekliyorum cesaret edemiyorum şimdi de test yapmaya. bir hafta daha bekliyip eğer hastalanmazsam kan testi yaptırmayı düşünüyorum :)

hayırlısı olsun ne diyelim ki başka:) ya benim bugünden test yapasım var nasıl oluyo merak da ediyorum aslında ama benim daha 15 gün var adet dönemine.önümüzdeki hafta perşembeyi bekleyeyim diyorum tabi bekleyebilirsem.

bizde bir kitap var "bebeğinizi beklerken sizi neler bekler" (sanırım ismi böyleydi:)) di kitabın adı. orada gebelikten bikaç gün sonra görülen belirti olarak yani ilk belirti olarak göğüslerin şişmesini, sızlama, duyarlanmasını veriyor

bizde bir kitap var "bebeğinizi beklerken sizi neler bekler" (sanırım ismi böyleydi:)) di kitabın adı. orada gebelikten bikaç gün sonra görülen belirti olarak yani ilk belirti olarak göğüslerin şişmesini, sızlama, duyarlanmasını veriyor

merhaba bende acaba hamilemiyim diyenlerdenim ama cildircam kan testi yapma sansim yok haziranin 4 unu beklemek zorundayim sizin bir cocugunuz var anladigim kadariyla benim adetim 16 gun gecikti 3 gun gecmisken baktim idrar testine negatif cikti ama goguslerim acioyr sik idrara cikiyom akintim var kasiklarimada ani ani agrilar giriyor yani bilmiyorum varmi yokmu olsaydi kesin cikmalimiydi illa testte opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

ya kızlar kan testi sonucum 117 çıktı doktor biraz küçük gibi geldi bana,ultrosona gir dedi bana. sizce nasıl

bu arada bende uzun süredir giremedim siteye okuduklarımdan etkilenip heray sanki aynı şeyleri yaşıyormuşum gibi oysa sadece yanılma :) 1 yıldır bebişimi bekliyorum gelmiyor sol tüpümün üstünde 5 cm kist var doktorum sorun teşkil etmez dedi ama hala tık yok. 2. aşılamamı yaptım adetim 2 gün geçti şaşmaz ama ilaçların etkiside olabilir. bende 3 değişiklik var kistimden dolayı günüm yaklaşytıkça ağrım şidettli olur. bu ay öle olmadı ağrım yok çok hafif ağrı oda ara ara göguslerim özellikle yanları şiş dokunamıyom akşamları dahada şiddetleniyo birde inanılmaz idrar kokusu kızlar inanın idrarın böle pis koktuğundan haberim yoktu. Beklemedeyim Allah hepimizin bebişlerini kucaklarımıza vermeyi nasp etsin...

merhaba bende acaba hamilemiyim diyenlerdenim ama cildircam kan testi yapma sansim yok haziranin 4 unu beklemek zorundayim sizin bir cocugunuz var anladigim kadariyla benim adetim 16 gun gecikti 3 gun gecmisken baktim idrar testine negatif cikti ama goguslerim acioyr sik idrara cikiyom akintim var kasiklarimada ani ani agrilar giriyor yani bilmiyorum varmi yokmu olsaydi kesin cikmalimiydi illa testte opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
merhabalar öncelikle rabbim hayırlısını nasip etsin hepimize. ben ilk hamileliğimde karın ağrısı yaşadım ve göğüslerim çok büyüyüp sertleşti ve yeşil yeşil damarlar çıkmıştı. doktor muayenesiyle öğrendim hamile olduğumu.şimdiye kadar hiç test yapmadım kendim ama bu forumda okuduğuma göre idrar testi negatif çıkıp da sonra kan testi ile hamile oluğunu öğrenen arkadaşlar olmuş. bence madem kan testi yapma imkanınız yok idrar testinizi tekrarlayın, adetiniz geçeli 16 gün olmuş belki bu sefer test sonucu pozitif çıkar, kimbilir zemuszemus

bu arada bende uzun süredir giremedim siteye okuduklarımdan etkilenip heray sanki aynı şeyleri yaşıyormuşum gibi oysa sadece yanılma :) 1 yıldır bebişimi bekliyorum gelmiyor sol tüpümün üstünde 5 cm kist var doktorum sorun teşkil etmez dedi ama hala tık yok. 2. aşılamamı yaptım adetim 2 gün geçti şaşmaz ama ilaçların etkiside olabilir. bende 3 değişiklik var kistimden dolayı günüm yaklaşytıkça ağrım şidettli olur. bu ay öle olmadı ağrım yok çok hafif ağrı oda ara ara göguslerim özellikle yanları şiş dokunamıyom akşamları dahada şiddetleniyo birde inanılmaz idrar kokusu kızlar inanın idrarın böle pis koktuğundan haberim yoktu. Beklemedeyim Allah hepimizin bebişlerini kucaklarımıza vermeyi nasp etsin...

amin arkadaşım hayırlısı olsun... opuyorumnanaktan

merhabalar öncelikle rabbim hayırlısını nasip etsin hepimize. ben ilk hamileliğimde karın ağrısı yaşadım ve göğüslerim çok büyüyüp sertleşti ve yeşil yeşil damarlar çıkmıştı. doktor muayenesiyle öğrendim hamile olduğumu.şimdiye kadar hiç test yapmadım kendim ama bu forumda okuduğuma göre idrar testi negatif çıkıp da sonra kan testi ile hamile oluğunu öğrenen arkadaşlar olmuş. bence madem kan testi yapma imkanınız yok idrar testinizi tekrarlayın, adetiniz geçeli 16 gün olmuş belki bu sefer test sonucu pozitif çıkar, kimbilir zemuszemus

evet yapmak istiyorum ama yine negatif gormekten korkuyorum ben cunku anne olmayi cok istiyorum burdaki butun arkdaslar gibi yani bekleyip gorcem bugunde olmadim ve artik kasiklarimda agri yok goguslerimin sizisi azaldi hafif yesil damar var evet ama tum gogsumde degil yani bir tane falan bir gogsumde ay bilmiyorum ablacim cok zormus rabbim herkese tez vakitte banada nasip etsin

dün kan testi yaptırdım sonuç 0,276 negatif inanın yıkıldım hala ağlıyorum bunaldım artık rabbim sabır versin. ne yapacagımı bilmiyorum yine hüsran doktor ilaçların etkisiyle geçikme olabılır dedi.

Mrehaba arkadaŞlar ben sıteye yenı katıldım sayılır. 4 aydır evlıyım.geÇen ay bel, kasık ,baŞ aĞrısı ,mıde bulantısı Şıkayetıyle doktora gıttım polıkıstık over varmıŞ bende 6 aylık tedavı verdı. Ne dersınız geÇer mı bu rahatsızlık yada ŞÖyle sÖyleyım bu rahatsızlıĞı olupta hamıle kalan var mı . Bılgı verırsenız sevınırım.

Mrehaba arkadaŞlar ben sİteye yenİ katıldım sayılır. 4 aydır evlİyİm.geÇen ay bel, kasık ,baŞ aĞrısı ,mİde bulantısı Şİkayetİyle doktora gİttİm polİkİstİk over varmıŞ bende 6 aylık tedavİ verdİ. Ne dersİnİz geÇer mİ bu rahatsızlık yada ŞÖyle sÖyleyİm bu rahatsızlıĞı olupta hamİle kalan var mı . Bİlgİ verİrsenİz sevİnİrİm.

merhaba canım bende polikistik overliyim bir oğlum var şeker ilacıyla hamile kaldım ben ve malesef iyileşen bi rahatsızlık değil bu sadece ilerleyen yaşlarda yumurta rezervinin azalmasıyla düzenli adet görenler varmış fakat herkes için geçerli değil ben şeker ilacıyla hamile kaldım fakat herkeste bu işe yaramayabiliyor aşılama yada tüp bebek gerekebiliyor ben 2. için başladım yine aynı ilaca beklemedeyim henüz

X