Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
nevrosky canım ben 22temmuzda hastalandım listedeki tarihi değiştirebilirsin gün şaşmıyo acaba bi mucize bizim kapıyıda çalarmı acaba?????

Canım benim ; benim de günüm şaşmıyor. Hatta erken geldiği de oluyor. Bir test yapmaya bile fırsat vermiyor.. Değiştiririm tarihi birazdan. Bekliyorum bitanem , çalacak inşallah. Listemizdeki 3 kişinin kapısını da mucizeler çaldı. Bizim kapılar da her an çalınabilir. Kulağımızı kapıya dikmek yerine hayatımızı yaşamaya bakmalıyız. Bence o kapı o zaman çalacak. Çünkü bunlar beklenmedik missafir olmayı çok seviyorlar anladığım kadarıyla.. :emir_bebek:

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

NEŞELİ:))---9 ağustos----hareket azlığı ve varikosel---1 aşılama iptal oldu(yumurta çok oluştuğu ve geliştiği için)---normal yolla deniyoruz---keçi boynuzu kürü 3 ay içti ve bıraktık,e vitamini,zinco-c

eşim halen sigara içiyor.
allah ım inşallah hepimize tez zamanda hayırlı evlatlar nasip eder:1hug:a.s.

Son düzenleme:
Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

NEŞELİ:))---9 ağustos----hareket azlığı ve varikosel---1 aşılama iptal oldu(yumurta çok oluştuğu ve geliştiği için)---normal yolla deniyoruz---keçi boynuzu kürü 3 ay içti ve bıraktık,e vitamini,zinco-c

eşim halen sigara içiyor.
allah ım inşallah hepimize tez zamanda hayırlı evlatlar nasip eder:1hug:a.s.

Canım aramıza hoşgeldin. :1hug: Biz burada kocaman bir aileyiz. Ve tek dileğimiz bir an önce kendimizin , arkadaşlarımızın ve bütün isteyenlerin bebek sahibi olabilmesidir. Seni de listemize ekleyeceğim canım. Selenyum hariç aynı şeyleri kullanmışız. Benim eşim 45 gün oldu sigarayı bıraktı. Sadece bebek için tabi. Olunca başlayacakmış tekrar :roflol: Sen de bıraktır canım. İnan çok etkisi varmış. Öyle diyor doktorlar. Veya azaltsın. İnşallah canım. Güzel dileklerine teşekkürler. Tez zamanda hepimiz bu mutluluğu yaşayalım inşallah.. a.s.

Canım aramıza hoşgeldin. :1hug: Biz burada kocaman bir aileyiz. Ve tek dileğimiz bir an önce kendimizin , arkadaşlarımızın ve bütün isteyenlerin bebek sahibi olabilmesidir. Seni de listemize ekleyeceğim canım. Selenyum hariç aynı şeyleri kullanmışız. Benim eşim 45 gün oldu sigarayı bıraktı. Sadece bebek için tabi. Olunca başlayacakmış tekrar :roflol: Sen de bıraktır canım. İnan çok etkisi varmış. Öyle diyor doktorlar. Veya azaltsın. İnşallah canım. Güzel dileklerine teşekkürler. Tez zamanda hepimiz bu mutluluğu yaşayalım inşallah.. a.s.

amin canım inşallah
ya benimki azaltacağına çoğalttı kusurlu olduğunu duyduğu günden beri:dilcikar:
sinir şey ya neyse beni listeye ekleyeceğin için çok teşekkür ederim inşallah 4.yılımı bitirmeden hamile kalırım:lepi:
işte ben biliyorum hepimiz böyle :CüvCüv: olacaz:dance:

hehehe buarada hoşbuldukŞeniz

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
KİBRİYA---23 Temmuz---Hareket---10 Temmuz'da 2. aşılamasını oldu(1 aşılama başarısız)---Şu an birşey kullanmıyor
demiray---26 Temmuz---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
dersim_78---27 Temmuz---Azosperm(Mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Hiçbirşey kullanmıyorlar
belinay82---27 Temmuz---Sayı,Hareket,Morfoloji sorunu vardı Varikosel Ameliyatının 3. ayında sonuçlarının düzeldiğini gördüler(Mayıs ayında)---Keçiboynuzu yemişti,Sigara içimiyor
desertrose---29 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---???
heja---30 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
vavelya---3 Ağustos---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
OcerenO---3 Ağustos---Sayı---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü
Rosem---6 Ağustos---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
****ÜsLuB****---6 Ağustos---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
oztun---7 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Eylül'de aşılama yaptıracaklar)---Klomen,Keçiboynuzu yiyiyor
olymposss---7 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboy.kürü,E vit.
nuriye---28 Temmuz'da transfer-8 Ağustos tahmini sonuç---Azosperm(Tese'de sperm bulundu,hem de donduracak kadar):hooray:---(Dua edin arkadaşlar)1. Micro Denemesinde---Sigara içmiyorlar
haci78---9 Ağustos---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
NEŞELİ:))---9 Ağustos---Hareket (Varikosel)---Doğal yoldan(1 aşılama iptal oldu sebep fazla folikül gelişmesi)---Keçi boynuzu kürü 3 ay içildi ve bırakıldı,E vitamini,Çinko hapı
derendeniz---10 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan-Ekim'de Tüp Bebek(2 başarısız aşılama)(pko)---Polivitamin,Keçiboynuzu kürü,Sigara içmiyorlar
yiğit-yağmur---12 Ağustos---Hareket ve Sayı---Doğal yoldan (1 aşılama başarısız)---Mone,Larginine
gülsu---12 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan---keçiboy.pekm.,klomen
ebgün---13 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---???
sünger53---14 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
Melih---14 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
nix---15 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
aymes---17 Ağustos---Sayı ve Hareket---Ocak'ta varikosel ameliyatı oldu---Doğal yoldan---3 ay klomen kullandı
BEYAZ MELEK---18 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(Klomen)---Hiçbirşey kullanmıyor
BTRKLC---19 Ağustos---Hareket---Ağustos'da Tüp Bebeğe başlayacaklar(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
artık umutsuz---19 Ağustos---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
osetya2007---21 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Tüp bebek düşünüyorlar)---???
nevrosky---21 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
fokurfokur---23 Ağustos---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---4. Aşılama iğneyle(3 aşılama başarısız hapla)---klomen,keçiboy. kürü---Son aşılamada verilen spermde gelişme var :hooray:
ZAMBAK3---23 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Vitamin Takviyesi,bal,fındık,fıstık,ceviz
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
fidulya---???---Oliastenzoospermi---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve
karamelli neskafe---???---Sayı , Hareket , Morfoloji---Doğal yoldan-Eylül'de 2. Tüp Bebek Deneyecekler(1 başarısız Tüp Bebek)---Keçiboynuzu kürü,Vitamin desteği
Aysimaa80---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
hulya35---???---Sayı , Hareket , Morfoloji (Tüpler tıkalı)---Doğal yoldan(Eylül'de tüp bebek veya laparoskopi)---İncir zeytinyağı karışımı
rabiş---???---Varikosel(8 Temmuz'da ameliyat oldu)---Doğal yoldan(2 başarısız tüp bebek)(pko)---???
esila@mısra---20 Temmuz(Tatilde)---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboy.kürü,keçiboy.pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
cano77---23 Temmuz(Tatilde)---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
arzuhalim---24 Temmuz(Tatilde-evde bilgisayar yok)---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen

:nazar:HAMİŞLERİMİZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ :nazar:

1. HAMİŞİMİZ : BEMT Varikosel - 6 ay önce ameliyat oldu - Hiçbirşey kullanmadı - Varikosel Ameliyatının 6. ayında Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

2. HAMİŞİMİZ : KızılDeniz İleri Hareket % 0 - Sayı az - Morfoloji Bozuk (pko,sol folikül gelişememesi,prolaktin fazlalığı) - Klomen , bal , muz , fındık , fıstık , keçiboynuzu pekmezi , polen - Herşeye rağmen , Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

3. HAMİŞİMİZ : lale3434 Morfoloji % 2 - 3 ay önce varikosel ameliyatı oldu - Ağustos'da tüp bebeği düşünüyorlardı "Mucize ; o kadar bekleyemem anne diyerek Temmuz'da kapılarını çaldı" - Hiçbirşey kullanmadı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

Zambak3 ve artık umutsuz ; canlarım sizlerin yen tarihlerinizi ekledim. Bu ay olmadı ilk hedef öbür ay. Umutsuzluğa kapılmak yok.. Aman diyeyim.. yasakkelime

NEŞELİ:)) ; canım aramıza hoşgeldin tekrardan.. :1hug: Listemize ekledim seni. Hayırlı uğurlu olsun. Hadi bakalım. Çalışmalarınızı hızlandırın. Teyze yap bizleri. :dance:

Bitanem sakin ol. :teselli: Sinirlerini harab etmemelisin. Eşin bu durumunu görmesin. Çok çok çookkkkkkkkkkk üzülür canım. Sorun kendinde olması sebebiyle sen böyle yıkılırsan o hiç ayakta duramaz. Sen metanetini koruyup ona destek olmalısın. İnan stress ve kendine güvensizlik bu konudaki en büyük düşman. Değerlerin daha da düşmesine sebep olur. Üzüntünü yaşama demiyorum. Gel bizle paylaş. Belki eşine yansıtmamışsındır. O kısmını bilmiyorum. Ama yansıtma diye tembihlemek istedim bitanem. Limon testinden de umutlanmıştın sen biraz sanki. Ondan bu kadar yıkıldın di mi canım benim.. Hayırlısı değilmiş bitanem. Olsaydı gelirdi. Üzmezdi seni bebeğin. Annesini düşünmüştür. Daha sonra daha da üzülecek bir durum olacaktı belki ondan gelmedi annesi. Hayırlısını verecek Allah bize. Dualarımız o şekilde. Hadi ağlama sil gözyaşlarını. :1hug: Ucunda ölüm yok , bebiş var. Ağlamak yok , gülmek var. Gülerek önümüze bakmak var. O günler de gelecek. Umudunu yitirme. a.s.

Canım listeden tamamen mi çıkarmamı istiyorsun bu arada? Yoksa ileri tarihe kaydedeyim mi? Sen nasıl rahat edeceksen o şekilde yaparız.. Sen yeterki üzülme canım.. :içelim:

CANIM YA ALLAH RAZI OLSUN SENDEN DESTEGİN İÇİN ALLAHIM İNŞALLAH SENİDE BEBEKSİZ BIRAKMAZ...CANIM EŞİM DR GİTTİGİNDE NORMAL YOLLA OLABİLİR BU DEGERLERLE DEMESİ BENİ ÇOK ŞAŞIRTTI..SUDENAZZ ARKADAŞIMIZ VARYA O DRLAR SİTESİNE ÜYE OLDUGU İÇİN EŞİMİN SPERM DEGERLERİ YAZMIŞTIM ODA ORADAKİ DR LARA SORMUŞTU VE DR CEVABI : AŞILAMADAN FAYDA GÖREBİLİRSİNİZ ...OLDU YANİ CANIM KAFAM KARIŞIK BU AY ADETİN 3 YADA 4.GÜN DR GİDİCEM TEDAVİYE BAŞLAYACAK.....OFFF CANIM YA VALLA STRESE GİRMEMEK İSTİYORUM UNUTUYUM ÇOÇUGU BİRAZ KAFAMDAN ÇIKSIN İSTİYORUM BEN AZICIK ÇIKARSAM SAGOLSUN ETRAFIMDAKİLER HATIRLATIYOR...İNAN ARTIK GINA GELDİ BIKTIM VALLA.BİLİYORUMKİ HEPİMİZ BU DURUMDAN İLLALLAH DEDİKsenağlamasenağlamaBİLİYORUM ÇOK UZATTIM AMA ETRAFIMDA BU DUYGULARIMI PAYLAŞACAK KİMSEM YOK..ÇOOOK SAGOL CANIM YA ALLAHIM GÖNLÜNDEN GEÇENİ VERSİN :1hug:

amin canım inşallah
ya benimki azaltacağına çoğalttı kusurlu olduğunu duyduğu günden beri:dilcikar:
sinir şey ya neyse beni listeye ekleyeceğin için çok teşekkür ederim inşallah 4.yılımı bitirmeden hamile kalırım:lepi:
işte ben biliyorum hepimiz böyle :CüvCüv: olacaz:dance:

hehehe buarada hoşbuldukŞeniz

HOŞGELDİN ARAMIZA CANIM İNŞALLAH SENİNDE :emir_bebek:OLUR EN YAKIN ZAMANDAa.s.:1hug:

CANIM YA ALLAH RAZI OLSUN SENDEN DESTEGİN İÇİN ALLAHIM İNŞALLAH SENİDE BEBEKSİZ BIRAKMAZ...CANIM EŞİM DR GİTTİGİNDE NORMAL YOLLA OLABİLİR BU DEGERLERLE DEMESİ BENİ ÇOK ŞAŞIRTTI..SUDENAZZ ARKADAŞIMIZ VARYA O DRLAR SİTESİNE ÜYE OLDUGU İÇİN EŞİMİN SPERM DEGERLERİ YAZMIŞTIM ODA ORADAKİ DR LARA SORMUŞTU VE DR CEVABI : AŞILAMADAN FAYDA GÖREBİLİRSİNİZ ...OLDU YANİ CANIM KAFAM KARIŞIK BU AY ADETİN 3 YADA 4.GÜN DR GİDİCEM TEDAVİYE BAŞLAYACAK.....OFFF CANIM YA VALLA STRESE GİRMEMEK İSTİYORUM UNUTUYUM ÇOÇUGU BİRAZ KAFAMDAN ÇIKSIN İSTİYORUM BEN AZICIK ÇIKARSAM SAGOLSUN ETRAFIMDAKİLER HATIRLATIYOR...İNAN ARTIK GINA GELDİ BIKTIM VALLA.BİLİYORUMKİ HEPİMİZ BU DURUMDAN İLLALLAH DEDİKsenağlamasenağlamaBİLİYORUM ÇOK UZATTIM AMA ETRAFIMDA BU DUYGULARIMI PAYLAŞACAK KİMSEM YOK..ÇOOOK SAGOL CANIM YA ALLAHIM GÖNLÜNDEN GEÇENİ VERSİN :1hug:

Canım seni çok iyi anlıyorum. Ben de daha önceleri bu şekilde kendimi yıpratıyordum. Sonra kendimi toparladım ve üzülmenin bir faydası olmadığı kanaatine vardım. Bebişi her geçen gün daha çok istiyorum. Azalan birşey yok. Hep artıyor. Ancak kendimi ve çevremdekileri üzmüyorum artık. Birşey diyecek olurlarsa , densizler canımı sıkacak olurlarsa da tersliyorum. Bir daha gelemiyorlar. Kırıyorum blki insanları ama onlar da bazı şeyleri anlamalılar. Bizim durumumuzda olmayanlar bizleri anlayamazlar tabi onlara da ne denir ki? Tersle gitsin ne yapalım. Zaten çok yakın dostumuz olsa ; durumumuzu anlar ve yapmaz.

Sen kendini daha rahat hissedeceksen tedaviye başla tabi canım. Daha olgun oluyor insan tedaviye başlayınca. Hayırlısı böyledir belki. İnşallah herşey güzel geçer. Sevinmelisin , bu senin için bir başlangıç bitanem. Heyeacnını kaybetme yolun başında. İnşallah tez zamanda hamiş olursun canım.. :CüvCüv:

selam kızlar ben geldim yine birikmiş sayfalar oku oku bitmedi. inşallah bu ay umutluyuz...

Canım hoşgeldin.. Yani gelemezsen , böyle okursun sayfalarca yerimseniben Umutluyuz diyorsun , çok sevindim canım. Hadi inşallah. İyi haberlerini duyarız.. :CüvCüv:

Ben yine gec geldim, kimsecikler yok....Ben de hersey ayni, bir degisiklik yok. Yarin sabahtan itibaren yumurtlama testi yapmaya baslicam. Umarim Carsambaya kadar yumurtlarim, yumurtlamama olasiligim da cok cunku :KK43: Yoksa bu ayki sansimi yitirmis oluyorum :KK43:
Yine Turkiye'ye hamile kalamadan gidiyorum, herkes yine sorucak simdi "Cocuk yok mu diye". Esim oyle diyenlere "Olunca haber veririz" de diyor. O da dalga gecer gibi....
Allah'in isine karisilmaz tabi de, 8 yillik evliyim, yeterince zaman gecmedi mi yaaa :KK43:

Günaydın kızlar.Dün eşim testini yaptırdı ve sonuç pek iyi değil.Kötü bi seyler bekliyorduk ama yine de dünden beri kendimizi toparlayamadık.Listeye giricem ama yarın doktorla randevumuz var.Tam olarak sorunu,nasıl bir tedaviye başlayacağımızı öğreneyim ona göre bilgilerimi yazıcam.Sizlerin iyi haberlerini duymak beni de umutlandırıcak.Güzel haberlerin bol olduğu bi gün olsun.

günaydın hepinize. vesta ilk duyduğumuzda biz de şoku atlamamıştık ama önemli olan çabuk kendini toplayıp ne yapacağına karar vermek. umarım mucizeler bir an önce gerçekleşir

kızlar diğer sayfalara hiç bakmıyordum biraz gözattım bugün.klomen ve ganophen hamileliğe yardımcıymış biz de kullansak ne olur acaba? üslub kullanıyor sanırım. nevrosky ne dersin sen bilirsin bunları ne de olsa bir zararı olur mu acaba ya da yararı

Ben yine gec geldim, kimsecikler yok....Ben de hersey ayni, bir degisiklik yok. Yarin sabahtan itibaren yumurtlama testi yapmaya baslicam. Umarim Carsambaya kadar yumurtlarim, yumurtlamama olasiligim da cok cunku :KK43: Yoksa bu ayki sansimi yitirmis oluyorum :KK43:
Yine Turkiye'ye hamile kalamadan gidiyorum, herkes yine sorucak simdi "Cocuk yok mu diye". Esim oyle diyenlere "Olunca haber veririz" de diyor. O da dalga gecer gibi....
Allah'in isine karisilmaz tabi de, 8 yillik evliyim, yeterince zaman gecmedi mi yaaa :KK43:

Canım evet karşılaşamadık. İnşallah yumurtlama testlerinde güzel sonuçlar görürsün ve çalışırsınız Türkiye'ye gelmeden. Hiç takma sen soranları edenleri. Allahım hayırlısını versin canım , hiç ummadığın anda O "ol" derse olur. Ben buna inanıyorum.. a.s.

Günaydın kızlar.Dün eşim testini yaptırdı ve sonuç pek iyi değil.Kötü bi seyler bekliyorduk ama yine de dünden beri kendimizi toparlayamadık.Listeye giricem ama yarın doktorla randevumuz var.Tam olarak sorunu,nasıl bir tedaviye başlayacağımızı öğreneyim ona göre bilgilerimi yazıcam.Sizlerin iyi haberlerini duymak beni de umutlandırıcak.Güzel haberlerin bol olduğu bi gün olsun.

Canım günaydın. Dur hemen ümitsizliğe kapılma. Doktora bir göster bakalım ne diyecek. Değerlerini yaz buraya bakalım fikrimiz olduğu kadar söyleyelim. Listemize bekleriz tabi canım seni. İnşallah bir an önce de hamişler bölümüne geçersin. Amin canım , iyi dileklerin için teşekkürler. İyi haberlerini bekliyoruz. Hiç canını sıkma , imkansız diye birşey yok. Allahım bizlere de mucizesini gösterir inşallah. Amin.. a.s.

X