Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesine İyi Gelecek Bilimsel Araştırmalar,Doktor Tavsiyeleri,Haberler

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Meraba kafam allak bullak oldu.aranıza yeni katıldım.esımde varikosel var sperm azlıgı ve hareket sıfır.aynı zamanda yapıdada bozukluk var.benımde polikistik over var.yani anlıcanız yook yok.tüp bebek olması gerekiyormus bır kac doktor bunu urolojı doktoru varıkosel amelıyatı olmalı dedı.bizse kararsı kaldık.sımdı bir kac ılac aldık eczaneden ıse yarar umuduyla hala karar sızız.

Cnm ilk basta bi androloji uzmanina gorunsun esin.varikosel ameliyati olmasi gerekir muhtemelen ameliyattan 6 ay sonra spermlerinde duzelme gorulur.basit bir ameliyat zaten.dr tavsiyesi olmadan ilac kullanmanizi kesinlikle onermem.cunku hormon dengesini alt ust edebilirsiniz.zararda verebilir.6 aylik surectede sen pcos tedavini yaparsin bunlar imkansiz tedaviler degil hic moralinizi bozmayin.benim esim azospermi.yani hic sperm yok.ama yinede ben umudumu kaybetmiyorum sende kaybetme.esine destek ol.moral cok onemli.gecmis olsun.

Meraba kafam allak bullak oldu.aranıza yeni katıldım.esımde varikosel var sperm azlıgı ve hareket sıfır.aynı zamanda yapıdada bozukluk var.benımde polikistik over var.yani anlıcanız yook yok.tüp bebek olması gerekiyormus bır kac doktor bunu urolojı doktoru varıkosel amelıyatı olmalı dedı.bizse kararsı kaldık.sımdı bir kac ılac aldık eczaneden ıse yarar umuduyla hala karar sızız.
canım ilk önce varikosel ameliyatınızı yaptırın bunu devlet hastanelerindeki üroloji doktorlarıda yapıyo.kafana göre ilaç kullanma sonra işin dahada zorlaşır.kullanırsanda bitkisel ürünler kullan hareketliği için varikoselden sonra eminim düzelir.şimdiden acil şifalar canım

Merhaba yazdıklarınızı okudum benim eşimde de aynı sorun vardı ve sol varikosel ameliyatı oldu yaklaşık 3 yıl oldu bizde pek düzelme olmadı (inşllh sizde olur) ilaçlar kullandık artık bitkisel ürünler keçi boynuzu kürü pekmezlr ballar falan ama pek yaramadı işe daha fazla beklemek istemedik ve tüp bebek yaptırdık olmadı tabi 2. ayımızda düşük oldu.

canım ilk önce varikosel ameliyatınızı yaptırın bunu devlet hastanelerindeki üroloji doktorlarıda yapıyo.kafana göre ilaç kullanma sonra işin dahada zorlaşır.kullanırsanda bitkisel ürünler kullan hareketliği için varikoselden sonra eminim düzelir.şimdiden acil şifalar canım
cok tesekkur ederım yok eczaneden vitamin(pharmaton) çinko vel-carnıtın aldık.amelıyat da olsakda normal yolla cocuk sahıbı olamamız mümkün degıl miş.sperm sayısınıda azalttıgı olmus amelıyat sonrası bu riski göze alamam ya..

Merhaba yazdıklarınızı okudum benim eşimde de aynı sorun vardı ve sol varikosel ameliyatı oldu yaklaşık 3 yıl oldu bizde pek düzelme olmadı (inşllh sizde olur) ilaçlar kullandık artık bitkisel ürünler keçi boynuzu kürü pekmezlr ballar falan ama pek yaramadı işe daha fazla beklemek istemedik ve tüp bebek yaptırdık olmadı tabi 2. ayımızda düşük oldu.
benimde korkum bu zaman kaybetmek istemıyorum. en azından bır defa tüp bebek deneyip olmazsa amelıyat olmasını ıstıyorum.tskler bu aradda

benimde korkum bu zaman kaybetmek istemıyorum. en azından bır defa tüp bebek deneyip olmazsa amelıyat olmasını ıstıyorum.tskler bu aradda
Nie hu kadar umutsuzsun ki...varikosel ameliyati sonrasi dogal yolla hamile kalanda var asilama yapanda var.tup bebek denemek istio olabilirsin ama esinin tedavisini ihmal etme.tutmazsa hep tup bebek mi deneyeceksin?esin ameliyati olsun bence hem sperm kaliteside onemli tup bebekte.zor bir ameliyat deil.askerde istirahat almak icin olumus erkekler :) keske benimde derdim varikosel olsa...allah ne verirse hayirlisini versin...gecmis olsun

OTE="kursun, post: 38373536, member: 411989"]Nie hu kadar umutsuzsun ki...varikosel ameliyati sonrasi dogal yolla hamile kalanda var asilama yapanda var.tup bebek denemek istio olabilirsin ama esinin tedavisini ihmal etme.tutmazsa hep tup bebek mi deneyeceksin?esin ameliyati olsun bence hem sperm kaliteside onemli tup bebekte.zor bir ameliyat deil.askerde istirahat almak icin olumus erkekler :) keske benimde derdim varikosel olsa...allah ne verirse hayirlisini versin...gecmis olsun[/QUOTE]
Tsk ederim herkesin derdi bambaşka.ameliyatı olacak tabi.ama ilk denemeden sonra.risk almak istemiyorum parti zaman kaybetmek istemiyorum.bu arada da bende polikistik över var.varikoseli cozsek bu sever benim problemiyle ugrasacaz.

cok tesekkur ederım yok eczaneden vitamin(pharmaton) çinko vel-carnıtın aldık.amelıyat da olsakda normal yolla cocuk sahıbı olamamız mümkün degıl miş.sperm sayısınıda azalttıgı olmus amelıyat sonrası bu riski göze alamam ya..
öle düşünme canım benim abimde varmış varikosel hiç haberi yok taki agrısı olana kadar hiç bilmedi 2tane kızı var doktorsormuş çoçugun var mıdiye oda 2tane kızım var .rabbim yeterki ol desin.

OTE="kursun, post: 38373536, member: 411989"]Nie hu kadar umutsuzsun ki...varikosel ameliyati sonrasi dogal yolla hamile kalanda var asilama yapanda var.tup bebek denemek istio olabilirsin ama esinin tedavisini ihmal etme.tutmazsa hep tup bebek mi deneyeceksin?esin ameliyati olsun bence hem sperm kaliteside onemli tup bebekte.zor bir ameliyat deil.askerde istirahat almak icin olumus erkekler :) keske benimde derdim varikosel olsa...allah ne verirse hayirlisini versin...gecmis olsun
Tsk ederim herkesin derdi bambaşka.ameliyatı olacak tabi.ama ilk denemeden sonra.risk almak istemiyorum parti zaman kaybetmek istemiyorum.bu arada da bende polikistik över var.varikoseli cozsek bu sever benim problemiyle ugrasacaz.[/QUOTE]
Merhaba,
ayni sorun bizde de var bende ayni seyi dusunuyorum yas 36 olunca acaba zaman kaybetmeden tup bebek deneyip akabinde mi ameliyat olsun diyoruz:KK43: siz ne yaptiniz ben merak ettim bizde bu hafta icinde ameilyat icin gun aldik ama hala cok kararsizim...

Arkadaşlar allah herkesin derdine şifa versin inşallah umudunuzu kaybetmeyin.

Bizim derdimiz Aglütinasyon buna neler uyguluyorsunuz destek olarak

merhaba kızlar 3 yıldır gebe kalamıyorum eşim tahlil yaptırmaya yanaşmıyordu mucize gibi kendiliğinden gitti tahlil verdi eşimin bu adımı atması beni çok sevindirdi ama sanırım sonuçlar iyi değil gibi tedirgin etti beni daha doktorumuza gösteremedik anlayan arkadaşlarım yorum yaparsa çok sevinirim sonuçlar söyle; birde sağ tarafta 2. derece varikosel cıktı bu ameliyat konusunda krarsızım olan arkadaslar yorum yapar mısınız

abstinans süresi 3 gün
renk: acık gri beyaz özel
viskozite: normal
ph:7.2
fruktoz 314
volum: 2.0
lökasit: 1
erirosit:1
ımmatür germ hücre: 1
epitelya hücre:1
konsantrasyon 23.8 milyom
total:48 milyon

total motilite %36
ileri dogru hızlı hareketli: %07
yavas doğrusal olmayan hareket: %11
aktif hareketli:%18
yerinde hareketli:%18
hareketsiz%64
tpmss:8.6
normal morfoloji:%3
abnormal morfoloji%97

merhaba kızlar 3 yıldır gebe kalamıyorum eşim tahlil yaptırmaya yanaşmıyordu mucize gibi kendiliğinden gitti tahlil verdi eşimin bu adımı atması beni çok sevindirdi ama sanırım sonuçlar iyi değil gibi tedirgin etti beni daha doktorumuza gösteremedik anlayan arkadaşlarım yorum yaparsa çok sevinirim sonuçlar söyle; birde sağ tarafta 2. derece varikosel cıktı bu ameliyat konusunda krarsızım olan arkadaslar yorum yapar mısınız

abstinans süresi 3 gün
renk: acık gri beyaz özel
viskozite: normal
ph:7.2
fruktoz 314
volum: 2.0
lökasit: 1
erirosit:1
ımmatür germ hücre: 1
epitelya hücre:1
konsantrasyon 23.8 milyom
total:48 milyon

total motilite %36
ileri dogru hızlı hareketli: %07
yavas doğrusal olmayan hareket: %11
aktif hareketli:%18
yerinde hareketli:%18
hareketsiz%64
tpmss:8.6
normal morfoloji:%3
abnormal morfoloji%97

Yaşınız gencse ameliyat olmakta fayda var.bizimde çift taraflı varikosel vardır vardı iki ay önce olduk sonucun iyi olmasını bekliyoruzoruz.

X