Erken Hamilelik Belirtileri Üzerine Paylaşım Alanı

ayy çok heyecanlandım niye bilmiyorum tıff ı ve bebeğimizi duyunca ..alkisalkisalkis

HAMıLE OLABıLECEĞıNıZı DÜŞÜNDÜREN ıŞARETLER

BELıRTı ORTAYA ÇIKTIĞI ZAMAN BAŞKA OLASI NEDENLERı
Adet kesilmesi Tüm hamileliklerde Yolculuk,yorgunluk,stres,hamilelik
korkusu,hormonsal sorunlar,aşırı kilo alma ya da verme, doğum kontrol hapını bırakma,emzirme
Sabah bulantıları Hamile kaldıktan 2-8 hafta sonra Yiyecek zehirlenmesi,gerginlik
Sık idrara çıkma Genellikle hamile kaldıktan
6-8 hafta sonra ıdrar yolları iltihabı,gerginlik,şeker
hastalığı
Sızlayan,ağrıyan,şiş göğüsler Hamile kaldıktan sonraki
birkaç gün içinde Doğum kontrol hapları,adet günlerinin yaklaşması
Meme ucu çevresinin koyulaşması ve meme ucu çevresindeki küçük bezlerin kabarması Hamileliğin ilk üç ayı içinde Hormonsal dengesizlik
Önce göğüslerde sonra karında deri altında pembe mavi çizgiler Hamileliğin ilk üç ayında Hormonsal dengesizlik ya da önceki hamileliğin etkisi
Yiyeceklere aşırı istek duyma Hamileliğin ilk üç ayı içinde Kötü beslenme,stres,adet günlerinin yaklaşması
HAMıLE OLACAĞINIZA ıLıŞKıN KUVVETLı ıŞARETLER
BELıRTı ORTAYA ÇIKTIĞI ZAMAN BAŞKA OLASI NEDENLERı
Rahim ve rahim ağzının yumuşaması Döllenmeden 2-8 hafta sonra Adet kanamasının gecikmesi
Rahmin ve karnın genişlemesi 8-12 hafta Tümör ve fibroidler
Aralıklı ve ağrısız kasılmalar Hamileliğin başında başlar, hamilelik ilerledikçe sıklığı artar Bağırsak kasılmaları
Bebeğin hareketleri ılk olarak hamileliğin
16-22. Haftasında fark
edilir. Bağırsak gaz ya da kasılmaları

Belirti kafanda bitiyor ben 14 aydır hamileyim gibi hissediyordum kaydirigubbakcemile3
belirti yok :sm_confused:

arşivlerde okumuştum.adet ağrısı gibi kasık ağrısı ama batma şeklinde mide bulantısı.vajinada yumuşaklık.göbeğe kadar kahverengi çizgi.bacaklarda ağrı falan..............

HAMİLE OLABİLECEĞİNİZİ DÜŞÜNDÜREN İŞARETLER

BELİRTİ ORTAYA ÇIKTIĞI ZAMAN BAŞKA OLASI NEDENLERİ
Adet kesilmesi Tüm hamileliklerde Yolculuk,yorgunluk,stres,hamilelik
korkusu,hormonsal sorunlar,aşırı kilo alma ya da verme, doğum kontrol hapını bırakma,emzirme
Sabah bulantıları Hamile kaldıktan 2-8 hafta sonra Yiyecek zehirlenmesi,gerginlik
Sık idrara çıkma Genellikle hamile kaldıktan
6-8 hafta sonra İdrar yolları iltihabı,gerginlik,şeker
hastalığı
Sızlayan,ağrıyan,şiş göğüsler Hamile kaldıktan sonraki
birkaç gün içinde Doğum kontrol hapları,adet günlerinin yaklaşması
Meme ucu çevresinin koyulaşması ve meme ucu çevresindeki küçük bezlerin kabarması Hamileliğin ilk üç ayı içinde Hormonsal dengesizlik
Önce göğüslerde sonra karında deri altında pembe mavi çizgiler Hamileliğin ilk üç ayında Hormonsal dengesizlik ya da önceki hamileliğin etkisi
Yiyeceklere aşırı istek duyma Hamileliğin ilk üç ayı içinde Kötü beslenme,stres,adet günlerinin yaklaşması
HAMİLE OLACAĞINIZA İLİŞKİN KUVVETLİ İŞARETLER
BELİRTİ ORTAYA ÇIKTIĞI ZAMAN BAŞKA OLASI NEDENLERİ
Rahim ve rahim ağzının yumuşaması Döllenmeden 2-8 hafta sonra Adet kanamasının gecikmesi
Rahmin ve karnın genişlemesi 8-12 hafta Tümör ve fibroidler
Aralıklı ve ağrısız kasılmalar Hamileliğin başında başlar, hamilelik ilerledikçe sıklığı artar Bağırsak kasılmaları
Bebeğin hareketleri İlk olarak hamileliğin
16-22. Haftasında fark
edilir. Bağırsak gaz ya da kasılmaları

benim 2 gündür adetim gecikti.dünden beri bağırsaklarım bozuk.midem de bulanıyo gibi.meme etrafında kabarcıklar var vajinam yumuşamış.halsizlik var bacaklarımda ağrı var.ayakta durmak istemiyorum ara ara.bi üşüyorum bi terliyorum ne dersiniz:ecrin_bebek:

ya kızlar bebeğimize ve tıff a o kadar sevindim ki anlatamm kalkıp iş yapıcam iftar hazırlığı yapıcam yapamadım
çooooooooooooooooooooooooook sevindim bir anda hamilelerimiz çoğaldı Allah daha da arttırsın
bakalım sırada kim var??

kızlarrr sırada ben varım. adetim 2 gün geçti test yaptım veeeeeeeeeeee pozitifff çok mutluyum şimdi kan verdim akşam belli olacak sonuç kaydirigubbakcemile3

ay hiç söyleme ceylancım bende 7.ayımdayım
valla eskidim dimi??sizdenim artık değil mi??:))

tebik edrrim ecemcim
bak görüyorsun ceylancım ne güzel herkesin bebeği yolda....
benimkisi heralde uzaklarda...inşallah en yakın zamnda hepimizin melekleri olur..

kızlarrr sırada ben varım. adetim 2 gün geçti test yaptım veeeeeeeeeeee pozitifff çok mutluyum şimdi kan verdim akşam belli olacak sonuç kaydirigubbakcemile3
TEBRİKLER :lepi:SAĞLIKLI KUCAĞINA ALIRSIN İNŞALLAH :hooray:
ay hiç söyleme ceylancım bende 7.ayımdayım
valla eskidim dimi??sizdenim artık değil mi??:))

Malesef eskidin kıdemli arkadaşlarımdansın laelaelaelaelae

tebik edrrim ecemcim
bak görüyorsun ceylancım ne güzel herkesin bebeği yolda....
benimkisi heralde uzaklarda...inşallah en yakın zamnda hepimizin melekleri olur..

çok teşekkür ederim güldecim aminnn inşallah allahım erkesi duyar herkese bayram hediyesini verir :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

slm arkadaşlar ara sıra uğrayabiliyorum umarım hepiniz iyisinizdir zaman ne çabuk geçiyor yarın bebişim Allahın izniyle 11 haftalık oluyor ikili test yaptırıcam inşallah hayırlı haberler alırım herkese güzel günler diliyorum..

Kızlar biz geçen aydan beri bebek çalışmalarına başladık... Adet tarihim 20 Ağustos'du. Belki olmam hamileyimdir diye bekledim ama normal adet oldum. Bu üstüne görme dedikleri de olabilirmiş... Sonra biz bebiş çalışmalarına devam ettik. 20 Eylül de önümüzdeki adet tarihim. Sizce ben idrar testini şimdi yapsam sonuç alır mıyım:KK43:(

tebrik ederim ecem Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin.Allah bizede bu duyguları yaşamayı nasip etsin.ne kadar mutlusundur şimdi ne güzelopuyorumnanaktan

X