Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
sevcancım üzülme ya nolurr herşeyin var çaresi ne düşük sonuçlarla hamile kalan arkadaşlarımız var umdnu hiç kaybetme elbetteki bizlerde anne olacağız canım sadece zamenı var demekki

Canım sağolasın iyi olmaya çalışıyoruz. Morfoloji spermin yapı ve şekli anlamında. Dölleme kabiliyeti morfolojiyle çok alakalı. Sizin kaç çıktı? Yok mu spermiogramınızda morfoloji ile igili değer? :uhm:

Hayır ya hiç öyle birşey yok direk morfoloji diyemi yazıyo acaba başka adı varmı?bizde sadece hacim 2.5 görünüm gri vizkosite 20 reaksiyon kalevi spermozit 6 milyon toplam spermozit 15 mily hareketli spermozit %50 lökosit 3 mily yazan değerler var.Biz sperm tahlili sadece bu şekilde oluyo sanıyoduk,daha detaylıları olduğunu bilmiyoduk.:1no2:

Selam kizlar Balsurata bende uzuldum 15 gun gercekten cok uzun bir sure, art niyet yokken niye boyle yapiliyor ki??

Beyzanurcum sana soru sordum ama heralde gormedin??

Beyazmelek guzel haberler duymayi bekliyoruz senden insallah.

sevcancım üzülme ya nolurr herşeyin var çaresi ne düşük sonuçlarla hamile kalan arkadaşlarımız var umdnu hiç kaybetme elbetteki bizlerde anne olacağız canım sadece zamenı var demekki

Ama ben sayının düşük olduğunu biliyodum. 7 milyondu. Morfolojinin bu kadar düşük olduğunu bilmiyodum.Üzüldüm o yüzden.Morfoloji% kaç olursa normal olur peki. Biliyomusun acaba.senağlama Sen aşılamamı oluyodun......:CüvCüv:

secancım herkesten farklı duyuyorum morfolojiyi ama sanırım %4-5 normal diyolar yani sende başla derim keçiboynuzu kürüne faydası olur inanıyorum hem sayıya hemde morfolojiye

canım ben bayramdan sonra gideceğim dr a henüz bişey uygulamıyoruz bakalım hayırlısı ne diyecek dr

Yaaaaaaa ama çok düşükmüş bizimkisi. :çok üzgünüm:Ben bilmiyodum % 2'nin morfoloji olduğunu. Çok üzüldüm şimdi yaa. Bu sayının normali kaç olması gerekiyo.Bide keçiboynuzu pekmezi bunu yükseltir mi canım ya?:Saruboceq:

Canım öyle morali bozmak yok. Biz sana söyledik ki bilesin. Ona göre önlemini alasın. İnan bizim de %2 olduğunu kendimiz öğrendik. Sigara içiyorsa bıraksın canım ya da azaltsın. Biz 3 ay keçiboynuzu kürü ve vitamin mineral kullandık. Hala morfolojimiz %2. Bekliyoruz. Doktor ancak düzelmeye başlar dedi. Sigara içmesin dedi. Bilemiyorum artık. Klomen verdi ama o sayı için kullanılıyor. Biz de kullanmadık onu. Ultra mega gold ve l-arjinin diye bişiler buldum onları kullanmaya başladı eşim. Bunlardan ümitliyim. Bakalım artık. Ama ümitsizliğe kapılmak yok. %1 - %3 morfoloji ile hamile kalan arkadaşlarımız var. :nazar: Onlar bizim ümitlerimizi yeşertiyor. Allahım bizlere de mucizesini gösterecektir. :Saruboceq:

Hayır ya hiç öyle birşey yok direk morfoloji diyemi yazıyo acaba başka adı varmı?bizde sadece hacim 2.5 görünüm gri vizkosite 20 reaksiyon kalevi spermozit 6 milyon toplam spermozit 15 mily hareketli spermozit %50 lökosit 3 mily yazan değerler var.Biz sperm tahlili sadece bu şekilde oluyo sanıyoduk,daha detaylıları olduğunu bilmiyoduk.:1no2:

Canım bazı yerler morfolojiye bakmıyorlarmış. Söylemeniz gerekiyormuş. Hatta bakanların hepsi de kruger'e göre bakmıyormuş WHO'ya göre bakıyormuş. Baktırırken kruger'e göre morfolojisine de baktırmak istiyoruz diye belirtin bundan sonra. Yalnız bu sonuçlarınızı doktor gördü mü , ürolog yani. Çünkü lökosit 1 milyondan fazla. İltihap görünüyor. O da bebek sahibi olmaya engel. İlaç verirler geçer canım o. yerimseniben

Nevrosky ben bugün hastalandım. 1-2 gün geçmişti. Sevinmiştim gelmiycek diye ama geldi.:kızgın:

Canım hastalandın ok. Şimdi bizlerlesin ve daha güçlüsün. Yalnız değilsin. Birlikte mücadele vereceğiz. kaydirigubbakcemile5

İnşallah çok yakında sen de hamiş olacaksın. :CüvCüv: Keçiboynuzu kürüne başla bitanem. Bir de eşin üroloğa gitsin. Değerlere göre ilaç falan yazar , varikosel var mı ultrasonda bakılır. Bir yerlerden başlamak lazım. Belki bu telaşenin için de bebiş de gelir kendiliğinden size sürpriz yapar. Üzülme tamam mı bitanem. Şeniz

Canım öyle morali bozmak yok. Biz sana söyledik ki bilesin. Ona göre önlemini alasın. İnan bizim de %2 olduğunu kendimiz öğrendik. Sigara içiyorsa bıraksın canım ya da azaltsın. Biz 3 ay keçiboynuzu kürü ve vitamin mineral kullandık. Hala morfolojimiz %2. Bekliyoruz. Doktor ancak düzelmeye başlar dedi. Sigara içmesin dedi. Bilemiyorum artık. Klomen verdi ama o sayı için kullanılıyor. Biz de kullanmadık onu. Ultra mega gold ve l-arjinin diye bişiler buldum onları kullanmaya başladı eşim. Bunlardan ümitliyim. Bakalım artık. Ama ümitsizliğe kapılmak yok. %1 - %3 morfoloji ile hamile kalan arkadaşlarımız var. :nazar: Onlar bizim ümitlerimizi yeşertiyor. Allahım bizlere de mucizesini gösterecektir. :Saruboceq:

Canım biraz rahatladım şimdi.Senin yazdıkların insanı rahatlatıyo gerçekten.Eşim önceden çok sigara içerdi.Günde 1 paketten fazla.Ama çocuk istemeye başladıktan sonra bıraktı.1 yıldır ağzına sürmedi.Sizin sperm sayısı kaç?Bizim hem sayı düşük, hem morfoloji. Bu şekilde normal olmaz gibi geliyo bana.Eşim bayramdan sonra doktora gidicek.Belki varikosel olabilir diye düşünüyorum ben.Senin o bulduğun ilaçları doktor mu verdi yoksa kendin mi duydun.Bende araştırıcam şimdi bi.Desteğin için çok sağol.

CANIM JALE HANIM GERÇEKTEN ÇOK BAŞARILI BİR JİNEKOLOG.
SPERM YIKAMA DA 300 YTL NİN İÇİNDE...
MEDİKAL PARK FİYAT OLARAK DAHA UYGUN.SSK İLE DE ANLAŞMALI DOĞUM FALAN ÇOK UYGUNA GELİYOR..
AMA ARTIK İNSANIN GÖZÜ PARAYIDA GÖRMÜYOR.
BENİM TAVSİYEM ELBETTEKİ JALE HANIM OLACAK.AMA MURAT ERDEMİR VAR BAHAR HASTANESİ JİNEMED TE ONU DA ÇOK TAVSİYE EDERİM..ÇOK UZMAN BİRİ.
MEDİKAL PARK DÜŞÜNÜRSENDE ORDA DR.AHMET VAR ONU TAVSİYE EDERİM...
İNŞALLAH HAYIRLISI OLUR:1hug:
benim arkadaş hamile ( bu arada daha yeni evlendi adet tarihlerimiz aynıydı 7 temmuz ben adet oldum o olmadı duyunca kendim için çok üzüldüm.oldumu hemen oluyor.)neyse o medikale gitti murat aslan doç.miş bu arada çok güzel ilgileniyor dedi.tahlil falan yaptırmış bir sürü güzel araştırıyor dedi.neyse şimdi 7 ekimi bekleyeceğim.belki benim bebişte kendilinden gelir.eğer adet olursam 3 tene doktor var murat aslan ,jale hanım birde op.dr cenk aşkalli bir tanıdık ona gidiyormuş çok memnun.verdiğin bililer için teşekkürler.

kaydirigubbakcemile5 Sorunları Farklı Dilekleri Aynı ; Kalpleri Bizle Çarpan Arkadaşlarımız
przyjacieletc0.gif

1-^^sabirsiz^^
2-nur82
3-el-muallim
4-sudenaz222

Kızlar , iyiki varsınız. Bizim de dualarımız sizlerle. Sizin sevinciniz bizim sevincimiz olacak. Bizlere destek olduğunuz için teşekkürler.

]Not : Listemiz 10.000 karakteri geçtiği için ikiye bölmek durumunda kaldım. Günleri belli olan arkadaşlar Bölüm 1 , günleri belli olmayan arkadaşlar Bölüm 2'dedir. Bilginize. a.s.

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

BÖLÜM 1

rabiş---20 Eylül---Varikosel(8 Temmuz'da ameliyat oldu)---Doğal yoldan(2 başarısız tüp bebek)(pko)---???
sevimli hayalet---21 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(1 Tüp Bebek Başarısız)---Keçiboynuzu kürü,keçiboynuzu pekmezi
Balsurat---21 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Hiçbirşey kullanmıyor
solala---22 Eylül---Sayı ve Morfoloji Ağustos'da varikosel ameliyatı oldu)---Doğal yoldan---E vitamini,Arı sütü,kabak çekirdeği
gozdem---23 Eylül---Hareket---Doğal yoldan---Antibiyotik (cipro) , E vitamini , C Vitamini takviyesi
gaye43---26 Eylül---Sayı---Doğal yoldan(1 tüp bebek başarısız)-???
demiray---27 Eylül---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
vavelya---27 Eylül---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
tuliny---28 Eylül---Sayı (Mayıs'ta varikosel ameliyatı oldu)---Doğal yoldan---Larginine,Ace Plus Selenyum,Trental
OcerenO---29 Eylül (Sonuç)---Sayı---1. Tüp Bebek Tedavisinde---Keçi boynuzu kürü
****ÜsLuB****---29 Eylül---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
bobova---29 Eylül---Morfoloji---Doğal yoldan---Hiçbirşey kullanmıyor
yiğit-yağmur---30 Eylül---Hareket ve Sayı---Doğal yoldan (1 aşılama başarısız)---Mone,Larginine
derendeniz---30 Eylül---Morfoloji---Doğal yoldan-Ekim'de Tüp Bebek(2 başarısız aşılama)(pko)---Polivitamin,Keçiboynuzu kürü,Sigara içmiyorlar
Menzil Gülü---30 Eylül---Sayı , Hareket , Morfoloji---Doğal yoldan-Havuç suyu,bal,tarçın,çörek otu,ceviz,selenyum,çinko,e vitamini
umutlu99---30 Eylül---Sayı---Doğal yoldan---Havuç kürü,Keçi Boynuzu Pekmezi
bengüsu---2 Ekim---Sayı ve Hareket (Eylül 12'de varikosel ameliyatı oldu)---Doğal yoldan---???
yabangülüm.---2 Ekim---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---???
wavy---3 Ekim---Morfoloji---Doğal yoldan---Keçiboynuzu pekmezi,E vitamini
rapunzell_82---3 Ekim---Morfoloji---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız)---Bitkisel ilaç kullandı şu an hiçbirşey kullanmıyor
olymposss---5 Ekim---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboy.kürü,E vit.
gülsu---5 Ekim---Hareket---Doğal yoldan---keçiboy.pekm.,klomen
naren1981---5 Ekim---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız)---E ve C vitaminleri,Selenyum,Keçiboynuzu Pekmezi
Rosem---7 Ekim---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
smhsmh---7 Ekim---Hareket ve Morfoloji(Eylül 12'de varikosel ameliyatı oldu)---Doğal yoldan---Keçiboynuzu Kürü
ilknuray---8 Ekim---Morfoloji---Doğal yoldan---???
asi74---10 Ekim---Sayı ve Morfoloji---Doğal yoldan(Ekim'de aşılama yaptıracaklar)---Keçiboynuzu kürü,pekmezi,bal,fındık,fıstık,üzüm,domates çorbası
canzi3445---10 Ekim---Sayı---Doğal yoldan(Doğal yoldan bir erken doğum)---???
BEYAZ MELEK---11 Ekim---Morfoloji---Doğal yoldan(Klomen)---Hiçbirşey kullanmıyor
belya---11 Ekim---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Zencefil,polen,keçiboynuzu pekmezi,arı sütü,bal,gınseng
asutay---12 Ekim---Morfoloji---Doğal yoldan---???
xvyz---13 Ekim---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan-Bitkisel ilaç
aymes---13 Ekim---Sayı ve Hareket---Ocak'ta varikosel ameliyatı oldu---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü,3 ay klomen kullandı
haci78---14 Ekim---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
vesta---15 Ekim---Sayı,Hareket(Varikosel)(19 Ağustos'da varikosel ameliyatı oldu)---Doğal yoldan---Fındık,ceviz
nevrosky---15 Ekim---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,(E vit.,Çinko,Selenyum-3 ay kullandı bıraktı),Haziran'da Sigarayı bıraktı,Ultra Mega Gold,L-arginine Eylül sonu başladı
NEŞELİ:))---16 Ekim---Yumurtalıkta Kristalleşme---Doğal yoldan(1 aşılama iptal oldu sebep fazla folikül gelişmesi)---Keçi boynuzu kürü 3 ay içildi ve bırakıldı,Klomen, Trentilin,E-vitamini,çinko
NURDVC---16 Ekim---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 tüp bebek düşük)---???
BTRKLC---16 Ekim---Hareket---3. aşılamaya başladı(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
fatımazehra---18 Ekim---Sayı---Doğal yoldan(Bayram'dan sonra aşılama düşünüyorlar)---Keçiboynuzu pekmezi,bal,ceviz
belinay82---18 Ekim---Sayı,Hareket,Morfoloji sorunu vardı Varikosel Ameliyatının 3. ayında sonuçlarının düzeldiğini gördüler(Mayıs ayında)---Doğal yoldan-Keçiboynuzu yemişti,Sigara içmiyor
sünger53---19 Ekim---Sayı ve Hareket(Varikosel)---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---Keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
..ELCHIN..---20 Ekim---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçi Boynuzu Kürü
mekselina86---21 Ekim---Sayı,Hareket(Varikosel)---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü
heja---21 Ekim---Hareket---Doğal yoldan(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
oztun---22 Ekim---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(1 Aşılama başarısız)---Klomen,Keçiboynuzu yiyiyor
dıptısdıptıs---22 Ekim---Lökosit---Doğal yoldan-Sigara içmiyor
MONA ROSA---22 Ekim---Morfoloji(Haziran'da varikosel ameliyatı oldu)---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız)---E Vit.,Çinko,Polen,Bal,Keç.Boy.Pek.,Keç.Boy.Kürü,Sigara içmiyor
sevcangoksel---22 Ekim---Sayı ve Morfoloji---Doğal yoldan---Keçiboynuzu Kürü,Keçiboynuzu pekmezi

Not : Listemiz tarihe göre sıralanmıştır.

yoğundum kizlar giremedim nasilsiniz...
Hastalanan arkadaşlar üzlmeyin onda da vardir bir hikmet...
Allah herşeeyin en iyisini bilir....
Dua edelim bol bol..allah yardimcimiz olsun

Not : Tarihleri "???" şeklinde olan arkadaşlar ; lütfen tarihlerinizi düzenli olarak belirtiniz.. Bizleri merakta bırakmayınız.. :eek: a.s.
BÖLÜM 2

açeyla---???---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)???---???
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
artık umutsuz---???---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
arzuhalim---???---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
Aysimaa80---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
blny72---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu Kürü-E Vitamini
Beyzanur-hh---Ekim 23 gibi Türkiye'de Tüp Bebeğe başlayacaklar---Meni Kanallarında tıkanıklık---Tüp Bebek---Hiçbirşey kullanmıyor
canbebek---???---Azosperm (Maalesef 2 Tesa başarısız) (2004'de testis kanseri sebebiyle kemoterapi gördü)(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan---???
cano77---???---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
dersim_78---???---Azosperm(Mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Hiçbirşey kullanmıyorlar
desertrose---???---Morfoloji---Doğal yoldan---???
dilanur---???---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan(Yumurta takipleri başarısız-2 aya aşılama yaptıracaklar)---Keçiboynuzu kürü---Sigara içiyor
ebgün---???---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---???
elifözge---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---???
esila@mısra---???---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboy.kürü,keçiboy.pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
fatos1983---???---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan---???
fidulya---???---Oliastenzoospermi(Varikosel ameliyat oldu Haziran sonu)---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve
hulya35---???---Sayı , Hareket , Morfoloji (Tüpler tıkalı)---Doğal yoldan(Eylül'de tüp bebek veya laparoskopi)---İncir zeytinyağı karışımı
karamelli neskafe---???---Sayı , Hareket , Morfoloji---Doğal yoldan-Eylül'de 2. Tüp Bebek Deneyecekler(1 başarısız Tüp Bebek)---Keçiboynuzu kürü,Vitamin desteği
KİBRİYA---???---Hareket---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız hapla)---Bal polen karışımı,fınfık,fıstık,Şu an birşey kullanmıyor
latifeelif---???---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(1. Aşılama başarısız)---Dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
melek23---???---Azosperm(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan(1 Tüp Bebek başarısız)---???
Melih---???---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
neslihan22---???---Hareket---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız)---???
nilay74---???---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)3 Tüp Bebek başarısız---Sigara içmiyorlar
nix---???---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
nuriye---???---Azosperm(Tese'de sperm bulundu,hem de donduracak kadar):hooray:---(Dua edin arkadaşlar)1. Micro Denemesi başarısız---Sigara içmiyorlar
osetya2007---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Tüp bebek düşünüyorlar)---???
PURPLEMOON---???---Hareket---Doğal yoldan---Keçi Boynuzu
sukrann---???---Sayı(Varikosel)---Yumurta geliştirici hap ve çatlatıcı iğne ile Doğal yoldan---???

Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
ZAMBAK3---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Vitamin Takviyesi,bal,fındık,fıstık,ceviz

Not : Listemiz alfabetiktir

:nazar: :hooray:HAMİŞLERİMİZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ :hooray: :nazar:
Kimine Göre Pembe Köşe
Kimine Göre Pembe Liste
Hayallerimizi Süsleyen En Baş Köşe
Nazar Değmesin Hamişlerimize

1. HAMİŞİMİZ : KızılDeniz - 09.07.2008 İleri Hareket % 0 - Sayı az - Morfoloji Bozuk (pko,sol folikül gelişememesi,prolaktin fazlalığı) - Klomen , bal , muz , fındık , fıstık , keçiboynuzu pekmezi , polen - Herşeye rağmen , Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı.

2. HAMİŞİMİZ : BEMT - 14.07.2008 Varikosel - 6 ay önce ameliyat oldu - Hiçbirşey kullanmadı - Varikosel Ameliyatının 6. ayında Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı.

3. HAMİŞİMİZ : lale3434 - 18.07.2008 Morfoloji % 2 - 3 ay önce varikosel ameliyatı oldu - Ağustos'da tüp bebeği düşünüyorlardı "Mucize ; o kadar bekleyemem anne diyerek Temmuz'da kapılarını çaldı" - Hiçbirşey kullanmadı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı.

4. HAMİŞİMİZ : elfide - 08.08.2008 Morfoloji %1 - 2,5 senedir bebek istiyorlardı.. 4 Yumurtlama takibinden sonuç elde edemediler.. Bu ay ilk aşılamasını oldu.. Hiç birşey kullanmadı. Çünkü morfoloji bozukluğunu aşılama günü öğrendiler. Allah sabırla bekleyen bu kuluna da mucizesini gönderdi. Allah o doktor ve hemşirelerden razı olsun. Şükürler olsun. Allahın izniyle 1. AŞILAMASINDA HAMİLE kaldı.

5. HAMİŞİMİZ : ealsnas - 13.08.2008 Sayı , Haraket , Morfoloji - Hiç birşey kullanmadı - Gürgan Klinik'te tüp bebek tedavisindeydi - Hep pozitif oldu. İnandı. Hep umutla baktı. Sonunda mükafatını aldı. - Allahın izniyle 1. TÜP BEBEK DENEMESİNDE HAMİLE kaldı.

6. HAMİŞİMİZ : FOKURFOKUR - 22.08.2008 Hareket ve Morfoloji (Varikosel Başlangıcı) - Klomen,Keçiboynuzu Kürü,Domates Çorbası - Arka arkaya hapla 3 başarısız aşılama geçirdi. Yılmadı , bu ay ilk kez iğne ile aşılama tedavisine başladı. Son iki aşılamada verilen spermde olumlu sonuçlar alınmış , hepimizi umutlandırmıştı. Dualar karşılığını buldu , Düzenli ilaç ve kür kullanımının mükafatı alındı. - Allahın izniyle 4. AŞILAMASINDA HAMİLE kaldı. (Hem de ikizmiş kızlarrrrrrrr)

7. HAMİŞİMİZ : bedef - 27.08.2008 Varikosel - 1 sene önce varikosel ameliyatı oldu - Değerler iyileşti - Sadece keçiboynuzu pekmezi kullandılar - Hiç ummadığı bir ayda mucizesi çıkageldi - Onları çok ama çok mutlu etti - İyi ki geldi , İlaç gibi geldi - Umudumuza umut kattı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı.

8. HAMİŞİMİZ : civciv1981 - 27.08.2008 Azosperm - 8 yıllık evlilerdi - Evliliklerinin 1,5. yılında normal yollarla bebek sahibi olamayacaklarını öğrendiler - 7 sene sonra biriktirdikleri parayla ilk ve son olarak tese ile tüp bebek denediler - Tutmadı , sonuç negatifti - Hemen ertesi ay bir mucize gerçekleşti - Allahım "ol "dedi - Umudunu yitirenlere umut oldu - Sorun Azospermdi ama Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı.

9. HAMİŞİMİZ : cerencim - 13.09.2008 Morfoloji - 1 yıldır bebek sahibi olmak için çalışıyorlardı - cerencim 4 aydır klomen tedavisi görüyordu - Morfoloji sorunu olduğunu öğrendikten sonra eşi Klomen , Keçiboynuzu Kürü , ballı çörek otu kullanmaya başladı - Gelecek ay gerçek anlamda tedaviye başlamayı düşünüyorladı - Melekleri "Ben yolu biliyorum , kendim de gelirim" dedi :)) - Allahın izniyle mübarek ayda DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı.

10. HAMİŞİMİZ : minervaduygu - 19.09.2008 Sayı ve Morfoloji - Morfoloji %3 sayı ise 14 milyondu - Ace Plus Selenyum,Çinko,Folik Asit,bal,fındık, ceviz,badem kullandı - Bu değerlerle tüp bebeği düşünür olmuşlardı - Umutları azdı ama ümitlerini hep yeşertmeye çalıştı - Allahım yine mucizesini gösterdi - Bu mübarek ayda , mübarek Cuma gününde bu haberi almayı ve müjdelemeyi nasip etti - Allahın izniyle mübarek ayda DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

Not : Tarihler , arkadaşlarımızın hamileliklerini öğrenip bizlere bildirdikleri tarihlerdir.

benim arkadaş hamile ( bu arada daha yeni evlendi adet tarihlerimiz aynıydı 7 temmuz ben adet oldum o olmadı duyunca kendim için çok üzüldüm.oldumu hemen oluyor.)neyse o medikale gitti murat aslan doç.miş bu arada çok güzel ilgileniyor dedi.tahlil falan yaptırmış bir sürü güzel araştırıyor dedi.neyse şimdi 7 ekimi bekleyeceğim.belki benim bebişte kendilinden gelir.eğer adet olursam 3 tene doktor var murat aslan ,jale hanım birde op.dr cenk aşkalli bir tanıdık ona gidiyormuş çok memnun.verdiğin bililer için teşekkürler.

CANIM BAHSETTİĞİN 3 DOKTORDA GERÇEKTEN ÇOK İYİLER.
JALE HANIM PEMBE MAVİDE TÜM TAHLİLLERİNİ ÖZEL YAPTIRCAKSIN AMA YARDIMCI OLUYOR VE GERÇEKTEN ÇOK ŞEKER...
MURAT BEYE GİDERSEN SSK İLE ANLAŞMALI TAHLİLLERİ FALAN DOĞUM ÜCRETLERİ DE UYGUN.
CENK BEY DE ÇOK İYİ JİMERDE SSK ŞEVKET YILMAZDA GÖREV YAPIYO BİDE..
TAHLİLLERİNİ SSK DA YAPTIRIR HİÇÇÇ BİR ÜCRET ÖDEMEZSİN..
MADDİ DURUMUNA GÖRE KARAR VER BENCE AMA ÜÇÜDE ÇOK MÜKEMMEL...
HAYIRLISIYLA SENİNDE BEBİŞİN GELİR MERAKLANMA CANIM BİZDE BİRGÜN O MİS KOKULU BEBEKLERİN KOKUSUNU DUYACAĞIZ:1hug:

Canım biraz rahatladım şimdi.Senin yazdıkların insanı rahatlatıyo gerçekten.Eşim önceden çok sigara içerdi.Günde 1 paketten fazla.Ama çocuk istemeye başladıktan sonra bıraktı.1 yıldır ağzına sürmedi.Sizin sperm sayısı kaç?Bizim hem sayı düşük, hem morfoloji. Bu şekilde normal olmaz gibi geliyo bana.Eşim bayramdan sonra doktora gidicek.Belki varikosel olabilir diye düşünüyorum ben.Senin o bulduğun ilaçları doktor mu verdi yoksa kendin mi duydun.Bende araştırıcam şimdi bi.Desteğin için çok sağol.

Canım bizim sayı 40 milyon ml'de. Hareket de %80 ileri. Onlar yükseldi baya. Ama önceden onlar da azdı. ml'de 4 milyondu ilk başta. İleri hareket %0'dı. Bir tek morfoloji yükselmedi. Keçiboynuzu kürü , çinko hap , e vitamini , selenyum hap kullandı eşim. Morfoloji için domates çorbası ve havuç suyu da iyiymiş. Folik asit de. Ama biz kullanmadık. Klomen de sayıyı arttırıyormuş. Biz şimdi ultra mega gold ve l-arginine aldım bakalım bunlar ne yapacak. İnşallah şifasını bulursunuz. Doktor vermişti ilaçların hepsini. Ama şu son dediğim ikisini biz kendimiz aldık. 2 gündür kullanıyor daha. a.s.

Canım bu arada listemiz bir önceki sayfada , sen en sondasın. Muhtemel adet tarihine göre sıralı. Bakmak istersen. Sormuştun hani.

Kıslar iyiki sabah boşum dedim şimdide çok yoğunum sabahın acısı çıkıyor yetişemiyorum aklımda sizde sürekli girip çıkıyorum k.k ne işyerinde olduğum için açık tutamıyorum sayfayı ben yakalanmamak için gizli gizli bakıyomkaydirigubbakcemile3

nevrosky canim nasilsin bize diyordun bak kendin sarsintili olmusun neoluyor canim sana moral bozmak yok
hersey geciyor unutma onemli olan o gunlerde iyi kalmak

X