Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
b69660hayc4b1rlc4b1cumaxs6.jpg

Merhabalar hepinize,
Adetim bitti ve gitmeme sadece 5 gunum kaldi, biliyorum sansim cok az ama yine de tam gaz denemey devam. Hergun keci boynuzu suyu, keci boynuzu pekmezi, findik-ceviz, havuc suyu, bol domates ve bal veriyorum. Insallah gec yumurtlamam bu ay! Yarin istiridye de alicam, onda da cok Cinko var cunku. Bir de C vitamini diyorlardi, kivi de alayim. Baska birsey kaldi mi kizlar....? :)

Canım merhaba. Bu süreyi iyi değerlendirmelisin. :eek: Valla benim aklıma gelen başka bir şey yok. Senin kociş maşallah her şeyi alıyor :içelim: Şifa olsun inşallah..

Hepinize günaydin arkadaşlar...
Keyifler nasill benim ne iyi ne de kötü...........

Günaydın canım. :1hug: Keyifler güzel. Sen nötr müsün? Kötü olmaktan da iyidir canım , boşver.. İnsanın her zaman keyfi yerinde olamıyor maalesef..

günaydın canım ben iiyi sayılırım ama çok sıcak bunalıyorumkafamçokkarıştı

Canım günaydın. a.s. Sıcaklıkla hepimizin başı dertte valla. kafamçokkarıştı

Herkese hayırlı cumalar olsun güzel arkadaşlarım Şeniz:1hug::asigim:a.s.:nazar:

Sağol canım benim Şeniz Nasılsın bakalım?

Günaydın canım. :1hug: Keyifler güzel. Sen nötr müsün? Kötü olmaktan da iyidir canım , boşver.. İnsanın her zaman keyfi yerinde olamıyor maalesef..

Canım günaydın. a.s. Sıcaklıkla hepimizin başı dertte valla. kafamçokkarıştı

Sağol canım benim Şeniz Nasılsın bakalım?
Ben gayet iyiyim teşekkürler canım,dün msn de karşılaşamadık,pc başında değildim de:eek:

senağlamasinirden ve üzüntüden ellerim titriyor çok kötüyüm ya senağlamasenağlamasenağlama3. aşılamada tutmadı.allahım çok kötütyüm ya umudumu kaybetmeye başladım offfffff allahın ne zormuş böyle adet olmayayım diye okudugum duaların saysını unuttum:a015: kaç günlerdir yine olmadı adet oldum igneden 15 gün sonra tam hesapladıgım gün.allahım yardım et artık.senağlamasenağlamasenağlamasenağlama

senağlamasinirden ve üzüntüden ellerim titriyor çok kötüyüm ya senağlamasenağlamasenağlama3. aşılamada tutmadı.allahım çok kötütyüm ya umudumu kaybetmeye başladım offfffff allahın ne zormuş böyle adet olmayayım diye okudugum duaların saysını unuttum:a015: kaç günlerdir yine olmadı adet oldum igneden 15 gün sonra tam hesapladıgım gün.allahım yardım et artık.senağlamasenağlama

:çok üzgünüm: Canım ben de çok üzüldüm şimdi. 3. aşılamanda geliverseydi ne güzel olacaktı. yoruldun artık biliyorum. tedavide olmak kolay değil onu da biliyorum. çevreden gözleri üstünde gibi hissediyorsun veya hissettiriyorlar , onu da biliyorum. sağlığını etkilediğini , psikolojini etkilediğinin farkındayım. ben de bunları yaşadım. ben de çok üzüldüm. tedaviyi bırakınca kendimi daha huzurlu hissettim. son aşılamamı ne zaman yaptırırım bilmiyorum. Bu süreçte kendini biraz daha rahatlamş hissedeceksin. Bu arada kendini toparlarsın. Aldığın kiloları verirsin. sağlığını geri kazanırsın. Psikolojin de daha iyiye gidecel emin ol buna. Belki bu arada da stress gidince bebek gelir ne dersin? Zaten aşılamada başarı oranı çok yüksek değil biliyorsun. fazla da hayal kırıklığına uğramamak lazım. :teselli: elbette üzüleceksin ama kendini çok harab etme. olanı kaybetmedin çok şükür.. inan öylesi çok daha kötü. Allahım hepimize o günleri gösterecek. Hayırlısı ile sana da verecek. Sabret güzelim. Sonu selamet olacak.. a.s.

senağlamasinirden ve üzüntüden ellerim titriyor çok kötüyüm ya senağlamasenağlamasenağlama3. aşılamada tutmadı.allahım çok kötütyüm ya umudumu kaybetmeye başladım offfffff allahın ne zormuş böyle adet olmayayım diye okudugum duaların saysını unuttum:a015: kaç günlerdir yine olmadı adet oldum igneden 15 gün sonra tam hesapladıgım gün.allahım yardım et artık.senağlamasenağlamasenağlamasenağlama

bende çok üzüldüm canım yarabbim bi mucizede sana verir inşallah böyle teselli olmuyor keşke yanında olabilseydim:teselli:

senağlamasinirden ve üzüntüden ellerim titriyor çok kötüyüm ya senağlamasenağlama. 3. aşılamada tutmadı.allahım çok kötütyüm ya umudumu kaybetmeye başladım offfffff allahın ne zormuş böyle adet olmayayım diye okudugum duaların saysını unuttum:a015: kaç günlerdir yine olmadı adet oldum igneden 15 gün sonra tam hesapladıgım gün.allahım yardım et artık.senağlamasenağlamasenağlamasenağlama

Her nekadar yasadigin uzuntuyu anlayamasam da cok zor oldugunu tahmin edebiliyorum. senağlama Daha once de yazilanlar gibi, zaten asilamanin tutma olasiliginin daha dusuk oldugunu bildigini biliyordun. Tup bebek denersiniz :teselli:. En onemlisi umut-onu elden birakma. Zamani geldiginde bir bebegin olacak. O kadar yogun olacaksin ki bu zorlu gunleri hatirlamayacaksin bile. Simdi moralini topla, cocuksuz olmanin da avantajlarini kullan biraz.

kızlar size teşşekkür ederim bilgisi olan varsa sgk ile anlaşması olan özel hastanenin yaptıgı aşılamayı tüp bebek raporu çıkarırken kabul ediyorlar mı.bide 3 yıllık evlilik şartmı

kızlar size teşşekkür ederim bilgisi olan varsa sgk ile anlaşması olan özel hastanenin yaptıgı aşılamayı tüp bebek raporu çıkarırken kabul ediyorlar mı.bide 3 yıllık evlilik şartmı

Canım ben bilemiyorum açıkcası bunu. Ben iki aşılamamı da üniversite hastanesinde yaptırmıştım. 3.'yü de orada yaptırırım rapor çıkarmak için artık. İnşallah gerek kalmaz tabi.. Hiçbir sorun yoksa 3 yıl evli olmak şart olabilir ama. Sorun varsa ve aşılamada sonuç elde edilemediyse 3 yıl şart olmaz bence..

Canım ben 10 aylık evliyim ve tüp bebek de sorun çıkarmıyorlar..yaş faktörü bazı durumlar varki aşılamaya bile gerek görmeden direk tüp bebeğe yönlendiriyorlar..Benim durumum böyle..artık ssk anlaşması değişti..ssk ile anlaşması olan olmayan hastaneler var...benim konularıma bakarsan bulabilirsin tatlım..
Moralini bozma,herşey daha iyi olucak.Hepimiz anne olucaz inşallah:CüvCüv:a.s.

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
KİBRİYA---23 Temmuz---Hareket---10 Temmuz'da 2. aşılamasını oldu(1 aşılama başarısız)---Şu an birşey kullanmıyor
artık umutsuz---23 Temmuz---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
demiray---26 Temmuz---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
dersim_78---27 Temmuz---Azosperm(Mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Hiçbirşey kullanmıyorlar
belinay82---27 Temmuz---Sayı,Hareket,Morfoloji sorunu vardı Varikosel Ameliyatının 3. ayında sonuçlarının düzeldiğini gördüler(Mayıs ayında)---Keçiboynuzu yemişti,Sigara içimiyor
desertrose---29 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---???
ZAMBAK3---29 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Vitamin Takviyesi,bal,fındık,fıstık,ceviz
heja---30 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
vavelya---3 Ağustos---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
OcerenO---3 Ağustos---Sayı---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü
Rosem---6 Ağustos---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
****ÜsLuB****---6 Ağustos---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
oztun---7 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Eylül'de aşılama yaptıracaklar)---Klomen,Keçiboynuzu yiyiyor
olymposss---7 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboy.kürü,E vit.
haci78---9 Ağustos---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
derendeniz---10 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan-Ekim'de Tüp Bebek(2 başarısız aşılama)(pko)---Polivitamin,Keçiboynuzu kürü,Sigara içmiyorlar
yiğit-yağmur---12 Ağustos---Hareket ve Sayı---Doğal yoldan (1 aşılama başarısız)---Mone,Larginine
gülsu---12 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan---keçiboy.pekm.,klomen
ebgün---13 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---???
sünger53---14 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
Melih---14 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
nix---15 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
aymes---17 Ağustos---Sayı ve Hareket---Ocak'ta varikosel ameliyatı oldu---Doğal yoldan---3 ay klomen kullandı
BEYAZ MELEK---18 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(Klomen)---Hiçbirşey kullanmıyor
BTRKLC---19 Ağustos---Hareket---Ağustos'da Tüp Bebeğe başlayacaklar(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
osetya2007---21 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Tüp bebek düşünüyorlar)---???
nevrosky---21 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
fokurfokur---23 Ağustos---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---klomen,keçiboy. kürü---Son aşılamada verilen spermde gelişme var
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
fidulya---???---Oliastenzoospermi---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve
karamelli neskafe---???---Sayı , Hareket , Morfoloji---Doğal yoldan-Eylül'de 2. Tüp Bebek Deneyecekler(1 başarısız Tüp Bebek)---Keçiboynuzu kürü,Vitamin desteği
Aysimaa80---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
hulya35---???---Sayı , Hareket , Morfoloji (Tüpler tıkalı)---Doğal yoldan(Eylül'de tüp bebek veya laparoskopi)---İncir zeytinyağı karışımı
rabiş---???---Varikosel(8 Temmuz'da ameliyat oldu)---Doğal yoldan(2 başarısız tüp bebek)(pko)---???
nuriye---???---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar
esila@mısra---20 Temmuz(Tatilde)---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboy.kürü,keçiboy.pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
cano77---23 Temmuz(Tatilde)---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
arzuhalim---24 Temmuz(Tatilde-evde bilgisayar yok)---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen

:nazar:HAMİŞLERİMİZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ :nazar:

1. HAMİŞİMİZ : BEMT Varikosel - 6 ay önce ameliyat oldu - Hiçbirşey kullanmadı - Varikosel Ameliyatının 6. ayında Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

2. HAMİŞİMİZ : KızılDeniz İleri Hareket % 0 - Sayı az - Morfoloji Bozuk (pko,sol folikül gelişememesi,prolaktin fazlalığı) - Klomen , bal , muz , fındık , fıstık , keçiboynuzu pekmezi , polen - Herşeye rağmen , Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

3. HAMİŞİMİZ : lale3434 Morfoloji % 2 - 3 ay önce varikosel ameliyatı oldu - Ağustos'da tüp bebeği düşünüyorlardı "Mucize ; o kadar bekleyemem anne diyerek Temmuz'da kapılarını çaldı" - Hiçbirşey kullanmadı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

Canım bir aylık derken. İlki Allah göstermesin başarısız olsa ikincisi için tekrar mı çıkartacağız??? :uhm:

önce merkezle görüşüp sonra rapor almak gerekiyormuş..zaten her denemede en az 3-4 ay ara vermek gerekiyormuş...
evet tekrar çıkartmak zorundayız..1 hafta 10 gün sürüyormuş rapor almak..Şu an Ankara Güven hastanesini düşünüyor gibiyim..gazi tıptan çıkartıyorlarmış raporları..herhangi bir hastaneden olan tetkikleri kabul ediyorlarmış..iki foto,nüfus cüzdanı vukuatlı,sağlık karnesi,tüm evraklar..vs vs...onlar hallediyorlarmış..

önce merkezle görüşüp sonra rapor almak gerekiyormuş..zaten her denemede en az 3-4 ay ara vermek gerekiyormuş...
evet tekrar çıkartmak zorundayız..1 hafta 10 gün sürüyormuş rapor almak..Şu an Ankara Güven hastanesini düşünüyor gibiyim..gazi tıptan çıkartıyorlarmış raporları..herhangi bir hastaneden olan tetkikleri kabul ediyorlarmış..iki foto,nüfus cüzdanı vukuatlı,sağlık karnesi,tüm evraklar..vs vs...onlar hallediyorlarmış..

Hımm. Valla çok karıştı işler. Allah yardımcımız olsun. Cidden işimiz zor. Bebek sahibi olmak için katlanamayacağımız zorluk yok. Allah sabır versin yeter..

üslupcum sen iyiyce araştır bakalım ankara güven hastanesini bende düşünüyorum benim bütün aşılamalar sgk anlaşmalı özel hastanede yapılıyor.onları kabul ederlermiymiş.ayrıntıları iyiyce ögrenirsen sevinirim bide şu 3 yıllık evlilik rapor için şartmıymış.artık ben bu aşılamalardan umudumu kaybettim.dogal yoldan olması daha zor eşimin kardeşininki bizden biraz iyi ve onların bile 2 yılı geçti çoçuk olmayalı.

X