Erken doğum tehdidi ve Nidicard

busragul89

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Mart 2022
73
17
Merhaba arkadaşlar. 30 haftalık gebeyim. Makatta baskı hissiyle hastaneye ( tamamen tedbiren) gittim. Doktor nst istedi ve nst de düzenli sancım çıktı. Hastanede bir gece yattıktan sonra taburcu oldum. Doktorum günde 3 kere olmak üzere nidicard ilaç yazdı. İlacın yan etkileri beni mahvediyor, kullanmak istemiyorum ama mecburum. Bu ilacı kullanıp zamanında doğum yapan var mı? Ve kullandıysanız ne kadar süre kullandınız?

Öncelikle geçmiş olsun, bende kullandım korkmayın zamanında gelir inşallah benimki tansiyon sebebiyle bebek büyümedi 37. Haftada doğurdum herhangibirsağlıksıkıntısıne bebektene de bende olmadı. Allah sağlıkla kucağınıza almak nasip etsin.

Bebeginiz saglikla dogdumu acaba

Teşekkür ederim. Peki ne kadar süre kullandınız ilacı?

Geçmiş olsun durumunuz nedir 31 ekimde ben de yatış yaptım ciğer geliştirici yapıldı ve bu ilaçtan günde dört tane kullanım verildi bir hafta sonra kontrol baş ağrısı ateş yüzde kızarma kalbim çarpıyor ama sonu iyi olsun inşallah benim rahim ağzı kısalığından dolayı 15. Haftada 30 ml ile serklja olsum şuan 12 ml olmuş ve içerden açılma var sadece dikiş tutuyor

Doktoruma bir hafta sonra gittim. Yan etkileri söyledim ilacı bırakalım o zaman dedi. Ama tekrardan sancılanmaya başladım. Sonra kendi kararımla sancılandıkça ilaç almaya başladım, sancılanmayınca almadım. İki üç günde bir sancım geliyordu. Son haftalarda bir iki gün sancılandım. Bugün 36. Haftam doldu. Artık sancım olsa da ilaç almayı düşünmüyorum. Sağlıcakla gelsin inşallah tüm bebelerimiz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…