Erken Hamilelik Belirtileri Üzerine Paylaşım Alanı

benim içime doğdu ben hamileyim belirtileri çok yaşıyorum nerde bu bebek yaa niye çıkmıyor galiba saklanmışşşş:ecrin_bebek:

Kimyasal gebelik, normal bir gebelik olmayıp, döllenen yumurtanın sağlıklı bir embriyo gelişimi ile devam edememesi ve gebeliğin sadece laboratuar tetkikleri ve gebelik testleri ile tespit edilmesidir Gebelik testlerinde gebelik hormonu BHCG yüksek yani (+) çıkmasına rağmen hiçbir şekilde sağlıklı bir gebelik ürünü oluşamaz ,rahim içine yerleşemez ve düşük ile kendiliğinden sonuçlanır Kimyasal gebelik sık görülmekte olup bir çok kadın bunun farkına varamamakta ve normalden biraz fazla veya düzensiz adet gördüğünü zannederek aslında düşük yapmaktadır Kimyasal gebeliğe bazı hekimler “sessiz düşük” olarak da isimlendirmektedirler Kısacası döllenme olur fakat döllenme ürünü rahim içine yerleşmez ve sessizce, adet kanaması ile birlikte düşer Bu durum sadece gebelik testleriyle anlaşılabilir
Kimyasal gebelik tespit edildiği zaman bazen dış gebelik şüphesi doğurabilir, fakat düzenli takip edilen B HCG değerlerinde hızlı bir şekilde düşme gözlenmektedir, Kimyasal gebelik kürtaj veya tıbbi bir müdahale gerektirmez, takip gerekmektedir

Selamlar,
aranıza yeni katıldım. 6 yıllık evliyim ve 2 aydır bebek istiyoruz.geçen ay olmadı. ilk denememizdenmidir nedir çok üzüldüm moralim çok bozuldu.ınsana ilk denemede olacakmış gibi geliyo.Bu ay reglime 7-8 gün var ve regl belirtileri çok erken başladı.14 gün önce falan.zaten hamilelik ve regl belirtileri birbirine çok benziyo.sürekli kendimi dinleyip duruyorum kafam çok karışık. off ya beklemek çok zor

canım hoşgeldin aramıza ilk denemede hep aynı durumu yaşıyoruz ama üzülmek yok bak benim 17. denemem olacak :))))) allahım kimseyi bekletmez inş. 14. gün erken belirti yumurtlamadandır o bazı kadınlarda olabiliyor takılma hiç belirtilere :1rolleyes:

sevaaa kız 17. olabilir ama sonuncu olacak allahın izni ile ne haber millet

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…